Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Λοιπόν, αν εξαιρέσεις το ότι είμαι μακριά από τη κόρη μου, νομίζω ότι είναι η καλύτερη μου! Το δωμάτιο είμαι φωτεινό, ζεστό, με μεγάλο μπάνιο, πεντακάθαρο και είναι λίγο αστείο που όλα είναι τυλιγμενα με σελοφάν. 

Τελικά πήρα 100mci και μου είπαν ότι το σπινθηρογραφημα ήταν πολύ καλό. Για κανένα τρίωρο έπρεπε να πιω μόνο ένα μπουκαλάκι νερό και από τώρα μέχρι το βράδυ άλλα τρία. Από αύριο περίπου 4 μπουκάλια και καραμέλες. Τα έχουν όλα, άπειρα νερά και καραμέλες. Ήρθαν κάποια στιγμή και με μέτρησαν από συγκεκριμένη απόσταση. Το αρνητικό είναι ότι ακούγεται συνεχώς ένας βομβος που είναι από τον κλιματισμό αλλά δε με νοιάζει. Και στο μπάνιο σου έχουν σετακι Κορρές! Πριν το χάπι μου έδωσαν ένα άλλο για το στομάχι (όχι αντιεμμετικο) για προστασία. Και μόλις έφαγα και τη σοκολάτα μου! (πρώτο γεύμα, όντως γιαούρτι, μέλι και φρυγανιές). 

Μιλήσαμε με το παιδί αρκετές φορές, ήταν χαρούμενη και εγώ της μεταδίδω καλή διάθεση. Όλα καλά θα πάνε! 

 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Λοιπόν, αν εξαιρέσεις το ότι είμαι μακριά από τη κόρη μου, νομίζω ότι είναι η καλύτερη μου! Το δωμάτιο είμαι φωτεινό, ζεστό, με μεγάλο μπάνιο, πεντακάθαρο και είναι λίγο αστείο που όλα είναι τυλιγμενα με σελοφάν. 

 Τελικά πήρα 100mci και μου είπαν ότι το σπινθηρογραφημα ήταν πολύ καλό. Για κανένα τρίωρο έπρεπε να πιω μόνο ένα μπουκαλάκι νερό και από τώρα μέχρι το βράδυ άλλα τρία. Από αύριο περίπου 4 μπουκάλια και καραμέλες. Τα έχουν όλα, άπειρα νερά και καραμέλες. Ήρθαν κάποια στιγμή και με μέτρησαν από συγκεκριμένη απόσταση. Το αρνητικό είναι ότι ακούγεται συνεχώς ένας βομβος που είναι από τον κλιματισμό αλλά δε με νοιάζει. Και στο μπάνιο σου έχουν σετακι Κορρές! Πριν το χάπι μου έδωσαν ένα άλλο για το στομάχι (όχι αντιεμμετικο) για προστασία. Και μόλις έφαγα και τη σοκολάτα μου! (πρώτο γεύμα, όντως γιαούρτι, μέλι και φρυγανιές). 

 Μιλήσαμε με το παιδί αρκετές φορές, ήταν χαρούμενη και εγώ της μεταδίδω καλή διάθεση. Όλα καλά θα πάνε! 

  

Χαιρομαι τοσο πολυ!! Σεσουαρ ειχε? Σημερα με πηραν για να μου υπενθυμισουν οτι πρεπει να ξεκινησω τη διαιτα!!! Καμια ιδεα για πρωινο πτωχο σε ιωδιο? ΧΑΧΑ

Καμια παρενεργεια εχετε??   Stay positive!! Αν ειστε εσεις καλα θα ειναι και το παιδακι σας!!!!!!!! ΝΑ το θυμαστε ειστε δυνατη και θα περασουν η μερες πολυ γρηγορα ειμαι σιγουρη!!! 

Δηλαδη εχει εκει σνακς? 

Σας τυλιξαν και τις συσκευες με σελοφαν? 

 Ευχομαι μια καλη και ομαλη διαμονη!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Παρενέργεια καμία προς το παρόν. Σεσουάρ δεν έχει, καλή παρατήρηση, ευτυχώς έχω κοντά μαλλιά. Σνακ πρέπει να έχεις εσύ μαζί σου. Τις συσκευές ναι, μου τις τυλιξαν όλες με σελοφάν! 

Εγώ για πρωινό έκανα ασπράδια αυγων στο τηγάνι με ντοματινια, πιπέρι και φρυγανιστο μαύρο ψωμί. Διαφορετικά, φρυγανιστο ψωμί με φυτικό βούτυρο χωρίς αλάτι και συστατικά γάλατος/αυγού με μαρμελάδα, ή βούτυρο φουντουκιού με μέλι (η εταιρία φιλεντεμ έχει πολύ ωραία βούτυρα καρπών χωρίς αλάτι ή άλλα πρόσθετα). Επίσης το αυγό το συνδυαζα και με ρυζογκοφρετες (κλασικά χωρίς αλάτι) 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Παρενέργεια καμία προς το παρόν. Σεσουάρ δεν έχει, καλή παρατήρηση, ευτυχώς έχω κοντά μαλλιά. Σνακ πρέπει να έχεις εσύ μαζί σου. Τις συσκευές ναι, μου τις τυλιξαν όλες με σελοφάν! 

Εγώ για πρωινό έκανα ασπράδια αυγων στο τηγάνι με ντοματινια, πιπέρι και φρυγανιστο μαύρο ψωμί. Διαφορετικά, φρυγανιστο ψωμί με φυτικό βούτυρο χωρίς αλάτι και συστατικά γάλατος/αυγού με μαρμελάδα, ή βούτυρο φουντουκιού με μέλι (η εταιρία φιλεντεμ έχει πολύ ωραία βούτυρα καρπών χωρίς αλάτι ή άλλα πρόσθετα). Επίσης το αυγό το συνδυαζα και με ρυζογκοφρετες (κλασικά χωρίς αλάτι) 

Χαιρομαι πολυ που ολα πανε καλα!!!! Keep going!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σπίτι μου επιτέλους! Ο γιατρός μου είπε ότι πήγα πολύ καλά, βγαίνω με 10% και ότι ο χειρουργός έκανε πολύ καλό καθαρισμό (δεν γνωρίζονται). Σε 7 μέρες πάω για ολόσωμο σκαν καινούργιο σε 14 αγκαλιάζω άφοβα τη κόρη μου! Μου είπε επίσης ό,τι δε χρειάζεται να αλλάξουμε σπίτι με τη κόρη, απλά να είμαι σε απόσταση. 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , vtgian είπε:

Σπίτι μου επιτέλους! Ο γιατρός μου είπε ότι πήγα πολύ καλά, βγαίνω με 10% και ότι ο χειρουργός έκανε πολύ καλό καθαρισμό (δεν γνωρίζονται). Σε 7 μέρες πάω για ολόσωμο σκαν καινούργιο σε 14 αγκαλιάζω άφοβα τη κόρη μου! Μου είπε επίσης ό,τι δε χρειάζεται να αλλάξουμε σπίτι με τη κόρη, απλά να είμαι σε απόσταση. 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Όλα καλά!!! Να συνεχίσεις να πίνεις νερό για να αποβληθεί και πιο γρήγορα το ιώδιο! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Σπίτι μου επιτέλους! Ο γιατρός μου είπε ότι πήγα πολύ καλά, βγαίνω με 10% και ότι ο χειρουργός έκανε πολύ καλό καθαρισμό (δεν γνωρίζονται). Σε 7 μέρες πάω για ολόσωμο σκαν καινούργιο σε 14 αγκαλιάζω άφοβα τη κόρη μου! Μου είπε επίσης ό,τι δε χρειάζεται να αλλάξουμε σπίτι με τη κόρη, απλά να είμαι σε απόσταση. 

@vtgian Στο ολόσωμο ουσιαστικα θα δεις που θα κάτσει το ιώδιο, στην περιοχή του τραχήλου δλδ οπότε και αυτό που θα κάψει!Αντεεε μπράβο αυτά είναι υπέροχα νέα..Να κάνεις μπανακια, να πίνεις νεράκι και λίγο προσοχή στην τουαλέτα αν χρησιμοποιείτε την ίδια με την μικρή σου!Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2021 at 9:15 ΜΜ, Nansi S. είπε:

@Rena12 Σας έχω στείλει και προσωπικό μήνυμα, είμαι στη διάθεση σας!Στείλτε μου το τηλέφωνο σας στο inbox και θα σας καλέσω..Ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά!Εχω αρκετές πληροφορίες για όσα χρειάζεστε..

Καλησπερα , ειμαι 28 ετων ,το 2015 εκανα ολικη αφαιρεση θυρεοειδους με τον Γουση στο μετροπολιταν  ειχα θηλωδες πηρα και θεραπεια με ιωδιο ολα αυτα τα χρονια οι εξετασεις μου ηταν μια χαρα.6 μηνες  μετα απο την 1η μου γεννα  το 2020 στον υπερηχο θυρεοειδους βρεθηκε ενας υποπτος λεμφαδενας ο οποιος μεχρι σημερα υπαρχει και τον παρακεντησα τον Οκτωβριο του 2021 και το απατελεσμα ηταν θηλωδες κακοηθεια στον λεμφαδενα.Σε ενα μηνα γενναω και με 2 χειρουργους  που μιλησα μου ειπαν οτι πρεπει να χειρουργηθω 40 μερες μετα την γεννα .Επειδη την διαδικασια την ξερω και δεν ηταν και ευκολη ποσο μαλλον τωρα  με ενα παιδι  2 ετων και  ενα  βρεφος με αγχωνει το γεγονος οτι σε 40 μερες πρεπει να ξαναχειρουργηθω μετα την καισαρικη  και να αφησω το νεογεννητο.Μου ειπαν οτι για το λεμφαδενικο καθαρισμο εκτος οτι ειναι ενα δυσκολο χειρουργειο η νοσηλεια ειναι 5 μερες σε αντιθεση με την  ολικη θυρεοειδοκτομη που ηταν μια μερα.Χαρτογραφηση λεμφαδενων δεν εχω κανει θα κανω μετα τη γεννα.

Επισης αν γνωριζει καποια μαμα να μου πει τι γινεται με το θηλασμο κατα τη διαρκεια της νοσηλειας (γνωριζω οτι αν ληφθει ιωδιο απαγορευεται)

Ειμαι σε αναζητηση εμπειρου  χειρουργου ενδοκρινων αδενων  στην Αθηνα, θα ηθελα να το κανω σε δημοσιο καθως τα ποσα που εχω ακουσει ειναι το λιγοτερο 6.500€ και ειμαι ανεργη

Καλησπερα , ειμαι 28 ετων ,το 2015 εκανα ολικη αφαιρεση θυρεοειδους με τον Γουση στο μετροπολιταν  ειχα θηλωδες πηρα και θεραπεια με ιωδιο ολα αυτα τα χρονια οι εξετασεις μου ηταν μια χαρα.6 μηνες  μετα απο την 1η μου γεννα  το 2020 στον υπερηχο θυρεοειδους βρεθηκε ενας υποπτος λεμφαδενας ο οποιος μεχρι σημερα υπαρχει και τον παρακεντησα τον Οκτωβριο του 2021 και το απατελεσμα ηταν θηλωδες κακοηθεια στον λεμφαδενα.Σε ενα μηνα γενναω και με 2 χειρουργους  που μιλησα μου ειπαν οτι πρεπει να χειρουργηθω 40 μερες μετα την γεννα .Επειδη την διαδικασια την ξερω και δεν ηταν και ευκολη ποσο μαλλον τωρα  με ενα παιδι  2 ετων και  ενα  βρεφος με αγχωνει το γεγονος οτι σε 40 μερες πρεπει να ξαναχειρουργηθω μετα την καισαρικη  και να αφησω το νεογεννητο.Μου ειπαν οτι για το λεμφαδενικο καθαρισμο εκτος οτι ειναι ενα δυσκολο χειρουργειο η νοσηλεια ειναι 5 μερες σε αντιθεση με την  ολικη θυρεοειδοκτομη που ηταν μια μερα.Χαρτογραφηση λεμφαδενων δεν εχω κανει θα κανω μετα τη γεννα.

Επισης αν γνωριζει καποια μαμα να μου πει τι γινεται με το θηλασμο κατα τη διαρκεια της νοσηλειας (γνωριζω οτι αν ληφθει ιωδιο απαγορευεται)

Ειμαι σε αναζητηση εμπειρου  χειρουργου ενδοκρινων αδενων  στην Αθηνα, θα ηθελα να το κανω σε δημοσιο καθως τα ποσα που εχω ακουσει ειναι το λιγοτερο 6.500€ και ειμαι ανεργη

On 12/11/2021 at 4:29 ΜΜ, Annakypr είπε:

Καλησπερα σας!!! Ονομάζομαι Άννα και είμαι 23..... δυστυχώς έιμαι κι εγω στο δικό σας κλαμπ..... έκανα αφαίρεση θυροειδους στις 22.10 και στις 21 ειχα την ορκομωσια μου..... απο την απολυτη χαρά... στα νοσοκομεία. Τέλος πάντων, το χειρουργείο ήταν ομαλό και ήταν αρκετά καλά. Το έκανα στο Υγεια και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Βγήκε η βιοψία και δυστυχως ο καρκίνος είχε κάνει διήθηση στη κάψα και θα χρειαστεί να κάνω ιώδιο. Έκλεισα για τις 13 Δεκέμβρη, δεν γίνόταν πιο νωρις.... ειμαι πολύ στενοχωρημένη. Πόσες μέρες κάτσατε μέσα; Φοβαμαι οτι στις γιορτές θ κάνω χριστουγεννα και πρωτοχρονιά παρεά με το νετφλιξ μου.... Εχω απελπιστεί, φοβαμαι πολυ και για τις παρενέργειες.... φοβάμαι τα πάντα..... Πως ηταν η εμπειρια σας με το ιώδιο, υπάρχει κάποιος που να το κάνει παράλληλα με μένα..; η ειμαι η μονη :'( Σας ευχομαι πάνω απο ολα υγεια. Αναθεώρησα τοσα πραγματα........ φοβάμαι πολύ για το μέλλον μου!! 

Είμαστε μαζί σε αυτό, εγω θα το κάνω μετά απο εσας ομως θα χαρώ πολύ να μάθω τις εμπειρίες σας!!! Για πόσο θα κατσετε σε καραντίνα;Ευχομαι περαστικα και γρηγορα!!

Είμαστε εδω για εσας! ολα θα πανε καλα!!!Εγω θα κανω ιωδιο μετά απο εσας και θα χαρω πολυ να μαθαινω για τις εμπειριες σας... ποσο θα καθισετε σας εχουν πει; 

Καλησπερα , ειμαι 28 ετων ,το 2015 εκανα ολικη αφαιρεση θυρεοειδους με τον Γουση στο μετροπολιταν  ειχα θηλωδες πηρα και θεραπεια με ιωδιο ολα αυτα τα χρονια οι εξετασεις μου ηταν μια χαρα.6 μηνες  μετα απο την 1η μου γεννα  το 2020 στον υπερηχο θυρεοειδους βρεθηκε ενας υποπτος λεμφαδενας ο οποιος μεχρι σημερα υπαρχει και τον παρακεντησα τον Οκτωβριο του 2021 και το απατελεσμα ηταν θηλωδες κακοηθεια στον λεμφαδενα.Σε ενα μηνα γενναω και με 2 χειρουργους  που μιλησα μου ειπαν οτι πρεπει να χειρουργηθω 40 μερες μετα την γεννα .Επειδη την διαδικασια την ξερω και δεν ηταν και ευκολη ποσο μαλλον τωρα  με ενα παιδι  2 ετων και  ενα  βρεφος με αγχωνει το γεγονος οτι σε 40 μερες πρεπει να ξαναχειρουργηθω μετα την καισαρικη  και να αφησω το νεογεννητο.Μου ειπαν οτι για το λεμφαδενικο καθαρισμο εκτος οτι ειναι ενα δυσκολο χειρουργειο η νοσηλεια ειναι 5 μερες σε αντιθεση με την  ολικη θυρεοειδοκτομη που ηταν μια μερα.Χαρτογραφηση λεμφαδενων δεν εχω κανει θα κανω μετα τη γεννα.

Επισης αν γνωριζει καποια μαμα να μου πει τι γινεται με το θηλασμο κατα τη διαρκεια της νοσηλειας (γνωριζω οτι αν ληφθει ιωδιο απαγορευεται)

Ειμαι σε αναζητηση εμπειρου  χειρουργου ενδοκρινων αδενων  στην Αθηνα, θα ηθελα να το κανω σε δημοσιο καθως τα ποσα που εχω ακουσει ειναι το λιγοτερο 6.500€ και ειμαι ανεργη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @Sofiamp Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι για να ξέρεις την έκταση του χειρουργείου θα πρέπει να κανείς χαρτογράφηση (αναλυτικός υπέρηχος). Άλλο είναι να πρέπει να γίνει κεντρικός καθαρισμός λεμφαδενων, άλλο να χρειάζεται πλάγιος λεμφαδενικος καθαρισμός.

Για δημόσιο ξέρω να σου προτείνω στο Ιπποκράτειο τον Κηροδημο. Είμαι ωρυλα χειρουργός με μεγάλη εμπειρία στους ενδοκρινεις αδένες και πολύ καλός άνθρωπος επίσης. Έχει κάνει μαζί του αφαίρεση φίλη μου. 

Τι τύπο καρκίνου έχεις ξέρεις; Θηλώδες, αλλά ποιον υποτυπο; συμβατικό ή κάποια ποιο επιθετική μορφή; 

Είναι σίγουρα μεγάλη ταλαιπωρία στην κατάσταση σου, ο ενδοκρινολογος σου τι λέει; 

 

Κορίτσια (και αγορια αν έχει μείνει κανένα) σήμερα είμαι πολύ χάλια. Το βράδυ ξυπνάω ανά δύο ώρες, το στομάχι μου ανάκατο, αδύναμη, με πονοκέφαλο. Έτσι θα με πάει μέχρι να ρυθμίσουμε τις ορμόνες; μανούλα μου! 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , vtgian είπε:

Καλησπέρα @Sofiamp Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι για να ξέρεις την έκταση του χειρουργείου θα πρέπει να κανείς χαρτογράφηση (αναλυτικός υπέρηχος). Άλλο είναι να πρέπει να γίνει κεντρικός καθαρισμός λεμφαδενων, άλλο να χρειάζεται πλάγιος λεμφαδενικος καθαρισμός.

Για δημόσιο ξέρω να σου προτείνω στο Ιπποκράτειο τον Κηροδημο. Είμαι ωρυλα χειρουργός με μεγάλη εμπειρία στους ενδοκρινεις αδένες και πολύ καλός άνθρωπος επίσης. Έχει κάνει μαζί του αφαίρεση φίλη μου. 

Τι τύπο καρκίνου έχεις ξέρεις; Θηλώδες, αλλά ποιον υποτυπο; συμβατικό ή κάποια ποιο επιθετική μορφή; 

Είναι σίγουρα μεγάλη ταλαιπωρία στην κατάσταση σου, ο ενδοκρινολογος σου τι λέει; 

 

Κορίτσια (και αγορια αν έχει μείνει κανένα) σήμερα είμαι πολύ χάλια. Το βράδυ ξυπνάω ανά δύο ώρες, το στομάχι μου ανάκατο, αδύναμη, με πονοκέφαλο. Έτσι θα με πάει μέχρι να ρυθμίσουμε τις ορμόνες; μανούλα μου! 

Καλημέρα κορίτσι!!! Η αλήθεια είναι ότι σε κάθε οργανισμό οι παρενεργιες είναι διαφορετικές. Εγώ είχα αναγούλα τις πρώτες 7 ημέρες, μεταλλική γευση, μετά σταμάτησαν αλλά ζαλάδα, ομίχλη, βουητό στα αυτιά, πριξημο, κρίσεις πανικού έχω ιστορικό βέβαια, και συνεσθηματικο αλαλούμ, συνεχίστηκαν μέχρι να με πιάσει το Τ4,. Μην ξεχνάς πόσο είχε φτάσει η TSH σου πριν πάρεις το ραδιενεργό ιώδιο. Όταν θα περάσουν οι μέρες 10-15 υπάρχει πιθανότητα ίσως να νιώσεις κάποιο πριξημο, κόμπο στο λαιμό, τραβήγματα, μην τρομάξεις είναι από το ιώδιο σε συνεννόηση πάντα με τον ενδοκρινολογο σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια είμαι 23η εβδομάδα, έκανα εξετάσεις θυροειδή και το Τ4 είναι 12.65 (μέχρι 11.70 είναι). Αλλά η ορμόνη είναι 3.90 ( είναι μέχρι 4. 60) 

Ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται ενδοκρινολογο αλλά έχω αγχωθεί. 

Τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Κορίτσια είμαι 23η εβδομάδα, έκανα εξετάσεις θυροειδή και το Τ4 είναι 12.65 (μέχρι 11.70 είναι). Αλλά η ορμόνη είναι 3.90 ( είναι μέχρι 4. 60) 

Ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται ενδοκρινολογο αλλά έχω αγχωθεί. 

Τι λέτε; 

Είχες πριν πρόβλημα με τον θυροειδή;;να ξέρεις ότι στην εγκυμοσύνη είχες δεν είχες θέμα επηρεάζονται πάρα πολύ οι τιμές..νομίζω όμως ότι η tsh πρέπει να είναι κοντά στο 2. Ο γυναικολόγος δεν έχει ειδικότητα νομίζω πάνω σε αυτά.εγω στη θέση σου θα έπαιρνα και μια γνώμη ενδοκρινολόγου..ίσως χρειαστείς μια πολύ μικρή δόση t4 ..ίσως και όχι..ένας γιατρός στην ειδικότητα αυτή θα σε διαφωτίσει.

Μην αγχωνεσαι δεν είναι κάτι κακό..εγώ έχω κάνει ολική αφαίρεση θυροειδή λόγω κακοήθειας και έλεγχα σε όλη την εγκυμοσύνη την tsh. Και ρύθμιζα, και το χάπι άλλοτε πιο υψηλή δόση άλλοτε πιο χαμηλή.

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Κορίτσια είμαι 23η εβδομάδα, έκανα εξετάσεις θυροειδή και το Τ4 είναι 12.65 (μέχρι 11.70 είναι). Αλλά η ορμόνη είναι 3.90 ( είναι μέχρι 4. 60) 

Ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται ενδοκρινολογο αλλά έχω αγχωθεί. 

Τι λέτε; 

Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις καλύτερα με ενδοκρινολογο. Αν είσαι Αθήνα, μπορείς να κλείσεις ένα εξωτερικό ραντεβού με ενδοκρινολογο στο Έλενα που έχουν εμπειρία σε εγκυμονουσες. Εμένα με παρακολουθουσε η κα Μιχου (επιμελήτρια Α) και ήταν πραγματικά πολύ βοηθητική (ήμουν στα όρια του διαβήτη και το κρατήσαμε χαμηλά χωρίς χάπι, με διατροφή). 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vtgian είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις καλύτερα με ενδοκρινολογο. Αν είσαι Αθήνα, μπορείς να κλείσεις ένα εξωτερικό ραντεβού με ενδοκρινολογο στο Έλενα που έχουν εμπειρία σε εγκυμονουσες. Εμένα με παρακολουθουσε η κα Μιχου (επιμελήτρια Α) και ήταν πραγματικά πολύ βοηθητική (ήμουν στα όρια του διαβήτη και το κρατήσαμε χαμηλά χωρίς χάπι, με διατροφή). 

Θα τις ξανά επαναλάβω..ειμαι από Βόλο και δεν έχω ιδέα από ενδοκρινολογο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2021 at 11:41 ΠΜ, vtgian είπε:

Καλησπέρα @Sofiamp Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι για να ξέρεις την έκταση του χειρουργείου θα πρέπει να κανείς χαρτογράφηση (αναλυτικός υπέρηχος). Άλλο είναι να πρέπει να γίνει κεντρικός καθαρισμός λεμφαδενων, άλλο να χρειάζεται πλάγιος λεμφαδενικος καθαρισμός.

Για δημόσιο ξέρω να σου προτείνω στο Ιπποκράτειο τον Κηροδημο. Είμαι ωρυλα χειρουργός με μεγάλη εμπειρία στους ενδοκρινεις αδένες και πολύ καλός άνθρωπος επίσης. Έχει κάνει μαζί του αφαίρεση φίλη μου. 

Τι τύπο καρκίνου έχεις ξέρεις; Θηλώδες, αλλά ποιον υποτυπο; συμβατικό ή κάποια ποιο επιθετική μορφή; 

Είναι σίγουρα μεγάλη ταλαιπωρία στην κατάσταση σου, ο ενδοκρινολογος σου τι λέει; 

 

Κορίτσια (και αγορια αν έχει μείνει κανένα) σήμερα είμαι πολύ χάλια. Το βράδυ ξυπνάω ανά δύο ώρες, το στομάχι μου ανάκατο, αδύναμη, με πονοκέφαλο. Έτσι θα με πάει μέχρι να ρυθμίσουμε τις ορμόνες; μανούλα μου! 

Δευτεροπαθή εντόπιση Θηλώδους Ca

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...