Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Εμένα το δικός μου πρωτόκολλο είναι λίγο διαφορετικό από το σύνηθες. Θα είμαι μια εβδομάδα χωρίς χάπι και διατροφή, τις τελευταίες 2 ημέρες θα κάνω τις ενέσεις καινούργιο μετά μπαίνω. Ήδη νιώθω μεγάλη εξάντληση από την έλλειψη ορμονης αλλά μόνο αυτό. 

Αν αντικαταστησεις το κλασικό αλάτι με αλάτι χωρίς ιώδιο, τρως σχεδόν τα πάντα. Η σοκολάτα και εμένα μου έχει στοιχίσει, θα πάρω να τρώω στην απομόνωση :) μου κάνει πάντως εντύπωση που επιτρέπει γάλα 2%

Καλή επιτυχία vtgian, στις 22 νομίζω είπες; αντε να τελειώνεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, τη Δευτέρα μπαίνω, να φύγει και αυτό! Η προτεινόμενη που έδωσε ο ενδοκρινολογος ειναι 100 mci θα δούμε πως θα πάει τελικά. 

Δεν ξέρω αν είναι χάπι ή υγρό αυτό που μας δίνουν, φώτο θα βγάλω σίγουρα. 

Έχω τη τύχη να μένω στην ίδια πολυκατοικία με τη πεθερά μου, οπότε θα στείλω άντρα και παιδί εκεί, για όσο μου πουν! 

Και εννοείται θα σος πω λεπτομέρειες για τη διαδικασία του ιωδίου. 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vtgian είπε:

Ναι, τη Δευτέρα μπαίνω, να φύγει και αυτό! Η προτεινόμενη που έδωσε ο ενδοκρινολογος ειναι 100 mci θα δούμε πως θα πάει τελικά. 

Δεν ξέρω αν είναι χάπι ή υγρό αυτό που μας δίνουν, φώτο θα βγάλω σίγουρα. 

Έχω τη τύχη να μένω στην ίδια πολυκατοικία με τη πεθερά μου, οπότε θα στείλω άντρα και παιδί εκεί, για όσο μου πουν! 

Και εννοείται θα σος πω λεπτομέρειες για τη διαδικασία του ιωδίου. 

Άντε με το καλό να τελειώνεις κορίτσι μου!!! Η δόση καθορίζεται από το up take και τη βιοψία από ότι ξέρω. Μια χαρά με την οικογένεια το σκέφτηκες τουλάχιστον θα είναι και δίπλα. Περιμένουμε νέα σου, καλή επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χάθηκα λίγο κι εγώ καθώς είχα να αντιμετωπίσω δυστυχώς διάφορα θέματα άγχους, κάτι που με χαρακτήριζε δυστυχώς και πολύ πριν το θέμα με τον θυροειδή! Αρχικά εύχομαι και στις δύο σας τα καλύτερα! Δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο σωστή επιλογή κάνατε με το να διαλέξετε μια κλινική όπου το δωμάτιο που θα μείνετε διαθέτει παραθύρο! Η δικιά μου εμπειρία των δύο ημερών νοσηλείας,κατά την λήψη ιωδίου, ήταν τραυματική, κυρίως εξαιτίας της έλλειψης φυσικού φωτός! 

 

Όσον αφορά τώρα την επειτα πορεία μου από την λήψη ιωδίου: Ξεκίνησα το Τ4 μια μέρα μετά την έξοδο από το νοσοκομείο! Στον μήνα πάνω άρχισα κάπως να συνερχομαι από τον έντονο υποθειροειδισμο (είχε φτάσει η tsh 117 αν θυμάμαι καλά).Τότε έκανα και τις πρώτες μου αιματολογικές και υπέρηχο όπου είδαμε ότι όλα ήταν καλά απλά έπρεπε να αυξηθεί λιγάκι η δόση του Τ4. Πλέον έχουν περάσει σχεδόν 4 μήνες από την λήψη ιωδίου ( η οποία έγινε 2 Αυγούστου). Σε λίγες μέρες θα κλείσω ραντεβού για αιματολογικές πάλι και επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο μου για αξιολόγηση και υπέρηχο, οπότε και θα έχω νεότερα, αν και νιώθω ότι σωματικά έχω συνέλθει πλήρως εδώ και τουλάχιστον 2 μήνες (αποταν αυξήσαμε δηλαδή την δόση).

 

@Άννα@Annakypr Καταλαβαίνω πόσο σοκαριστικό είναι αυτό για σένα ειδικά σε μια τόσο μικρή ηλικία. Κι εγώ το ανακάλυψα όλο αυτό λίγο πριν κλείσω τα 26 και ήταν ένα μεγάλο χτύπημα! Μάλιστα μου είπαν ότι πιθανόν να το είχα γύρω στα 2 χρόνια αλλά είναι τόσο αργή η εξέλιξη του που ήμουν τυχερή που το διαπίστωσα έστω και τώρα τελείως συμπτωματικά. Το κακό είναι ότι εμφανίζεται σε πάρα πολλές περιπτώσεις σε μικρές ηλικίες σχετικά, το θετικό είναι ότι ειδικά ο συγκεκριμένος τύπος (απλό θηλωδες) είναι ιάσιμος και καθόλου επιθετικός. Όλοι οι γιατροί μου έβαζαν την υπογραφή τους ότι θα το βγάλω ,θα κάνω την θεραπεία και ΤΕΛΟΣ,από αυτό δεν πεθαίνω.

@vtgianΈχεις μιλήσει καθόλου στο παιδάκι σου για όλο αυτό το θέμα; Πώς το έχεις διαχειριστεί; Οι μέρες θα περάσουν και θα μπορέσετε να είστε μαζί και να το αφήσετε πίσω σας όλο αυτό! Το ιώδιο είναι σε χάπι! Να θυμάστε να πίνετε υγρά αλλά ΜΗΝ πιέσετε τον εαυτό σας! Εγώ στην προσπάθεια μου να πιω πολλά υγρά για να αποβάλλω την ραδιενέργεια και να μπορέσω να δω πιο γρήγορα το παιδάκι μου, το παρακανα και στο τέλος έκανα εμετό ( και ευτυχώς γιατί θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί και διαφορετικά καθώς η υπερκατανάλωση υγρών μπορεί να οδηγήσει σε δηλητηρίαση αν δεν κάνω λάθος)!

 

Επέστρεψα , οπότε ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ ❤️

 

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 πως είσαι; Τι έπαθες με τους ιλίγγους; Εύχομαι να είναι γρήγορα περαστικά και να νιώσεις τέλεια σύντομα 

 

**Έχω ταγκαρει καταλάθος μια λάθος Άννα χαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Xristiannapd είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Χάθηκα λίγο κι εγώ καθώς είχα να αντιμετωπίσω δυστυχώς διάφορα θέματα άγχους, κάτι που με χαρακτήριζε δυστυχώς και πολύ πριν το θέμα με τον θυροειδή! Αρχικά εύχομαι και στις δύο σας τα καλύτερα! Δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο σωστή επιλογή κάνατε με το να διαλέξετε μια κλινική όπου το δωμάτιο που θα μείνετε διαθέτει παραθύρο! Η δικιά μου εμπειρία των δύο ημερών νοσηλείας,κατά την λήψη ιωδίου, ήταν τραυματική, κυρίως εξαιτίας της έλλειψης φυσικού φωτός! 

 

Όσον αφορά τώρα την επειτα πορεία μου από την λήψη ιωδίου: Ξεκίνησα το Τ4 μια μέρα μετά την έξοδο από το νοσοκομείο! Στον μήνα πάνω άρχισα κάπως να συνερχομαι από τον έντονο υποθειροειδισμο (είχε φτάσει η tsh 117 αν θυμάμαι καλά).Τότε έκανα και τις πρώτες μου αιματολογικές και υπέρηχο όπου είδαμε ότι όλα ήταν καλά απλά έπρεπε να αυξηθεί λιγάκι η δόση του Τ4. Πλέον έχουν περάσει σχεδόν 4 μήνες από την λήψη ιωδίου ( η οποία έγινε 2 Αυγούστου). Σε λίγες μέρες θα κλείσω ραντεβού για αιματολογικές πάλι και επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο μου για αξιολόγηση και υπέρηχο, οπότε και θα έχω νεότερα, αν και νιώθω ότι σωματικά έχω συνέλθει πλήρως εδώ και τουλάχιστον 2 μήνες (αποταν αυξήσαμε δηλαδή την δόση).

 

@Άννα@Annakypr Καταλαβαίνω πόσο σοκαριστικό είναι αυτό για σένα ειδικά σε μια τόσο μικρή ηλικία. Κι εγώ το ανακάλυψα όλο αυτό λίγο πριν κλείσω τα 26 και ήταν ένα μεγάλο χτύπημα! Μάλιστα μου είπαν ότι πιθανόν να το είχα γύρω στα 2 χρόνια αλλά είναι τόσο αργή η εξέλιξη του που ήμουν τυχερή που το διαπίστωσα έστω και τώρα τελείως συμπτωματικά. Το κακό είναι ότι εμφανίζεται σε πάρα πολλές περιπτώσεις σε μικρές ηλικίες σχετικά, το θετικό είναι ότι ειδικά ο συγκεκριμένος τύπος (απλό θηλωδες) είναι ιάσιμος και καθόλου επιθετικός. Όλοι οι γιατροί μου έβαζαν την υπογραφή τους ότι θα το βγάλω ,θα κάνω την θεραπεία και ΤΕΛΟΣ,από αυτό δεν πεθαίνω.

@vtgianΈχεις μιλήσει καθόλου στο παιδάκι σου για όλο αυτό το θέμα; Πώς το έχεις διαχειριστεί; Οι μέρες θα περάσουν και θα μπορέσετε να είστε μαζί και να το αφήσετε πίσω σας όλο αυτό! Το ιώδιο είναι σε χάπι! Να θυμάστε να πίνετε υγρά αλλά ΜΗΝ πιέσετε τον εαυτό σας! Εγώ στην προσπάθεια μου να πιω πολλά υγρά για να αποβάλλω την ραδιενέργεια και να μπορέσω να δω πιο γρήγορα το παιδάκι μου, το παρακανα και στο τέλος έκανα εμετό ( και ευτυχώς γιατί θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί και διαφορετικά καθώς η υπερκατανάλωση υγρών μπορεί να οδηγήσει σε δηλητηρίαση αν δεν κάνω λάθος)!

  

Επέστρεψα , οπότε ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ ❤️

 

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 πως είσαι; Τι έπαθες με τους ιλίγγους; Εύχομαι να είναι γρήγορα περαστικά και να νιώσεις τέλεια σύντομα 

 

**Έχω ταγκαρει καταλάθος μια λάθος Άννα χαχαχ

Χαιρομαι τοσο πολύ που ειστε πολυ καλυτερα και συνεχιζετε τη ζωη σας!!! Αυτο ειναι το πιο σημαντικο, να γινομαστε δυνατοι μεσα απο τα βιωματα μας!!! Το αγχος το εχω κι εγω πολυ στη ζωη μου, ειμαστε πολυ ευαλωτοι  αλλα κρυβουμε μεσα μας δυναμεις που δεν ξερουμε οτι εχουμε!!!!! 

Εγω εχω αγχος γιατι φοβαμαι για το σπιτι μετα απο ολο αυτο. Θα μπορει να γυρισει μετα απο δυο βδομαδες ο φιλος μου στο σπιτι μας? Η καθαρισει το σπιτι γενικα απο ακτινοβολια?Οσα ακουμπω θα ειναι ασφαλη για εκεινον μετα απο καποιες μερες? Δεν ξερω, αληθεια. Νιωθω οτι οτι θα ακουμπαω θα ειναι μετα επιβλαβες για τους δικους μου ανθρωπους και φοβαμαι πολυ. Δεν μπορώ να πεταξω το κρεβατι πχ, η το μπανιο, η το γραφειο μου, η τα βιβλια μου για το μεταπτυχιακο. Τι θα κανω με αυτα.... πως θα καθαρισουν!!!! πφφφφ δυσκολιες και αγχη!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Annakypr είπε:

Χαιρομαι τοσο πολύ που ειστε πολυ καλυτερα και συνεχιζετε τη ζωη σας!!! Αυτο ειναι το πιο σημαντικο, να γινομαστε δυνατοι μεσα απο τα βιωματα μας!!! Το αγχος το εχω κι εγω πολυ στη ζωη μου, ειμαστε πολυ ευαλωτοι  αλλα κρυβουμε μεσα μας δυναμεις που δεν ξερουμε οτι εχουμε!!!!! 

Εγω εχω αγχος γιατι φοβαμαι για το σπιτι μετα απο ολο αυτο. Θα μπορει να γυρισει μετα απο δυο βδομαδες ο φιλος μου στο σπιτι μας? Η καθαρισει το σπιτι γενικα απο ακτινοβολια?Οσα ακουμπω θα ειναι ασφαλη για εκεινον μετα απο καποιες μερες? Δεν ξερω, αληθεια. Νιωθω οτι οτι θα ακουμπαω θα ειναι μετα επιβλαβες για τους δικους μου ανθρωπους και φοβαμαι πολυ. Δεν μπορώ να πεταξω το κρεβατι πχ, η το μπανιο, η το γραφειο μου, η τα βιβλια μου για το μεταπτυχιακο. Τι θα κανω με αυτα.... πως θα καθαρισουν!!!! πφφφφ δυσκολιες και αγχη!!! 

Άννα μου θα σου δώσουν και οδηγίες πριν και μετά την λήψη ιωδίου! Θα δεις ότι θα σε καθησυχάσουν πολύ! Δεν χρειάζεται να ανησυχείς ούτε για γραφεία ούτε για έπιπλα ούτε για τίποτα! Εγώ έφυγα από το σπίτι μου και έμεινα για 1 εβδομάδα στην μητέρα μου όπου τράβαγε τρεις φορές το καζανάκι (βέβαια καλού κακού χρησιμοποιούσαμε διαφορετική τουαλέτα) ,και όταν έκανα πχ μπάνιο μετά ξεπλενα με άφθονο νερό όλη την μπανιέρα! Επίσης στο κρεβάτι είχα βάλει διπλά σεντόνια τα οποία και έπειτα αφήσαμε να αεριστουν πολύ καλά για αρκετό καιρό και τα πλυναμε μόνα τους! Επίσης κοιμόμουν σε διαφορετικό δωμάτιο και φροντίσαμε τα κρεβάτια να έχουν τουλάχιστον 3-4 μέτρα απόσταση μεταξύ τους παρόλο που μεσολαβούσε τοίχος. Ακόμα, έτρωγα με διαφορετικά μαχαιροπήρουνα και πιάτα και χρησιμοποιούσα διαφορετικά ποτήρια τα οποία έπλενα ξεχωριστά στο χέρι και με άφθονο νερό. Γενικά θα σκέφτεσαι ότι πρέπει να προσέχεις όλα εκείνα τα αντικείμενα που μπορεί να φέρουν πάνω τα υγρά σου ( πχ τουαλέτα, πιάτα, μαχαιροπήρουνα, σεντόνια - όχι όμως όλο το κρεβάτι πχ η το γραφείο).

 

Την δεύτερη βδομάδα επέστρεψα σπίτι μου με τον αντρα μου ,η κόρη μας έλειπε όλο αυτό το διάστημα στο χωριό. (Να υπενθυμίσω σε αυτό το σημείο ότι έπρεπε να απέχω μια βδομάδα από ενήλικες και δύο βδομάδες από παιδιά εγκύους- ουσιαστικά δύο βδομάδες από όλες τις γυναίκες που βρίσκονταν σε αναπαραγωγική ηλικία καθώς θα μπορούσαν να είναι εν δυνάμει έγκυες.) Με τον άντρα μου λοιπόν κοιμομασταν κανονικά στο ίδιο κρεβάτι, ξεπλενα πάλι πολύ καλά την μπανιέρα, πρόσεχαν στην τουαλέτα και μέχρι εκεί, δεν είχαμε κανένα θέμα! Όλα αυτά βέβαια με την έγκριση του πυρηνικού ιατρού και του ακτινοδιαγνωστη (αν δεν κάνω λάθος αυτή ήταν οι ειδικότητα του -ηταν δύο γιατροί που με παρακολουθούσαν ,ο δεύτερος ήταν αυτός που παρακολουθούσε την ραδιενέργεια που είχα και μου έδινε οδηγίες). Μόλις λοιπόν έκλεισα τις δύο εβδομάδες φαντάσου ότι κατάφερα να  κάνω εκπληξη στο κοριτσάκι μου και να το έχω πάλι στην αγκαλιά μου, έχοντας την πλήρη ελευθερία βέβαια πάλι από τους γιατρούς μου!

 

Κάτι τελευταίο! Δεν είναι στάνταρ το πόσο θα πρέπει να απέχεις από ενήλικες και παιδιά! Πχ το περισσότερο είναι 1 μήνας από παιδιά και εγκύους και 3 βδομάδες από ενήλικες και το λιγότερο είναι 2 εβδομάδες από παιδιά και εγκύους και 1 βδομάδα από ενήλικες! Όλα εξαρτώνται από τα υγρά που πίνουμε ( ΌΧΙ ΥΠΕΡΒΟΛΈΣ ΤΟ ΤΟΝΊΖΩ) και από το πώς αποβάλει την ραδιενέργεια ο οργανισμός μας. 

 

** Μην μου μιλάς στον πληθυντικό με πληγώνεις χαχαχαχαχ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παλιά και στα νέα μέλη!!Είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, τους τελευταίους 8 μήνες ζω όμορφες στιγμές, καθώς στις 8/12 μπαίνω στο μήνα μου..Είμαι έγκυος στο δεύτερο κοριτσάκι μου και η ευτυχία μου είναι απερίγραπτη!Πριν 3 χρόνια ετοιμαζόμουν και εγώ για ιώδιο με πολύ κακή ψυχολογία, έκανα γιορτές μακριά από την οικογένειά μου ,σήμερα όμως ειμαι εδώ, ευγνώμων στη ζωή και πιο δυνατή για όσα έρχονται!Εγώ δεν ήμουν από τις τυχερές γιατί το δικό μου αν και θηλώδες είναι επιθετικό,είχα ήδη από τότε μια μετάσταση στους πνεύμονες την οποία από λάθη γιατρών την βρήκα 1,5 χρόνο μετά από η θυρεοσφαιρινη μου δεν έπεφτε!Έκανα 2 χειρουργεία και 2 Ιωδια και προφανώς δεν έχω τελειώσει με αυτόν τον καρκίνο αλλά ελπίζω να με αφήσει να χαρώ τα κορίτσια μου ήρεμα!Να πω στα κορίτσια που μπαίνουν για ιώδιο να έχουν υπομονή,αν εξαιρέσεις την απομόνωση και τις λιγοστές παρενέργειες που θα έχετε, ο καιρός θα περάσει και θα μπούνε όλα σε μια σειρά!Καλά κάνατε και επιλέξατε το Ιατροπολις μιας και η αντιμετώπιση και το φαγητό είναι μακράν ανώτερα, όπως και ο Βολιοτοπουλος πολύ συζητήσιμος και κατανοητός αλλά κακά τα ψέματα την καλύτερη θέα την έχει το Μεταξά!Θα είμαι κι εγώ εδώ για τυχόν απορίες και ότι χρειαστείτε! 

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πόσο χαίρομαι που είμαι ξανά εδώ και μαθαίνω νέα σου!Ελπίζω να είσαι καλά εσύ και τα αγόρια σου!Καλές γιορτές να έχετε..

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Καλησπέρα στα παλιά και στα νέα μέλη!!Είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, τους τελευταίους 8 μήνες ζω όμορφες στιγμές, καθώς στις 8/12 μπαίνω στο μήνα μου..Είμαι έγκυος στο δεύτερο κοριτσάκι μου και η ευτυχία μου είναι απερίγραπτη!Πριν 3 χρόνια ετοιμαζόμουν και εγώ για ιώδιο με πολύ κακή ψυχολογία, έκανα γιορτές μακριά από την οικογένειά μου ,σήμερα όμως ειμαι εδώ, ευγνώμων στη ζωή και πιο δυνατή για όσα έρχονται!Εγώ δεν ήμουν από τις τυχερές γιατί το δικό μου αν και θηλώδες είναι επιθετικό,είχα ήδη από τότε μια μετάσταση στους πνεύμονες την οποία από λάθη γιατρών την βρήκα 1,5 χρόνο μετά από η θυρεοσφαιρινη μου δεν έπεφτε!Έκανα 2 χειρουργεία και 2 Ιωδια και προφανώς δεν έχω τελειώσει με αυτόν τον καρκίνο αλλά ελπίζω να με αφήσει να χαρώ τα κορίτσια μου ήρεμα!Να πω στα κορίτσια που μπαίνουν για ιώδιο να έχουν υπομονή,αν εξαιρέσεις την απομόνωση και τις λιγοστές παρενέργειες που θα έχετε, ο καιρός θα περάσει και θα μπούνε όλα σε μια σειρά!Καλά κάνατε και επιλέξατε το Ιατροπολις μιας και η αντιμετώπιση και το φαγητό είναι μακράν ανώτερα, όπως και ο Βολιοτοπουλος πολύ συζητήσιμος και κατανοητός αλλά κακά τα ψέματα την καλύτερη θέα την έχει το Μεταξά!Θα είμαι κι εγώ εδώ για τυχόν απορίες και ότι χρειαστείτε! 

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πόσο χαίρομαι που είμαι ξανά εδώ και μαθαίνω νέα σου!Ελπίζω να είσαι καλά εσύ και τα αγόρια σου!Καλές γιορτές να έχετε..

Νάνσυ με το καλοοο! Εύχομαι τα καλυτεροτερα για σενα και την οικογένειά σου! Πραγματικά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πηγαίνουν όλα υπέροχα από εδώ και πέρα ❤️

 

Αν θυμάμαι καλά είχες θηλωδες αλλά με υψηλά κύτταρα έτσι; Θυμάμαι όταν διάβαζα την ιστορία σου πόσο πολύ είχα σοκαριστεί με τους γιατρούς που σε είχαν αναλάβει αρχικά..Πως είσαι τώρα; Η εγκυμοσύνη σου επηρέασε καθόλου τα ιατρικά δεδομένα που είχες; Κι εμείς προσπαθούσαμε για δεύτερο μωράκι μέχρι που ανακάλυψα τους όζους! Πλέον το έχουμε βάλει στην άκρη και περιμένουμε να περάσει ο ένας χρόνος που χρειάζεται! 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πολύ με καθησυχαζετε και εμένα. Εγώ πήρα τηλ τη γραμματεία και τους ρώτησα αν μπορώ να πάω και να φύγω με το αυτοκίνητο μου. Σαφώς μου είπαν. Και μετά, θα μπορεί να το πάρει ο άντρας μου; Φυσικά μου είπαν, αρκεί να μη το κατουρησετε ή κάνετε εμετό χα χα! Βασικά και εγώ αυτό κατάλαβα, ότι τα σωματικά υγρά είναι το θέμα. 

@Nansi S. Με το καλό το μπεμπέ και καλή σου δύναμη! 


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Καλησπέρα στα παλιά και στα νέα μέλη!!Είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, τους τελευταίους 8 μήνες ζω όμορφες στιγμές, καθώς στις 8/12 μπαίνω στο μήνα μου..Είμαι έγκυος στο δεύτερο κοριτσάκι μου και η ευτυχία μου είναι απερίγραπτη!Πριν 3 χρόνια ετοιμαζόμουν και εγώ για ιώδιο με πολύ κακή ψυχολογία, έκανα γιορτές μακριά από την οικογένειά μου ,σήμερα όμως ειμαι εδώ, ευγνώμων στη ζωή και πιο δυνατή για όσα έρχονται!Εγώ δεν ήμουν από τις τυχερές γιατί το δικό μου αν και θηλώδες είναι επιθετικό,είχα ήδη από τότε μια μετάσταση στους πνεύμονες την οποία από λάθη γιατρών την βρήκα 1,5 χρόνο μετά από η θυρεοσφαιρινη μου δεν έπεφτε!Έκανα 2 χειρουργεία και 2 Ιωδια και προφανώς δεν έχω τελειώσει με αυτόν τον καρκίνο αλλά ελπίζω να με αφήσει να χαρώ τα κορίτσια μου ήρεμα!Να πω στα κορίτσια που μπαίνουν για ιώδιο να έχουν υπομονή,αν εξαιρέσεις την απομόνωση και τις λιγοστές παρενέργειες που θα έχετε, ο καιρός θα περάσει και θα μπούνε όλα σε μια σειρά!Καλά κάνατε και επιλέξατε το Ιατροπολις μιας και η αντιμετώπιση και το φαγητό είναι μακράν ανώτερα, όπως και ο Βολιοτοπουλος πολύ συζητήσιμος και κατανοητός αλλά κακά τα ψέματα την καλύτερη θέα την έχει το Μεταξά!Θα είμαι κι εγώ εδώ για τυχόν απορίες και ότι χρειαστείτε! 

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πόσο χαίρομαι που είμαι ξανά εδώ και μαθαίνω νέα σου!Ελπίζω να είσαι καλά εσύ και τα αγόρια σου!Καλές γιορτές να έχετε..

Συγχαρητήρια και με το καλό Νansi μου!! Υγεία, αγάπη, ευτυχία και χαμόγελα στη ζωή σου!!!! Έχεις περάσει πολλά και το αξίζεις!!! Είμαστε μια χαρά όλοι και συνεχίζουμε!!! Καλές γιορτές με υγεία και περιμένω να μου πεις σε ποιον μοιάζει!!!! Τα φιλιά μου 

1 ώρα πρίν, vtgian είπε:

Πω πω πολύ με καθησυχαζετε και εμένα. Εγώ πήρα τηλ τη γραμματεία και τους ρώτησα αν μπορώ να πάω και να φύγω με το αυτοκίνητο μου. Σαφώς μου είπαν. Και μετά, θα μπορεί να το πάρει ο άντρας μου; Φυσικά μου είπαν, αρκεί να μη το κατουρησετε ή κάνετε εμετό χα χα! Βασικά και εγώ αυτό κατάλαβα, ότι τα σωματικά υγρά είναι το θέμα. 

@Nansi S. Με το καλό το μπεμπέ και καλή σου δύναμη! 

Όταν θα βγεις με το καλό θα σου δώσουν οδηγίες οπότε θα έχεις μία καθοδήγηση που θα καλύψει τις περισσότερες απορίες σου, για ότι χρειαστείς είμαστε εδώ να καλύψουμε τα υπόλοιπα, μια γροθιά είμαστε άλλωστε, συνοδοιπόροι καταλαβαίνεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Καλησπέρα στα παλιά και στα νέα μέλη!!Είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, τους τελευταίους 8 μήνες ζω όμορφες στιγμές, καθώς στις 8/12 μπαίνω στο μήνα μου..Είμαι έγκυος στο δεύτερο κοριτσάκι μου και η ευτυχία μου είναι απερίγραπτη!Πριν 3 χρόνια ετοιμαζόμουν και εγώ για ιώδιο με πολύ κακή ψυχολογία, έκανα γιορτές μακριά από την οικογένειά μου ,σήμερα όμως ειμαι εδώ, ευγνώμων στη ζωή και πιο δυνατή για όσα έρχονται!Εγώ δεν ήμουν από τις τυχερές γιατί το δικό μου αν και θηλώδες είναι επιθετικό,είχα ήδη από τότε μια μετάσταση στους πνεύμονες την οποία από λάθη γιατρών την βρήκα 1,5 χρόνο μετά από η θυρεοσφαιρινη μου δεν έπεφτε!Έκανα 2 χειρουργεία και 2 Ιωδια και προφανώς δεν έχω τελειώσει με αυτόν τον καρκίνο αλλά ελπίζω να με αφήσει να χαρώ τα κορίτσια μου ήρεμα!Να πω στα κορίτσια που μπαίνουν για ιώδιο να έχουν υπομονή,αν εξαιρέσεις την απομόνωση και τις λιγοστές παρενέργειες που θα έχετε, ο καιρός θα περάσει και θα μπούνε όλα σε μια σειρά!Καλά κάνατε και επιλέξατε το Ιατροπολις μιας και η αντιμετώπιση και το φαγητό είναι μακράν ανώτερα, όπως και ο Βολιοτοπουλος πολύ συζητήσιμος και κατανοητός αλλά κακά τα ψέματα την καλύτερη θέα την έχει το Μεταξά!Θα είμαι κι εγώ εδώ για τυχόν απορίες και ότι χρειαστείτε! 

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πόσο χαίρομαι που είμαι ξανά εδώ και μαθαίνω νέα σου!Ελπίζω να είσαι καλά εσύ και τα αγόρια σου!Καλές γιορτές να έχετε..

Ευχομαι μεσα απο ολη την καρδια μου να σου ζησει το μωρακι σου!Μου δινετε ολες τοσο κουραγιο εδω περα γιατι κι εγω θελω να κανω μωρακι στο μελλον και με διακατεχει γενικα ενα αισθημα αγχους γενικοτερου για ολα.....Σου ευχοαι να ειναι καλοτυχο, υγιες πανω απο ολα!!Ειναι τοσο τυχερο που εχει μια τοσο δυνατη μανουλα!!!!!!!!

Οσον αφορα τα του ιωδιου.... Αυριο θα παρω τηλ  να ρωτησω.... Τ αγορι μου σημερα μου ειπε οτι μου εκανε δωρο ενα ταξιδι για Παρισι για τον Μαρτιο.... ελπιζω να ειμαι καλα και να πραγματοποιηθει.......φοβαμαι και για το αεροπλανο μην αρχισει να χτυπαει το μηχανημα του ελεγχου για ραδιενεργα αντικειμενα και με χωσουν μεσαΧΑΧΑ  !!!!!  Επισης φοβαμαι μηπως δεν εχω συνελθιε μεχρι τοτε και μεινω στον τοπο κατω απο τον πυργο του Αιφελ!!!! 

Ευχομαι σε ολες μς καλη δυναμη και σε οσες το ξεπερασαν να μην τους ξαναενοχλησει ποτέ ξανα αυτο το πραγμα!!!!!!!!!!! Οσο ναναι...... λενε ειμαστε τυχερες που εχουμε ατον τον καρκινο κλπ κλπ αλλα εγω δεν πιστευω οτι μπορεις να πεις καποιον τυχερο...... 

Ελπιζω να μην κανω εμετο ρε γαμωτο με το ιωδιο.... εχω να κανω 12 χρονια και γενικα ειμαι εμετοφοβικη ΧΑ ΧΑ. Θα παθω κριση πανικου σταντε!!!!!!! Θα ειμαι μοναχουλα μου, οι γονεις μου θα ειναι σχετικα μακρια !! Αμαξι δεν εχουμε.... αρα αναγκαστικά ταξι για τα περα δωθε κι αγιος ο θεος!!!! 

Να είστε όλοι και ολες καλα!!!

@vtgian Καλη επιτυχια απο καρδιας για αυριο! πως νιωθεις???? !!!! 

@Xristiannapd θα οροσπαθησω να μην μιλαω στον πληθυντικο χαχα!!!! Αχ ειναι οντως τοσο απλα ρε παιδια??? Με καθησυχαζεις κα ιμου δινεις ελπιδα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ για τις ευχές σας μέσα από την καρδιάμου...Εύχομαι μόνο υγεία και ευτυχισμένες στιγμές με τους ανθρώπους σας! @Xristiannapd άστα η ιστορία μου μεγάλο δράμα ειδικά για μένα που το έζησα,έκανα ψυχοθεραπεία για να το ξεπεράσω και φυσικά ακόμα σκέφτομαι αλλά τη ζωή πρέπει να την παίρνεις όπως έρχεται και να έχεις πίστη!Προσευχηθηκα πολύ για αυτό το μωρό και ακόμα προσεύχομαι να είναι γερά τα κορίτσια μου και εγώ για να τις μεγαλώσω!Μόλις κάνεις τον έλεγχο σου και όλα είναι καλά,να προσπαθήσεις για μωράκι και θα έρθει κορίτσι μου!Νέα δεδομένα δεν έχω μιας και δεν κάνω έλεγχο, έκανα μόνο υπέρηχο τραχήλου που ήταν καθαρός!Μόλις γεννήσω με το καλό,θα πάω μετά από 2 μήνες όπου λογικά θα κάνω θυρεοσφαιρινη και αξονική θωρακος! @vtgianόλα θα είναι καλά, θα πάρεις την κάψουλα σου και θα αραξεις 2 μέρες,να πίνεις νεράκι όχι υπερβολές και μπανακια!Όσο για το παιδάκι σου μια χαρά θα είναι,πραγματικά εμείς το μεγαλοποιουμε στο μυαλό μας! @Annakypr να σκέφτεσαι το ταξίδι σας και ο χρόνος θα κυλήσει γρήγορα και φυσικά θα είσαι μια χαρά και θα το ευχαριστηθείς! @ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 σε ευχαριστώ για τις ευχές γλυκιά μου..Σας εύχομαι υγεία και ηρεμία!Ας είναι γερή κι ας μοιάζει κι αυτή στον άντρα μου...Χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε λοιπόν και η δική μου μέρα να "λαμψω" (πως λέμε και και συ λάμψεις Μπάμπη μου). 

Από χθες έχω λίγη ναυτία απα το thyrogen αλλά όχι τίποτα σοβαρό. Βασικά, περιμένω να πάρω το παλιοχαπο να φάω μια ίον σοκολάτα (πιο πολύ αυτό μου έλειψε) και να κοιμηθώ αν είναι εύκολο. 

Η κόρη μου από χθες ψιλοβουρκωνε μέσα στη μέρα, όλο αγκαλιές και φιλιά ήταν το πουλάκι μου. Ευτυχώς ηρεμεί πολύ γρήγορα, καταλαβαίνει ότι είναι αναγκαίο. Κάναμε μαζί ένα ημερολόγιο τριών εβδομάδων (για παν ενδεχόμενο) και κάθε μέρα θα της έχω ένα μικρό μήνυμα. 

  • Μου αρέσει 1

A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Ήρθε λοιπόν και η δική μου μέρα να "λαμψω" (πως λέμε και και συ λάμψεις Μπάμπη μου). 

Από χθες έχω λίγη ναυτία απα το thyrogen αλλά όχι τίποτα σοβαρό. Βασικά, περιμένω να πάρω το παλιοχαπο να φάω μια ίον σοκολάτα (πιο πολύ αυτό μου έλειψε) και να κοιμηθώ αν είναι εύκολο. 

Η κόρη μου από χθες ψιλοβουρκωνε μέσα στη μέρα, όλο αγκαλιές και φιλιά ήταν το πουλάκι μου. Ευτυχώς ηρεμεί πολύ γρήγορα, καταλαβαίνει ότι είναι αναγκαίο. Κάναμε μαζί ένα ημερολόγιο τριών εβδομάδων (για παν ενδεχόμενο) και κάθε μέρα θα της έχω ένα μικρό μήνυμα. 

Καλημέρα @vtgian!Ο άντρας μου για να διακωμοδισουμε λίγο την κατάσταση με έπαιρνε τηλέφωνο και μου έλεγε, να σου φέρω μπαταρίες για φόρτιση (έχουμε συνεργείο αυτοκινητων)!Τι να του πεις??Άσε κι εγώ περίμενα πως και πως να φάω μετά την κάψουλα τότε και μου έφεραν πάλι γιαούρτι...Τον Θεό τους δεν έχουν!!Αχ μωρέ το κοριτσάκι σου,να μιλάτε και βίντεο αν μπορείτε, σε μας λειτούργησε και θα περάσουν γρήγορα οι μέρες, να σε βλέπει και σένα καλά και χαρούμενη!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Ήρθε λοιπόν και η δική μου μέρα να "λαμψω" (πως λέμε και και συ λάμψεις Μπάμπη μου). 

Από χθες έχω λίγη ναυτία απα το thyrogen αλλά όχι τίποτα σοβαρό. Βασικά, περιμένω να πάρω το παλιοχαπο να φάω μια ίον σοκολάτα (πιο πολύ αυτό μου έλειψε) και να κοιμηθώ αν είναι εύκολο. 

Η κόρη μου από χθες ψιλοβουρκωνε μέσα στη μέρα, όλο αγκαλιές και φιλιά ήταν το πουλάκι μου. Ευτυχώς ηρεμεί πολύ γρήγορα, καταλαβαίνει ότι είναι αναγκαίο. Κάναμε μαζί ένα ημερολόγιο τριών εβδομάδων (για παν ενδεχόμενο) και κάθε μέρα θα της έχω ένα μικρό μήνυμα. 

Πως νιωθετε? Λογικα τωρα θα το εχετε πιει......!!! Πως ειναι η εξυπηρετηση και το δωματιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...