Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Διδυμακια2 είπε:

Ναι η πρώτη εξωσωματική. Τον γιο μου όμως τον έκανα φυσιολογικά......αιώνες πριν όμως,  στα 24....τώρα είμαι 36. Όπως φαίνεται η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο....

ΤΕραστιο!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Ναι η πρώτη εξωσωματική. Τον γιο μου όμως τον έκανα φυσιολογικά......αιώνες πριν όμως,  στα 24....τώρα είμαι 36. Όπως φαίνεται η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο....

Ε όχι και αιώνες πριν. Εγώ τον πρώτο μου γιο τον έκανα φυσιολογικά στα 21 και τον δεύτερο σχεδόν στα 44 με την τρίτη εξωσωματική 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Ε όχι και αιώνες πριν. Εγώ τον πρώτο μου γιο τον έκανα φυσιολογικά στα 21 και τον δεύτερο σχεδόν στα 44 με την τρίτη εξωσωματική 

Λυπάμαι πολύ!! Ποιο πρόβλημα αντιμετωπισες εάν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά ,όσες είστε εγκύου λες εύχομαι όλα να πάνε καλά.στις υπόλοιπες που προσπαθείτε καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη να έχουμε.εγώ έκλεισα την Τρίτη ραντεβού στον γιατρό και μόλις μου έρθει περίοδος ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα μου:rolleyes:εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά αν και πριν αρχίσω με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Λυπάμαι πολύ!! Ποιο πρόβλημα αντιμετωπισες εάν επιτρέπεται?

Ποιο πρόβλημα εννοείς και δεν πέτυχαν οι άλλες δύο προσπάθειες; νομίζω ότι έφταιγε το ότι βάζαμε έμβρυα τριών ημερών. Ο γιατρός ήταν κάθετος ότι μόνο βλαστοκυστες θα βάζαμε στην τρίτη προσπάθεια η τίποτα. Και είχε δίκιο τελικά. Τώρα ο γιος μου είναι 28 μηνών. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

47 minutes ago, Nikipa said:

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά ,όσες είστε εγκύου λες εύχομαι όλα να πάνε καλά.στις υπόλοιπες που προσπαθείτε καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη να έχουμε.εγώ έκλεισα την Τρίτη ραντεβού στον γιατρό και μόλις μου έρθει περίοδος ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα μου:rolleyes:εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά αν και πριν αρχίσω με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου..

Εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν. Να είσαι αισιόδοξη. Τι είχε γίνει στην πρώτη προσπάθεια;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά ,όσες είστε εγκύου λες εύχομαι όλα να πάνε καλά.στις υπόλοιπες που προσπαθείτε καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη να έχουμε.εγώ έκλεισα την Τρίτη ραντεβού στον γιατρό και μόλις μου έρθει περίοδος ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα μου:rolleyes:εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά αν και πριν αρχίσω με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου..

Καλη επιτυχια να πανε ολα καλα να ναι η τυχερη σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά ,όσες είστε εγκύου λες εύχομαι όλα να πάνε καλά.στις υπόλοιπες που προσπαθείτε καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη να έχουμε.εγώ έκλεισα την Τρίτη ραντεβού στον γιατρό και μόλις μου έρθει περίοδος ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα μου:rolleyes:εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά αν και πριν αρχίσω με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου..

όλα καλα να σου πάνε!!!Την ίδια αναμονή και γω...η απαισιοδοξία λογική για να προστατέψεις τον εαυτό σου,αλλά παρτο αλλιώς...να είναι δεκτικο το σώμα σου...οοολα θα πάνε καλά :x

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nikipa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά ,όσες είστε εγκύου λες εύχομαι όλα να πάνε καλά.στις υπόλοιπες που προσπαθείτε καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη να έχουμε.εγώ έκλεισα την Τρίτη ραντεβού στον γιατρό και μόλις μου έρθει περίοδος ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα μου:rolleyes:εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά αν και πριν αρχίσω με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου..

Είναι η άμυνά σου λογικό!

Ότι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


33 minutes ago, Powerzen said:

Κορίτσια 16 η χοριακή....  Δεν έχω μιλησει με γιατρό ακόμα, τί να πω. Μεγάλη στενοχώρια αν και ημουν κάπως προετοιμασμένη

16 θεωρείται αρνητική; Μήπως απλώς ήταν νωρίς; Ποια μέρα την έκανες; Με 3ης ή 5ης μέρας;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kateriiina25 said:

16 θεωρείται αρνητική; Μήπως απλώς ήταν νωρίς; Ποια μέρα την έκανες; Με 3ης ή 5ης μέρας;

Βλαστοκύστες 6ης μέρας, πήγαιναν λίγο αργά, κατεψυγμένα. Χοριακή 10 μερες μετά από ετ. Περιμένω τον γιατρό να μου πει. Είμαι λίγο μουδιασμένη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Powerzen είπε:

Βλαστοκύστες 6ης μέρας, πήγαιναν λίγο αργά, κατεψυγμένα. Χοριακή 10 μερες μετά από ετ. Περιμένω τον γιατρό να μου πει. Είμαι λίγο μουδιασμένη.

Η σκέψη μου μαζί σου... Στην προηγούμενη ετ το αποτέλεσμα της χοριακής μου ήταν 24, οπότε μπορώ να σε νιώσω ακριβώς. Είναι πιθανό να σου ζητήσει επανάληψη σε 2 μέρες. Σπάνιο αλλά όχι αδύνατο να ξεκινήσει μια εγκυμοσύνη από πολύ χαμηλή χοριακή. Ελπίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο στην περίπτωσή σου!

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχτές έκανα την πρώτη μου ετ με δυο άριστες βλαστοκύστες. Είχαμε 3 έμβρυα 3ης μέρας που ξεπαγώσαμε το Σάββατο και περιμέναμε να δούμε αν θα φτάσουν μέχρι 5ης. Ευτυχώς τα κατάφεραν. Έχω χοριακή το Σάββατο 5 Μαρτίου. Είναι καμία άλλη κοπέλα εκείνες τις μέρες;

Καλά φωλιάσματα να έχουν τα μικρούλια σου!!! Εύχομαι να σας πάνε όλα τέλεια!!! 

6 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά ,όσες είστε εγκύου λες εύχομαι όλα να πάνε καλά.στις υπόλοιπες που προσπαθείτε καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη να έχουμε.εγώ έκλεισα την Τρίτη ραντεβού στον γιατρό και μόλις μου έρθει περίοδος ξεκινάω δεύτερη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα μου:rolleyes:εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά αν και πριν αρχίσω με έχει πιάσει η απαισιοδοξία μου..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Ψηλά το κεφάλι και εμπιστοσύνη στα εμβρυάκια σας!!! Τι θα βάλετε? Βλαστοκύστες ή 3ης μέρας?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Powerzen said:

Βλαστοκύστες 6ης μέρας, πήγαιναν λίγο αργά, κατεψυγμένα. Χοριακή 10 μερες μετά από ετ. Περιμένω τον γιατρό να μου πει. Είμαι λίγο μουδιασμένη.

Έχω διαβάσει για καθυστερημένη εμφύτευση. Ευχομαι να εισαι μια τέτοια περίπτωση.

Παντως να ρωτήσω τα κορίτσια. Μία μικρή τιμή χοριακης που δεν αυξήθηκε σημαίνει οτι υπήρξε εμφύτευση αλλά όχι ανάπτυξη; 

23 minutes ago, happiness79 said:

Καλά φωλιάσματα να έχουν τα μικρούλια σου!!! Εύχομαι να σας πάνε όλα τέλεια!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και πάλι!! <3

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...