Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, mpourmoura είπε:

Συγχαρητηρια σε οσες εχουν θετικα αποτελεσματα.Αντε αυριο η δικη μου σειρα νοωθω οτι δε θα κοιμηθω το βραδυ.κ πως θα περασει η μερα μεχρι να τα παρω αυριο.γτ κανουν τοσο πολυ να βγουν δεν το καταλαβαινω.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!Να πάνε όλα καλά και αύριο να είναι η πρώτη ευτυχισμένη μέρα αυτού του ταξιδιού!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 hours ago, elpida2019 said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής. 220. ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι το τέλος. Τελικά έγινε το θαύμα.

Πολύ χάρηκα Ελπιδακι !!! Συγχαρητήρια !!! :wub:  πολύ καλός αριθμός !!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sabie είπε:

 

Την οιστραδιόλη μου είπαν ότι θέλουν να την ανεβάσουν κι άλλο, γι αυτό και μου αύξησαν τα cyclacur.

 

Καλημέρα σε όλες!!!

Πόσα σου είπε συνολικά να παίρνεις; Αναφέρθηκε κάπου ότι λαμβάνονται και κολπικά; Τα κοινά σικλακούρ, τα μικρά αυτά χαπάκια, από τον κόλπο; Θα εξαφανίζονται...μήπως πρόκειται για άλλο σκεύασμα! Στο κέντρο που είμαι τις θέλους νωρίς-νωρίς τις ορμόνες αυτές, μήπως χρειαστεί να ρυθμιστούν. Είναι βασανιστικό....ναι...γιατί δεν σου δείχνει κάτι αυτή η τιμή για την εξέλιξη του εμβρύου. Λέει πολλά όμως για το περιβάλλον όπου το βάλαμε να ζήσει. Ας ελπίσουμε ότι έζησε...

Είναι καλό να είσαι συγκρατημένη. Τόσα ακούμε και βλέπουμε! Αλλά...να το χαρείς...Έδεσε!!!!

Αναμένουμε και τις σημερινές χοριακές :-) 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Δεν ξανακάνω...υπέρηχο την Τρίτη.. έκανα 2..

Άντε με το καλό να το/τα συναντήσεις πρώτη φορά..!! :)

9 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Δεν ξέρω θα το συζητήσω μαζί του αύριο μπορώ μέχρι 4 ξέρω αλλά δεν είναι λίγο υπερβολικό; Εγώ σκέφτομαι να βάλω τρεις.

Και μένα 4 μου είπε και φρίκαρα. Του είπα αν "κάτσουν" και τα 4; Δεν προτίθεμαι να κάνω μετά μείωση, πώς θα γίνει; Με διαβεβαίωσε ότι στην ηλικία μου δεν πιάνονται και τα 4. Αν έχεις λοιπόν απόθεμα βάλε 4 που σου λέει... 

Just now, Visit a vis είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Πόσα σου είπε συνολικά να παίρνεις; Αναφέρθηκε κάπου ότι λαμβάνονται και κολπικά; Τα κοινά σικλακούρ, τα μικρά αυτά χαπάκια, από τον κόλπο; Θα εξαφανίζονται...μήπως πρόκειται για άλλο σκεύασμα! Στο κέντρο που είμαι τις θέλους νωρίς-νωρίς τις ορμόνες αυτές, μήπως χρειαστεί να ρυθμιστούν. Είναι βασανιστικό....ναι...γιατί δεν σου δείχνει κάτι αυτή η τιμή για την εξέλιξη του εμβρύου. Λέει πολλά όμως για το περιβάλλον όπου το βάλαμε να ζήσει. Ας ελπίσουμε ότι έζησε...

Είναι καλό να είσαι συγκρατημένη. Τόσα ακούμε και βλέπουμε! Αλλά...να το χαρείς...Έδεσε!!!!

Αναμένουμε και τις σημερινές χοριακές :-) 

Κι όμως... αυτά τα μικρά λευκά σικλακούρ, αυτό το ίδιο σκέυασμα... Το ρώτησα κι εγώ πώς θα τα βάζω και μου είπαν να τα βρέχω πρώτα και μετά να τα βάζω. Μέχρι τώρα έπαιρνα 3Χ3 (στόμα) και τώρα πρόσθεσα άλλο 1Χ3 κολπικά. 

Καλό ακούγεται αυτό με τις πρόωρες ορμόνες γιατί έτσι θα ξέρουν καλύτερα τι να σου ρυθμίσουν προς τα πάνω ή προς τα κάτω...

Χοριακή μου είπαν το Σάββατο ή αλλιώς τη Δευτέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sabie είπε:

Άντε με το καλό να το/τα συναντήσεις πρώτη φορά..!! :)

Και μένα 4 μου είπε και φρίκαρα. Του είπα αν "κάτσουν" και τα 4; Δεν προτίθεμαι να κάνω μετά μείωση, πώς θα γίνει; Με διαβεβαίωσε ότι στην ηλικία μου δεν πιάνονται και τα 4. Αν έχεις λοιπόν απόθεμα βάλε 4 που σου λέει... 

Κι όμως... αυτά τα μικρά λευκά σικλακούρ, αυτό το ίδιο σκέυασμα... Το ρώτησα κι εγώ πώς θα τα βάζω και μου είπαν να τα βρέχω πρώτα και μετά να τα βάζω. Μέχρι τώρα έπαιρνα 3Χ3 (στόμα) και τώρα πρόσθεσα άλλο 1Χ3 κολπικά. 

Καλό ακούγεται αυτό με τις πρόωρες ορμόνες γιατί έτσι θα ξέρουν καλύτερα τι να σου ρυθμίσουν προς τα πάνω ή προς τα κάτω...

Χοριακή μου είπαν το Σάββατο ή αλλιώς τη Δευτέρα...

Φοβάμαι 4 βλαστοκύστες..... Αλλά θα κάνω ότι προτείνει ο γιατρός και οι εμβρυολογοι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Φοβάμαι 4 βλαστοκύστες..... Αλλά θα κάνω ότι προτείνει ο γιατρός και οι εμβρυολογοι

Εννοείται...αυτοί ξέρουν καλύτερα. Σκέψου έχω ακούσει και για 6 (λογικά παρανόμως...ονόματα δεν λέμε...)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Φοβάμαι 4 βλαστοκύστες..... Αλλά θα κάνω ότι προτείνει ο γιατρός και οι εμβρυολογοι

 

Just now, Visit a vis είπε:

Εννοείται...αυτοί ξέρουν καλύτερα. Σκέψου έχω ακούσει και για 6 (λογικά παρανόμως...ονόματα δεν λέμε...)!!!!

Κι εγώ φοβόμουν αλλά αφού με καθησύχασε και επέμεινε το δέχτηκα. Να σου πω βέβαια και το άλλο... ότι εγώ και 4 να μείνουν θα τα κρατήσω όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ποιες παίρνετε και κορτιζόνη; Ποια συγκεκριμένα; Παίρνετε το χάπι κάθε μέρα την ίδια ώρα; Φαντάζομαι είναι μικρή η δόση και δεν επηρεάζει τόσο τον οργανισμό όσο όλα τα άλλα... αλλά κάνει δουλειά αν την λαμβάνεις άλλη ώρα κάθε μέρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Κορίτσια, ποιες παίρνετε και κορτιζόνη; Ποια συγκεκριμένα; Παίρνετε το χάπι κάθε μέρα την ίδια ώρα; Φαντάζομαι είναι μικρή η δόση και δεν επηρεάζει τόσο τον οργανισμό όσο όλα τα άλλα... αλλά κάνει δουλειά αν την λαμβάνεις άλλη ώρα κάθε μέρα; 

Εμένα μου έδωσαν prezolon 5 μέρες πριν την ετ και τρεις μέρες μετά. Πρωί μεσημέρι βράδυ. Προσπαθούσα να τα παίρνω ανά οχτάωρο σαν αντιβίωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sabie είπε:

Εμένα μου έδωσαν prezolon 5 μέρες πριν την ετ και τρεις μέρες μετά. Πρωί μεσημέρι βράδυ. Προσπαθούσα να τα παίρνω ανά οχτάωρο σαν αντιβίωση.

Αααα...έπαιρνες 3 χάπια; Εγώ με το ένα λοιπόν να μην ανησυχώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Αααα...έπαιρνες 3 χάπια; Εγώ με το ένα λοιπόν να μην ανησυχώ!

Δεν έπαιρνα 3, έπαιρνα 5 τις πρώτες 5 μέρες και 3 τις επόμενες 3. Αρκετή κορτιζόνη θα έλεγα, αλλά αφού μου την έκοψε 3η μέρα δεν ανησύχησα καθόλου. Εσύ παίρνεις ακόμα; Είσαι είπαμε 7η μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Δεν έπαιρνα 3, έπαιρνα 5 τις πρώτες 5 μέρες και 3 τις επόμενες 3. Αρκετή κορτιζόνη θα έλεγα, αλλά αφού μου την έκοψε 3η μέρα δεν ανησύχησα καθόλου. Εσύ παίρνεις ακόμα; Είσαι είπαμε 7η μέρα;

Με μπέρδεψε το πρωί - μέσημέρι - βράδυ! Οκ...ναι 1 τη μέρα μέχρι τη χοριακή μου έχει, αλλά μετά την ετ το πρόσθεσε. 

Είμαι 7η μετρώντας 1η μέρα εκείνη της ετ...νιώθω κι από τη ζέστη ίσως σήμερα τόσο εξαντλημένη...ενώ μέχρι τώρα σαν να μην έπαιρνα τίποτα, πέρα από το ευαίσθητο στήθος και τα υγρά από τα κολπικά υπόθετα. Τα έβαλα λοιπόν με την κορτιζόνη. Αλλά προφανώς είναι στο μυαλό μου. Παίρνω ελάχιστη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό που μπερδεύτηκες γιατί δεν διευκρίνισα κι εγώ τον αριθμό...

Προφανώς εξατομικεύεται η αγωγή αναλόγως με τις ανάγκες και το ιστορικό της κάθε μιας.

Τις προηγούμενες φορές και μένα μετά την εμβρυομεταφορά μου είχαν δώσει, αλλά λιγότερες από σένα μέρες, νομίζω 5 μέρες.

Εν τω μεταξύ εγώ είμαι τόσο κοσμάρα που λες και επίτηδες έφαγα εκείνο το διάστημα όση ζάχαρη και αλάτι δεν είχα φάει μέχρι τότε.. αλλά όλως παραδόξως δεν πρήστηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...