Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Hope girl είπε:

πήρα τη δεύτερη χοριακη μου σήμερα και έχω αγχωθει λιγάκι.Μου είπαν ότι είναι στο 216,την περίμεναν στο 230 μου είπαν αλλά είναι μικρή η απόκλιση και δεν τους ανησυχεί.Εγω όμως βρε κορίτσια αγχώθηκα λιγάκι,λέτε κάτι να μην πηγαίνει καλά;

Πόσο ήταν η  πρώτη σου? Και μετά από πόσες μέρες έκανες επαναληπτική, η απόκλιση είναι πολύ μικρή για να ανησυχείς... 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papaki@ είπε:

Πόσο ήταν η  πρώτη σου? Και μετά από πόσες μέρες έκανες επαναληπτική, η απόκλιση είναι πολύ μικρή για να ανησυχείς... 

Η δεύτερη χοριακη μου ήταν σήμερα.τη Δευτέρα έκανα την πρώτη και ήταν 139 και τώρα αυτή 216.την Παρασκευή βέβαια μου είπαν να πάω να κάνω πάλι...

Just now, natassaki2006 είπε:

Αφού σου είπαν ότι είναι οκ κάτι θα ξέρουν...

Ποια μέρα είσαι σήμερα από την εμβρυομεταφορα?

Στις 19/6 έκανα εμβρυομεταφορα,έκανα τη Δευτέρα χοριακη 139 και τώρα αυτή 216...αλλά εγώ υπολόγιζα που λένε ότι διπλασιάζεται και υπολόγιζα να είναι 280 και μου φάνηκε κάπως το 216....

Αλλά από το κέντρο επέμεναν ότι είναι μια χαρά

Just now, olpapa είπε:

Με τόσο μικρή απόκλιση παίζει κι η ώρα ρόλο, το εργαστήριο, το δείγμα...μη το ψάχνεις και αγχώνεσαι χωρίς λόγο

 

Ε μα ναι ισχύει αμαν πια 

Αχ μακάρι...για να δούμε!Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Η δεύτερη χοριακη μου ήταν σήμερα.τη Δευτέρα έκανα την πρώτη και ήταν 139 και τώρα αυτή 216.την Παρασκευή βέβαια μου είπαν να πάω να κάνω πάλι..

Έλα κορίτσι μου να μην ανησυχείς! 

Πολλές γυναίκες αναρωτιούνται εάν έχουν μια φυσιολογική τιμή β χοριακής γοναδοτροπίνης ή όχι. Στις περισσότερες φυσιολογικές εγκυμοσύνες που η  τιμή  της χοριακής είναι  κάτω από 1200 mlU/ml (την ημέρα που θα γίνει η μέτρηση ), περιμένουμε σε αυτή την περίπτωση η τιμή της ορμόνης συνήθως  να έχει δυναμική  διπλασιασμού κάθε 48-72 ώρες, και συνήθως αυξάνεται κατά 60% το λιγότερο, κάθε 2 ημέρες.

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Έλα κορίτσι μου να μην ανησυχείς! 

Πολλές γυναίκες αναρωτιούνται εάν έχουν μια φυσιολογική τιμή β χοριακής γοναδοτροπίνης ή όχι. Στις περισσότερες φυσιολογικές εγκυμοσύνες που η  τιμή  της χοριακής είναι  κάτω από 1200 mlU/ml (την ημέρα που θα γίνει η μέτρηση ), περιμένουμε σε αυτή την περίπτωση η τιμή της ορμόνης συνήθως  να έχει δυναμική  διπλασιασμού κάθε 48-72 ώρες, και συνήθως αυξάνεται κατά 60% το λιγότερο, κάθε 2 ημέρες.

Πωπω λες;;; Μακάρι!!!Σε ευχαριστω πάρα πολύ,να ήξερες πόσο κουράγιο μου έδωσες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις έκανα χοριακή. Έχω αγωνία, άγχος και πολύ απαισιοδοξία. Ελπίζω στο θαύμα

Καλημέρα κοριτσάκι μου..Καλή επιτυχία με μια θετικοτατη χοριακη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις έκανα χοριακή. Έχω αγωνία, άγχος και πολύ απαισιοδοξία. Ελπίζω στο θαύμα

Καλημερα ! Ελπιζω  να μαθεις νωρις τα ευχαριστα και να μην εχεις αναμονη μεχρι αργα και να σε φαει η αγωνια.αυτη η αναμονη δε παλευτεται!!Να πανε ολα κάλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις έκανα χοριακή. Έχω αγωνία, άγχος και πολύ απαισιοδοξία. Ελπίζω στο θαύμα

Καλή επιτυχία εύχομαι να είναι θετική και να εκπλαγεις ευχάριστα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις έκανα χοριακή. Έχω αγωνία, άγχος και πολύ απαισιοδοξία. Ελπίζω στο θαύμα

Καλημέραα!!! Απαισιοδοξία...μια Ελπίδα; Γιατί; Μια πολύ καλή τιμή, ένα δυνατό έμβρυο...εύχομαι τα καλύτερα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, elpida2019 said:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις έκανα χοριακή. Έχω αγωνία, άγχος και πολύ απαισιοδοξία. Ελπίζω στο θαύμα

Με το καλό κοριτσι μ! Εύχομαι να είναι θετική με καλή τιμή :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής. 220. ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι το τέλος. Τελικά έγινε το θαύμα.

Αντε μπραβοοοο!! Επιτελους!!Πωπω!! Συγχαρητηρια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...