Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

@Διδυμακια2 λυπάμαι πολύ για την αρνητική απάντηση... Βλέπω ότι από τα 13 ωάρια που σου πήρανε προχώρησαν τα δύο σε βλαστοκύστες. Σκέφτομαι ότι είναι χαμηλό ποσοστό επί του συνόλου και αναρωτιέμαι μήπως είναι καλύτερα να δοκιμάσετε με φυσικούς κύκλους τώρα. Επειδή θεωρούνται πιο ποιοτικά τα έμβρυα που προκύπτουν από ωάρια φυσικών κύκλων. Και αφού με τα φάρμακα είχατε δύο, πολύ πιο εύκολα μαζεύετε άλλα δύο με φυσικούς, που δεν επιβαρύνουν και είναι και πιο ξεκούραστοι και για την ψυχολογία σου, που εμένα μου φαίνεται πολύ βασικό. Αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός σου είχε χάσει ένα ωάριο σε φυσικούς κύκλους στο παρελθόν? Υπάρχουν τρόποι να μην το χάσει, αλλά απαιτεί πιο στενή παρακολούθηση καθώς και βοηθητικά σκευάσματα για να μην "σπάσει" (εγώ έπαιρνα orgalutran και fortathrin). Στη θέση σου αυτό θα συζητούσα μαζί του, όπως βέβαια και θα άκουγα τι θεωρεί αυτός ότι πήγε στραβά και τι προτείνει. Συνήθως οι γιατροί σε πάνε βήμα βήμα, αλλά μπορείς να ζητήσεις να ψάξετε περισσότερους παράγοντες από τώρα, για να είσαι όσο πιο καλυμμένη γίνεται. Εύχομαι να σου πάνε καλά τα πράγματα την επόμενη φορά! 

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχω διαβάσει για καθυστερημένη εμφύτευση. Ευχομαι να εισαι μια τέτοια περίπτωση.

Παντως να ρωτήσω τα κορίτσια. Μία μικρή τιμή χοριακης που δεν αυξήθηκε σημαίνει οτι υπήρξε εμφύτευση αλλά όχι ανάπτυξη; 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και πάλι!! <3

Μία μικρή τιμή που σταδιακά πέφτει, σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε. Σταθερή δεν μπορεί να μείνει! Ή ανεβαίνει ή πέφτει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 minutes ago, happiness79 said:

Μία μικρή τιμή που σταδιακά πέφτει, σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε. Σταθερή δεν μπορεί να μείνει! Ή ανεβαίνει ή πέφτει! 

Είναι καλό ομως να υπάρχει εμφύτευση, έτσι δεν είναι; Αν δεν προχωρήσει σημαίνει οτι ευθύνεται το έμβρυο και όχι η μήτρα ή δεν παίζει ρόλο;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , happiness79 είπε:

@Διδυμακια2 λυπάμαι πολύ για την αρνητική απάντηση... Βλέπω ότι από τα 13 ωάρια που σου πήρανε προχώρησαν τα δύο σε βλαστοκύστες. Σκέφτομαι ότι είναι χαμηλό ποσοστό επί του συνόλου και αναρωτιέμαι μήπως είναι καλύτερα να δοκιμάσετε με φυσικούς κύκλους τώρα. Επειδή θεωρούνται πιο ποιοτικά τα έμβρυα που προκύπτουν από ωάρια φυσικών κύκλων. Και αφού με τα φάρμακα είχατε δύο, πολύ πιο εύκολα μαζεύετε άλλα δύο με φυσικούς, που δεν επιβαρύνουν και είναι και πιο ξεκούραστοι και για την ψυχολογία σου, που εμένα μου φαίνεται πολύ βασικό. Αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός σου είχε χάσει ένα ωάριο σε φυσικούς κύκλους στο παρελθόν? Υπάρχουν τρόποι να μην το χάσει, αλλά απαιτεί πιο στενή παρακολούθηση καθώς και βοηθητικά σκευάσματα για να μην "σπάσει" (εγώ έπαιρνα orgalutran και fortathrin). Στη θέση σου αυτό θα συζητούσα μαζί του, όπως βέβαια και θα άκουγα τι θεωρεί αυτός ότι πήγε στραβά και τι προτείνει. Συνήθως οι γιατροί σε πάνε βήμα βήμα, αλλά μπορείς να ζητήσεις να ψάξετε περισσότερους παράγοντες από τώρα, για να είσαι όσο πιο καλυμμένη γίνεται. Εύχομαι να σου πάνε καλά τα πράγματα την επόμενη φορά! 

Μία μικρή τιμή που σταδιακά πέφτει, σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε. Σταθερή δεν μπορεί να μείνει! Ή ανεβαίνει ή πέφτει! 

Σε ευχαριστώ πολυ!!

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το χημείο που έκανα χθες την χοριακή και με ρώτησαν ποτέ θα κάνω επανάληψη.  Τους είπα ότι ο γιατρός μου ζήτησε να μην κάνω ξανά. Μου είπαν ότι στις εξωσωματικες συνήθως γίνετε επανάληψη στις 4 ημέρες, για επιβεβαίωση και το βασικότερο να δούμε ότι μηδενίστηκε. Όντως έτσι είναι? Το 3.64 σημαίνει ότι ξεκίνησε εμφύτευση και σταμάτησε ή δεν έγινε καθόλου? 

Ο γιατρός ζήτησε να με δει σε 2 εβδομάδες.  Ανυπομονώ να δω τι πιστεύει ότι πήγε λάθος και τι προτείνει. 

Η αλήθεια είναι ότι έχω στο μυαλό μου την ωοληψια σε φυσικό. Όταν κάναμε μόνο 2 βλαστοκυστες,  ειπα στον γιατρό ότι απογοητευτηκα και μου είπε ότι πολύ καλό ήταν το αποτέλεσμα με τα δεδομένα μας. Ποια δεδομένα?? Αφού οι ορμονικές μου δεν είναι άσχημες.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις σκέψεις σας ❤ ο γιατρός ζήτησε χοριακή πάλι την παρασκευή. Είπε ότι έχει δει εγκυμοσύνη να ξεκινάει από χαμηλή χοριακή και καπως χάρηκα προς στιγμήν. Μέχρι που ανέφερε ότι τέτοιες χοριακές μπορεί να είναι εξωμήτριο, αλλα σπάνια, και εκεί πήγα να λυποθυμήσω. Ή ότι μπορεί να πηγαίνουν πιο αργά γιατί συμβαίνει καμιά φορά με τα κατεψυγμένα..την παρασκευή θα ξεκαθαρισει η κατάσταση. Πρέπει να τη δούμε να μηδενίσει τουλαχιστον. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Διδυμακια2 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ!!

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το χημείο που έκανα χθες την χοριακή και με ρώτησαν ποτέ θα κάνω επανάληψη.  Τους είπα ότι ο γιατρός μου ζήτησε να μην κάνω ξανά. Μου είπαν ότι στις εξωσωματικες συνήθως γίνετε επανάληψη στις 4 ημέρες, για επιβεβαίωση και το βασικότερο να δούμε ότι μηδενίστηκε. Όντως έτσι είναι? Το 3.64 σημαίνει ότι ξεκίνησε εμφύτευση και σταμάτησε ή δεν έγινε καθόλου? 

Ο γιατρός ζήτησε να με δει σε 2 εβδομάδες.  Ανυπομονώ να δω τι πιστεύει ότι πήγε λάθος και τι προτείνει. 

Η αλήθεια είναι ότι έχω στο μυαλό μου την ωοληψια σε φυσικό. Όταν κάναμε μόνο 2 βλαστοκυστες,  ειπα στον γιατρό ότι απογοητευτηκα και μου είπε ότι πολύ καλό ήταν το αποτέλεσμα με τα δεδομένα μας. Ποια δεδομένα?? Αφού οι ορμονικές μου δεν είναι άσχημες.....

Εγώ στα εγραψα χτες!η  γνωμη μου ειναι να γινεται παντα κ μια 2η χοριακη!οπως σωστα ειπε ο γιατρος της @Powerzen Βγαινει συμπερασμα απο την 10η μερα κ αποκλειουμε τα παντα;ποτε δε ξερεις τι γινεται σε αυτη τη ζωη!& ξαναλεω οτι κοπελα 14η ημερα ετ ειχε 19 χοριακη κ ειχε διδυμα.ποια δεδομενα δεν τον ρωτησες; Συγνωμη αλλα δε μας τα λεει καλα ο γιατρος..τι fsh Lh e2 amh  εχεις;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Εγώ στα εγραψα χτες!η  γνωμη μου ειναι να γινεται παντα κ μια 2η χοριακη!οπως σωστα ειπε ο γιατρος της @Powerzen Βγαινει συμπερασμα απο την 10η μερα κ αποκλειουμε τα παντα;ποτε δε ξερεις τι γινεται σε αυτη τη ζωη!& ξαναλεω οτι κοπελα 14η ημερα ετ ειχε 19 χοριακη κ ειχε διδυμα.ποια δεδομενα δεν τον ρωτησες; Συγνωμη αλλα δε μας τα λεει καλα ο γιατρος..τι fsh Lh e2 amh  εχεις;

Καλημέρα κοριτσια.  Δυστυχώς ο γιατρός δε βγήκε στο τηλέφωνο. Η γραμματέας του μου είπε να τα σταματήσω όλα.

FSH 3.62

LH 18.76

E2 74.1

AMH 15.22

Χάλια???

Εν τω μεταξύ καμία ένδειξη για για περίοδο ακόμα.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Διδυμακια2 είπε:

Καλημέρα κοριτσια.  Δυστυχώς ο γιατρός δε βγήκε στο τηλέφωνο. Η γραμματέας του μου είπε να τα σταματήσω όλα.

FSH 3.62

LH 18.76

E2 74.1

AMH 15.22

Χάλια???

Εν τω μεταξύ καμία ένδειξη για για περίοδο ακόμα.....

Ε καλά η περίοδος δεν θα έρθει αμέσως . Θέλει 5-6 ημέρες! 

Καλημερα!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ε καλά η περίοδος δεν θα έρθει αμέσως . Θέλει 5-6 ημέρες! 

Καλημερα!

@νικηαντωνια81  νόμιζα θα ερχόταν αμέσως επειδή την Κυριακή ξεκίνησα να έχω καφέ, όμως από την Δευτέρα σταμάτησαν εντελώς. Οι ορμόνες πως σου φαίνονται?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Διδυμακια2 said:

@νικηαντωνια81  νόμιζα θα ερχόταν αμέσως επειδή την Κυριακή ξεκίνησα να έχω καφέ, όμως από την Δευτέρα σταμάτησαν εντελώς. Οι ορμόνες πως σου φαίνονται?

Καλημέρα! Δεν θα ήθελα να σχολιάσω τις τιμές για να μην πω κάτι λάθος, δεν είμαι σίγουρη και τί μον. μέτρ. εχει το κάθε εργαστήριο, αλλά αν ανησυχείς για κάτι (πιστεύω οτι δεν χρειάζεται να ανησυχείς) ζήτα μηπως σε δει λίγο πιο νωρίς ο γιατρός? Να σε βάλει εμβόλιμα ένα έκτακτο ραντεβού, είναι δουλειά τους να απαντούν στις αμφιβολίες μας. Μπηκες σε ολόκληρη διαδιακασία δεν είναι και λίγο. Μην κάθεσαι μόνη σου να προβληματίζεσαι και να στενοχωριέσαι. Το λέω με κάθε καλή πρόθεση και όχι για να αγχώσω και ελπίζω να μην βγαίνει διαφορετικά διαβάζοντάς το ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Powerzen είπε:

Καλημέρα! Δεν θα ήθελα να σχολιάσω τις τιμές για να μην πω κάτι λάθος, δεν είμαι σίγουρη και τί μον. μέτρ. εχει το κάθε εργαστήριο, αλλά αν ανησυχείς για κάτι (πιστεύω οτι δεν χρειάζεται να ανησυχείς) ζήτα μηπως σε δει λίγο πιο νωρίς ο γιατρός? Να σε βάλει εμβόλιμα ένα έκτακτο ραντεβού, είναι δουλειά τους να απαντούν στις αμφιβολίες μας. Μπηκες σε ολόκληρη διαδιακασία δεν είναι και λίγο. Μην κάθεσαι μόνη σου να προβληματίζεσαι και να στενοχωριέσαι. Το λέω με κάθε καλή πρόθεση και όχι για να αγχώσω και ελπίζω να μην βγαίνει διαφορετικά διαβάζοντάς το ❤

Σε ευχαριστώ πολύ! Καθόλου δεν με αγχωνεις,  αντίθετα η επικοινωνία με όλα τα κορίτσια στο φόρουμ με βοηθά να καταλαβαίνω κάποια πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Διδυμακια2 είπε:

@νικηαντωνια81  νόμιζα θα ερχόταν αμέσως επειδή την Κυριακή ξεκίνησα να έχω καφέ, όμως από την Δευτέρα σταμάτησαν εντελώς. Οι ορμόνες πως σου φαίνονται?

Δεν μπορώ να εκτιμήσω τις εξετάσεις όπως σου είπε και η άλλη κοπέλα.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Διδυμακια2 said:

Καλημέρα κοριτσια.  Δυστυχώς ο γιατρός δε βγήκε στο τηλέφωνο. Η γραμματέας του μου είπε να τα σταματήσω όλα.

FSH 3.62

LH 18.76

E2 74.1

AMH 15.22

Χάλια???

Εν τω μεταξύ καμία ένδειξη για για περίοδο ακόμα.....

Έχεις πολυκιστικες; Η AMH σου ειναι πολυ υψηλή, γι αυτό ρωτάω. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...