Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

3 hours ago, Διδυμακια2 said:

Σε ευχαριστώ. Αν ήμουν έγκυος,  έστω κάτι θολό θα φαινόταν στο τεστ. Έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.  Όποτε λίγο αδύνατο να αλλάξουν τόσο πολύ τα αποτελέσματα μέσα σε 2 μέρες...... Δυστυχώς!! 

Είμαι μια από τα ίδια.. πολύ δύσκολη η μέρα σήμερα. Χοριακή και εγώ την Τρίτη αλλα αρνητικότατο τεστ σήμερα. Δε θέλω ούτε χοριακή να πάω να κάνω τώρα, απλά να έρθει η περίοδος να προχωρήσω.

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Powerzen είπε:

Είμαι μια από τα ίδια.. πολύ δύσκολη η μέρα σήμερα. Χοριακή και εγώ την Τρίτη αλλα αρνητικότατο τεστ σήμερα. Δε θέλω ούτε χοριακή να πάω να κάνω τώρα, απλά να έρθει η περίοδος να προχωρήσω.

Και εγώ το ίδιο! Όμως πρέπει να πω αριθμό στον γιατρό για να σταματήσω τα φάρμακα :-(

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Και εγώ το ίδιο! Όμως πρέπει να πω αριθμό στον γιατρό για να σταματήσω τα φάρμακα :-(

Αχ κορίτσια αυτά τα τεστ. Όγδοη μέρα μετά από βλαστοκυστες δύο τεστ αρνητικά. Πήγα έκανα νύχια ρίζα. Τελικά την επόμενη μέρα τριψηφια χοριακη!!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Διδυμακια2 said:

Και εγώ το ίδιο! Όμως πρέπει να πω αριθμό στον γιατρό για να σταματήσω τα φάρμακα :-(

Ναι βέβαια.. συγγνώμη που δεν εχω να πω κάτι να ανέβει το ηθικό αλλά αισθάνοναι χάλια όλη μέρα σήμερα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Αχ κορίτσια αυτά τα τεστ. Όγδοη μέρα μετά από βλαστοκυστες δύο τεστ αρνητικά. Πήγα έκανα νύχια ρίζα. Τελικά την επόμενη μέρα τριψηφια χοριακη!!!! 

Πως είναι αυτό δυνατόν?? Αφού από 50 μονάδες χοριακης φαίνεται στο τεστ! :-/

Όταν ήμουνα έγκυος στον γιο μου πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα δύο κατακοκκινες γραμμές..... Πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι θα αλλάξει κάτι μέχρι την Τρίτη  :-(

πρίν από 8 λεπτά , Powerzen είπε:

Ναι βέβαια.. συγγνώμη που δεν εχω να πω κάτι να ανέβει το ηθικό αλλά αισθάνοναι χάλια όλη μέρα σήμερα.

Στα ίδια είμαστε.  Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Πως είναι αυτό δυνατόν?? Αφού από 50 μονάδες χοριακης φαίνεται στο τεστ! :-/

Όταν ήμουνα έγκυος στον γιο μου πρώτη μέρα καθυστέρησης είχα δύο κατακοκκινες γραμμές..... Πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι θα αλλάξει κάτι μέχρι την Τρίτη  :-(

Στα ίδια είμαστε.  Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!

Και όμως κορίτσια δυστυχώς γίνεται. Clear blue. Νόμιζω οτι πολλά κορίτσια την έχουν πατήσει με τα τεστ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια.  Είναι λογικό να μου έρθει περίοδος πριν καν την χοριακή? Η χοριακή είναι την Τρίτη και σήμερα ξεκίνησα να έχω καφέ και πόνους περιόδου.  Δεν πρέπει να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει η περίοδος? Να σας θυμίσω ότι έκανα χθες τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικότατο. 

  • Μπερδεμένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κοριτσια.  Είναι λογικό να μου έρθει περίοδος πριν καν την χοριακή? Η χοριακή είναι την Τρίτη και σήμερα ξεκίνησα να έχω καφέ και πόνους περιόδου.  Δεν πρέπει να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει η περίοδος? Να σας θυμίσω ότι έκανα χθες τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικότατο. 

Καλημέρα! Το έχω πάθει κι εγω μια φορά στην τελευταία εμβρυομεταφορα. Ήρθε η περίοδος ενώ έπαιρνα φάρμακα 

Μπορεί να μην είναι περίοδος όμως σε εσένα. Οι πόνοι δηλ δεν υποδηλώνουν απαραίτητα περίοδο καθώς και τα καφέ επίσης. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα! Το έχω πάθει κι εγω μια φορά στην τελευταία εμβρυομεταφορα. Ήρθε η περίοδος ενώ έπαιρνα φάρμακα 

Μπορεί να μην είναι περίοδος όμως σε εσένα. Οι πόνοι δηλ δεν υποδηλώνουν απαραίτητα περίοδο καθώς και τα καφέ επίσης. 

Ενώ στην περίοδο δεν έχω πόνους,  σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι μου ήρθε περίοδος,  ενώ έχω ενδομητριωση και λογικό θα ήταν να έχω ενοχλήσεις,  σήμερα πονάω πολύ! Ίσως τα φάρμακα.....ποιος ξέρει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Ενώ στην περίοδο δεν έχω πόνους,  σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι μου ήρθε περίοδος,  ενώ έχω ενδομητριωση και λογικό θα ήταν να έχω ενοχλήσεις,  σήμερα πονάω πολύ! Ίσως τα φάρμακα.....ποιος ξέρει. 

Μακαρι να είναι από τα φάρμακα! Δεν βγάζεις άκρη! 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Ναι βέβαια.. συγγνώμη που δεν εχω να πω κάτι να ανέβει το ηθικό αλλά αισθάνοναι χάλια όλη μέρα σήμερα.

Κορίτσι μου... Σου στέλνω μια αγκαλιά. Δεν είναι πάντα έγκυρα αυτά τα τεστ... Αν αποδειχτεί σωστό όμως, προσπάθησε να μη χάνεις τις ελπίδες σου. Πόσα και πόσα ζευγάρια τα κατάφεραν μετά από αλλεπάλληλες αποτυχίες! Το σημαντικό είναι να προσπαθείς να βρεις κάθε φορά τι μπορείτε να κάνετε για να βελτιώσετε κάτι στη διαδικασία! Και μέσα από την μεταξύ σας αγάπη να στηρίζετε ο ένας τον άλλο, για να βρίσκετε δύναμη για τη συνέχεια! Εύχομαι το τεστ να κάνει λάθος! Αλλά αν είναι σωστό, εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας! 

1 hour ago, Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κοριτσια.  Είναι λογικό να μου έρθει περίοδος πριν καν την χοριακή? Η χοριακή είναι την Τρίτη και σήμερα ξεκίνησα να έχω καφέ και πόνους περιόδου.  Δεν πρέπει να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει η περίοδος? Να σας θυμίσω ότι έκανα χθες τεστ φαρμακείου και ήταν αρνητικότατο. 

Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου?? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Ενώ στην περίοδο δεν έχω πόνους,  σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι μου ήρθε περίοδος,  ενώ έχω ενδομητριωση και λογικό θα ήταν να έχω ενοχλήσεις,  σήμερα πονάω πολύ! Ίσως τα φάρμακα.....ποιος ξέρει. 

Καλημέρα, μην είσαι σίγουρη για τίποτα.  Εγώ την 8 η ημέρα από την εμβρυομεταφορα είχα αιμα κατακόκκινο σε χαρτί όταν είχα σκουπιστει,μιλάμε για την απόλυτη απογοήτευση εβριζα και ελεγα οτι στις προηγούμενες 4 εμβρυομεταφορες τουλάχιστον έκοβα τα φάρμακα για να μιυ έρθει περιοδος ... Μιλώντας με τη μαία του γιατρού με έστειλαν να κανω χοριακη την επόμενη και η τιμή της ήταν 75. Εύχομαι το ίδιο να συμβαίνει και σε εσένα...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσι μου... Σου στέλνω μια αγκαλιά. Δεν είναι πάντα έγκυρα αυτά τα τεστ... Αν αποδειχτεί σωστό όμως, προσπάθησε να μη χάνεις τις ελπίδες σου. Πόσα και πόσα ζευγάρια τα κατάφεραν μετά από αλλεπάλληλες αποτυχίες! Το σημαντικό είναι να προσπαθείς να βρεις κάθε φορά τι μπορείτε να κάνετε για να βελτιώσετε κάτι στη διαδικασία! Και μέσα από την μεταξύ σας αγάπη να στηρίζετε ο ένας τον άλλο, για να βρίσκετε δύναμη για τη συνέχεια! Εύχομαι το τεστ να κάνει λάθος! Αλλά αν είναι σωστό, εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας! 

Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου?? 

Επικοινώνησα με τον γιατρό.  Περιμένω απάντηση. 

πρίν από 13 λεπτά , Νανα82 είπε:

Καλημέρα, μην είσαι σίγουρη για τίποτα.  Εγώ την 8 η ημέρα από την εμβρυομεταφορα είχα αιμα κατακόκκινο σε χαρτί όταν είχα σκουπιστει,μιλάμε για την απόλυτη απογοήτευση εβριζα και ελεγα οτι στις προηγούμενες 4 εμβρυομεταφορες τουλάχιστον έκοβα τα φάρμακα για να μιυ έρθει περιοδος ... Μιλώντας με τη μαία του γιατρού με έστειλαν να κανω χοριακη την επόμενη και η τιμή της ήταν 75. Εύχομαι το ίδιο να συμβαίνει και σε εσένα...

Σε ευχαριστώ! Έχασα κάθε ελπίδα. Μάλλον δεν ήταν θέλημα Θεού....

Μόλις μίλησα με τον γιατρό.  Μου είπε να κάνω αύριο χοριακή για επιβεβαίωση και να σταματήσω όλα τα φάρμακα :-(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Επικοινώνησα με τον γιατρό.  Περιμένω απάντηση. 

Σε ευχαριστώ! Έχασα κάθε ελπίδα. Μάλλον δεν ήταν θέλημα Θεού....

Μόλις μίλησα με τον γιατρό.  Μου είπε να κάνω αύριο χοριακή για επιβεβαίωση και να σταματήσω όλα τα φάρμακα :-(

Έχε λιγη πίστη ακόμη κορίτσι μου , να πάρεις το αποτέλεσμα και μετά κόβεις τα φάρμακα , ότι καλύτερο σου εύχομαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

Έχε λιγη πίστη ακόμη κορίτσι μου , να πάρεις το αποτέλεσμα και μετά κόβεις τα φάρμακα , ότι καλύτερο σου εύχομαι 

Αυτό μου είπε ο γιατρός.  Να πάρω τα αποτελέσματα της χοριακης και μετά να τα σταματήσω ολα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...