Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , zouko είπε:

Κορίτσιαααααααααααααα ! 290 η πρώτη ! Χοροπηδάω ! 

Οι ευχές σας πιάσαν τόπο ! Εύχομαι σε όλες όσες είναι στην ίδια κατάσταση μια θετική χωριακη, και μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! 

Συγχαρητήρια ! Bravo!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , zouko είπε:

Κορίτσιαααααααααααααα ! 290 η πρώτη ! Χοροπηδάω ! 

Οι ευχές σας πιάσαν τόπο ! Εύχομαι σε όλες όσες είναι στην ίδια κατάσταση μια θετική χωριακη, και μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! 

Μπράβοοο!!! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη τώρα!!! Περνούν αργά αυτοί οι μήνες, αλλά να είναι ξέγνοιαστοι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες ! Εύχομαι τα ίδια ! Ξέρω ότι όλες το ίδιο θέλουμε τόσο πολύ . Σε κάποιες είναι λίγο πιο δύσκολο, σε κάποιες πιο εύκολο, αλλά εύχομαι όλες στο τέλος να τα καταφέρουμε , και να έχουμε ένα μπεμπακι στην αγκαλίτσα μας !!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμένα εγώ έκανα 5 ενέσεις και 2 χάπια serpafar από δεύτερη ημέρα δηλαδή μια ήπια διέγερση για να δούμε πως θα ανταποκριθώ έκανα 6 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 2 έκανα έμβρυο μεταφορά δυο 3ημερων και έχω μια αρνητικότατη χοριακη αν και το περίμενα γιατί ο έμβρυο λόγος δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Τώρα έκοψα τα φάρμακα και περιμενω τηλ από γιατρό πως θα προχωρήσουμε. Να κανω μια ερώτηση πως ξέρουμε αν έγινε εμφύτευση; Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια που αναμενουν

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , picatsu είπε:

Καλησπερα και από εμένα εγώ έκανα 5 ενέσεις και 2 χάπια serpafar από δεύτερη ημέρα δηλαδή μια ήπια διέγερση για να δούμε πως θα ανταποκριθώ έκανα 6 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 2 έκανα έμβρυο μεταφορά δυο 3ημερων και έχω μια αρνητικότατη χοριακη αν και το περίμενα γιατί ο έμβρυο λόγος δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Τώρα έκοψα τα φάρμακα και περιμενω τηλ από γιατρό πως θα προχωρήσουμε. Να κανω μια ερώτηση πως ξέρουμε αν έγινε εμφύτευση; Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια που αναμενουν

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Είμαι στη θέση σου, είχα αρνητική χοριακή τη Δευτέρα. Αν δεν έχει γίνει εμφύτευση η χοριακή είναι μηδενική ή πολύ κοντά στο 0 (1-2), αλλιώς είναι μεγαλύτερη και σταδιακά πέφτει. Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , picatsu είπε:

Καλησπερα και από εμένα εγώ έκανα 5 ενέσεις και 2 χάπια serpafar από δεύτερη ημέρα δηλαδή μια ήπια διέγερση για να δούμε πως θα ανταποκριθώ έκανα 6 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 2 έκανα έμβρυο μεταφορά δυο 3ημερων και έχω μια αρνητικότατη χοριακη αν και το περίμενα γιατί ο έμβρυο λόγος δεν ήταν ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Τώρα έκοψα τα φάρμακα και περιμενω τηλ από γιατρό πως θα προχωρήσουμε. Να κανω μια ερώτηση πως ξέρουμε αν έγινε εμφύτευση; Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα κορίτσια που αναμενουν

Λυπάμαι πολύ!!! Εγώ έχω χοριακή την Τρίτη.  Έκανα σήμερα τεστ και έφαγα τα μούτρα μου. Ουτε εγώ έχω άλλα έμβρυα  :-(Δύναμη κορίτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Είμαι στη θέση σου, είχα αρνητική χοριακή τη Δευτέρα. Αν δεν έχει γίνει εμφύτευση η χοριακή είναι μηδενική ή πολύ κοντά στο 0 (1-2), αλλιώς είναι μεγαλύτερη και σταδιακά πέφτει. Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου! 

Σε ευχαριστω πολύ οκ εγώ είχα χοριακη 1.2 άρα δεν έγινε καν εμφύτευση και για σένα εύχομαι τα καλύτερα και εύχομαι όσες δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα η επόμενη να είναι η τυχερη

πρίν από 17 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Λυπάμαι πολύ!!! Εγώ έχω χοριακή την Τρίτη.  Έκανα σήμερα τεστ και έφαγα τα μούτρα μου. Ουτε εγώ έχω άλλα έμβρυα  :-(Δύναμη κορίτσι μου!!!

Μην δίνεις σημασία στα τεστ το ξερω είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο εύχομαι από την καρδιά μου την Τρίτη να έχεις μια θετική χοριακη αν όχι που το απεύχομαι θα πάμε μαζί να φτιάξουμε εμβρυακια ….

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , picatsu είπε:

Σε ευχαριστω πολύ οκ εγώ είχα χοριακη 1.2 άρα δεν έγινε καν εμφύτευση και για σένα εύχομαι τα καλύτερα και εύχομαι όσες δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα η επόμενη να είναι η τυχερη

Μην δίνεις σημασία στα τεστ το ξερω είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο εύχομαι από την καρδιά μου την Τρίτη να έχεις μια θετική χοριακη αν όχι που το απεύχομαι θα πάμε μαζί να φτιάξουμε εμβρυακια ….

Σε ευχαριστώ. Αν ήμουν έγκυος,  έστω κάτι θολό θα φαινόταν στο τεστ. Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.  Όποτε λίγο αδύνατο να αλλάξουν τόσο πολύ τα αποτελέσματα μέσα σε 2 μέρες...... Δυστυχώς!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Σε ευχαριστώ. Αν ήμουν έγκυος,  έστω κάτι θολό θα φαινόταν στο τεστ. Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.  Όποτε λίγο αδύνατο να αλλάξουν τόσο πολύ τα αποτελέσματα μέσα σε 2 μέρες...... Δυστυχώς!! 

Τα τεστ δεν είναι πάντοτε αξιόπιστα. Μόνο η χοριακή θα σου απαντήσει. Ποντάρουμε δυνατά στο 2, είπαμε!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Σε ευχαριστώ. Αν ήμουν έγκυος,  έστω κάτι θολό θα φαινόταν στο τεστ. Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.  Όποτε λίγο αδύνατο να αλλάξουν τόσο πολύ τα αποτελέσματα μέσα σε 2 μέρες...... Δυστυχώς!! 

Αχ βρε κοριτσάκι μου, με τι κουράγιο να περάσουν τώρα οι μέρες ως την Τρίτη... δύσκολο πολύ. Πραγματικά όμως η μόνη επιβεβαιωμένη εξέταση είναι η χοριακή! Έχει συμβεί σε φίλη μου που ήταν έγκυος και τα πρώτα τεστ μετά την καθυστέρηση περιόδου της έβγαιναν αρνητικά! Οπότε προσπάθησε να μη χάνεις τις ελπίδες σου! Αλλά ακόμα κι αν δεν έχει πετύχει, σίγουρα θα υπάρχει λόγος, αφού η φύση ξέρει και κάνει πάντα το καλύτερο. Σου λέω αυτό που με βοηθάει κι εμένα σα σκέψη. Υπομονή μέχρι την Τρίτη! Και εύχομαι να γίνει το καλύτερο! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ βρε κοριτσάκι μου, με τι κουράγιο να περάσουν τώρα οι μέρες ως την Τρίτη... δύσκολο πολύ. Πραγματικά όμως η μόνη επιβεβαιωμένη εξέταση είναι η χοριακή! Έχει συμβεί σε φίλη μου που ήταν έγκυος και τα πρώτα τεστ μετά την καθυστέρηση περιόδου της έβγαιναν αρνητικά! Οπότε προσπάθησε να μη χάνεις τις ελπίδες σου! Αλλά ακόμα κι αν δεν έχει πετύχει, σίγουρα θα υπάρχει λόγος, αφού η φύση ξέρει και κάνει πάντα το καλύτερο. Σου λέω αυτό που με βοηθάει κι εμένα σα σκέψη. Υπομονή μέχρι την Τρίτη! Και εύχομαι να γίνει το καλύτερο! 

 

Αυτή είναι η μόνη σκέψη που μου δίνει κουράγιο......κάτι ήξερε ο Θεός και δεν ήθελε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτό μου δίνει δύναμη για να προχωρήσω αν και ουσιαστικά η πρώτη μου ολοκληρωμένη προσπάθεια ήταν αυτή που έκανα τώρα αλλά έχω ξεκινήσει χρόνια πίσω και κάθε φορά που έλεγα ότι τώρα ξεκινάω πάντα κατι γινόταν…έχω κάνει και τρεις σπερματέγχυσεις αλλά τίποτα… και τώρα σε ένα βράδυ αποφασίστηκε γιατί είδαμε ότι ήταν καλός ο κύκλος μου και άντε να ψάχνω φάρμακα γιατί επιτροπή δεν έχω περάσει ακόμα αλλά τι να κάνουμε …. 

πρίν από 21 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Αυτή είναι η μόνη σκέψη που μου δίνει κουράγιο......κάτι ήξερε ο Θεός και δεν ήθελε. 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zouko είπε:

Κορίτσιαααααααααααααα ! 290 η πρώτη ! Χοροπηδάω ! 

Οι ευχές σας πιάσαν τόπο ! Εύχομαι σε όλες όσες είναι στην ίδια κατάσταση μια θετική χωριακη, και μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! 

Μπραβο κοπελα μου! Συγχαρητηρια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, picatsu είπε:

Και εμένα αυτό μου δίνει δύναμη για να προχωρήσω αν και ουσιαστικά η πρώτη μου ολοκληρωμένη προσπάθεια ήταν αυτή που έκανα τώρα αλλά έχω ξεκινήσει χρόνια πίσω και κάθε φορά που έλεγα ότι τώρα ξεκινάω πάντα κατι γινόταν…έχω κάνει και τρεις σπερματέγχυσεις αλλά τίποτα… και τώρα σε ένα βράδυ αποφασίστηκε γιατί είδαμε ότι ήταν καλός ο κύκλος μου και άντε να ψάχνω φάρμακα γιατί επιτροπή δεν έχω περάσει ακόμα αλλά τι να κάνουμε …. 

 

Η επόμενη να είναι η τυχερή σου να πας στην επιτροπή, με την έγκριση μπορείς να πάρεις 2 φορές φάρμακα , αξίζει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...