Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, skorpina78 said:

Κορίτσια μου θέλω τις γνώμες σας

9/3 έκανα ετ με 3ων ημερων εμβρυα! 21/3 είναι να κάνω την χοριακή! 
Έλα όμως που δεν κρατήθηκα χτες το πρωι κ έκανα τεστ με ευαισθησία 25 κ βγήκε αρνητικό!

Έχω ελπίδα για μια θετικη χοριακη 21/3; 
Έχω απογοητευτεί!!!

Και εγώ κάνω κάθε μέρα αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς δεν απογοητεύομαι έκανα 4η 5η 6η πιστεύω είναι νωρίς ακόμη και για εσένα , η χοριακη είναι που θα μας δείξει πραγματικά .. καλή υπομονή λίγο έμεινε !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 minutes ago, Σ-1994 said:

Και εγώ κάνω κάθε μέρα αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς δεν απογοητεύομαι έκανα 4η 5η 6η πιστεύω είναι νωρίς ακόμη και για εσένα , η χοριακη είναι που θα μας δείξει πραγματικά .. καλή υπομονή λίγο έμεινε !

Μα 4η-5η-6η είναι τσάμπα τα λεφτά και το άγχος βρε κοπέλα μου. Είναι υπερβολικά νωρίς. Με βλαστοκύστες από την 8η αν δείξει κάτι. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irene14 said:

Τα ίδια σχεδόν εκτός από κορτιζόνη, τα medrol. Παίρνω αρκετή προγεστερονη γτ είχα χαμηλή. Νιώθεις τπτ αυτές τις μέρες? Εγώ τπτ... Αρχίζω να απογοητευομαι... 

Αχ σε καταλαβαίνω που δεν κρατήθηκες. Εγώ έβαλα 5ης μέρας κ μου είπαν σε 10 μέρες. Φαντάζομαι εσύ που έβαλες 3ης μέρας, το έκανες νωρίς. Δεν θα έχει ανέβει η ορμόνη της χοριακής ακομα. Έχεις ελπίδες νομίζω!!! 

@Irene14 και εγώ τίποτα απολύτως !! Παράξενο αυτό .. λες τώρα μήπως τζάμπα περιμένω ;;; Βέβαια από την άλλη είναι νωρίς να νιώσουμε  το οτιδήποτε άλλες κοπέλες πολύ πολύ αργότερα και δεν έχουν συμπτώματα ! 
την μια είμαι αισιόδοξη την άλλη σκέφτομαι την επόμενη κίνηση για την επόμενη ετ , ειναι πολύ δύσκολη φάση πάντως και οποίος δεν το έχει περάσει δύσκολα το καταλαβαίνει .. υπομονή καλή δύναμη μέχρι την χοριακη !

9 minutes ago, kateriiina25 said:

Μα 4η-5η-6η είναι τσάμπα τα λεφτά και το άγχος βρε κοπέλα μου. Είναι υπερβολικά νωρίς. Με βλαστοκύστες από την 8η αν δείξει κάτι. 

Έχεις δίκιο ! Μα θα σκάσω ! Βλέπω και κάποια ποστ στην Αμερική που βγάζουν από 4η μέρα και παρασύρθηκα ! Πάντως εμένα προσκοπικά δεν με επηρεάζουν αρνητικά τα … αρνητικά σκεφτικά πως αν δείξει κάτι θα πάρω τα πάνω μου αν όχι δεν σημαίνει ακόμη κάτι .. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Σ-1994 said:

@Irene14 και εγώ τίποτα απολύτως !! Παράξενο αυτό .. λες τώρα μήπως τζάμπα περιμένω ;;; Βέβαια από την άλλη είναι νωρίς να νιώσουμε  το οτιδήποτε άλλες κοπέλες πολύ πολύ αργότερα και δεν έχουν συμπτώματα ! 
την μια είμαι αισιόδοξη την άλλη σκέφτομαι την επόμενη κίνηση για την επόμενη ετ , ειναι πολύ δύσκολη φάση πάντως και οποίος δεν το έχει περάσει δύσκολα το καταλαβαίνει .. υπομονή καλή δύναμη μέχρι την χοριακη !

Έχεις δίκιο ! Μα θα σκάσω ! Βλέπω και κάποια ποστ στην Αμερική που βγάζουν από 4η μέρα και παρασύρθηκα ! Πάντως εμένα προσκοπικά δεν με επηρεάζουν αρνητικά τα … αρνητικά σκεφτικά πως αν δείξει κάτι θα πάρω τα πάνω μου αν όχι δεν σημαίνει ακόμη κάτι .. 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να μπορούν να δουν θετικό τεστ την 4η μέρα. Αν σκεφτείς ότι περίπου 2 μέρες πριν έγινε η εμφύτευση, είναι πραγματικά αδύνατον. Ίσως μόνο σε πολύδυμη κύηση. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kateriiina25 said:

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να μπορούν να δουν θετικό τεστ την 4η μέρα. Αν σκεφτείς ότι περίπου 2 μέρες πριν έγινε η εμφύτευση, είναι πραγματικά αδύνατον. Ίσως μόνο σε πολύδυμη κύηση. 

Δεν έχεις άδικο και είπα να πειραματιστώ και εγώ τα ποστ που βλέπω είναι εκατοντάδες είναι στο Facebook λέγετε ivf support group αν έχει κάποια κοπέλα περιέργεια και ελεύθερο χρόνο ανεβαίνουν πολλά .. έχω δει που ανεβάζουν πολύ αχνη και 3 μέρες μετά την ετ με 5ης μέρας τώρα τι να πω δεν ξέρω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

Όχι δεν νομιζω να γίνεται

τα outrogestan μπαίνουν κολπικά και απο το στόμα 

Και εμένα περίεργο μου φάνηκε .ο γιατρος μου Το είπε και φαντάσου τον ρώτησα δυο φορές για σιγουριά γιατί μου φάνηκε κουλο

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 10:20 ΜΜ, Σ-1994 είπε:

Ναι πρώτη, παίρνω:                                       
 

5 cyclacur  
1 vasclor

1 utrogestan 

2 medrol

1 filicine 

1 salospir

εσυ παρόμοια ;

 

Κορίτσι μου τι κάνεις? Πώς νιώθεις? Εγώ είμαι απογοητευμένη... Δε νιώθω τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nikipa είπε:

Και εμένα περίεργο μου φάνηκε .ο γιατρος μου Το είπε και φαντάσου τον ρώτησα δυο φορές για σιγουριά γιατί μου φάνηκε κουλο

Δεν παίρνεις κ τη μαια να ρωτήσεις ; Δηλ τι σου είπε ; Πως είναι η δοσολογία ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

Δεν παίρνεις κ τη μαια να ρωτήσεις ; Δηλ τι σου είπε ; Πως είναι η δοσολογία ;

Πρωί μεσημέρι βράδι από ένα κολπικά και πρωί βράδι από το στόμα πάλι από ένα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nikipa είπε:

Πρωί μεσημέρι βράδι από ένα κολπικά και πρωί βράδι από το στόμα πάλι από ένα.

Ετοιμάζεται για μεταφορά ; outrogestan σου έδωσε ; Εγω θα έλεγα να κανείς ένα τηλ , είναι πολύ περίεργο :unsure: δεν το έχω ξανακούσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , silvy22 είπε:

Ετοιμάζεται για μεταφορά ; outrogestan σου έδωσε ; Εγω θα έλεγα να κανείς ένα τηλ , είναι πολύ περίεργο :unsure: δεν το έχω ξανακούσει 

Από προγεστερονη τη βασκλορ θα μου δώσει αλλά όχι ακόμη τον ρώτησα.όχι καλά κατάλαβα τον ρώτησα δυο φορές :-Dκαι εγώ δε το έχω ακούσει ξανά ..έψαξα λίγο στο διαδίκτυο όντως γίνετε αλλά είπα μήπως έχει καμία εμπειρία γιατί δε ξέρω κατά ποσό θα σταθεί το χαπάκι εκεί κάτω:blink:ο γιατρος μου είπε ότι γενικά κάνει καλύτερη απορρόφηση αλλά όσο μπορώ να το τοποθετώ καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nikipa είπε:

Από προγεστερονη τη βασκλορ θα μου δώσει αλλά όχι ακόμη τον ρώτησα.όχι καλά κατάλαβα τον ρώτησα δυο φορές :-Dκαι εγώ δε το έχω ακούσει ξανά ..έψαξα λίγο στο διαδίκτυο όντως γίνετε αλλά είπα μήπως έχει καμία εμπειρία γιατί δε ξέρω κατά ποσό θα σταθεί το χαπάκι εκεί κάτω:blink:ο γιατρος μου είπε ότι γενικά κάνει καλύτερη απορρόφηση αλλά όσο μπορώ να το τοποθετώ καλα

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι μπαίνουν κανονικά και πιο εύκολα από το ουλτρο. Δεν είναι τίποτα. Κάθεσαι λίγο ξαπλωμενη μετά και όλα οκ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι μπαίνουν κανονικά και πιο εύκολα από το ουλτρο. Δεν είναι τίποτα. Κάθεσαι λίγο ξαπλωμενη μετά και όλα οκ. 

Ναι ξέρω την είχα πάρει ξανά μια χαρά είναι καλύτερη είναι.και δεν έχει και απώλειες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...