Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, elpida2019 είπε:

Ρωτώ γιατί σήμερα επρεπε να κανω τη δευτερη μου χοριακη και το εργαστηριο που εκενα την πρώτη ήταν κλειστό.  Αλλά επειδή είχα κάνει παλαιότερα και στα δύο εργαστήρια είχα προσέξει ότι έχουν διαφορετικά φυσιολογικά όρια.Σε σένα  ήταν τα ίδια όρια ή είχαν διαφορές?

Εγώ που ρώτησα μου είπαν ότι και αποκλειση να υπάρχει είναι πολύ μικρή! Εμένα από 500 η δεύτερη πήγε 2450...οπότε σκέφτομαι όσο.λοθος και να έκανε το δεύτερο πάλι καλα είναι!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι said:

Εγώ που ρώτησα μου είπαν ότι και αποκλειση να υπάρχει είναι πολύ μικρή! Εμένα από 500 η δεύτερη πήγε 2450...οπότε σκέφτομαι όσο.λοθος και να έκανε το δεύτερο πάλι καλα είναι!!

Μα γιατι τοσο μεγάλη αυξηση  ? Θα προτιμούσα να το εκανα δευτέρα στο ίδιο πάντως για να μην αγχωθω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Μα γιατι τοσο μεγάλη αυξηση  ? Θα προτιμούσα να το εκανα δευτέρα στο ίδιο πάντως για να μην αγχωθω.

Δεν ξέρω, ίσως γιατι ήταν δυνατά τα εμβρυακια...η απόκλιση πάντως είναι μικρή από εργαστήριο σε εργαστήριο!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Δεν ξέρω, ίσως γιατι ήταν δυνατά τα εμβρυακια...η απόκλιση πάντως είναι μικρή από εργαστήριο σε εργαστήριο!

Ωραία. Μια χαρά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την ομάδα το δικό μου θέμα που με προβληματίζει κ θα ήθελα κάποια γνώμη απο καποια που να έχει περάσει κάτι ανάλογο είναι η πρώτη μου φορά που έκανα εξωσωματικη στις 19 Ιουνίου έγινε η ωοληψια  με 16 ωαρια που απο αυτα τα καλα ηταν τα 10 κ γονιμοποιηθηκαν τα 6 κ στις 24 Ιουνίου μου  έκαναν εμβρυομεταφορα τα 2 από τα 6 σε βλαστοκύστες μου είπαν σε 9 μέρες να κάνω β χοριακη  χθες λοιπόν έκανα τη χοριακη κ βγήκε 7.50  ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω  τη Δευτέρα για τι είναι λίγο χαμηλή κ θα πρέπει να ναι 25 και σήμερα το πρωί είδα λίγες καφές κηλίδες όπως στην αρχή περίοδου είναι αρνητικό σημάδι αυτό???

Επεξεργάστηκαν by Μ2006
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μ2006 είπε:

Καλημέρα σε όλη την ομάδα το δικό μου θέμα που με προβληματίζει κ θα ήθελα κάποια γνώμη απο καποια που να έχει περάσει κάτι ανάλογο είναι η πρώτη μου φορά που έκανα εξωσωματικη στις 19 Ιουνίου έγινε η ωοληψια  με 16 ωαρια που απο αυτα τα καλα ηταν τα 10 κ γονιμοποιηθηκαν τα 6 κ στις 24 Ιουνίου μου  έκαναν εμβρυομεταφορα τα 2 από τα 6 σε βλαστοκύστες μου είπαν σε 9 μέρες να κάνω β χοριακη  χθες λοιπόν έκανα τη χοριακη κ βγήκε 7.50  ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω  τη Δευτέρα για τι είναι λίγο χαμηλή κ θα πρέπει να ναι 25 και σήμερα το πρωί είδα λίγες καφές κηλίδες όπως στην αρχή περίοδου είναι αρνητικό σημάδι αυτό???

Δεν θα με ανησυχούσε τόσο το αίμα όσο η χοριακη που είναι χαμηλη αρκετά. Αφού όμως ο γιατρός ζήτησε επανάληψη κάτι θα έχει στο μυαλό του. Οπότε υπομονή μέχρι την Δευτέρα εκτός κ αν θες να κάνεις ένα τεστακι ερλι εν τω μεταξύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!τι κάνετε;εγώ ένα έχω να σας πω,εμείς με πλήρη αζωοσπερμια και βαδίζοντας στα τυφλά τα καταφέραμε!Γι'αυτό να μην το βάζετε κάτω και να είστε αισιόδοξες!390 η τελευταία μου χοριακη και την άλλη εβδομάδα μας περιμένει ο πρώτος υπέρηχος!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!τι κάνετε;εγώ ένα έχω να σας πω,εμείς με πλήρη αζωοσπερμια και βαδίζοντας στα τυφλά τα καταφέραμε!Γι'αυτό να μην το βάζετε κάτω και να είστε αισιόδοξες!390 η τελευταία μου χοριακη και την άλλη εβδομάδα μας περιμένει ο πρώτος υπέρηχος!

Ποια η τιμή της πρώτης και η τελευταία ποιο νούμερο είναι; Σε ευχαριστούμε για την ενθάρρυνση....είναι τόοοσο σπουδαίοοο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Ποια η τιμή της πρώτης και η τελευταία ποιο νούμερο είναι; Σε ευχαριστούμε για την ενθάρρυνση....είναι τόοοσο σπουδαίοοο!!!

Ξεκίνησα με 140 και τώρα η τελευταία 390.απο το κέντρο μου είπαν ότι τελείωσαν εκείνοι και τώρα σειρά εχει ο γυναικολόγος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Ξεκίνησα με 140 και τώρα η τελευταία 390.απο το κέντρο μου είπαν ότι τελείωσαν εκείνοι και τώρα σειρά εχει ο γυναικολόγος!!!

Μια πολύ όμορφη εγκυμοσύνηη!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Ναι δικαιούμαστε επίδομα εξωσωματικής. Δεν υπάρχουν προϋποθέσεις. Για κάθε ωοληψια / εμβρυομεταφορα δικαιούσαι το ποσό των 350 ευρώ (Δε θυμαμαι το ακριβές νούμερο). Χρειάζεσαι να καταθέσεις στο ΙΚΑ που ανήκεις μια βεβαίωση από το κέντρο που έκανες την προσπάθεια υπογεγραμμένη από το γιατρό καθώς και την απόφαση της επιτροπής εξωσωματικής. Μαζί θα καταθεσεις και ένα χαρτί που αναφέρει το Iban του λογαριασμού σου για να στα καταθέσουν. Υπάρχει χρονικό όριο 6 μηνών από την προσπάθεια , μετά παραγράφονται και δεν παίρνεις κάτι. Ψάξτε γιατί κι εγώ τυχαία το διάβασα εδώ και πήρα το επίδομα αυτό μέσα σε 2 βδομαδες που κατέθεσα τα χαρτιά. Και το δικαιούσαι για πάνω από μια προσπάθεια αλλά δε θυμαμαι πόσες 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Θα το ψάξω από βδομάδα. Όσα είναι, καλά είναι... Έχουμε στραγγίξει πια! Και έπονται κι άλλα έξοδα....

22 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

350 ευρώ αν θυμάμαι καλά και τα φάρμακα...νομίζω ήταν 3 πακέτα menopur από το φαρμακείο του εοππυ. Πρέπει όμως να έχετε πρώτα περάσει από επιτροπή. Ζητούν πολλές εξετάσεις και σε συγκεκριμένη μέρα παρουσιάζεις όλα τα δικαιολογητικά και εγκρινουν ή όχι. Εμάς μας απέρριψαν την 1η και περάσαμε και 2η φορά με πλαστό σπερμοδιάγραμμα...πιο πολύ ταλαιπωρηθήκαμε να περάσουμε παρά όλα τα άλλα. Άσε! Για 2 προσπάθειες δικαιούσαι φάρμακα αν έχουν απόσταση 1 έτους. Εμείς χάσαμε τη 2η. Μπορείς να ξαναπεράσεις βέβαια...Αυτά από τη δική μου εμπειρία.

Μα αλήθεια τώρα;;;; Πολύ ελπιδοφόρο!!! Μπορεις δλδ και ανεξάρτητα από τα φάρμακα; Πολύ καλό!! Τώρα το ξαναδιάβασα...με της επιτροπής το χαρτί! 

Εγώ είχα πάρει φάρμακα από την επιτροπή το '19 και Δεκέμβρη του '19 έκανα την ωοληψία, αλλά την εμβρυομεταφορά την έκανα τώρα.. Πιάνεται;

7 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Εγώ που ρώτησα μου είπαν ότι και αποκλειση να υπάρχει είναι πολύ μικρή! Εμένα από 500 η δεύτερη πήγε 2450...οπότε σκέφτομαι όσο.λοθος και να έκανε το δεύτερο πάλι καλα είναι!!

Omg! Τεράστια!!!! Πόσα έχεις;;;;

4 ώρες πρίν, Μ2006 είπε:

Καλημέρα σε όλη την ομάδα το δικό μου θέμα που με προβληματίζει κ θα ήθελα κάποια γνώμη απο καποια που να έχει περάσει κάτι ανάλογο είναι η πρώτη μου φορά που έκανα εξωσωματικη στις 19 Ιουνίου έγινε η ωοληψια  με 16 ωαρια που απο αυτα τα καλα ηταν τα 10 κ γονιμοποιηθηκαν τα 6 κ στις 24 Ιουνίου μου  έκαναν εμβρυομεταφορα τα 2 από τα 6 σε βλαστοκύστες μου είπαν σε 9 μέρες να κάνω β χοριακη  χθες λοιπόν έκανα τη χοριακη κ βγήκε 7.50  ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω  τη Δευτέρα για τι είναι λίγο χαμηλή κ θα πρέπει να ναι 25 και σήμερα το πρωί είδα λίγες καφές κηλίδες όπως στην αρχή περίοδου είναι αρνητικό σημάδι αυτό???

Κορίτσι, θα συμφωνήσω με την @Mighty. Να επαναλάβεις τη χοριακή. Εύχομαι να έχει ανέβει στα ύψη την επόμενη φορά!

Just now, Hope girl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!τι κάνετε;εγώ ένα έχω να σας πω,εμείς με πλήρη αζωοσπερμια και βαδίζοντας στα τυφλά τα καταφέραμε!Γι'αυτό να μην το βάζετε κάτω και να είστε αισιόδοξες!390 η τελευταία μου χοριακη και την άλλη εβδομάδα μας περιμένει ο πρώτος υπέρηχος!

@hope κι εμείς με το ίδιο πρόβλημα.... Έκανα την πρώτη 175.2, σήμερα έκανα τη δεύτερη πήγε 634. Τη Δευτέρα πάω για την τρίτη και επανάληψη των ορμονών... Άντε να δούμε. Μετά από πόσες μέρες απ' την ετ γίνεται ο πρώτος υπέρηχος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Θα το ψάξω από βδομάδα. Όσα είναι, καλά είναι... Έχουμε στραγγίξει πια! Και έπονται κι άλλα έξοδα....

Εγώ είχα πάρει φάρμακα από την επιτροπή το '19 και Δεκέμβρη του '19 έκανα την ωοληψία, αλλά την εμβρυομεταφορά την έκανα τώρα.. Πιάνεται;

Omg! Τεράστια!!!! Πόσα έχεις;;;;

Κορίτσι, θα συμφωνήσω με την @Mighty. Να επαναλάβεις τη χοριακή. Εύχομαι να έχει ανέβει στα ύψη την επόμενη φορά!

@hope κι εμείς με το ίδιο πρόβλημα.... Έκανα την πρώτη 175.2, σήμερα έκανα τη δεύτερη πήγε 634. Τη Δευτέρα πάω για την τρίτη και επανάληψη των ορμονών... Άντε να δούμε. Μετά από πόσες μέρες απ' την ετ γίνεται ο πρώτος υπέρηχος;

Άντε μπράβο τέλεια!!!Νάτα τα ευχάριστα νέα,μακάρι να έχουν ευχάριστα νέα να μας πουν και τα υπολοιπα κοριτσια!Μου είπαν ότι ο πρώτος υπέρηχος γίνεται μεταξύ 6ης και 8ης εβδομάδας,ο γυναικολόγος θα σου πει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Άντε μπράβο τέλεια!!!Νάτα τα ευχάριστα νέα,μακάρι να έχουν ευχάριστα νέα να μας πουν και τα υπολοιπα κοριτσια!Μου είπαν ότι ο πρώτος υπέρηχος γίνεται μεταξύ 6ης και 8ης εβδομάδας,ο γυναικολόγος θα σου πει!

Ααααα... έχω μέλλον ακόμα. Οκ. Ευχαριστώ! Μακάρι για όλες τις κοπέλες! Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μέχρι το τέλος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sabie είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Θα το ψάξω από βδομάδα. Όσα είναι, καλά είναι... Έχουμε στραγγίξει πια! Και έπονται κι άλλα έξοδα....

Εγώ είχα πάρει φάρμακα από την επιτροπή το '19 και Δεκέμβρη του '19 έκανα την ωοληψία, αλλά την εμβρυομεταφορά την έκανα τώρα.. Πιάνεται;

Omg! Τεράστια!!!! Πόσα έχεις;;;;

Κορίτσι, θα συμφωνήσω με την @Mighty. Να επαναλάβεις τη χοριακή. Εύχομαι να έχει ανέβει στα ύψη την επόμενη φορά!

@hope κι εμείς με το ίδιο πρόβλημα.... Έκανα την πρώτη 175.2, σήμερα έκανα τη δεύτερη πήγε 634. Τη Δευτέρα πάω για την τρίτη και επανάληψη των ορμονών... Άντε να δούμε. Μετά από πόσες μέρες απ' την ετ γίνεται ο πρώτος υπέρηχος;

Δύο σάκους είδαμε, αλλά δεν ακουσαμε ακόμα καρδούλα!! Την Παρασκευή!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...