Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

55 minutes ago, happiness79 said:

Κορίτσι μου... Σου στέλνω μια αγκαλιά. Δεν είναι πάντα έγκυρα αυτά τα τεστ... Αν αποδειχτεί σωστό όμως, προσπάθησε να μη χάνεις τις ελπίδες σου. Πόσα και πόσα ζευγάρια τα κατάφεραν μετά από αλλεπάλληλες αποτυχίες! Το σημαντικό είναι να προσπαθείς να βρεις κάθε φορά τι μπορείτε να κάνετε για να βελτιώσετε κάτι στη διαδικασία! Και μέσα από την μεταξύ σας αγάπη να στηρίζετε ο ένας τον άλλο, για να βρίσκετε δύναμη για τη συνέχεια! Εύχομαι το τεστ να κάνει λάθος! Αλλά αν είναι σωστό, εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας! 

Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου?? 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτή η αναμονή θα μας τρελάνει.. άντε την Τριτη να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα για εμενα να προχωρήσουμε. Θα προσπαθήσουμε παλι, όπως τόσα και τόσα ζευγάρια όπως λες ❤

2 hours ago, Διδυμακια2 said:

Καλημέρα κοριτσια.  Είναι λογικό να μου έρθει περίοδος πριν καν την χοριακή? Η χοριακή είναι την Τρίτη και σήμερα ξεκίνησα να έχω καφέ και πόνους περιόδου.  Δεν πρέπει να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει η περίοδος? Να σας θυμίσω ότι έκανα χθες τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικότατο. 

Κορίτσι τί να πω δεν ξέρω.. είναι αλήθεια ότι τα φάρμακα κάνουν διάφορα καμιά φορά Είτε έτσι είτε αλλιώς αύριο θα ξερεις. εγώ τυπικά περιμένω μέχρι την Τρίτη αν και ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Διδυμακια2 είπε:

Επικοινώνησα με τον γιατρό.  Περιμένω απάντηση. 

Σε ευχαριστώ! Έχασα κάθε ελπίδα. Μάλλον δεν ήταν θέλημα Θεού....

Μόλις μίλησα με τον γιατρό.  Μου είπε να κάνω αύριο χοριακή για επιβεβαίωση και να σταματήσω όλα τα φάρμακα :-(

Ξέρω πως νιώθεις,δυστυχώς η στεναχωρια σου είναι μεγάλη και λογικό είναι. Εύχομαι εάν αύριο τα νέα σου δεν είναι καλά η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σου....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Powerzen είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτή η αναμονή θα μας τρελάνει.. άντε την Τριτη να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα για εμενα να προχωρήσουμε. Θα προσπαθήσουμε παλι, όπως τόσα και τόσα ζευγάρια όπως λες ❤

Κορίτσι τί να πω δεν ξέρω.. είναι αλήθεια ότι τα φάρμακα κάνουν διάφορα καμιά φορά Είτε έτσι είτε αλλιώς αύριο θα ξερεις. εγώ τυπικά περιμένω μέχρι την Τρίτη αν και ξέρω.

Αν είχα και την παραμικρή ελπίδα.....έσβησε με το που μου είπε ο γιατρός να κάνω αύριο χοριακή και να τα σταματήσω ολα :-(

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Αν είχα και την παραμικρή ελπίδα.....έσβησε με το που μου είπε ο γιατρός να κάνω αύριο χοριακή και να τα σταματήσω ολα :-(

Μετά το αρνητικό σου είπε… η ελπίδα μένει ζωντανή να σε «καίει». Όσες διεργασίες και να κάνεις, αυτή εκεί!! Μέχρι κι την τελευταία στιγμή στο νοσοκομείο στην παλίνδρομη τότε, μέσα μου ύήρχε ελπίδα. Άτιμο πράμα αυτό το συναίσθημα… 

Εύχομαι τα καλύτερα!! Η φυσική επιλογή έχει την τελευταία κουβέντα… 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Διδυμακια2 said:

Αυτό μου είπε ο γιατρός.  Να πάρω τα αποτελέσματα της χοριακης και μετά να τα σταματήσω ολα.

Κορίτσι μου μόνο η χοριακη θα δείξει .Έχε πίστη και αν δεν γίνει εγώ έχω ένα Μότο ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο .Το θέμα είναι να στηρίζετε ο ένας τον άλλον σε κάθε δυσκολία και θα δεις που στο τέλος θα πάνε καλά όλα και όταν κρατήσεις το μωράκι ή μωράκια αγκαλιά θα ξεχάσεις κάθε δυσκολία , κάθε πόνο , κάθε απογοήτευση .Κουράγιο και μην χάνεις την πίστη σου .Είμαστε όλες εδώ και ανεβαίνουμε αυτόν τον γολγοθά , αλλά στο τέλος θα τα καταφέρουμε γιατί έχουμε να δώσουμε τόση αγάπη !!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κοριτσια.  Είναι λογικό να μου έρθει περίοδος πριν καν την χοριακή? Η χοριακή είναι την Τρίτη και σήμερα ξεκίνησα να έχω καφέ και πόνους περιόδου.  Δεν πρέπει να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει η περίοδος? Να σας θυμίσω ότι έκανα χθες τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικότατο. 

Ποτέ εκανες Ετ ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Προχθες έκανα την δεύτερη εμβρυομεταφορα και το ίδιο βράδυ,ξύπνησα ιδρωμενη και παρά πολύ σφιγμένη.Φοβάμαι μήπως ο οργανισμός μου αντέδρασε στα έμβρυα και το απέβαλλε..  Να τονίσω πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα εμφύτευσης,ούτε πόνους ούτε πρησμένο στηθος,ούτε αίμα...Νιώθω ήδη πως έχει αποτύχει και αυτή η προσπάθεια,όπως την πρώτη φορά..Ήδη σκέφτομαι τα επόμενα βήματα,κάποιες εξετάσεις τις οποίες έχω διαβάσει εδώ μέσα,μήπως και βρω τι μου συμβαίνει..

Υπήρξε κάποια από σας η οποία είχε επιτυχημένη εξωσωματική χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα?

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Προχθες έκανα την δεύτερη εμβρυομεταφορα και το ίδιο βράδυ,ξύπνησα ιδρωμενη και παρά πολύ σφιγμένη.Φοβάμαι μήπως ο οργανισμός μου αντέδρασε στα έμβρυα και το απέβαλλε..  Να τονίσω πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα εμφύτευσης,ούτε πόνους ούτε πρησμένο στηθος,ούτε αίμα...Νιώθω ήδη πως έχει αποτύχει και αυτή η προσπάθεια,όπως την πρώτη φορά..Ήδη σκέφτομαι τα επόμενα βήματα,κάποιες εξετάσεις τις οποίες έχω διαβάσει εδώ μέσα,μήπως και βρω τι μου συμβαίνει..

Υπήρξε κάποια από σας η οποία είχε επιτυχημένη εξωσωματική χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα?

Προχθές γράφεις ότι τα μετέφερες… μια κρίση πανικού νομίζω έπαθες τίποτα περισσότερο. Προσπάθησε να χαλαρώσεις, γιατί η ορμονική ισορροπία εξαρτάται από αυτό κυρίως. Οι ορμόνες του στρες είναι ανταγωνιστικές των ορμονών που θέλουμε για την εμφύτευση και τη θρέψη του εμβρύου. 
 

Είναι δύσκολο! Αλλά προσπάθησε… ανάσες… βαθιές ανάσες… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ποτέ εκανες Ετ ;

Εμβρυομεταφορα έκανα στις 12, 2 βλαστοκυστες 5 ημερών άριστης ποιότητας,  όπως μου είπε η εμβρυολογος.  Οπότε αποκλείω να είναι αίμα εμφύτευσης.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Visit a vis είπε:

Προχθές γράφεις ότι τα μετέφερες… μια κρίση πανικού νομίζω έπαθες τίποτα περισσότερο. Προσπάθησε να χαλαρώσεις, γιατί η ορμονική ισορροπία εξαρτάται από αυτό κυρίως. Οι ορμόνες του στρες είναι ανταγωνιστικές των ορμονών που θέλουμε για την εμφύτευση και τη θρέψη του εμβρύου. 
 

Είναι δύσκολο! Αλλά προσπάθησε… ανάσες… βαθιές ανάσες… 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κοπέλα μου. Γενικά είμαι ήρεμη,αλλά και αρκετά απαισιόδοξη,ειδικα μετά την βραδινή εφίδρωση...Αυτό που με ανησυχεί πολύ,είναι που δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Διαβάζω πως σχεδόν σε όλες τις επιτυχημένες προσπάθειες υπήρξε λίγο αίμα,εγώ πάλι δεν έχω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κοπέλα μου. Γενικά είμαι ήρεμη,αλλά και αρκετά απαισιόδοξη,ειδικα μετά την βραδινή εφίδρωση...Αυτό που με ανησυχεί πολύ,είναι που δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Διαβάζω πως σχεδόν σε όλες τις επιτυχημένες προσπάθειες υπήρξε λίγο αίμα,εγώ πάλι δεν έχω τίποτα...

Πολλές δεν είχαμε. Από εξωσωματική στο μεταξύ οτιδήποτε άλλο είναι από τα φάρμακα. Τα δέκατα πχ που θεωρούσα ότι είναι ένδειξη για εγκυμοσύνη, αφού τη μοναδική φορά που έμεινα, ανέβαζα μέσα στη μέρα, διάβασα ότι συμπεριλαμβάνονται στις παρενέργειες των ουτροτζεστάν. Τι ψάχνεις!! 

Υπομονή, όπως όλες εδώ μέσα, μέχρι τη χοριακή. Είναι το πιο δύσκολο κομμάτι...μακράν το πιο δύσκολο...αλλά απαραίτητο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Velvet Blossom said:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κοπέλα μου. Γενικά είμαι ήρεμη,αλλά και αρκετά απαισιόδοξη,ειδικα μετά την βραδινή εφίδρωση...Αυτό που με ανησυχεί πολύ,είναι που δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Διαβάζω πως σχεδόν σε όλες τις επιτυχημένες προσπάθειες υπήρξε λίγο αίμα,εγώ πάλι δεν έχω τίποτα...

Είτε έχεις συμπτώματα είτε όχι δεν σημαίνει ότι δεν πέτυχε !!!Ειναι νωρίς ακόμα και μπορεί να μην έχεις και κανένα μέχρι την χοριακη .Αυτό που είπες για την εφίδρωση εγώ έχω σχεδόν κάθε βράδυ από την ετ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Velvet Blossom said:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κοπέλα μου. Γενικά είμαι ήρεμη,αλλά και αρκετά απαισιόδοξη,ειδικα μετά την βραδινή εφίδρωση...Αυτό που με ανησυχεί πολύ,είναι που δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Διαβάζω πως σχεδόν σε όλες τις επιτυχημένες προσπάθειες υπήρξε λίγο αίμα,εγώ πάλι δεν έχω τίποτα...

Εγώ δεν είχα σε καμία εμβρυομεταφορά μου αίμα εμφύτευσης παρόλο που είχαν θετικό αποτέλεσμα. Ούτε και ιδιαίτερα συμπτώματα, ούτε καν φουσκωμένο στήθος. Μην χάνεις τις ελπίδες σου, μόνο η χοριακή θα σου δείξει αποτέλεσμα, τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι λίγο πολύ τα ίδια με της περιόδου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια,με καθησυχάζουν αρκετά.

Πριν λίγο καιρό,μου είχε πει ο γιατρός πως υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών,οι οποίες ενώ δεν παρουσιάζουν κάτι το ανησυχητικό στις εξετάσεις και όλα φαίνονται φυσιολογικά,παρόλα αυτά το ενδομήτριο τους δεν δέχεται το έμβρυο και το αποβάλλουν..Ανησυχώ μήπως συμβαίνει το ίδιο και με μένα,διότι όλες οι εξετάσεις μου είναι καλές και τα έμβρυα είναι άριστης ποιότητας,αλλά η πρώτη μου εξωσωματική απέτυχε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια,με καθησυχάζουν αρκετά.

Πριν λίγο καιρό,μου είχε πει ο γιατρός πως υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών,οι οποίες ενώ δεν παρουσιάζουν κάτι το ανησυχητικό στις εξετάσεις και όλα φαίνονται φυσιολογικά,παρόλα αυτά το ενδομήτριο τους δεν δέχεται το έμβρυο και το αποβάλλουν..Ανησυχώ μήπως συμβαίνει το ίδιο και με μένα,διότι όλες οι εξετάσεις μου είναι καλές και τα έμβρυα είναι άριστης ποιότητας,αλλά η πρώτη μου εξωσωματική απέτυχε..

Μία ίσον καμία…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...