Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Γλυκά κοριτσια μου τι κανετε; ειχα ξαναγραψει πριν μερικες μερες, και τωρα επανέρχομαι μιας και αυριο θα κανω την ωοληψια μου. Σας διαβαζω και χαμογελω βαθια για τα καλα αποτέλεσματα ολων σας οπως και στελνω μια πιο βαθια αγκαλια σε ολες που ελαβαν αρνητικο αποτελεσμα. Αυριο  εχω την 4η ωοληψια μου, ειναι η 4η εξωσωματικη ΚΑΙ εύχομαι να ναι και η τελευταία. Οιστραδιολη καλη για τον αριθμο των ωοθηλακιων, προγεστερονη καλη, και χθες βραδυ εκανα την οβιτρελ.. Ειναι η εξωσωματικη με την καλύτερη ψυχολογια παντως, με την καλυτερη διατροφη, με καλυτερες ορμονικες και γενικες εξετάσεις και με λιγη ελπιδα παραπανω. Εύχομαι αυριο να χω εναν καλο και ποιοτικο αριθμο αυγων χεχε. Σας φιλω ολες :)

Καλή τύχη να πάρεις ποιοτικά αυγουλάκια και καλές γονιμοποιήσεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva είπε:

Γλυκά κοριτσια μου τι κανετε; ειχα ξαναγραψει πριν μερικες μερες, και τωρα επανέρχομαι μιας και αυριο θα κανω την ωοληψια μου. Σας διαβαζω και χαμογελω βαθια για τα καλα αποτέλεσματα ολων σας οπως και στελνω μια πιο βαθια αγκαλια σε ολες που ελαβαν αρνητικο αποτελεσμα. Αυριο  εχω την 4η ωοληψια μου, ειναι η 4η εξωσωματικη ΚΑΙ εύχομαι να ναι και η τελευταία. Οιστραδιολη καλη για τον αριθμο των ωοθηλακιων, προγεστερονη καλη, και χθες βραδυ εκανα την οβιτρελ.. Ειναι η εξωσωματικη με την καλύτερη ψυχολογια παντως, με την καλυτερη διατροφη, με καλυτερες ορμονικες και γενικες εξετάσεις και με λιγη ελπιδα παραπανω. Εύχομαι αυριο να χω εναν καλο και ποιοτικο αριθμο αυγων χεχε. Σας φιλω ολες :)

Κοριτσι καλημερα ευχομαι οτι καλυτερο να πατε τελεια αυτη τη φορα να ησυχασεις και εσυ ειναι πολυ καλα ´αυτα που περιγραφεις μπραβο σου και καλή επιτυχια !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Κοριτσι καλημερα ευχομαι οτι καλυτερο να πατε τελεια αυτη τη φορα να ησυχασεις και εσυ ειναι πολυ καλα ´αυτα που περιγραφεις μπραβο σου και καλή επιτυχια !! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ Nephellie! Και αντευχομαι να χουμε μονο καλα αποτελέσματα ολες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Γλυκά κοριτσια μου τι κανετε; ειχα ξαναγραψει πριν μερικες μερες, και τωρα επανέρχομαι μιας και αυριο θα κανω την ωοληψια μου. Σας διαβαζω και χαμογελω βαθια για τα καλα αποτέλεσματα ολων σας οπως και στελνω μια πιο βαθια αγκαλια σε ολες που ελαβαν αρνητικο αποτελεσμα. Αυριο  εχω την 4η ωοληψια μου, ειναι η 4η εξωσωματικη ΚΑΙ εύχομαι να ναι και η τελευταία. Οιστραδιολη καλη για τον αριθμο των ωοθηλακιων, προγεστερονη καλη, και χθες βραδυ εκανα την οβιτρελ.. Ειναι η εξωσωματικη με την καλύτερη ψυχολογια παντως, με την καλυτερη διατροφη, με καλυτερες ορμονικες και γενικες εξετάσεις και με λιγη ελπιδα παραπανω. Εύχομαι αυριο να χω εναν καλο και ποιοτικο αριθμο αυγων χεχε. Σας φιλω ολες :)

Καλή σου επιτυχία και καλά αυγουλακια να πάρεις...!!!!να είναι η τελευταία σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλή σου επιτυχία και καλά αυγουλακια να πάρεις...!!!!να είναι η τελευταία σου!!!

Να εισαι καλα και σε ευχαριστώ πολύ πολυ πολυ! Με εσας ολες εδω ΑΛΗΘΕΙΑ παίρνω τοσο κουραγιο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eirini10 είπε:

Εγώ παίρνω prezolon 5mg. Την ξεκίνησα περίπου 1 μήνα πριν την εμβρυομεταφορα και την παίρνω ακόμη ενώ είμαι 6 εβδομάδων! Δεν νομίζω ότι θα την σταματήσω άμεσα. Ο γιατρός μου είπε να την παίρνω κάθε μέρα μέχρι τις 10:30 το πρωί. Βέβαια παίρνω 15 φάρμακα την μερα οπότε ίσως γι'αυτο η κορτιζόνη  να πρέπει να λαμβάνεται συγκεκριμένες ώρες 

Καλημέρα! Εμείς στον πρώτο υπέρηχο δεν ακούσαμε καρδούλα. Είδαμε μόνο σακο και το έμβρυο. Την Δευτέρα πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε καρδούλα που θα ειμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερων

Εμένα με βλαστοκύστη 5 ημερών, ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη σε 9 ημέρες. Επειδή όμως είχα λίγο αίμα την 5η μερα  και φοβήθηκα, πήγα για χοριακη την 7η μέρα, μετα από παρότρυνση του γιατρου μου και το αποτέλεσμα ήταν 70. Από τότε έκανα άλλες 3 φορές όπου και αυξανόταν πάρα πολύ μέχρι που ειδαμε σακο και δεν ξανά κάναμε χοριακη.  Στην περίπτωση των μοριδιών νομίζω ότι γίνεται 14η μέρα από την εμβρυομεταφορά!

Ω τι τελεια!!!πόσο χαίρομαι για εσένα!!! αντε,με το καλό να ακούσετε καρδούλα ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Ω τι τελεια!!!πόσο χαίρομαι για εσένα!!! αντε,με το καλό να ακούσετε καρδούλα ❤️

Ευχαριστώ τόσο πολύ!! Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!! Σε τι φάση είσαι τώρα εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αναλογα ποτέ θα γίνει!!! Εγώ τον έκανα 5+1 και ειδαμε.μονο σάκους!

Με το καλό να ακούσετε καρδούλες!!!Καλημέρα κορίτσι μου ❤️

Just now, Eirini10 είπε:

Ευχαριστώ τόσο πολύ!! Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!! Σε τι φάση είσαι τώρα εσυ;

Την Πέμπτη πάμε για τον πρώτο μας υπέρηχο και επειδή ανυπομονούσα ρώτησα και για καρδούλες και σάκους!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Με το καλό να ακούσετε καρδούλες!!!Καλημέρα κορίτσι μου ❤️

Την Πέμπτη πάμε για τον πρώτο μας υπέρηχο και επειδή ανυπομονούσα ρώτησα και για καρδούλες και σάκους!

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Με το καλό να κάνεις κι εσύ τον πρώτο σου υπέρηχο!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλους! Έκανα την έμβρυομεταφορά την Πέμπτη , 2 βλαστοκυστες των 5 ημερων. Παίρνω utrogestan & Ivor , 4 cyclacur, salospir, filicin, prezolon, glucofage & utrogestan κολπικά. Σήμερα ένιωσα τσιμπήματακια χαμηλά στην κοιλιά, ίσως από τα φάρμακα. Ο γιατρός συνέστησε να μείνω σπίτι ήρεμα 3-4 μερουλες και αναμένουμε. Count down!  Καλή τύχη σε όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, VolcanaMcDuck είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Έκανα την έμβρυομεταφορά την Πέμπτη , 2 βλαστοκυστες των 5 ημερων. Παίρνω utrogestan & Ivor , 4 cyclacur, salospir, filicin, prezolon, glucofage & utrogestan κολπικά. Σήμερα ένιωσα τσιμπήματακια χαμηλά στην κοιλιά, ίσως από τα φάρμακα. Ο γιατρός συνέστησε να μείνω σπίτι ήρεμα 3-4 μερουλες και αναμένουμε. Count down!  Καλή τύχη σε όλες σας!!!

Πολύ ωραίαα!! Καλή υπονομή μέχρι τη χοριακή. Οι ορμόνες μας παίζουν ταμπούρλο με τόσα που παίρνουμε...κάθε μέρα νερό από κάτω σαν κατουρημένη (μετά συγχωρήσεως) ξυπνώ!! Εκτός των άλλων...υπομονή και με αυτά. Θα περάσει ο καιρός. 

Πότε είναι η χοριακή σου; Σε μια βδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιές καλησπέρες! Έφτασε κ για μένα η αυριανή μέρα της χοριακης με ανάμεικτες σκέψεις.. 2η προσπάθεια.. Με την 1η αρνητική να την παίρνω πολύ χαλαρά σαν να το χα δεδομένο...αυτη τη φορά οι προσδοκίες μου είναι μεγαλύτερες.. Για όσα κορίτσια έχουν απορία πόσο εβδομάδων είναι, είχα βρει αυτό το site που υπολογίζει με εμβρυομεταφορά 3 κ 5 ημερών.  (Edit admin )

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιές καλησπέρες! Έφτασε κ για μένα η αυριανή μέρα της χοριακης με ανάμεικτες σκέψεις.. 2η προσπάθεια.. Με την 1η αρνητική να την παίρνω πολύ χαλαρά σαν να το χα δεδομένο...αυτη τη φορά οι προσδοκίες μου είναι μεγαλύτερες.. Για όσα κορίτσια έχουν απορία πόσο εβδομάδων είναι, είχα βρει αυτό το site που υπολογίζει με εμβρυομεταφορά 3 κ 5 ημερών.   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 said:

Γλυκιές καλησπέρες! Έφτασε κ για μένα η αυριανή μέρα της χοριακης με ανάμεικτες σκέψεις.. 2η προσπάθεια.. Με την 1η αρνητική να την παίρνω πολύ χαλαρά σαν να το χα δεδομένο...αυτη τη φορά οι προσδοκίες μου είναι μεγαλύτερες.. Για όσα κορίτσια έχουν απορία πόσο εβδομάδων είναι, είχα βρει αυτό το site που υπολογίζει με εμβρυομεταφορά 3 κ 5 ημερών. Eletheia.gr λέγεται.. 

Καλησπερα κοριτσι! Σου ευχομαι καλη επιτυχία να δεις μια 3ψηφια χοριακη και να μας πεις τα ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...