Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Εμβρυομεταφορα έκανα στις 12, 2 βλαστοκυστες 5 ημερών άριστης ποιότητας,  όπως μου είπε η εμβρυολογος.  Οπότε αποκλείω να είναι αίμα εμφύτευσης.....

Όποτε αυριο θα ξερουμε 100% ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου ,να δεις νουμερο κ να μη το πιστευεις !!! @Blue Velvet Η 1η σου απετυχε ,τα ποσοστα επιτυχιας δεν ειναι και υψηλα οπως κ να χει..με το καλό !!!! ουτε εγω ειχα συμπτωματα παρα δεκάτα κ ριγος την 12η μερα ετ και μονο για 8 ωρες κ ειχα θετικο.τα αλλα ολα κανονικοτατα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ποτέ εκανες Ετ ;

Εμβρυομεταφορα έκανα στις 12, 2 βλαστοκυστες 5 ημερών άριστης ποιότητας,  όπως μου είπε η εμβρυολογος.  Οπότε αποκλείω να είναι αίμα εμφύτευσης.....

 

 

Καλημέρα κοριτσια.  Χοριακή 3.64

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Εμβρυομεταφορα έκανα στις 12, 2 βλαστοκυστες 5 ημερών άριστης ποιότητας,  όπως μου είπε η εμβρυολογος.  Οπότε αποκλείω να είναι αίμα εμφύτευσης.....

 

 

Καλημέρα κοριτσια.  Χοριακή 3.64

Παρε τον γιατρό σου! Όπως και να έχει θα κανείς και την Τετάρτη κορίτσι μου !

Μπορεί δηλ τώρα να ανεβαίνει ποτέ δεν ξέρεις 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Παρε τον γιατρό σου! Όπως και να έχει θα κανείς και την Τετάρτη κορίτσι μου !

Μπορεί δηλ τώρα να ανεβαίνει ποτέ δεν ξέρεις 

Μα μου είπε μόνο μια φορά να κάνω και να τα σταματήσω ολα. Ήταν πολύ κάθετος ότι απέτυχα :-(

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Μα μου είπε μόνο μια φορά να κάνω και να τα σταματήσω ολα. Ήταν πολύ κάθετος ότι απέτυχα:-(

Ναι οκ το καταλαβαινω. Καλά η χοριακη μέχρι 5 θεωρείται αρνητική απλά επειδή πάντα μέσα μας ελπίζουμε γιαυτο λέω μήπως 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ναι οκ το καταλαβαινω. Καλά η χοριακη μέχρι 5 θεωρείται αρνητική απλά επειδή πάντα μέσα μας ελπίζουμε γιαυτο λέω μήπως 

Καμία φορά η ελπίδα προκαλεί πόνο!! :-( Καλύτερα να το αποδεχτώ.....

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Διδυμακια2 said:

Εμβρυομεταφορα έκανα στις 12, 2 βλαστοκυστες 5 ημερών άριστης ποιότητας,  όπως μου είπε η εμβρυολογος.  Οπότε αποκλείω να είναι αίμα εμφύτευσης.....

 

 

Καλημέρα κοριτσια.  Χοριακή 3.64

Κοριτσάκι μου δύναμη μόνο αυτό ! Είμαστε όλες εδώ κάνε κουράγιο !!!

 

Σε ποιο γιατρό είσαι ; Στην κατάψυξη έχεις κ αλλά ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Καμία φορά η ελπίδα προκαλεί πόνο!! :-( Καλύτερα να το αποδεχτώ.....

Μην απελπίζεσαι! Θα ξανά προσπαθήσεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κοριτσάκι μου δύναμη μόνο αυτό ! Είμαστε όλες εδώ κάνε κουράγιο !!!

 

Σε ποιο γιατρό είσαι ; Στην κατάψυξη έχεις κ αλλά ;

Είμαι από Κύπρο. Όχι δεν έχω άλλα έμβρυα.  Από 13 ωάρια που μου πήραν καταφέραμε να κάνουμε μόνο 2 βλαστοκυστες. Μακάρι να είχα για δεύτερη προσπάθεια....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Διδυμακια2 said:

Είμαι από Κύπρο. Όχι δεν έχω άλλα έμβρυα.  Από 13 ωάρια που μου πήραν καταφέραμε να κάνουμε μόνο 2 βλαστοκυστες. Μακάρι να είχα για δεύτερη προσπάθεια....

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει , γιατί πρέπει να είσαι καλά και δυνατή για να προσπαθήσεις άλλη μια φορά και συζητά τι υπάρχει από εξετάσεις που δεν έχετε κάνει και αν πρέπει να αλλάξεις διαδικασία πχ να κανείς φυσικό .Είναι πολύ σημαντικό να είσαι εσυ καλά και θα έρθει το μωράκι θα το δεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , KONNA28 είπε:

Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει , γιατί πρέπει να είσαι καλά και δυνατή για να προσπαθήσεις άλλη μια φορά και συζητά τι υπάρχει από εξετάσεις που δεν έχετε κάνει και αν πρέπει να αλλάξεις διαδικασία πχ να κανείς φυσικό .Είναι πολύ σημαντικό να είσαι εσυ καλά και θα έρθει το μωράκι θα το δεις 

Αρχικά είχαμε πει να κάναμε ετ σε φυσικό,  όμως χάσαμε την ωορηξια και έτσι μου προτείνε ο γιατρός να πάμε με τεχνητό για να είμαστε σίγουροι. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Blue Velvet said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια,με καθησυχάζουν αρκετά.

Πριν λίγο καιρό,μου είχε πει ο γιατρός πως υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών,οι οποίες ενώ δεν παρουσιάζουν κάτι το ανησυχητικό στις εξετάσεις και όλα φαίνονται φυσιολογικά,παρόλα αυτά το ενδομήτριο τους δεν δέχεται το έμβρυο και το αποβάλλουν..Ανησυχώ μήπως συμβαίνει το ίδιο και με μένα,διότι όλες οι εξετάσεις μου είναι καλές και τα έμβρυα είναι άριστης ποιότητας,αλλά η πρώτη μου εξωσωματική απέτυχε..

Υπάρχουν σιγουρα λόγοι για να αποτύχει μια εξωσωματική, παρόλα αυτά τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύ υψηλά. Δε σημαίνει ότι θα τύχουν σε εσένα τα δυσάρεστα! Έχε πίστη, το ξέρουμε ολες είναι δύσκολες οι μέρες αναμονής 

9 minutes ago, Διδυμακια2 said:

Αρχικά είχαμε πει να κάναμε ετ σε φυσικό,  όμως χάσαμε την ωορηξια και έτσι μου προτείνε ο γιατρός να πάμε με τεχνητό για να είμαστε σίγουροι. 

Καλό θα ήταν να διαβάσετε και το βιβλίο που βρίσκει κανείς online "it starts with the egg" που περιγράφει τρόπους προσαρμογής της καθημερινότητας μας για ποιοτικότερα ωάρια και σπερματοζωαρια.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις επόμενες φορές 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Διδυμακια2 είπε:

Είμαι από Κύπρο. Όχι δεν έχω άλλα έμβρυα.  Από 13 ωάρια που μου πήραν καταφέραμε να κάνουμε μόνο 2 βλαστοκυστες. Μακάρι να είχα για δεύτερη προσπάθεια....

Μια Ευστάθιου εκει ειναι τοσο καλη κλινικη οσο διαφημιζουν εκει; Πολλα ειχες ομως γαμωτο γιατι μονο2 αραγε..στο σπερμα ειναι το θεμα σας;ειναι νωρις ομως 10η μερα και εγω σκεφτομαι οπως η @νικηαντωνια81 κ εχουμε δει να προχωρανε πιο αργα..τοσο καθετος ειναι ο γιατρος ,;δε ξερω τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Διδυμακια2 said:

Είμαι από Κύπρο. Όχι δεν έχω άλλα έμβρυα.  Από 13 ωάρια που μου πήραν καταφέραμε να κάνουμε μόνο 2 βλαστοκυστες. Μακάρι να είχα για δεύτερη προσπάθεια....

Πολύ λυπάμαι που δεν πέτυχε. Ευχομαι απο τα βάθη της καρδιάς μου η επόμενη να είναι η τυχερή σου.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Διδυμακια2 said:

Εμβρυομεταφορα έκανα στις 12, 2 βλαστοκυστες 5 ημερών άριστης ποιότητας,  όπως μου είπε η εμβρυολογος.  Οπότε αποκλείω να είναι αίμα εμφύτευσης.....

 

 

Καλημέρα κοριτσια.  Χοριακή 3.64

Υπομονή και πολύ κουράγιο ❤ θα προσπαθήσετε πάλι και θα πετύχετε! Πότε θα μιλησετε τώρα με το γιατρο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...