Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα  12οκτωμβριου εκανα ωοληψια μου πηραν 8ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 6προχωρησαν σε βλαστοκυστες τα 2οπου κ εκανα εμβρυομεταφορα 17οκτωμ σημερα 22οκτ εχω πονους περιοδου  εχει συμβει σε καποια να ανυσηχω???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ είπε:

κοριτσια καλησπερα  12οκτωμβριου εκανα ωοληψια μου πηραν 8ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 6προχωρησαν σε βλαστοκυστες τα 2οπου κ εκανα εμβρυομεταφορα 17οκτωμ σημερα 22οκτ εχω πονους περιοδου  εχει συμβει σε καποια να ανυσηχω???

Καλησπέρα... Σου είχα απαντήσει νωρίτερα αλλά μάλλον δεν καταχωρήθηκε η απάντηση... Είναι τα ίδια συμπτωματα περιόδου και εγκυμοσύνης και εγώ λοιπόν τα είχα δεν θυμάμαι βέβαια πια ακριβώς μέρα ξεκίνησαν και τα έχω ακόμα μετα την δεύτερη χοριακη σκέψου.. Κάνε υπομονή γιατί είναι μαρτυρικες οι μέρες μέχρι την χοριακη και όλα καλά θα πάνε... Ότι θες εδώ είμαστε φιλάκια καλή επιτυχία και να ενημερώνεις!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2020 at 1:11 ΜΜ, Meni_@ είπε:

Με το καλό εύχομαι μια τεράστια χοριακη... Περιμένουμε νέα σου.. Εγώ αύριο επαναληπτική πρέπει να διπλασιαστεί... 

Είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, katetsouka είπε:

Είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'Έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο ρε κορίτσι!!!!! Πόσο είναι η χοριακη σου??? Να έχεις μια υπέροχη και όμορφη εγκυμοσυνη...!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Meni_@ είπε:

Καλησπέρα... Σου είχα απαντήσει νωρίτερα αλλά μάλλον δεν καταχωρήθηκε η απάντηση... Είναι τα ίδια συμπτωματα περιόδου και εγκυμοσύνης και εγώ λοιπόν τα είχα δεν θυμάμαι βέβαια πια ακριβώς μέρα ξεκίνησαν και τα έχω ακόμα μετα την δεύτερη χοριακη σκέψου.. Κάνε υπομονή γιατί είναι μαρτυρικες οι μέρες μέχρι την χοριακη και όλα καλά θα πάνε... Ότι θες εδώ είμαστε φιλάκια καλή επιτυχία και να ενημερώνεις!!! 

ευχαριστω Meni για την απαντηση θα συνεχισω να ελπιζω......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρa κορίτσια! Εχτές πήγα στο γιατρό,όλα καλά ήταν , έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μου και χαρά μας δεν περιγράφοταν.... ώμος σήμερα κατά τής 12 ξαφνικά αίμα πάω γρήγορα στη μπανιέρα και πέφτει ένα κομμάτι πήγμα μεγάλο ...δεν είχα πόνο κάτι... τίποτα έτσι όπως καθόμουνα στο καναπέ...πήρα το γιατρό Utrogestan και αποκλειστικά στο κρεβάτι και αύριο έλα να σε δω....μένω σε νησί και ο γιατρός έρχεται Δευτέρα, Πέμπτη και Σάββατο....Έχω τρελαθεί...δεν ξέρω τι είναι αυτό...τα χάνω τα ζουζούνια μου...αχχχχ... Αχχχχ κορίτσια..... είμαι 9εβ +2....Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι νιώθω ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργίανα είπε:

Καλησπέρa κορίτσια! Εχτές πήγα στο γιατρό,όλα καλά ήταν , έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μου και χαρά μας δεν περιγράφοταν.... ώμος σήμερα κατά τής 12 ξαφνικά αίμα πάω γρήγορα στη μπανιέρα και πέφτει ένα κομμάτι πήγμα μεγάλο ...δεν είχα πόνο κάτι... τίποτα έτσι όπως καθόμουνα στο καναπέ...πήρα το γιατρό Utrogestan και αποκλειστικά στο κρεβάτι και αύριο έλα να σε δω....μένω σε νησί και ο γιατρός έρχεται Δευτέρα, Πέμπτη και Σάββατο....Έχω τρελαθεί...δεν ξέρω τι είναι αυτό...τα χάνω τα ζουζούνια μου...αχχχχ... Αχχχχ κορίτσια..... είμαι 9εβ +2....Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι νιώθω ....

αυτο συμβαινει συχνα καποιες κοπελες βλεπουνε ακομα και μεχρι 2 μηνες αιμα ή καφε ..δινουν συνηθως προλουτεξ ενεση προγεστερονης ή ουτρογεσταν σε χαπια οπως και σου δωσε..αν υπερχει καποια ελλειψη ή αποκολλήσουμε και το ελέγχουνε και με εξετασεις αιματος ε2 & prg.αν δεις επιπλεον κατι αργοτερα ,μη διστασεις να τον παρεις ξανα! μηπως χρειαστεις και εξτρα καμια ενεση πχ.υπομονη και ευτυχως ερχεται αυριο! Αλλα ολα καλά θα ειναι θα δεις!!!σου λεω ειναι συχνό μην αγχωνεσαι κ αγχωνονται κ τα μωρακια :-)

20 ώρες πρίν, ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ είπε:

κοριτσια καλησπερα  12οκτωμβριου εκανα ωοληψια μου πηραν 8ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 6προχωρησαν σε βλαστοκυστες τα 2οπου κ εκανα εμβρυομεταφορα 17οκτωμ σημερα 22οκτ εχω πονους περιοδου  εχει συμβει σε καποια να ανυσηχω???

Οχι να μην ανησυχεις !!άλλες κοπελες εχουνε πονακια και αλλες οχι..τα συμπτωματα ειναι και απο την αντιδραση καθε οργανισμου στα φαρμακα..Σε 3 μερες θα ξερεις σιγουρα με τη χοριακη σου !!!καλη επιτυχια !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΡΑΛΙΚΟΥ ΝΤΙΝΑ είπε:

ευχαριστω Meni για την απαντηση θα συνεχισω να ελπιζω......

Εννοείται όχι μόνο να ελπίζεις αλλά να το πιστέψεις.. Αργά ή γρήγορα θα γίνει.. Πότε περιμένουμε χοριακη?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργίανα είπε:

Καλησπέρa κορίτσια! Εχτές πήγα στο γιατρό,όλα καλά ήταν , έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μου και χαρά μας δεν περιγράφοταν.... ώμος σήμερα κατά τής 12 ξαφνικά αίμα πάω γρήγορα στη μπανιέρα και πέφτει ένα κομμάτι πήγμα μεγάλο ...δεν είχα πόνο κάτι... τίποτα έτσι όπως καθόμουνα στο καναπέ...πήρα το γιατρό Utrogestan και αποκλειστικά στο κρεβάτι και αύριο έλα να σε δω....μένω σε νησί και ο γιατρός έρχεται Δευτέρα, Πέμπτη και Σάββατο....Έχω τρελαθεί...δεν ξέρω τι είναι αυτό...τα χάνω τα ζουζούνια μου...αχχχχ... Αχχχχ κορίτσια..... είμαι 9εβ +2....Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι νιώθω ....

Οχιιιιι μην σκέφτεσαι αρνητικά... Απλά είναι 2 και ζορίζονται και σε ζορίζουν κι εσένα. Ξεκουρασου φουλαρε προγεστερονη και υπομονή μέχρι αύριο. Λίγο είναι 

Σκέψου ότι κι εγώ είμαι σε νησί και συνήθως έρχεται γυναικολόγος 1 φορά το μήνα 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα από Αθήνα... είχα ξανά αίμα, μίλησα με το γιατρό και μου είπε να έρθω Ιασώ να με δει. Αποκόλληση στο ένα μωρό και τα δύο καλά είναι, ακούσαμε καρδιές . Utrogestan απο το στόμα και σταμάτησα το Ivor (αντιπηκτική ένεση) Είμαι σε ξενοδοχείο κοντά στο νοσοκομείο,δεν με άφησε να φύγω στο νησί μέχρι και Δευτέρα που θα με ξανάδεί και μετά βλέπουμε...Τώρα έχω λίγο ροζ στο σκούπισμα. Δεν είπε πολλά , συμβαίνει συχνά στη δίδυμη κύηση, απλά μπορεί να χάσουμε το ένα ή και τα δύο, μπορεί και όλα καλά να πάνε τέλει χρόνο και μόνο ξάπλα, τουαλέτα , φαγητό και κρεβάτι αν με πιάσει δυσκοιλιότητα να του πω να πάρω χάπια να μη σφίγγουμε...τι να πω κορίτσια....τι να πω....Φιλιά σε όλες !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργίανα είπε:

Καλημέρα από Αθήνα... είχα ξανά αίμα, μίλησα με το γιατρό και μου είπε να έρθω Ιασώ να με δει. Αποκόλληση στο ένα μωρό και τα δύο καλά είναι, ακούσαμε καρδιές . Utrogestan απο το στόμα και σταμάτησα το Ivor (αντιπηκτική ένεση) Είμαι σε ξενοδοχείο κοντά στο νοσοκομείο,δεν με άφησε να φύγω στο νησί μέχρι και Δευτέρα που θα με ξανάδεί και μετά βλέπουμε...Τώρα έχω λίγο ροζ στο σκούπισμα. Δεν είπε πολλά , συμβαίνει συχνά στη δίδυμη κύηση, απλά μπορεί να χάσουμε το ένα ή και τα δύο, μπορεί και όλα καλά να πάνε τέλει χρόνο και μόνο ξάπλα, τουαλέτα , φαγητό και κρεβάτι αν με πιάσει δυσκοιλιότητα να του πω να πάρω χάπια να μη σφίγγουμε...τι να πω κορίτσια....τι να πω....Φιλιά σε όλες !!!

Αχχχχ πόσο σε καταλαβαίνω. Υπομονή και ξάπλα. Κι εγώ σε νησί μένω οπότε ξέρω πως είναι. Κάτσε στο ξενοδοχείο (μπορεί να πηγαίνουμε στο ίδιο) και απόλαυσε το κρεβάτι. 

Να αυτά είχα συζητήσει με το γιατρό μου και ήταν από τους λόγους που δεν έβαλα 2 εμβρυα. 

Θετικές σκεψεις πολλή προσοχή και η αποκόλληση θα περασει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Αχχχχ πόσο σε καταλαβαίνω. Υπομονή και ξάπλα. Κι εγώ σε νησί μένω οπότε ξέρω πως είναι. Κάτσε στο ξενοδοχείο (μπορεί να πηγαίνουμε στο ίδιο) και απόλαυσε το κρεβάτι. 

Να αυτά είχα συζητήσει με το γιατρό μου και ήταν από τους λόγους που δεν έβαλα 2 εμβρυα. 

Θετικές σκεψεις πολλή προσοχή και η αποκόλληση θα περασει

Σε ευχαριστώ πολύ !! Όλη μέρα στο κρεβάτι,έχω πιαστεί, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά .... ώρες, ώρες μου έρχεται να βάλω κλάματα...θα περάσω και αυτό και θέλω να πιστέυω ότι θα είναι το τελευταίο εμπόδιο!!!!! Είμαι στο Athens Habitat Σαρωνικού 5(γιατί έχει και αλά 3) πολύ κοντά στο Ιασώ, καθαρό το δωμάτιο,έχει ησυχία,κοντά τα μαγαζιά.75 € το βράδυ με πρωινό

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργίανα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! Όλη μέρα στο κρεβάτι,έχω πιαστεί, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά .... ώρες, ώρες μου έρχεται να βάλω κλάματα...θα περάσω και αυτό και θέλω να πιστέυω ότι θα είναι το τελευταίο εμπόδιο!!!!! Είμαι στο Athens Habitat Σαρωνικού 5(γιατί έχει και αλά 3) πολύ κοντά στο Ιασώ, καθαρό το δωμάτιο,έχει ησυχία,κοντά τα μαγαζιά.75 € το βράδυ με πρωινό

Χάχαχα κι εμείς σε αυτό πηγαίνουμε. Στο κτίριο 1 και στο 2 έχουμε μείνει. Εμάς 80,5 μας χρεώνουν, διακρισεις βλέπω.... Εκείνους τους δρόμους τους έχω περπατήσει πολύ. 

Εύχομαι από δω και πέρα να έχεις μια ανεφελη εγκυμοσύνη και να πάρεις τα αγγελούδια σου αγκαλιά 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αχχχχ πόσο σε καταλαβαίνω. Υπομονή και ξάπλα. Κι εγώ σε νησί μένω οπότε ξέρω πως είναι. Κάτσε στο ξενοδοχείο (μπορεί να πηγαίνουμε στο ίδιο) και απόλαυσε το κρεβάτι. 

Να αυτά είχα συζητήσει με το γιατρό μου και ήταν από τους λόγους που δεν έβαλα 2 εμβρυα. 

Θετικές σκεψεις πολλή προσοχή και η αποκόλληση θα περασει

Πόσο χρονών είσαι; Φαντάζομαι πάιζει ρόλο πόσα έμβρυα θα βάλει η ηλικία. Συνήθως στις μεγάλες ηλικίες βάζουν τουλάχιστον 2 (3 επιτρέπει ο νόμος), με τη σκέψη να πιάσει έστω ένα. 

Ό,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...