Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope girl είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Δεν έχω ιδέα!;;

03-06 ήταν η τελευταία περίοδος και βάσει αυτής της ημερομηνίας μάλλον είμαι στην τέταρτη και 3 ημερών; Δεν ξέρω αν μετράω σωστά...

Την Δευτέρα θα είναι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά για να καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Δεν έχω ιδέα!;;

03-06 ήταν η τελευταία περίοδος και βάσει αυτής της ημερομηνίας μάλλον είμαι στην τέταρτη και 3 ημερών; Δεν ξέρω αν μετράω σωστά...

Με το καλό κορίτσι μου να κάνεις τον υπέρηχο σου να δεις το παιδάκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να κάνεις τον υπέρηχο σου να δεις το παιδάκι σου!!!

Σ' ευχαριστώ! Περιμένω πώς και πώς.... γιατί ακόμα είμαι αρκετά συγκρατημένη.

Την Παρασκευή να μας ενημερώσεις οπωσδήποτε για την εμπειρία σου!!! Πρέπει να είναι πολύ συγκινητικό!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sabie είπε:

Σ' ευχαριστώ! Περιμένω πώς και πώς.... γιατί ακόμα είμαι αρκετά συγκρατημένη.

Την Παρασκευή να μας ενημερώσεις οπωσδήποτε για την εμπειρία σου!!! Πρέπει να είναι πολύ συγκινητικό!

 

Δεν έχω ξανακουσει τι να σου πω, πρώτη φορά θα γίνω κι εγώ μανούλα!!!! Θα σας πω όμως!!!

Εσύ ποτέ θα κάνεις τον πρώτο σου υπέρηχο?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να κάνεις τον υπέρηχο σου να δεις το παιδάκι σου!!!

Εμένα πρώτη μέρα περιόδου ήταν 30/5 αλλά μου είπε η μαία ότι θα πρέπει να υπολογίζω ότι ήταν 2/6,δεν ξέρω πως προκύπτει αυτό όμως για να σου πω.Οταν πήρα το γυναικολόγο για ραντεβού μου είπε ότι μπορώ να πάω και αφότου κλείσω την πέμπτη εβδομάδα...Και ανυπομονώ για τον υπέρηχο αλλά και έχω άγχος να σου πω την αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Εμένα πρώτη μέρα περιόδου ήταν 30/5 αλλά μου είπε η μαία ότι θα πρέπει να υπολογίζω ότι ήταν 2/6,δεν ξέρω πως προκύπτει αυτό όμως για να σου πω.Οταν πήρα το γυναικολόγο για ραντεβού μου είπε ότι μπορώ να πάω και αφότου κλείσω την πέμπτη εβδομάδα...Και ανυπομονώ για τον υπέρηχο αλλά και έχω άγχος να σου πω την αλήθεια

Σε καταβαινω απόλυτα!! Δεν περνάει ο καιρός...θα.περασει όμως που θα πάει?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Σε καταβαινω απόλυτα!! Δεν περνάει ο καιρός...θα.περασει όμως που θα πάει?

Μα εμείς πάντα κάτι έχουμε να μετράμε... μέτρα πόσες ενέσεις θα κάνεις,μέτρα μέχρι πότε θα γίνει η ωοληψια,μέτρα πότε θα κάνεις εμβρυομεταφορα,μέτρα πότε θα κάνεις χοριακη,μέτρα για τον υπερηχο....

Ένας μαραθώνιος είναι,αλλά που θα πάμε;Θα βγούμε όλες νικήτριες και το πιστεύω,οι κόποι πας θα ανταμειφθούν.

Μια ερώτηση αν ξέρετε κοριτσια,στον πρώτο υπέρηχο,μαζί με τα σακκουλακια ακούμε και καρδούλες;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 4:42 ΜΜ, Visit a vis είπε:

Κορίτσια, ποιες παίρνετε και κορτιζόνη; Ποια συγκεκριμένα; Παίρνετε το χάπι κάθε μέρα την ίδια ώρα; Φαντάζομαι είναι μικρή η δόση και δεν επηρεάζει τόσο τον οργανισμό όσο όλα τα άλλα... αλλά κάνει δουλειά αν την λαμβάνεις άλλη ώρα κάθε μέρα; 

Εγώ παίρνω prezolon 5mg. Την ξεκίνησα περίπου 1 μήνα πριν την εμβρυομεταφορα και την παίρνω ακόμη ενώ είμαι 6 εβδομάδων! Δεν νομίζω ότι θα την σταματήσω άμεσα. Ο γιατρός μου είπε να την παίρνω κάθε μέρα μέχρι τις 10:30 το πρωί. Βέβαια παίρνω 15 φάρμακα την μερα οπότε ίσως γι'αυτο η κορτιζόνη  να πρέπει να λαμβάνεται συγκεκριμένες ώρες 

4 ώρες πρίν, Hope girl είπε:

Μα εμείς πάντα κάτι έχουμε να μετράμε... μέτρα πόσες ενέσεις θα κάνεις,μέτρα μέχρι πότε θα γίνει η ωοληψια,μέτρα πότε θα κάνεις εμβρυομεταφορα,μέτρα πότε θα κάνεις χοριακη,μέτρα για τον υπερηχο....

Ένας μαραθώνιος είναι,αλλά που θα πάμε;Θα βγούμε όλες νικήτριες και το πιστεύω,οι κόποι πας θα ανταμειφθούν.

Μια ερώτηση αν ξέρετε κοριτσια,στον πρώτο υπέρηχο,μαζί με τα σακκουλακια ακούμε και καρδούλες;

Καλημέρα! Εμείς στον πρώτο υπέρηχο δεν ακούσαμε καρδούλα. Είδαμε μόνο σακο και το έμβρυο. Την Δευτέρα πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καρδούλα που θα ειμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερων

On 3/7/2020 at 9:24 ΜΜ, Fouli είπε:

Πείτε μου σας παρακαλώ  στις πόσες μέρες απο την εβρυμετφορα γίνετε η χοριακη σε ένα μόριδιο τριών ημερών και πότε σε μια βλαστοκύτταρα πέντε ημερών.?

Εμένα με βλαστοκύστη 5 ημερών, ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη σε 9 ημέρες. Επειδή όμως είχα λίγο αίμα την 5η μερα  και φοβήθηκα, πήγα για χοριακη την 7η μέρα, μετα από παρότρυνση του γιατρου μου και το αποτέλεσμα ήταν 70. Από τότε έκανα άλλες 3 φορές όπου και αυξανόταν πάρα πολύ μέχρι που ειδαμε σακο και δεν ξανά κάναμε χοριακη.  Στην περίπτωση των μοριδιών νομίζω ότι γίνεται 14η μέρα από την εμβρυομεταφορά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini10 είπε:

Εγώ παίρνω prezolon 5mg. Την ξεκίνησα περίπου 1 μήνα πριν την εμβρυομεταφορα και την παίρνω ακόμη ενώ είμαι 6 εβδομάδων! Δεν νομίζω ότι θα την σταματήσω άμεσα. Ο γιατρός μου είπε να την παίρνω κάθε μέρα μέχρι τις 10:30 το πρωί. Βέβαια παίρνω 15 φάρμακα την μερα οπότε ίσως γι'αυτο η κορτιζόνη  να πρέπει να λαμβάνεται συγκεκριμένες ώρες 

Καλημέρα! Εμείς στον πρώτο υπέρηχο δεν ακούσαμε καρδούλα. Είδαμε μόνο σακο και το έμβρυο. Την Δευτέρα πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καρδούλα που θα ειμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερων

Εμένα με βλαστοκύστη 5 ημερών, ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη σε 9 ημέρες. Επειδή όμως είχα λίγο αίμα την 5η μερα  και φοβήθηκα, πήγα για χοριακη την 7η μέρα, μετα από παρότρυνση του γιατρου μου και το αποτέλεσμα ήταν 70. Από τότε έκανα άλλες 3 φορές όπου και αυξανόταν πάρα πολύ μέχρι που ειδαμε σακο και δεν ξανά κάναμε χοριακη.  Στην περίπτωση των μοριδιών νομίζω ότι γίνεται 14η μέρα από την εμβρυομεταφορά!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ελάχιστη λοιπόν παίρνω. Θα ανησυχώ για αυτό τώρα..χαχα

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και όλα να είναι ευχάριστα στο εξής!!! Πόσο χρονών είσαι και ποια προσπάθεια εξωσωματικής; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope girl είπε:

Μα εμείς πάντα κάτι έχουμε να μετράμε... μέτρα πόσες ενέσεις θα κάνεις,μέτρα μέχρι πότε θα γίνει η ωοληψια,μέτρα πότε θα κάνεις εμβρυομεταφορα,μέτρα πότε θα κάνεις χοριακη,μέτρα για τον υπερηχο....

Ένας μαραθώνιος είναι,αλλά που θα πάμε;Θα βγούμε όλες νικήτριες και το πιστεύω,οι κόποι πας θα ανταμειφθούν.

Μια ερώτηση αν ξέρετε κοριτσια,στον πρώτο υπέρηχο,μαζί με τα σακκουλακια ακούμε και καρδούλες;

Αναλογα ποτέ θα γίνει!!! Εγώ τον έκανα 5+1 και ειδαμε.μονο σάκους!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκά κοριτσια μου τι κανετε; ειχα ξαναγραψει πριν μερικες μερες, και τωρα επανέρχομαι μιας και αυριο θα κανω την ωοληψια μου. Σας διαβαζω και χαμογελω βαθια για τα καλα αποτέλεσματα ολων σας οπως και στελνω μια πιο βαθια αγκαλια σε ολες που ελαβαν αρνητικο αποτελεσμα. Αυριο  εχω την 4η ωοληψια μου, ειναι η 4η εξωσωματικη ΚΑΙ εύχομαι να ναι και η τελευταία. Οιστραδιολη καλη για τον αριθμο των ωοθηλακιων, προγεστερονη καλη, και χθες βραδυ εκανα την οβιτρελ.. Ειναι η εξωσωματικη με την καλύτερη ψυχολογια παντως, με την καλυτερη διατροφη, με καλυτερες ορμονικες και γενικες εξετάσεις και με λιγη ελπιδα παραπανω. Εύχομαι αυριο να χω εναν καλο και ποιοτικο αριθμο αυγων χεχε. Σας φιλω ολες :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ελάχιστη λοιπόν παίρνω. Θα ανησυχώ για αυτό τώρα..χαχα

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και όλα να είναι ευχάριστα στο εξής!!! Πόσο χρονών είσαι και ποια προσπάθεια εξωσωματικής; 

Είμαι 34 χρονών και είναι η πρώτη προσπαθεια. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου!! Παίζουν ρόλο πάρα πολλά πράγματα για την δοσολογιες που μας δίνουν. Εγώ πάσχω από υποθυρεοειδισμο.  Ίσως γι'αυτό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...