Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημερα κορίτσια, να ρωτησω εσεις που ξερετε καλυτερα (ειναι η 1η μου) . Βλεπω όλες εχετε αποθεμα για καταψυξη κλπ, βγαλατε αρκετα ωαριακια. 

Εκανα αγωγη 2η-5η μέρα με clomiphen, πηραμε 4 και γονιμοποιηθηκαν  2. Τα βαλαμε καταψυξη 3ων ημερών. Τωρα περιμενω να αδιαθετησω ώστε να πω σε εμβρυομεταφορά. Μηπως ειναι λιγα και δεν υπαρχει δυνατοτητα επιλογής για καλυτερη ποιοτητα;  ο γιατρός ειπε ειναι πολυ καλα! Δεν ξερω ομως; πως βγαλατε τοσα πολλα ωαριακια εσεις; 

Και πότε περιπου κανατε εμβρυομεταφορά; 

Τι ποιοτητα ειναι; Εγω στη θεση σου θα μαζευα και άλλα και στο λεω γιατι αν το ηξερα πιο νωρις θα ειχα μαζεψει και για μενα και δεν θα αφηνα χρονο να ψαχνω κουτσα κουτσα να μαζευω με φυσικούς ενα ενα το μηνα.καλο ειναι να υπαρχει απωθεμα καταψυξη. Οπως κ να χει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κοπέλα μου τα πιο πολλά είναι είτε από περισσότερες ωοληψίες με φυσικούς (ή τροποποιημένους όπως στην περίπτωση σου) είτε από διέγερση με φάρμακα που μπορεί να έχεις και 30+ ωάρια. Όταν έχεις πολλά επιλέγεις τα πιο καλά και φυσικά έχεις για επόμενες προσπάθειες εφόσον χρειαστεί αλλά πολλές κοπέλες προχωράνε με αυτά που μαζεύουν από φυσικούς κύκλους κατευθείαν, όπως εσύ. Σου είπαν πόσες διαιρέσεις έχουν τα εμβρυάκια σου?

Η εμβρυομεταφορά γίνεται 3 ή 5 μέρες μετά την ωοληψία (αναλόγως αν θα είναι τα έμβρυα 3ων ή 5 ημερών). Διαφορετικά μπορεί να γίνει και σε επόμενο κύκλο πάλι 3 ή 5 μέρες μετά την ωορρηξία σου (φυσικός) ή όποτε σου πει ο γιατρός σου ανάλογα με τις ορμόνες σου (τεχνητός κύκλος που γίνεται ειδική προετοιμασία) 

Οχι δεν μ εχουν στο πει καμια λεπτομέρεια. Μονο οτι ηταν 3ων ημερων. Καλη ποιοτητα και οτι μπαίνουν καταψυξη για να κανουμε ετ σε επομενο κυκλο! Να του τηλ την 1η μερα περιοδου και θα μ δωσει οδηγιες. Αυτα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nephele78 είπε:

Τι ποιοτητα ειναι; Εγω στη θεση σου θα μαζευα και άλλα και στο λεω γιατι αν το ηξερα πιο νωρις θα ειχα μαζεψει και για μενα και δεν θα αφηνα χρονο να ψαχνω κουτσα κουτσα να μαζευω με φυσικούς ενα ενα το μηνα.καλο ειναι να υπαρχει απωθεμα καταψυξη. Οπως κ να χει!

Αυτο λεω, πηρα ναι μεν χαπια αλλα εκανα λιγα ωαρια. Και γενικα κανω καθε μηνα ωορηξια, δεν εχω καποιο θεμα (είμαι ανεξηγητη υπογ) και ηλικιακά στα 31. Ισως γι αυτο ο γιατρος δεν αχοληθηκε με αποθεμα σε καταψυξη. Απλως απο αυτα που διαβαζω μου γεννήθηκε η απορία ωστε να εχουμε περισσότερα περιθωρια επιλογής στο τι θα βάλουμε στην ετ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , skorpina78 είπε:

12η μερα απο την ετ με εμβρυάκια 3ων ημερών και σήμερα χοριακη 401,30 !!!

Τέλεια κοπέλα Μ με το καλό τα δίδυμακια σου λογικά τεράστια χοριακη τα καλύτερα καλή εγκυμοσύνη να έχεις ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Αυτο λεω, πηρα ναι μεν χαπια αλλα εκανα λιγα ωαρια. Και γενικα κανω καθε μηνα ωορηξια, δεν εχω καποιο θεμα (είμαι ανεξηγητη υπογ) και ηλικιακά στα 31. Ισως γι αυτο ο γιατρος δεν αχοληθηκε με αποθεμα σε καταψυξη. Απλως απο αυτα που διαβαζω μου γεννήθηκε η απορία ωστε να εχουμε περισσότερα περιθωρια επιλογής στο τι θα βάλουμε στην ετ! 

Ναι επειδη εισαιν31 σκεφτηκε οκ την επόμενη φορα που θα θελει θα ξανακανει.εγω παλι λεω  να μαζεψεις και αλλα και επειδη ακριβως εισαι 31 δε βιαζεσαι κιολας να μεινεις εγκυος.,κανεις κ ετ αργοτερα ,γιατι χτυπα ξυλο τα βαζεις και δεν μενεις ..τι θα γινει μετα;παλι το ιδιο θα κανεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ναι επειδη εισαιν31 σκεφτηκε οκ την επόμενη φορα που θα θελει θα ξανακανει.εγω παλι λεω  να μαζεψεις και αλλα και επειδη ακριβως εισαι 31 δε βιαζεσαι κιολας να μεινεις εγκυος.,κανεις κ ετ αργοτερα ,γιατι χτυπα ξυλο τα βαζεις και δεν μενεις ..τι θα γινει μετα;παλι το ιδιο θα κανεις..

Μωρε αυτο σκεφτομαι και γω!  Οτι δεν σου λενε οτι θα πετυχει και 100% πιο ψυχοφθορο ειναι να κανεις ολη τη διαδικασια απο την αρχη! Η ςστω ας έκανα πιο δυνατη διεγερση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , skorpina78 είπε:

12η μερα απο την ετ με εμβρυάκια 3ων ημερών και σήμερα χοριακη 401,30 !!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!❤❤ Η χοριακη δειχνει παραπανω απο ενα εμβρυα. Ακομα και περισσοτερα απο 2..! Πόσα ειχες βαλει;?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , skorpina78 είπε:

12η μερα απο την ετ με εμβρυάκια 3ων ημερών και σήμερα χοριακη 401,30 !!!

Συγχαρητήρια !!! Για δίδυμα ή τρίδυμα μου μοιάζει η χοριακή σου!!! Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, skorpina78 said:

12η μερα απο την ετ με εμβρυάκια 3ων ημερών και σήμερα χοριακη 401,30 !!!

Συγχαρητήρια!!! Τεράστια χοριακή!!

40 minutes ago, Angot said:

Αυτο λεω, πηρα ναι μεν χαπια αλλα εκανα λιγα ωαρια. Και γενικα κανω καθε μηνα ωορηξια, δεν εχω καποιο θεμα (είμαι ανεξηγητη υπογ) και ηλικιακά στα 31. Ισως γι αυτο ο γιατρος δεν αχοληθηκε με αποθεμα σε καταψυξη. Απλως απο αυτα που διαβαζω μου γεννήθηκε η απορία ωστε να εχουμε περισσότερα περιθωρια επιλογής στο τι θα βάλουμε στην ετ! 

Τα χάπια που πήρες είναι για πολύ ήπια διέγερση. Και που είχες 4 ωάρια ήταν πολύ καλά! Εγώ μέχρι 2 έχω κάνει με femara (αντίστοιχη διέγερση). Θα μπορούσες να κάνεις 1-2 ωοληψίες ακόμα. Κι εγώ στην αρχή όταν μάζεψα τα πρώτα 2, λέω μια χαρά είμαι, μήπως να προχωρήσω έτσι. Όμως κατάλαβα ότι δεν είναι και κάτι εξασφαλισμένο. Γιατί να εισαι στο 0 πάλι μετά? Ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις? Είναι όλα καλά? Πόσο καιρό προσπαθείτε?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις κριτις στον σφακιανουδις .Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Aliciaflux said:


Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις κριτις στον σφακιανουδις .Σας ευχαριστώ

Εγώ είμαι στο Γεν Αθηνών με τον Σφακ. Δεν ήξερα ότι είναι και στο Γεν Κρήτης, τώρα το είδα. Ο,τι θες ρώτα με 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Τεράστια χοριακή!!

Τα χάπια που πήρες είναι για πολύ ήπια διέγερση. Και που είχες 4 ωάρια ήταν πολύ καλά! Εγώ μέχρι 2 έχω κάνει με femara (αντίστοιχη διέγερση). Θα μπορούσες να κάνεις 1-2 ωοληψίες ακόμα. Κι εγώ στην αρχή όταν μάζεψα τα πρώτα 2, λέω μια χαρά είμαι, μήπως να προχωρήσω έτσι. Όμως κατάλαβα ότι δεν είναι και κάτι εξασφαλισμένο. Γιατί να εισαι στο 0 πάλι μετά? Ο άντρας σου έχει κάνει εξετάσεις? Είναι όλα καλά? Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Ναι εχει κανει! Ειναι σπεμα δότη, τοσο καλο μας ειπαν :P

2 χρονια συνολικα (1 απλως ελευθερα + 1 με τεστ ωορρηξίας κλπ) 

πρίν από 15 λεπτά , Aliciaflux είπε:


Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις κριτις στον σφακιανουδις .Σας ευχαριστώ

Εγω ειμαι στο hygeiaivf κοριτσι μ, δεν εχω προηγουμενες εμπειρίες! Μ φαινεται καλο, επαγγελματίες.. Το αποτέλεσμα θα δειξει! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aliciaflux είπε:


Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας. Είμαι στη φάση που ψάχνω να βρω κέντρο. Θέλω λοιπόν όσες έχετε κάνει (ή κάποια γνωστή σας) εξωσωματική στο Γενεσις κριτις στον σφακιανουδις .Σας ευχαριστώ

Καλησπερα. Δεν υπάρχει Γενεσις Κρήτης. Κατεβαίνει ο Σφακ μια φορα τον μήνα Κρήτη κανει την πρώτη επισκρψη, σου δίνει το πρωτόκολλο διέγερσης και απο εκει και πέρα συνεργάζεται με γυναικολόγους Κρήτης . Τωρα αν κανει ωοληψια Κρήτη (προφανώς όχι συτος) ή εσύ ανεβαίνεις Αθήνα αυτό δεν το γνωρίζω. Παντβς αν επέλεγα Σφακ ή μεγάλο Όνομα θα ήθελα αυτός να μου κανει εμβρυομεταφορα. Με ασκληπιειο Κρήτης συνεργάζεται. Πάρε ενα τηλεφωνο να ρωτήσεις 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Makelen said:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!❤❤ Η χοριακη δειχνει παραπανω απο ενα εμβρυα. Ακομα και περισσοτερα απο 2..! Πόσα ειχες βαλει;?

Μην το λες δεν έχει σχέση εγώ με μεγάλη πρώτη χοριακη 11 ημέρα και έχω ένα .Μου έλεγαν και εμένα είναι δυο γιατί τετραπλασιάζοταν κάθε φορά αλλά δεν ήταν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...