Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 11/6/2020 at 3:37 ΜΜ, Deppybach είπε:

Εγώ θα προχωρήσω σε 4η εξωσωματική (θα είναι η 3η μου διέγερση με φάρμακα), τώρα τον Ιούλιο με το καλό. 

Εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε κατ'ευχην κι αυτή να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία ❤️

1 ώρα πρίν, Joka είπε:

Τι ωραια!Νιωθω ακριβως το ιδιο!Αυριο πρωτος υπέρηχος και προσευχομαι να πανε ολα καλα!

Αύριο θα είναι μια υπέροχη μέρα για σένα, να είσαι σίγουρη! Περιμένουμε νέα ❤️

πρίν από 46 λεπτά , Joka είπε:

Κοριτσια μετα τη θετικη χοριακη πηγατε αλλες 2 φορες για υπερηχο στον εξωσωματικό σας?Πηγατε και κερασματα???:D

Τι θα κανετε απο κει και περα?Θα συνεχισετε μαζι του ή θα πατε σε άλλο γιατρο?

Εγώ έκανα τους υπερήχους στη γυναικολόγο μου διότι μένουμε λίγο μακριά, όμως θα πάω τώρα στα κοντά να γλυκάνω τα υπέροχα κορίτσια και να δώσω στον γιατρό μου ένα συμβολικό δωράκι!

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, σήμερα έκανα την τρίτη χοριακη μου και βγήκε 850! Την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο. Και φανταστείτε ότι την μέρα πριν την πρώτη μου χοριακη το τεστ σπίτι βγήκε αρνητικό :!:

Και εγώ έχω δίλημμα για τον γιατρό. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον γιατρό της εξωσωματικής αλλά σκεφτόμουν το δημόσιο νοσοκομείο και τον γιατρό της ξαδέρφης μου (απ' τον οποίο δεν ενθουσιάστηκε κιόλας) :roll: αλλά είναι πολλά τα χρήματα που έχουμε δώσει μέχρι τώρα..

Μπράβο! Σούπερ η χοριακή σου! Μια χαρά ανεβαίνει! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσια μετα τη θετικη χοριακη πηγατε αλλες 2 φορες για υπερηχο στον εξωσωματικό σας?Πηγατε και κερασματα???:D

Τι θα κανετε απο κει και περα?Θα συνεχισετε μαζι του ή θα πατε σε άλλο γιατρο?

Εγώ αν και ακόμη δεν έχω βρεθεί σε αυτή την ευχάριστη θέση, δεν πρόκειται να το κουνήσω από τον Σφακ. Είναι και θα είναι ο γιατρός μου!! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,μαχητριες μου,ειδαμε σακο και μπεμπε ολα πολυ καλα και αναπτυξη και θεση είπε ο γιατρός.Ραντεβου σε 2 εβδομαδες για καρδουλα.

Αναθαρρησα   και συγκινηθηκα λιγακι!Προχωραμε!Μακαρι να ειναι survivor!

Για όλες να ξέρετε θα έρθει η σειρά σας!Για όλες!

Μπράβο αγάπη!!!συγχαρητηρια..μας έφτιαξες τη μερα!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,μαχητριες μου,ειδαμε σακο και μπεμπε ολα πολυ καλα και αναπτυξη και θεση είπε ο γιατρός.Ραντεβου σε 2 εβδομαδες για καρδουλα.

Αναθαρρησα και συγκινηθηκα λιγακι!Προχωραμε!Μακαρι να ειναι survivor!

Για όλες να ξέρετε θα έρθει η σειρά σας!Για όλες!

Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια! Ότι καλύτερο σου εύχομαι από καρδιάς ♥️♥️♥️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,μαχητριες μου,ειδαμε σακο και μπεμπε ολα πολυ καλα και αναπτυξη και θεση είπε ο γιατρός.Ραντεβου σε 2 εβδομαδες για καρδουλα.

Αναθαρρησα και συγκινηθηκα λιγακι!Προχωραμε!Μακαρι να ειναι survivor!

Για όλες να ξέρετε θα έρθει η σειρά σας!Για όλες!

Συγχαρητήρια κορίτσι ! Εύχομαι μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη !!❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, σήμερα έκανα την τρίτη χοριακη μου και βγήκε 850! Την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο. Και φανταστείτε ότι την μέρα πριν την πρώτη μου χοριακη το τεστ σπίτι βγήκε αρνητικό :!:

Και εγώ έχω δίλημμα για τον γιατρό. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον γιατρό της εξωσωματικής αλλά σκεφτόμουν το δημόσιο νοσοκομείο και τον γιατρό της ξαδέρφης μου (απ' τον οποίο δεν ενθουσιάστηκε κιόλας) :roll: αλλά είναι πολλά τα χρήματα που έχουμε δώσει μέχρι τώρα..

Κοριτσι κι εγω τους ιδιους προβληματισμους εχω.Αν θες στειλε μου σε πμ το γιατρο του δημοσιου,θελω να το ψαξω κι εγω για δημοσιο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,μαχητριες μου,ειδαμε σακο και μπεμπε ολα πολυ καλα και αναπτυξη και θεση είπε ο γιατρός.Ραντεβου σε 2 εβδομαδες για καρδουλα.

Αναθαρρησα και συγκινηθηκα λιγακι!Προχωραμε!Μακαρι να ειναι survivor!

Για όλες να ξέρετε θα έρθει η σειρά σας!Για όλες!

Μπράβο κορίτσι μου!!!αντε πάμε βουρ για τρελούς χτύπους!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσαρες μου,μαχητριες μου,ειδαμε σακο και μπεμπε ολα πολυ καλα και αναπτυξη και θεση είπε ο γιατρός.Ραντεβου σε 2 εβδομαδες για καρδουλα.

Αναθαρρησα και συγκινηθηκα λιγακι!Προχωραμε!Μακαρι να ειναι survivor!

Για όλες να ξέρετε θα έρθει η σειρά σας!Για όλες!

Μπραβο! Σε σκεφτόμουν όλη ημέρα και έψαχνα να βρω την ανάρτηση σου... Εύχομαι ολοψυχα με ένα γερό μωρό αγκαλια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , anoulious είπε:

Μπραβο! Σε σκεφτόμουν όλη ημέρα και έψαχνα να βρω την ανάρτηση σου... Εύχομαι ολοψυχα με ένα γερό μωρό αγκαλια. 

Ευχαριστώ πολυ!Μακαρι Θεε μου,προσπαθησα τόσο!Ερχεται και η σειρα σου να ξερεις!

Just now, Joka είπε:

Ευχαριστώ πολυ!Η σκεψη και η θετικη ενεργεια με βοηθησε πάρα πολυ!!!:x

Μακαρι Θεε μου,προσπαθησα τόσο!Ερχεται και η σειρα σου να ξερεις!

 

πρίν από 46 λεπτά , nadiaki165 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!αντε πάμε βουρ για τρελούς χτύπους!!!!!

Κοριτσάκι  μου σ ευχαριστώ πολυ!Κοντεύεις κι εσυ!:x

6 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια! Ότι καλύτερο σου εύχομαι από καρδιάς ♥️♥️♥️ 

Ευχαριστώ κι ανταποδιδω!Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα?Συγνωμη αλλα είμαστε πολλές και ξεχναω.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ευχαριστώ πολυ!Μακαρι Θεε μου,προσπαθησα τόσο!Ερχεται και η σειρα σου να ξερεις!

 

Κοριτσάκι  μου σ ευχαριστώ πολυ!Κοντεύεις κι εσυ!:x

Ασε για να έρθει η δική μου η σειρά θα πρέπει όλοι οι άγιοι να βοηθήσουν...Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna Ts είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι ! Εύχομαι μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη !!❤️

Ευχαριστώ πολυ πολυ!!Με το καλο κι εσυ τώρα να πετύχει η προσπάθεια σου.:x

Just now, anoulious είπε:

Ασε για να έρθει η δική μου η σειρά θα πρέπει όλοι οι άγιοι να βοηθήσουν...Καλη συνεχεια

Γιατί νομίζεις η δική μου πώς ήρθε??:x

7 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Μπράβο αγάπη!!!συγχαρητηρια..μας έφτιαξες τη μερα!!!!!

Ευχαριστώ κοριτσι μου.Ετσι ενιωθα κι εγω οταν διαβαζα τα ευχαριστα καποιας κοπελας!Γρηγορα και στα δικα σου σου ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ευχαριστώ πολυ!Μακαρι Θεε μου,προσπαθησα τόσο!Ερχεται και η σειρα σου να ξερεις!

 

Κοριτσάκι  μου σ ευχαριστώ πολυ!Κοντεύεις κι εσυ!:x

Ευχαριστώ κι ανταποδιδω!Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα?Συγνωμη αλλα είμαστε πολλές και ξεχναω.

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα ψάχνω να βρω τι δεν πάει καλά... πέρα από την ηλικία μου πλέον... Θέλω να κλείσω ραντεβού με κάποιους γιατρούς να δω πού θα συνεχίσω την προσπάθεια μου. Το σκέφτομαι πολύ εδώ και καιρό να πάω με δότρια... Θέλω να ξεκινήσω από Σεπτέμβριο. Ακόμα ελπίζω ότι θα έρθει και το δικό μου θαυματάκι♥️♥️♥️ Πάντως χάρηκα πάρα πολύ για εσένα ✌️ Όλα κατ'ευχήν θα πάνε θα το δεις!

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ευχαριστώ πολυ πολυ!!Με το καλο κι εσυ τώρα να πετύχει η προσπάθεια σου.:x

Γιατί νομίζεις η δική μου πώς ήρθε??:x

Ευχαριστώ κοριτσι μου.Ετσι ενιωθα κι εγω οταν διαβαζα τα ευχαριστα καποιας κοπελας!Γρηγορα και στα δικα σου σου ευχομαι!!!

Ναι έχει πολλές πιθανότητες να είναι η σειρά σου τώρα. Δε θα σου πω σίγουρα ξέρω ότι σκέφτεσαι χρωμοσωμικες ανωμαλίες λόγω ηλικίας κλπ αλλά όπως γεννιούνται παιδιά γερά από γυναίκες της ηλικίας σου έτσι θα κάνεις και εσύ.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...