Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Γεια σου Αννουλα!!!! Καλή επιτυχία για αύριο!!!! Η tsh σου είναι σούπερ, καλύτερη δεν γίνεται, όσο πιο υψηλή τόσο θα απορροφήσει περισσότερο ιώδιο. Αλλά αυτός είναι και ο λόγος που τα βιώνεις όλα τόσο αγχωτικα. Ευελπιστώ, αν και θα σου δώσουν και οδηγίες βγαίνοντας ότι 2 βδομάδες είναι οκ οπότε μάλλον πρωτοχρονιά θα είσαι με τους δικούς σου. Δεν είναι ανάγκη να το παίζεις δυνατή, να λες σε αυτούς που αγαπάς και σε αγαπούν πώς αισθάνεσαι γιατί θες στιριξη καρδούλα μου, θα σε σκεφτόμαστε όλα τα κορίτσια και θα σου στέλνουμε την αγάπη μας. Ότι χρειαστείς όπως σου είπε και η Χριστιαννα στείλε μήνυμα. Αν θες να μιλήσεις σου στέλνουμε και τηλ..... Είμαστε εδώ δεν είσαι μόνη!!!!! 

Χριστιάνα , Βίκυ, Αγγελική καλημερουδια!!! Ο ύπνος μου ήταν χάλια...Πόλλα βουητά, στομάχι χάλια ανακατωσουρα...ελπίζω να μου δώσουν κάτι έκει για το στομάχι. 

Πάω με εκτιμώμενη ποσότητα τα 80 mcri αλλά μακάρι να πάει στα λιγότερα!!! 

Γενικά πάω νηστική κι ελπίζω να μην κάνω βλακεία είχα ξεχάσει να ρωτήσω..... Ανυπομονώ να φάω αλλά την αγαπημένη μου σοκολάτα..... Αρκετά μου την στερησανε ... 

Και όπως είπε ο αγαπημένος μου Φρέντι Μέρκιουρι " show must go on" !!!!! 

Με συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σας!!!!! Αλήθεια...... Χθες ανοίχτηκα και στους δικούς μου ανθρώπους και απλά κλαιγαμε μαζί και θυμομασταν πώς ξεκίνησε όλο αυτό..... Πολύ συναισθηματικές στιγμές ..... Όλα θα περάσουν όμως ..... 

Φιλιά πολλά!! Με συγκινειτε πολύ κορίτσια μου όμορφα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Annakypr είπε:

Χριστιάνα , Βίκυ, Αγγελική καλημερουδια!!! Ο ύπνος μου ήταν χάλια...Πόλλα βουητά, στομάχι χάλια ανακατωσουρα...ελπίζω να μου δώσουν κάτι έκει για το στομάχι. 

Πάω με εκτιμώμενη ποσότητα τα 80 mcri αλλά μακάρι να πάει στα λιγότερα!!! 

Γενικά πάω νηστική κι ελπίζω να μην κάνω βλακεία είχα ξεχάσει να ρωτήσω..... Ανυπομονώ να φάω αλλά την αγαπημένη μου σοκολάτα..... Αρκετά μου την στερησανε ... 

Και όπως είπε ο αγαπημένος μου Φρέντι Μέρκιουρι " show must go on" !!!!! 

Με συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σας!!!!! Αλήθεια...... Χθες ανοίχτηκα και στους δικούς μου ανθρώπους και απλά κλαιγαμε μαζί και θυμομασταν πώς ξεκίνησε όλο αυτό..... Πολύ συναισθηματικές στιγμές ..... Όλα θα περάσουν όμως ..... 

Φιλιά πολλά!! Με συγκινειτε πολύ κορίτσια μου όμορφα!!!!! 

Καλημέρα κοριτσάκι μου καλή σου επιτυχία!!! Δίνουν για το στομάχι κάτι, οι περισσότερες πήραμε!!! Καλά έκανες και μίλησες να το μοιραστείς, θα περάσει καρδούλα μου!! Τελική ευθεία και η σοκολάτα έρχεται.... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου καλή σου επιτυχία!!! Δίνουν για το στομάχι κάτι, οι περισσότερες πήραμε!!! Καλά έκανες και μίλησες να το μοιραστείς, θα περάσει καρδούλα μου!! Τελική ευθεία και η σοκολάτα έρχεται.... 

Μόλις το ήπια!! Πήρα 100 mcri!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Annakypr είπε:

Μόλις το ήπια!! Πήρα 100 mcri!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

 

Λογικά θα σου δώσουν και κάτι για το στομάχι, αν όχι ζητά το εσύ, πες ότι έχεις ευαισθησία μην ντραπεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Λογικά θα σου δώσουν και κάτι για το στομάχι, αν όχι ζητά το εσύ, πες ότι έχεις ευαισθησία μην ντραπεις!!! 

Πήρα πήρα ελπίζω όλα καλά!!!! 

Μου έδωσε όμως 100 mcri ενώ υπολογίσαμε να πάρω μόνο 80..... Αγχώθηκα λίγο....δεν είναι μεγάλη ποσότητα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Annakypr είπε:

Πήρα πήρα ελπίζω όλα καλά!!!! 

Μου έδωσε όμως 100 mcri ενώ υπολογίσαμε να πάρω μόνο 80..... Αγχώθηκα λίγο....δεν είναι μεγάλη ποσότητα;;;

Την ποσότητα ιωδιου την καθορίζει η βιοψία και το up take που έκανες, μια χαρά είναι, ο βολιοτοπουλος αν το γράφω καλά είναι καλός πυρινικος!!! Έχε εμπιστοσύνη!!! Όταν έρθει η ώρα θα σου πουν να πίνεις νεράκι, καμία καραμέλα λεμονι ή ότι έχεις πάρει να πιπιλας, και ντουζάκι να κανεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Την ποσότητα ιωδιου την καθορίζει η βιοψία και το up take που έκανες, μια χαρά είναι, ο βολιοτοπουλος αν το γράφω καλά είναι καλός πυρινικος!!! Έχε εμπιστοσύνη!!! Όταν έρθει η ώρα θα σου πουν να πίνεις νεράκι, καμία καραμέλα λεμονι ή ότι έχεις πάρει να πιπιλας, και ντουζάκι να κανεις!!! 

Όλως παραδόξως μου είπε να πιω ένα μπουκαλάκι μέχρι τις 3. Δεν είπε να περιμένω κάτι η κάτι.... Εγώ ξεκίνησα να πίνω αμέσως μετά και έχω αρχίσει και το τελειώνω το μπουκαλάκι....πήγα και τουαλετα!! Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη πατάτα!!!!!! Αλλά δεν διευκρινησε να περιμένω κάτι..... Απλά μου είπε να μην πιω παραπάνω από ένα μπουκάλι μέχρι τις 3..... !!! Μετά τις 4 θα μπορώ να φάω και τη σοκολάτα μου....άντε!!!!!!! Και ξεκινάμε νεράκια και ντουζακια!!! Τώρα το μόνο που θέλω είναι ύπνος...κουράστηκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Annakypr είπε:

Όλως παραδόξως μου είπε να πιω ένα μπουκαλάκι μέχρι τις 3. Δεν είπε να περιμένω κάτι η κάτι.... Εγώ ξεκίνησα να πίνω αμέσως μετά και έχω αρχίσει και το τελειώνω το μπουκαλάκι....πήγα και τουαλετα!! Ελπίζω να μην έκανα μεγάλη πατάτα!!!!!! Αλλά δεν διευκρινησε να περιμένω κάτι..... Απλά μου είπε να μην πιω παραπάνω από ένα μπουκάλι μέχρι τις 3..... !!! Μετά τις 4 θα μπορώ να φάω και τη σοκολάτα μου....άντε!!!!!!! Και ξεκινάμε νεράκια και ντουζακια!!! Τώρα το μόνο που θέλω είναι ύπνος...κουράστηκα!!!!

Καλά στα είπανε!!!! Πέσε να κοιμηθείς λίγο να ηρεμήσεις τζουτζουκα!!! Το απόγευμα σοκολάτα!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλά στα είπανε!!!! Πέσε να κοιμηθείς λίγο να ηρεμήσεις τζουτζουκα!!! Το απόγευμα σοκολάτα!!!!!!!! 

Kαλησπερα σας!!  Έριξα έναν ύπνο....άλλο πράγμα!!!!!! Μπαίνω τώρα για το πρώτο ντουζακι!!! Ξύπνησα λίγο με πόνο στο στομάχι, κάτι θα ζητήσω!!!!! Είμαι στο τρίτο μπουκαλάκι νερού....ίσως φταίει κι αυτό!!!!  Πάμε γερά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Annakypr είπε:

Kαλησπερα σας!!  Έριξα έναν ύπνο....άλλο πράγμα!!!!!! Μπαίνω τώρα για το πρώτο ντουζακι!!! Ξύπνησα λίγο με πόνο στο στομάχι, κάτι θα ζητήσω!!!!! Είμαι στο τρίτο μπουκαλάκι νερού....ίσως φταίει κι αυτό!!!!  Πάμε γερά!!!!

Καλά ξυπνητούρια στο κορίτσι!!!! Όλα είναι, το νερό..... Έφαγες τίποτα; και ναι πες να σου δώσουν κάτι αν σε ενοχλεί!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλά ξυπνητούρια στο κορίτσι!!!! Όλα είναι, το νερό..... Έφαγες τίποτα; και ναι πες να σου δώσουν κάτι αν σε ενοχλεί!!!! 

Όλα καλά!!! Μπιφτέκια με ρύζι!!! Έχω αρχίσει και βαριέμαι και μου λείπουν οι δικοί μου άνθρωποι ...αχ κουράγιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Annakypr είπε:

Όλα καλά!!! Μπιφτέκια με ρύζι!!! Έχω αρχίσει και βαριέμαι και μου λείπουν οι δικοί μου άνθρωποι ...αχ κουράγιο!!!!!!

Μπιφτέκια!!! Μια χαρά!!! Σοκολατιτσα δεν έφαγες? Έλα η πρώτη μέρα σιγά σιγά έφυγε, πίνε νεράκι να πέσει και η ραδιενέργεια να φύγεις μια ώρα αρχιτερα!!! Να πω ότι έχει και gntm να ξεχαστεις ή θα πέσω στα μάτια σου:mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Μπιφτέκια!!! Μια χαρά!!! Σοκολατιτσα δεν έφαγες? Έλα η πρώτη μέρα σιγά σιγά έφυγε, πίνε νεράκι να πέσει και η ραδιενέργεια να φύγεις μια ώρα αρχιτερα!!! Να πω ότι έχει και gntm να ξεχαστεις ή θα πέσω στα μάτια σου:mrgreen:

Χαχαχαχα!!! Πίνω όσο μπορώ!!!!! Τώρα θα κάνω και το δεύτερο ντουζακι μου....θα πω κι ότι έχει ένα ωραίο "γκομενάκι" που ρωτάει τι κάνω τώρα με το στομάχι μου και γενικά ....λίγο οφθαλμολουτρο δεν έβλαψε κανέναν!!!! Εγώ είμαι σαν τον λετσο βέβαια!!!!! Gntm ...βαριέμαι από τότε που έφυγε η Καγιά!!!!!! Άσε που παθαίνω και τα δικά μου τώρα που είμαι πρισμένο!!!!! Με έχει πιάσει ένα άγχος με το εμβόλιο ..... Μην άφησα την πρέσα ανοιχτή στο σπίτι....γενικά βλακείες!!! Από κει κ πέρα όλο βιντεοκλήσεις είμαστε και κουράστηκα να μιλάω!!!!! Θα χαζεύω κάνα νετφλιξ!! Ελπίζω να περνάτε όμορφα το βράδυ σας !!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα Άννα μου! Πώς ήταν το βράδυ σου; Σήμερα λογικά θα σου κάνουν την πρώτη μέτρηση ραδιενέργειας και μια εκτίμηση! Να μας πεις αν έχεις νεότερα! Το στομάχι σου πως είναι; Εσύ πως νιώθεις; Άντε μια μέρα έμεινε ακόμα λογικά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xristiannapd είπε:

Καλημεραααα Άννα μου! Πώς ήταν το βράδυ σου; Σήμερα λογικά θα σου κάνουν την πρώτη μέτρηση ραδιενέργειας και μια εκτίμηση! Να μας πεις αν έχεις νεότερα! Το στομάχι σου πως είναι; Εσύ πως νιώθεις; Άντε μια μέρα έμεινε ακόμα λογικά 

Καλημέρα!!! Ο ύπνος μου ήταν καλός και γλυκός..... Με ελουσε κάποια στιγμή όμως κρύος ιδρώτας!!!! Και με ξύπνησε ...αλλά ξανακοιμηθηκα!!! Τώρα έχω κάνει το πρώτο μου ντουζακι, έφαγα ( με ρεγουλα) ψωμάκι με μαρμελάδα και λίγο τσαγακι και πιπιλισα και μια καραμελιτσα!!!! Ξεκίνησα να πίνω το πρώτο μπουκαλάκι μου αλλά μου είπαν να το πάω ήρεμα και όχι μονοκοπανια όπως έκανα χθες από τη μανία μου, τα κατέβαζα μονοκοπανια!!!! Γτ θα με ξαναπιάσει το στομάχι!!! Η αλήθεια είναι πάλι δεν νιώθω και τόσο άνετα..... Αλλά δεν είναι κάτι μη ανεκτό!!!! Τι είναι τώρα αυτό με το στομάχι!!! Το είχε και κάνας άλλος η έχω εγώ τα πρωτεία;;; Σας εύχομαι μια υπέροχη μέρα!!!!! ...Ας δω κανά πρωιναδικο στη τηλεόραση!!! Ανυπομονώ να πάω σπίτι μου να ξεκινήσω μια εργασία που έχω για το μεταπτυχιακό!!!! Αρκετά την άφησα.... 

Επίσης από αύριο μου έδωσαν το οκ να ξεκινήσω Τ4..... Το θεωρείτε λογικό;;: Ελπίζω ναι γτ ανυπομονώ....πραγματικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...