Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα ..η προγεστερονη σας δημιουργει σαν πονους πριν την περιοδο και γαστρεντερικες διαταραχες ; Η μονο εμενα ;

Πολλούς πόνους περιόδου μα παρά πολλούς!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Alekos είπε:

Δυστυχώς το πρησμένο στήθος μας επισκέφτηκε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να πω...πάλι μια αποτυχία!!!!!

Καλημερα! Τι εννοεις;? το πρησμενο στηθος ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iraki2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ακούω τις χοριακές σας και χαίρομαι αφάνταστα που πάνε υπέροχα! Με έχει φάει η αγωνία να πάω να τη μετρήσω κι εγώ.  Πείτε μου πάλι, αν έχω βάλει 3 ημερών και σήμερα είναι η 8η μέρα, ποιά μέρα λέτε να κάνω τη χοριακη? 

Επίσης, μετά από πόσες διαιρέσεις λέγονται "βλαστοκυστες"? 

Τη 12η και τη 14η απο τη μέρα της εμβρυομεταφορας μου είχε πει και σημειώσει στο ημερολογιο ο γιατρός 

Είναι νωρίς ακόμη....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δε θα πηγαινα νωρίτερα σίγουρα. Μου είπαν από την κλινική να παω τη 14η φυσικά, όμως κορίτσια αν δεν αντέξω ως τότε θα παω την Τρίτη (13η μέρα). Ευτυχώς που είναι αργία η Δευτέρα ;)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Alekos είπε:

Δυστυχώς το πρησμένο στήθος μας επισκέφτηκε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να πω...πάλι μια αποτυχία!!!!!

Μην απογοητεύεσαι..εμένα δεν είχε πρηστεί καθόλου (δεν πέτυχε)και ο γιατρος όταν μίλησα πριν τη χοριακη με ρώτησε αν πρήστηκα και όταν του είπα όχι έδειξε απογοήτευση από τη μια από την άλλη μπορεί και χωρίς συμπτώματα να είσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Makelen είπε:

Καλημερα! Τι εννοεις;? το πρησμενο στηθος ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης

Μακάρι δεν ξέρω τι να πω και τι να κάνω....ελπίζω η τελευταία μας φορά να είναι και η τυχερη

πρίν από 8 λεπτά , Nikipa είπε:

Μην απογοητεύεσαι..εμένα δεν είχε πρηστεί καθόλου (δεν πέτυχε)και ο γιατρος όταν μίλησα πριν τη χοριακη με ρώτησε αν πρήστηκα και όταν του είπα όχι έδειξε απογοήτευση από τη μια από την άλλη μπορεί και χωρίς συμπτώματα να είσαι.

Άρα είτε είσαι έγκυος είτε δεν είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφυλαξη θα ελεγα ότι έχω βγάλει το συμπερασμα ότι κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής δύσκολο να αντιλήφθουμε τι γίνεται από τις ενδείξεις ή μη ενδείξεις, καθώς λαμβάνουμε ορμόνες που μιμούνται την αρχή εγκυμοσυνης. Αλλά και κατά τη φυσική σύλληψη, πολλές γυναίκες δεν αντιλήφθηκαν καμια διαφορά, ουτε καν στο στήθος, γιατί υπάρχουν κ οι ασυμπτωματικες. 

Μην ανησυχείς καθόλου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Δυστυχώς δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ (10η μέρα απο βλαστοκύστες) και ήταν αρνητικό. Μακάρι να μην το είχα κάνει. Δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια μου. Ξέρω ότι υπάρχει ακόμα μία ελπίδα για την χοριακή αλλά είναι μικρή. Αν δεν το είχα κάνει θα είχα τουλάχιστον άλλες δυο όμορφες μέρες :(

  • Μπερδεμένη/-ος 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δυστυχώς δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ (10η μέρα απο βλαστοκύστες) και ήταν αρνητικό. Μακάρι να μην το είχα κάνει. Δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια μου. Ξέρω ότι υπάρχει ακόμα μία ελπίδα για την χοριακή αλλά είναι μικρή. Αν δεν το είχα κάνει θα είχα τουλάχιστον άλλες δυο όμορφες μέρες :(

κρίμα ρε συ....αν επιτρέπεται είχες κάποια συμπτώματα αρνητικά; Στήθος προς πρήξιμο, πόνους περιόδου ; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kateriiina25 said:

Καλημέρα κορίτσια! Δυστυχώς δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ (10η μέρα απο βλαστοκύστες) και ήταν αρνητικό. Μακάρι να μην το είχα κάνει. Δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια μου. Ξέρω ότι υπάρχει ακόμα μία ελπίδα για την χοριακή αλλά είναι μικρή. Αν δεν το είχα κάνει θα είχα τουλάχιστον άλλες δυο όμορφες μέρες :(

Οχι μην σκέφτεσαι αρνητικά. Περίμενε μια δυο μερες να κάνεις τη χοριακη. Τίποτα δεν είναι σίγουρο. Μα ποιο έκανες? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δε θα πηγαινα νωρίτερα σίγουρα. Μου είπαν από την κλινική να παω τη 14η φυσικά, όμως κορίτσια αν δεν αντέξω ως τότε θα παω την Τρίτη (13η μέρα). Ευτυχώς που είναι αργία η Δευτέρα ;)

 

Kαλή επιτυχία σου εύχομαι!!!Κι εμένα ο γιατρός μου είπε 3 ημερών θα βάλουμε, οπότε πρέπει να οπλιστούμε με υπομονή!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Με κάθε επιφυλαξη θα ελεγα ότι έχω βγάλει το συμπερασμα ότι κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής δύσκολο να αντιλήφθουμε τι γίνεται από τις ενδείξεις ή μη ενδείξεις, καθώς λαμβάνουμε ορμόνες που μιμούνται την αρχή εγκυμοσυνης. Αλλά και κατά τη φυσική σύλληψη, πολλές γυναίκες δεν αντιλήφθηκαν καμια διαφορά, ουτε καν στο στήθος, γιατί υπάρχουν κ οι ασυμπτωματικες. 

Μην ανησυχείς καθόλου!

Το να μην ανησυχώ καθόλου είναι απλά μια πρόταση....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alekos said:

κρίμα ρε συ....αν επιτρέπεται είχες κάποια συμπτώματα αρνητικά; Στήθος προς πρήξιμο, πόνους περιόδου ; 

Εχω πόνο στο στήθος αλλά λιγότερο απ’ όταν περιμένω περίοδο. Πόνους περιόδου δεν έχω αλλά εμένα πάντα μου έρχεται 17η μέρα απο ωορρηξία. 

1 minute ago, Iraki2022 said:

Οχι μην σκέφτεσαι αρνητικά. Περίμενε μια δυο μερες να κάνεις τη χοριακη. Τίποτα δεν είναι σίγουρο. Μα ποιο έκανες? 

Θα περιμένω, δεν γίνεται αλλιώς. Μακάρι να ήταν απλά χαμηλή και να μην την έπιασε. Προσπαθώ κ γω να πιαστώ απο κάπου. Έκανα στικάκι της hometest


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δυστυχώς δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ (10η μέρα απο βλαστοκύστες) και ήταν αρνητικό. Μακάρι να μην το είχα κάνει. Δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια μου. Ξέρω ότι υπάρχει ακόμα μία ελπίδα για την χοριακή αλλά είναι μικρή. Αν δεν το είχα κάνει θα είχα τουλάχιστον άλλες δυο όμορφες μέρες :(

Τι τεστ έκανες? Τα περισσότερα δεν πιάνουν τοσο μικρές τιμές. Έβαλες βλαστοκυστες 5 ημερών? Αν ναι κ εφοσον εισαι 10 μερες μετα πανε κανε μια χοριακη. Εμενα ο γιατρος σήμερα με εστειλε να κάνω. Ειμαι σε αναμονή αποτελέσματος

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δυστυχώς δεν κρατήθηκα και έκανα σήμερα ένα τεστ (10η μέρα απο βλαστοκύστες) και ήταν αρνητικό. Μακάρι να μην το είχα κάνει. Δεν μπορώ να διαχειριστώ την στεναχώρια μου. Ξέρω ότι υπάρχει ακόμα μία ελπίδα για την χοριακή αλλά είναι μικρή. Αν δεν το είχα κάνει θα είχα τουλάχιστον άλλες δυο όμορφες μέρες :(

Καλημερα κοριτσι μου. Κοιτα.. προσωπικα ειμαι εντελως αρνητικη στα τεστ ουρων. Κι επειδη ειναι πραγματικα αμφιβολο το συγκεκριμενο αποτελεσμα, και για να μην τρελαθεις μεχρι το Σαββατο.., θα σου προτεινα να κανεις σημερα τη χοριακη σου.. για να τελειωσει κ το μαρτυριο της αναμονης αλλα κ της αμφιβολιας που δημιουργηθηκε με το αρνητικο τεστ. 

πρίν από 5 λεπτά , Depy81 είπε:

Τι τεστ έκανες? Τα περισσότερα δεν πιάνουν τοσο μικρές τιμές. Έβαλες βλαστοκυστες 5 ημερών? Αν ναι κ εφοσον εισαι 10 μερες μετα πανε κανε μια χοριακη. Εμενα ο γιατρος σήμερα με εστειλε να κάνω. Ειμαι σε αναμονή αποτελέσματος

Καλη επιτυχια να εχεις! Σε ποια μερα εισαι σημερα; με βλαστοκυστες;?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...