Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Nikipa είπε:

Από προγεστερονη τη βασκλορ θα μου δώσει αλλά όχι ακόμη τον ρώτησα.όχι καλά κατάλαβα τον ρώτησα δυο φορές :-Dκαι εγώ δε το έχω ακούσει ξανά ..έψαξα λίγο στο διαδίκτυο όντως γίνετε αλλά είπα μήπως έχει καμία εμπειρία γιατί δε ξέρω κατά ποσό θα σταθεί το χαπάκι εκεί κάτω:blink:ο γιατρος μου είπε ότι γενικά κάνει καλύτερη απορρόφηση αλλά όσο μπορώ να το τοποθετώ καλα

Όσο ζούμε μαθαίνουμε , έχει γίνει ο κόλπος 2ο στόμα !!!καλη επιτυχία 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Για τα σικλακουρ ήταν η απάντηση :)

Αχ συγνώμη δε το καταλαβα:grin:σε ευχαριστώ για την απάντηση γιατί σε κάποια φάση ένιωσα  λίγο χαζή να τον ρωτάω τον άνθρωπο να μου λέει τι να κάνω και να του λεω σίγουρα γιατρέ;είσαι σίγουρος;χαχαχχα έτοιμη ήμουν μα τον ξαναπάρω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Αχ συγνώμη δε το καταλαβα:grin:σε ευχαριστώ για την απάντηση γιατί σε κάποια φάση ένιωσα  λίγο χαζή να τον ρωτάω τον άνθρωπο να μου λέει τι να κάνω και να του λεω σίγουρα γιατρέ;είσαι σίγουρος;χαχαχχα έτοιμη ήμουν μα τον ξαναπάρω!!!

Οχι δεν χρειάζεται να πάρεις καλά στα είπε και καλά κατάλαβες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια. Έκανα σήμερα την επαναληπτική χοριακη. Προχθές ήταν 73 και σήμερα σε 48 ώρες δηλαδή έφτασε 113. Δε διπλασιάστηκε. Το ξέρω πως το 70 τις εκατό είναι θεωρητικά οκ. Αλλά εγώ απογοητευθηκα. Νομίζω και ο γιατρός απογοητευθηκε κάπως αν και δε μου το είπε ξεκάθαρα. Μου είπε να ξανακάνω τη Τρίτη αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα. Υπάρχει κάποια που είχε ανάλογη εμπειρία και πήγε καλά;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Irene14 said:

Κορίτσι μου τι κάνεις? Πώς νιώθεις? Εγώ είμαι απογοητευμένη... Δε νιώθω τπτ. 

Καλησπέρα κουράγιο !! Εγώ νιώθω συμπτώματα περιόδου σήμερα, πονάω στην μήτρα δηλαδή … κατά τα αλλά τίποτα συνταρακτικό μετράω τις μέρες και δεν περνάνε 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, silvy22 said:

Όσο ζούμε μαθαίνουμε , έχει γίνει ο κόλπος 2ο στόμα !!!καλη επιτυχία 

Θα πάμε σε κανέναν άσχετο γιατρό, θα δώσει αγωγή και θα ρωτάμε "γιατρέ από το στόμα ή ενδοκολπικά?"  :wacko: :lol:

  • Χαχα 5

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Έκανα σήμερα την επαναληπτική χοριακη. Προχθές ήταν 73 και σήμερα σε 48 ώρες δηλαδή έφτασε 113. Δε διπλασιάστηκε. Το ξέρω πως το 70 τις εκατό είναι θεωρητικά οκ. Αλλά εγώ απογοητευθηκα. Νομίζω και ο γιατρός απογοητευθηκε κάπως αν και δε μου το είπε ξεκάθαρα. Μου είπε να ξανακάνω τη Τρίτη αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα. Υπάρχει κάποια που είχε ανάλογη εμπειρία και πήγε καλά;

Κανε υπομονη κορίτσι μου μέχρι τη Δευτέρα, μου έλεγε η μαια ότι μιας κοπέλας δεν ανέβαινε η χοριακη και ήταν όλα μια χαρα στον υπερυχο , έχει να κάνει με τον οργανισμό 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 8:53 ΜΜ, Laky είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Έκανα σήμερα την επαναληπτική χοριακη. Προχθές ήταν 73 και σήμερα σε 48 ώρες δηλαδή έφτασε 113. Δε διπλασιάστηκε. Το ξέρω πως το 70 τις εκατό είναι θεωρητικά οκ. Αλλά εγώ απογοητευθηκα. Νομίζω και ο γιατρός απογοητευθηκε κάπως αν και δε μου το είπε ξεκάθαρα. Μου είπε να ξανακάνω τη Τρίτη αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα. Υπάρχει κάποια που είχε ανάλογη εμπειρία και πήγε καλά;

συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου..πηγες μετα απο 48 ωρες? η μετα από 35 ωρες? ας υποθεσουμε το σεναριο που σε ανησυχει οτι πηγες μετα απο 48 ωρες το θετικο ειναι οτι εχει αυξηθεί εντοςτων φυσιολογικών και επιθυμητων οριων δεν πηγε απο 70 στο 80..απο 70 πηγε 110..μαλιστα στην αρχη ειναι τετοια η δυναμικη που αμα πηγαινες μετα απο μια ωρα α δωσεις αιμα η τιμη να ητανε πολυ διαφορετική και τωρα να μην ανυσηχουσες.. θυμαμαι ειχα παει να μετρησω τη χοριακή και ητανε η τιμη 2,7 (αρνητική) και στο ιδιο εργαστηριο μετά από 2 ημερες η τιμή 210!!!! δηλαδή και διπλασιασμό ηή τριπλασιασμο να υπολογοζες δεν εβγαινε με τιποτα...μου ειπανε απο το εργαστηριο οτι η τιμή μεταβαλλεται με μια δυναμική..λοιπόν αντιλαμβάνομαι την αγωνία σου ομως θα κανεις ομως μια υπομονη και πηγαινε τη Δευτέρα ..ολα καλα θα σου πάνε..ασχολησου με οτι σε ευχαριστεί για να μην σκεφτεσαι ..δεσ μια ταινεία πηγαινε μια ωραια βολτα..καλή σου επιτυχία και να μας ενημερώσεις!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου έκανα σήμερα τεστ clearblue ηλεκτρονικό 11η μέρα από την ετ κ αύριο Δευτέρα πάω για χοριακή! Το τεστ θετικό 2-3! Να τσιρίξω θέλω! Αλλά επειδή έχω ακόμα ροζ αιματάκι κι επειδή έχω περάσει και μια παλίνδρομη είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη! Παρ όλα αυτα το θετικό αυτό τεστ ηρθε μετα απο ένα σερι 6 αρνητικων προσπαθειων κ όσο να ναι η χαρά με κυριεύει!! Φιλιά

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα τεστ clearblue ηλεκτρονικό 11η μέρα από την ετ κ αύριο Δευτέρα πάω για χοριακή! Το τεστ θετικό 2-3! Να τσιρίξω θέλω! Αλλά επειδή έχω ακόμα ροζ αιματάκι κι επειδή έχω περάσει και μια παλίνδρομη είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη! Παρ όλα αυτα το θετικό αυτό τεστ ηρθε μετα απο ένα σερι 6 αρνητικων προσπαθειων κ όσο να ναι η χαρά με κυριεύει!! Φιλιά

Ελα μπράβο συγχαρητήρια !!!μιλησες με το γιατρό για το ροζ; Αλλάξατε κάτι σ αυτή τη προσπάθεια ; Κρατά τη χαρα γιατί είσαι εγκυουλα ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα τεστ clearblue ηλεκτρονικό 11η μέρα από την ετ κ αύριο Δευτέρα πάω για χοριακή! Το τεστ θετικό 2-3! Να τσιρίξω θέλω! Αλλά επειδή έχω ακόμα ροζ αιματάκι κι επειδή έχω περάσει και μια παλίνδρομη είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη! Παρ όλα αυτα το θετικό αυτό τεστ ηρθε μετα απο ένα σερι 6 αρνητικων προσπαθειων κ όσο να ναι η χαρά με κυριεύει!! Φιλιά

Συγχαρητήρια !!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου έκανα σήμερα τεστ clearblue ηλεκτρονικό 11η μέρα από την ετ κ αύριο Δευτέρα πάω για χοριακή! Το τεστ θετικό 2-3! Να τσιρίξω θέλω! Αλλά επειδή έχω ακόμα ροζ αιματάκι κι επειδή έχω περάσει και μια παλίνδρομη είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη! Παρ όλα αυτα το θετικό αυτό τεστ ηρθε μετα απο ένα σερι 6 αρνητικων προσπαθειων κ όσο να ναι η χαρά με κυριεύει!! Φιλιά

Πως να μην χαρείς; Είναι δυνατόν Μετά από τόσες προσπάθειες ; Ευχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου..πηγες μετα απο 48 ωρες? η μετα από 35 ωρες? ας υποθεσουμε το σεναριο που σε ανησυχει οτι πηγες μετα απο 48 ωρες το θετικο ειναι οτι εχει αυξηθεί εντοςτων φυσιολογικών και επιθυμητων οριων δεν πηγε απο 70 στο 80..απο 70 πηγε 110..μαλιστα στην αρχη ειναι τετοια η δυναμικη που αμα πηγαινες μετα απο μια ωρα α δωσεις αιμα η τιμη να ητανε πολυ διαφορετική και τωρα να μην ανυσηχουσες.. θυμαμαι ειχα παει να μετρησω τη χοριακή και ητανε η τιμη 2,7 (αρνητική) και στο ιδιο εργαστηριο μετά από 2 ημερες η τιμή 210!!!! δηλαδή και διπλασιασμό ηή τριπλασιασμο να υπολογοζες δεν εβγαινε με τιποτα...μου ειπανε απο το εργαστηριο οτι η τιμή μεταβαλλεται με μια δυναμική..λοιπόν αντιλαμβάνομαι την αγωνία σου ομως θα κανεις ομως μια υπομονη και πηγαινε τη Δευτέρα ..ολα καλα θα σου πάνε..ασχολησου με οτι σε ευχαριστεί για να μην σκεφτεσαι ..δεσ μια ταινεία πηγαινε μια ωραια βολτα..καλή σου επιτυχία και να μας ενημερώσεις!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Ο γιατρός μου είπε να πάω τη Τρίτη. Η συγκάτοικος μου εχθές το βράδυ βγήκε θετικη στον κοβιντ. Έχω πάθει πανικό. Νομίζω πως και μόνο απ' τη στενοχώρια που πέρασα εχθές δε θα μπορέσω να το κρατήσω το μωρό στο τέλος. Τώρα τρέμω πως θα κολλήσω κιόλας. Έφυγε τώρα απ' το σπίτι αλλά μέχρι τώρα ήμασταν μαζί. Δε ξέρω αν κόλλησα.

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...