Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Nephele78 είπε:

Μια Ευστάθιου εκει ειναι τοσο καλη κλινικη οσο διαφημιζουν εκει; Πολλα ειχες ομως γαμωτο γιατι μονο2 αραγε..στο σπερμα ειναι το θεμα σας;ειναι νωρις ομως 10η μερα και εγω σκεφτομαι οπως η @νικηαντωνια81 κ εχουμε δει να προχωρανε πιο αργα..τοσο καθετος ειναι ο γιατρος ,;δε ξερω τι να πω..

Δεν έχω ακουστά την κλινική Ευσταθίου..... Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε αρνητικός ο γιατρός πολύ. Δεν ξέρω. Σπέρμα άριστο. Οι αναλύσεις μου εμένα δεν ήταν και άσχημες όπως μου είπε ο γιατρός. Το μοναδικό πρόβλημα είναι μια κύστη ενδομητριωσης στην δεξιά μου ωοθήκη.  Να σας θυμίσω ότι έχω ένα παιδάκι 12 χρόνων, το οποίο συνέλαβα φυσιολογικά. Δυσκολεύτηκα μεν αλλά ήρθε. Κύστη ενδομητριωσης είχα από τότε.  Πριν μείνω έγκυος είχα αφαιρέσει την κύστη ομως εμφανίστηκε αμέσως με την πρώτη περίοδο. Πριν 8 χρόνια αφαίρεσα ξανά κύστη ενδομητριωσης.  Τώρα είχα ρωτήσει τον γιατρό εάν θα ήταν καλύτερα να την αφαίρουσα Πριν την ετ, όμως μου είπε ότι είναι καλύτερα να μην "ενοχλούμε" τις ωοθήκες γιατί μειώνετε το απόθεμα ωαρίων.  Όλα ήταν τέλεια ομως μου είχε πει....Δεν ξέρω τι πήγε λάθος 

πρίν από 15 λεπτά , Powerzen είπε:

Υπομονή και πολύ κουράγιο ❤ θα προσπαθήσετε πάλι και θα πετύχετε! Πότε θα μιλησετε τώρα με το γιατρο;

Δεν μου ανάφερε κάτι ο γιατρός.  Μου είπε μόνο βιαστηκα στο τηλέφωνο εχτές όταν τον ρώτησα για το καφε αίμα που είχα, να τα σταματήσω ολα μετά την αρνητική χοριακή σήμερα, γιατί δεν πέτυχε.... Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω δύναμη τώρα να συζητήσω μαζί του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Δεν έχω ακουστά την κλινική Ευσταθίου..... Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε αρνητικός ο γιατρός πολύ. Δεν ξέρω. Σπέρμα άριστο. Οι αναλύσεις μου εμένα δεν ήταν και άσχημες όπως μου είπε ο γιατρός. Το μοναδικό πρόβλημα είναι μια κύστη ενδομητριωσης στην δεξιά μου ωοθήκη.  Να σας θυμίσω ότι έχω ένα παιδάκι 12 χρόνων, το οποίο συνέλαβα φυσιολογικά. Δυσκολεύτηκα μεν αλλά ήρθε. Κύστη ενδομητριωσης είχα από τότε.  Πριν μείνω έγκυος είχα αφαιρέσει την κύστη ομως εμφανίστηκε αμέσως με την πρώτη περίοδο. Πριν 8 χρόνια αφαίρεσα ξανά κύστη ενδομητριωσης.  Τώρα είχα ρωτήσει τον γιατρό εάν θα ήταν καλύτερα να την αφαίρουσα Πριν την ετ, όμως μου είπε ότι είναι καλύτερα να μην "ενοχλούμε" τις ωοθήκες γιατί μειώνετε το απόθεμα ωαρίων.  Όλα ήταν τέλεια ομως μου είχε πει....Δεν ξέρω τι πήγε λάθος 

κοριτσι μου! σε καταλαβαινω απολυτα! και εμενα την πρωτη φορα ετσι ακριβως εγινε! ειχαμε παρει 7 ωαρια και απο αυτα βαλαμε 2 3ημερων και κανενα δεν εγινε βλαστοκυστη για καταψυξη! πληρη απογοητευση! μετα σταθηκα στα ποδια, εψαξα πολυ το θεμα γιατρου και οτι αλλο μπορουσα και ξαναπροσπαθησα...αυτην την φορα το αποτελεσμα λοιπον δεν ειχε καμια σχεση! πηραμε 14 και καταληξαμε με 9 βλαστοκυστες! και σημερα παω για τον 1ο υπερηχο <3 

Μην απογοητευεσαι και ψαξε να βρεις τι θα αλλαξεις για την επομενη προσπαθεια! 

στελνω μεγαλη αγκαλια! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nina21 είπε:

κοριτσι μου! σε καταλαβαινω απολυτα! και εμενα την πρωτη φορα ετσι ακριβως εγινε! ειχαμε παρει 7 ωαρια και απο αυτα βαλαμε 2 3ημερων και κανενα δεν εγινε βλαστοκυστη για καταψυξη! πληρη απογοητευση! μετα σταθηκα στα ποδια, εψαξα πολυ το θεμα γιατρου και οτι αλλο μπορουσα και ξαναπροσπαθησα...αυτην την φορα το αποτελεσμα λοιπον δεν ειχε καμια σχεση! πηραμε 14 και καταληξαμε με 9 βλαστοκυστες! και σημερα παω για τον 1ο υπερηχο <3 

Μην απογοητευεσαι και ψαξε να βρεις τι θα αλλαξεις για την επομενη προσπαθεια! 

στελνω μεγαλη αγκαλια! 

Και τις δυο φορές με δότη είχατε κάνει τις προσπάθειες; Ποια φάρμακα πήρες της κάθε φορά;

πρίν από 20 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Δεν έχω ακουστά την κλινική Ευσταθίου..... Η αλήθεια είναι ότι μου φάνηκε αρνητικός ο γιατρός πολύ. Δεν ξέρω. Σπέρμα άριστο. Οι αναλύσεις μου εμένα δεν ήταν και άσχημες όπως μου είπε ο γιατρός. Το μοναδικό πρόβλημα είναι μια κύστη ενδομητριωσης στην δεξιά μου ωοθήκη.  Να σας θυμίσω ότι έχω ένα παιδάκι 12 χρόνων, το οποίο συνέλαβα φυσιολογικά. Δυσκολεύτηκα μεν αλλά ήρθε. Κύστη ενδομητριωσης είχα από τότε.  Πριν μείνω έγκυος είχα αφαιρέσει την κύστη ομως εμφανίστηκε αμέσως με την πρώτη περίοδο. Πριν 8 χρόνια αφαίρεσα ξανά κύστη ενδομητριωσης.  Τώρα είχα ρωτήσει τον γιατρό εάν θα ήταν καλύτερα να την αφαίρουσα Πριν την ετ, όμως μου είπε ότι είναι καλύτερα να μην "ενοχλούμε" τις ωοθήκες γιατί μειώνετε το απόθεμα ωαρίων.  Όλα ήταν τέλεια ομως μου είχε πει....Δεν ξέρω τι πήγε λάθος 

Δεν μου ανάφερε κάτι ο γιατρός.  Μου είπε μόνο βιαστηκα στο τηλέφωνο εχτές όταν τον ρώτησα για το καφε αίμα που είχα, να τα σταματήσω ολα μετά την αρνητική χοριακή σήμερα, γιατί δεν πέτυχε.... Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω δύναμη τώρα να συζητήσω μαζί του.

Να μην στενοχωριέσαι! Εχεις το παιδάκι σου και δεν πρέπει να είσαι έτσι.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Και τις δυο φορές με δότη είχατε κάνει τις προσπάθειες; Ποια φάρμακα πήρες της κάθε φορά;

και τις δυο φορες με δοτη...απο αλλη τραπεζα βεβαια...

και στα δικα μ δεδομενα δεν ειχε αλλαξει τπτ απολυτως! 

την πρωτη φορα εκανα μακρυ πρωτοκολλο με arverkap + menopur που αυξαναμε συνεχεια την δοση και εφτασα μεχρι 375! με τσακισε κυριολεκτικα!

την δευτερη φορα πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal 200 μοναδες + olgalutran και με εκανε εντυπωση οτι μαζι με την ovitrelle εκανα και arverkap...πολυ πιο ξεκουραστη διεγερση! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nina21 είπε:

και τις δυο φορες με δοτη...απο αλλη τραπεζα βεβαια...

και στα δικα μ δεδομενα δεν ειχε αλλαξει τπτ απολυτως! 

την πρωτη φορα εκανα μακρυ πρωτοκολλο με arverkap + menopur που αυξαναμε συνεχεια την δοση και εφτασα μεχρι 375! με τσακισε κυριολεκτικα!

την δευτερη φορα πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal 200 μοναδες + olgalutran και με εκανε εντυπωση οτι μαζι με την ovitrelle εκανα και arverkap...πολυ πιο ξεκουραστη διεγερση! 

 

Μα δύο διαφορετικά πρωτόκολλα έκανες λογικό να σε κούρασε το πρώτο το μακρύ!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μα στο διαφορετικά πρωτόκολλα έκανες λογικό να σε κούρασε το πρώτο το μακρύ!!!!!

με πεθανε το πρωτο! ασε.... και ειδες διαφορα στο αποτελεσμα? καμια σχεση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nina21 είπε:

με πεθανε το πρωτο! ασε.... και ειδες διαφορα στο αποτελεσμα? καμια σχεση! 

Κοιτά εγω κάνω βραχύ γιατί στο μακρύ δεν ανταποκρίνομαι. Τα παιδιά μου βέβαια με μακρύ τα πέτυχα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κοιτά εγω κάνω βραχύ γιατί στο μακρύ δεν ανταποκρίνομαι. Τα παιδιά μου βέβαια με μακρύ τα πέτυχα. 

σε μενα το βραχυ λειτουργησε ιδανικα... ο γιατρος π πηγα τωρα μ ειπε οτι το μακρυ το χρησιμοποιηουν πλεον σε πολυ περιορισμενες περιπτωσεις και κυριως σε κοπελες με ενδομητριωση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Και τις δυο φορές με δότη είχατε κάνει τις προσπάθειες; Ποια φάρμακα πήρες της κάθε φορά;

Να μην στενοχωριέσαι! Εχεις το παιδάκι σου και δεν πρέπει να είσαι έτσι.

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι.  Ότι έχω τον γιο μου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις γι αυτό επικοινώνησα με την κλινική. Άφησα μήνυμα και ο γιατρός μετά από ώρες μου απάντησε να σταματήσω όλα τα φάρμακα.  Δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει εγκυμοσύνη με χοριακή 3.64 την δέκατη ημέρα :-(

 

Ο γιατρός ζήτησε να με δει σε 2 εβδομάδες.  Βοηθήστε με λίγο σας παρακαλώ για ερωτήσεις που θα ήταν καλό να του κάνω, για να πάρω πληροφορίες....Μήπως εξετάσεις που θα έπρεπε να κάνω,  δεν ξέρω.....Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχτές έκανα την πρώτη μου ετ με δυο άριστες βλαστοκύστες. Είχαμε 3 έμβρυα 3ης μέρας που ξεπαγώσαμε το Σάββατο και περιμέναμε να δούμε αν θα φτάσουν μέχρι 5ης. Ευτυχώς τα κατάφεραν. Έχω χοριακή το Σάββατο 5 Μαρτίου. Είναι καμία άλλη κοπέλα εκείνες τις μέρες;

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχτές έκανα την πρώτη μου ετ με δυο άριστες βλαστοκύστες. Είχαμε 3 έμβρυα 3ης μέρας που ξεπαγώσαμε το Σάββατο και περιμέναμε να δούμε αν θα φτάσουν μέχρι 5ης. Ευτυχώς τα κατάφεραν. Έχω χοριακή το Σάββατο 5 Μαρτίου. Είναι καμία άλλη κοπέλα εκείνες τις μέρες;

Καλές επιτυχίες εύχομαι!!! 

Καλημέρα κοριτσια.  Εύχομαι καλές επιτυχίες σε όλες που περιμένουν σήμερα αποτελέσματα είτε από χοριακή είτε από υπέρηχο!!! Έφτασε η πολυπόθητη ημερομηνία 22.2.22 :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις γι αυτό επικοινώνησα με την κλινική. Άφησα μήνυμα και ο γιατρός μετά από ώρες μου απάντησε να σταματήσω όλα τα φάρμακα.  Δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει εγκυμοσύνη με χοριακή 3.64 την δέκατη ημέρα :-(

 

Ο γιατρός ζήτησε να με δει σε 2 εβδομάδες.  Βοηθήστε με λίγο σας παρακαλώ για ερωτήσεις που θα ήταν καλό να του κάνω, για να πάρω πληροφορίες....Μήπως εξετάσεις που θα έπρεπε να κάνω,  δεν ξέρω.....Ευχαριστώ!

Η πρώτη προσπάθεια ήταν;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Η πρώτη προσπάθεια ήταν;

Ναι η πρώτη εξωσωματική. Τον γιο μου όμως τον έκανα φυσιολογικά......αιώνες πριν όμως,  στα 24....τώρα είμαι 36. Όπως φαίνεται η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...