Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moana said:

Οτι κ να πουμε, το αρνητικο πονάει πολυ! ας ελπίσουμε η επομενη να ειναι η τυχερή! μη σου πω να το πετύχεις μονη σου στις διακοπές!

κανεις τοσο καιρο αποχή απο τη ζαχαρη που θα πάθει σοκ ο οργανισμός σου με ολα αυτα σήμερα 

Ναι πολύ κακώς τώρα άστα και από εκεί που λέγαμε μακαρόνια ολικής ...χωρίς γλουτένη κλπ τώρα έφαγα κρουασάν, καρμπονάρα και σοκολατόπιτα, όλα αυτά ως τώρα ε? Έχω σκάσει! Ελπίζω μια μέρα να μη κάνει τόσο κακό...Βασικά σκέφτομαι να κάνω ένα τρίμηνο+ χωρίς καθόλου ζάχαρη...ούτε αυτά που άφηνα τώρα δηλαδή που και που κάτι λίγο. Να είμαι σίγουρη ότι έκανα ότι έκανα και βλέπουμε...Παρείγγειλα και τις fertilimax πάλι μου είχαν τελειώσει κ έπαιρνα fertilovit κάνα μήνα τώρα...

Για το μόνη μου είναι ένα θέμα κ αυτό! Τι παίζει με τις σάλπιγγες! Πρώτο πράγμα που θα κάνω μόλις αδιαθετήσω θα κλείσω ένα ραντεβού πάλι για σαλπιγγογραφία αλλά με μέθη να μη πονέσω να είμαστε σίγουροι ότι δείξει. Μου τις είχαν βρει κλειστές και τις 2 μετά από τη 2η εγκυμοσύνη ένα μήνα μετά! Και όλοι οι γιατροί που ρώτησα λένε αποκλείεται σπασμός θα ήταν από το πόνο...αλλά ξέρω γω πολλά γίνονται μπορεί κανένα μικρόβιο από την απόξεση...

Just now, Blondie 2020 said:

Ναι να δεις τι θα σου πει! Εμεις Σεπτεμβριο ναι.. Ο αντραε μου εβαλε παγο για το καλοκαιρι..φαε τωρα που μπορεις γιατι οταν θα ειμαστε εγκυουλες ολες οι υπολοιπες με το καλο θα ξεροσταλιαζουμε!

Άντε με το καλό να ξεκουραστείτε κ εσείς το καλοκαίρι! Καλά το ξέρω ότι και τώρα δεν είναι φάε ότι θες...για τη ποιότητα των ωαρίων αλλά οκ μια μέρα και με τόσο καιρό που τα είχα στερηθεί...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, olpapa said:

Ναι πολύ κακώς τώρα άστα και από εκεί που λέγαμε μακαρόνια ολικής ...χωρίς γλουτένη κλπ τώρα έφαγα κρουασάν, καρμπονάρα και σοκολατόπιτα, όλα αυτά ως τώρα ε? Έχω σκάσει! Ελπίζω μια μέρα να μη κάνει τόσο κακό...Βασικά σκέφτομαι να κάνω ένα τρίμηνο+ χωρίς καθόλου ζάχαρη...ούτε αυτά που άφηνα τώρα δηλαδή που και που κάτι λίγο. Να είμαι σίγουρη ότι έκανα ότι έκανα και βλέπουμε...Παρείγγειλα και τις fertilimax πάλι μου είχαν τελειώσει κ έπαιρνα fertilovit κάνα μήνα τώρα...

Για το μόνη μου είναι ένα θέμα κ αυτό! Τι παίζει με τις σάλπιγγες! Πρώτο πράγμα που θα κάνω μόλις αδιαθετήσω θα κλείσω ένα ραντεβού πάλι για σαλπιγγογραφία αλλά με μέθη να μη πονέσω να είμαστε σίγουροι ότι δείξει. Μου τις είχαν βρει κλειστές και τις 2 μετά από τη 2η εγκυμοσύνη ένα μήνα μετά! Και όλοι οι γιατροί που ρώτησα λένε αποκλείεται σπασμός θα ήταν από το πόνο...αλλά ξέρω γω πολλά γίνονται μπορεί κανένα μικρόβιο από την απόξεση...

Άντε με το καλό να ξεκουραστείτε κ εσείς το καλοκαίρι! Καλά το ξέρω ότι και τώρα δεν είναι φάε ότι θες...για τη ποιότητα των ωαρίων αλλά οκ μια μέρα και με τόσο καιρό που τα είχα στερηθεί...

Να σου πω στην πρωτη ivf δεν πτοσεχα τοσο τι ετρωγα γιατι δρν ηξερα. Και τελικα η ποιορητα κ ποσοτητα ηταν καλυτερη απο τη δευτερη που ετρωγα μονο super foods.. στην τριτη θα προσεξω μονο τα βασικα μαλλον, ζαχαρη, σλκοολ κ κσλη πρωτεινη. Ας ερθει γρηγορα εκεινη η ωρα μονο!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ναι πολύ κακώς τώρα άστα και από εκεί που λέγαμε μακαρόνια ολικής ...χωρίς γλουτένη κλπ τώρα έφαγα κρουασάν, καρμπονάρα και σοκολατόπιτα, όλα αυτά ως τώρα ε? Έχω σκάσει! Ελπίζω μια μέρα να μη κάνει τόσο κακό...Βασικά σκέφτομαι να κάνω ένα τρίμηνο+ χωρίς καθόλου ζάχαρη...ούτε αυτά που άφηνα τώρα δηλαδή που και που κάτι λίγο. Να είμαι σίγουρη ότι έκανα ότι έκανα και βλέπουμε...Παρείγγειλα και τις fertilimax πάλι μου είχαν τελειώσει κ έπαιρνα fertilovit κάνα μήνα τώρα...

Αυτός ο πόνος...αλλά όπως όλοι θα περάσει και θα πάτε στην επόμενη ακόμη πιο δυναμικά!!!! Έχεις παιδάκι αλήθεια; Ή προσπαθείτε για το 1ο σας κι εσείς; 

Να φας να πιεις να ξεσκάσεις μια δυο μέρες...θα προλάβει ο οργανισμός να βρει τον ρυθμό του για καλά ωάρια και όλα θα πάνε περίφημα!! 

Ήδη σκέφτομαι πως αν κ αυτή είναι αρνητική θα πάμε να τα πιούμε με τον άντρα μου τα κοκτέιλ μας και τα μπουκάλια...σαν αλκοολική φαίνομαι ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Να σου πω στην πρωτη ivf δεν πτοσεχα τοσο τι ετρωγα γιατι δρν ηξερα. Και τελικα η ποιορητα κ ποσοτητα ηταν καλυτερη απο τη δευτερη που ετρωγα μονο super foods.. στην τριτη θα προσεξω μονο τα βασικα μαλλον, ζαχαρη, σλκοολ κ κσλη πρωτεινη. Ας ερθει γρηγορα εκεινη η ωρα μονο!

 

Χαχαχα λες? τα πολλά υγιεινά να μη κάνουν και τόσο καλό...χαχαχα και κοστίζουν όλα αυτά τα super foods ρε παιδί μου και αηδίες τα περισσότερα!

 

Just now, Visit a vis said:

Αυτός ο πόνος...αλλά όπως όλοι θα περάσει και θα πάτε στην επόμενη ακόμη πιο δυναμικά!!!! Έχεις παιδάκι αλήθεια; Ή προσπαθείτε για το 1ο σας κι εσείς; 

Να φας να πιεις να ξεσκάσεις μια δυο μέρες...θα προλάβει ο οργανισμός να βρει τον ρυθμό του για καλά ωάρια και όλα θα πάνε περίφημα!! 

Ήδη σκέφτομαι πως αν κ αυτή είναι αρνητική θα πάμε να τα πιούμε με τον άντρα μου τα κοκτέιλ μας και τα μπουκάλια...σαν αλκοολική φαίνομαι ;)

όχι για το 1ο προσπαθούμε... είχαμε μια διακοπή και μια παλίνδρομη... Ναι δεν υπήρχε αυτό με τη σαλπιγγογραφία...και νόμιζα σα το πόνο στη διακοπή που ήταν σωματικός και ψυχολογικός δε θα ξαναπέρναγα αλλά κι όμως η σαλπιγγογραφία το ανταγωνίστηκε σε πολύ ισάξιο επίπεδο...

Ναι  ναι θετική σου εύχομαι και τα κοκτέιλ έχει και κάτι συνταγές για ωραιότατα χωρίς αλκοόλ χεχε :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ελέγξαμε ε2 και prg στην 6η μέρα από την ετ. 530 και 17αντίστοιχα...πολύ καλές τις βρήκε ο γιατρός. Θα μιλήσουμε μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στην αγωγή. Οπότε απορροφούνται τα τόσα φάρμακα...έστω...η επόμενη εξέταση είναι η κρίσιμη...σε άλλες 7 ημέρες η χοριακή. Πφφφ...Καυτή εβδομάδα! 

Αναμένουμε θετικά για αύριο, κορίτσια, να ανεβαίνουμε λίγο!  Μας είχε ανεβάσει ο Ιούνης...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Visit a vis είπε:

Σήμερα ελέγξαμε ε2 και prg στην 6η μέρα από την ετ. 530 και 17αντίστοιχα...πολύ καλές τις βρήκε ο γιατρός. Θα μιλήσουμε μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στην αγωγή. Οπότε απορροφούνται τα τόσα φάρμακα...έστω...η επόμενη εξέταση είναι η κρίσιμη...σε άλλες 7 ημέρες η χοριακή. Πφφφ...Καυτή εβδομάδα! 

Αναμένουμε θετικά για αύριο, κορίτσια, να ανεβαίνουμε λίγο!  Μας είχε ανεβάσει ο Ιούνης...

 

Τέλεια μια χαρά θα πάνε όλα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Τέλεια μια χαρά θα πάνε όλα!!!

Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!!

Μήπως ξέφυγαν τα οιστρογόνα τελικά εκεί που τα ψάχναμε!! Λένε ότι βοηθούν και το μαλλί εκτός των άλλων κι εγώ μαδώ...καραφλή θα απομείνω... :( Ας είναι καλά όλα και το ξυρίζω το μαλλί...χιχι

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sabie είπε:

Καλό αυτό. Ξέρεις πόσο τρέμω στην ιδέα μόλις/αν προκύψει κάτι θετικό μη μου πουν καμιά ξάπλα επ αορίστω λόγω ηλικίας;

Συνέχισε την καλή δουλειά και θα φτάσει ο καιρός που θα μονολογείς "τώρα αυτό τι το κάνω;"χαχαχα

Καλή ιδέα αυτή για τον βελονισμό, θα πρέπει να ενημερωθώ αν επιτρέπεται φυσικά...

Αν ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω... Εγώ πια αισθάνομαι σαν ρομπότ. Πήγα το έκανα τύπου διεκπεραιωτικά και δεν τολμώ να χαρώ και να ελπίσω... Σέρνομαι απ' τα χάπια και αισθάνομαι ότι συμμετέχει κάποιος άλλος σε όλο αυτό κι εγώ απλώς παρακολουθώ.... 

Λοιπόν, ο χρόνος που σου παίρνει είναι τόσος όσο κάνεις για να τελειώσεις 20 εγχύσεις και αυτό εξαρτάται από το πόσο συχνά θα πηγαίνεις. Εγώ, για παράδειγμα, πήγαινα 3-4 φορές την εβδομάδα. Μεσολάβησε και η περίοδος που για 5 μέρες δεν πήγα καθόλου, βάλε και τα Σ/Κ μέσα... Δεν θυμάμαι πόσο πήγε σύνολο. Πάντως περισσότερο από ένα μήνα και λιγότερο από δύο μήνες. Τώρα το σχήμα που μου είχε δώσει δεν το θυμάμαι, αλλά σήμερα που θα πάω στον γυναικολόγο θα τον ρωτήσω και θα επανέλθω με απαντήσεις...

Πότε περιμένεις να μάθεις; Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!!!

 

Καλημέρα σε όλες!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Χωρίς λεπτομέρειες αν δε θέλεις πέρα από τους μειωμένους γαλακτοβακιλλους σου βρήκαν αυξημένο και καποιο παθογόνο μικροβιο;Σε εμένα η gardnerella(ζήτησα και μου εξιδεικευσαν το μικροβιο) έκανε πάρτυ!! Εάν θυμηθείς και ρωτήσεις για το σχήμα θα με βοηθούσες να πάρω μια  ιδέα τι γίνεται στην Αθήνα.Καλά αποτελέσματα. 

3 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Κατά εκεί το πάω κι εγώ! Ήδη έφαγα ένα κρουασάν με μερέντα από το φούρνο, πήρα και σοκολατόπιτα για μετά όμως (το κρουασάν μετράει ως ορεκτικό μόνο...) και μεσημέρι καρμπονάρα!

Εντάξει από αύριο μαζεύομαι να δω τι θα κάνουμε...έχω μαζέψει διάφορα να ρωτήσω και το γιατρό...θα επανέλθω κ εδώ αργότερα να μου πείτε απόψεις!

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα στην επόμενη να πάνε όλα καλά! Σεπτέμβρη θα προχωρήσετε ε?

Κριμα ρε γαμωτο. Και ήμουν πολύ αισιόδοξη για σένα. Και στις δύο (blondie +olpapa) υπομονή όσο γίνεται και καλή συνέχεια.. Λοιπόν εγώ πρώτη ημέρα δουλειάς για ευπαθείς ομάδες και από 83 εγινε 97 το πρωίνο σάκχαρο.. Άτιμο αγχος

 

  • Μπερδεμένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope girl είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Και εμένα μου έχει κάνει ευαισθησία στο στήθος.εκτος του ότι έχει πρηστεί,έχουν αγριεψει οι θηλές και δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα γτ ξυπνάω από τον πόνο.

Το ουτροζεσταν όταν το έπαιρνα από το στόμα μου έκανε τρομερή υπόταση και με το ζόρι κρατιομουν να μην λιποθυμησω.Απο την εμβρυομεταφορα και μετά το παίρνω κολπικά και το μόνο που μου έχει μείνει είναι η υπνηλία, κοιμάμαι όπου βρω σαν το τούβλο!

Το διαβάζω και σε άλλες ως σύμπτωμα την υπνηλία. Σαν να μην τα παίρνω...αφού έκοψα και τον καφέ (αραιά κ που κανα ντεκαφ και πολύ κακάο) και πάλι γαρίδα το μάτι. Κοιμάμαι κανονικά κατά τις 12 ξυπνώ 7.30 άνετη! Χωρίς δουλειά είμαι και ξεκούραστη βλέπεις. 

Μόνο αυτά αυτά στο στήθος...και τα έντερα λίγο περίεργα είναι, αλλά εκεί μπορεί να μη φταινε τα φάρμακα αλλά η αλλαγή διατροφης. Τόση σίκαλη είχαν καιρό να δεχτούν!! 

Link to comment
Share on other sites

πήρα τη δεύτερη χοριακη μου σήμερα και έχω αγχωθει λιγάκι.Μου είπαν ότι είναι στο 216,την περίμεναν στο 230 μου είπαν αλλά είναι μικρή η απόκλιση και δεν τους ανησυχεί.Εγω όμως βρε κορίτσια αγχώθηκα λιγάκι,λέτε κάτι να μην πηγαίνει καλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Χωρίς λεπτομέρειες αν δε θέλεις πέρα από τους μειωμένους γαλακτοβακιλλους σου βρήκαν αυξημένο και καποιο παθογόνο μικροβιο;Σε εμένα η gardnerella(ζήτησα και μου εξιδεικευσαν το μικροβιο) έκανε πάρτυ!! Εάν θυμηθείς και ρωτήσεις για το σχήμα θα με βοηθούσες να πάρω μια  ιδέα τι γίνεται στην Αθήνα.Καλά αποτελέσματα. 

Κριμα ρε γαμωτο. Και ήμουν πολύ αισιόδοξη για σένα. Και στις δύο (blondie +olpapa) υπομονή όσο γίνεται και καλή συνέχεια.. Λοιπόν εγώ πρώτη ημέρα δουλειάς για ευπαθείς ομάδες και από 83 εγινε 97 το πρωίνο σάκχαρο.. Άτιμο αγχος

 

Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα να πάνε όλα καλά! Αχ αυτό το ζάχαρο, εγώ σταμάτησα να μετράω, από αύριο απλώς θα προσέχω διατροφή, αλλά να χαλαρώσω λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

πήρα τη δεύτερη χοριακη μου σήμερα και έχω αγχωθει λιγάκι.Μου είπαν ότι είναι στο 216,την περίμεναν στο 230 μου είπαν αλλά είναι μικρή η απόκλιση και δεν τους ανησυχεί.Εγω όμως βρε κορίτσια αγχώθηκα λιγάκι,λέτε κάτι να μην πηγαίνει καλά;

Αφού σου είπαν ότι είναι οκ κάτι θα ξέρουν...

Ποια μέρα είσαι σήμερα από την εμβρυομεταφορα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα να πάνε όλα καλά! Αχ αυτό το ζάχαρο, εγώ σταμάτησα να μετράω, από αύριο απλώς θα προσέχω διατροφή, αλλά να χαλαρώσω λίγο 

Καλά και εγώ άλλες περιόδους δεν μετράω.Εδω και τωρα που έπρεπε να μετράω πιο συχνά ξεχνιέμαι Βαρέθηκα. Να έχεις νινί να προσέξεις.. Εμείς το ξευτιλησαμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλά και εγώ άλλες περιόδους δεν μετράω.Εδω και τωρα που έπρεπε να μετράω πιο συχνά ξεχνιέμαι Βαρέθηκα. Να έχεις νινί να προσέξεις.. Εμείς το ξευτιλησαμε. 

Με κολησατε κ μενα κ εψαχνα το μηχανακι του αντρα μου να αρχισω να μετραω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl said:

πήρα τη δεύτερη χοριακη μου σήμερα και έχω αγχωθει λιγάκι.Μου είπαν ότι είναι στο 216,την περίμεναν στο 230 μου είπαν αλλά είναι μικρή η απόκλιση και δεν τους ανησυχεί.Εγω όμως βρε κορίτσια αγχώθηκα λιγάκι,λέτε κάτι να μην πηγαίνει καλά;

Με τόσο μικρή απόκλιση παίζει κι η ώρα ρόλο, το εργαστήριο, το δείγμα...μη το ψάχνεις και αγχώνεσαι χωρίς λόγο

 

Just now, anoulious said:

Καλά και εγώ άλλες περιόδους δεν μετράω.Εδω και τωρα που έπρεπε να μετράω πιο συχνά ξεχνιέμαι Βαρέθηκα. Να έχεις νινί να προσέξεις.. Εμείς το ξευτιλησαμε. 

Ε μα ναι ισχύει αμαν πια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...