Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Annagg καλώς ήρθες στην γούρικη παρέα μας.Και εγώ θα συμφωνήσω απολυτα με όσα σου είπαν τα κορίτσια!

Επιπλέον θέλω να σου πώ να μην αγχώνεσαι απο πρίν για κάτι που δεν ξέρεις.Τώρα κοίταξε να είσαι ήρεμη και με καλή διάθεση ώστε να αντιμετωπίσεις το χειρουργίο:P.

Ολοι όσοι είμαστε σε αυτή την παρέα έχουμε περάσει πολλά και έχουμε αγωνιστεί πολύ αλλά δεν το έχουμε βάλει κάτω ούτε στιγμή!!!Οταν νοιώθουμε αδύναμοι παίρνουμε δύναμη ο ένας απο τον άλλον και συνεχίζουμε;)

Πολλά πολλά φιλιά και να ξέρεις ότι είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σας ευχαριστώ και πάλι όλες σας για το ενδιαφέρον.Την Τρίτη μπαίνω στην κλινική και την Τετάρτη χειρουργείο, είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να μοιράζεσε σκέψεις και φόβους με ανθρώπους που το έχουν βιώση και οι ίδιοι.Μόνο αυτοί μπορούν να το καταλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

georgiamami και sonia64 σας ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρυντικά σας λόγια είναι από τα λίγα που άκουσα το τελευταίο καιρό πιστέψτε με.οι γιατροί που μιλήσανε για επιθετικό και μεταστατικό ca και έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.αλήθεια τώρα μου δώσατε λίγο κουράγιο να τελειώσω πρώτα με το χειρουργείο και μετά να περιμένω την βιοψία,αν και φοβάμαι ότι θα είναι θετική, ευχαριστώ και πάλι.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!ΑΣΕ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΒΙΟΨΙΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ!ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΕΝΩ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΙΟΨΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΡΚΙΝΟ!ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ Η ΒΙΟΨΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η GEORGIAMAMI!!!!:):D:D:D:D:D:D;)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας

είμαι καινούργια και θα ήθελα να μοιραστώ με εσάς που μπορείτε να με καταλάβετε την αγωνία μου.πριν δύο εβδομάσες έκανα μέτρηση καλσιτονίνης και βγήκε πολύ υψηλή 152 μέ όριο κάτω το 12 και η παράκέντηση έδειξε εντόνως ύποπτο όζο για μυελοειδή.φοβάμαι πολύ γιατί μιλάνε για κάτι σπάνιο. την τετάρτη μπαίνω χειρουργείο.

anagg,καλησπερα ειμαι ο nikos21,θα συμφωνησω κι εγω με τις φιλες εδω μεσα,η εγχειρηση δεν ειναι βαρια,οπως λενε στην ιατρικη γλωσσα,σε 2 μερες θα εισαι σπιτι,τωρα για τη βιοψια,μην εισαι σιγουρη και μην δενεις οτι σου λενε πριν το χειρουργειο,η βιοψια στο κομματι του θυρεοειδη που θα αφαιρεσει ο χειρουργος θα δειξει τι ακριβως ειναι ,εμενα ,φαντασου οτι μπορει η βιοψια του οζου να δειχνει κατι και η βιοψια μετα το χειρουργειο να μην το επιβεβαιωσει..

γιαυτο μην δενεις τιποτα..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα κορίτσια και αγόρια (οι κυρίες προηγούνται :tongue::tongue::tongue:) Καλώς ήρθες καλή μου anagg στην όμορφη και γούρικη παρέα μας (όπως όμορφα είπε η Μαιρούλα μας!!)Θα ήθελα και εγώ με την σείρα μου να σου ευχηθώ κάλη επιτυχία στο χειρουργείο σου (γίατι αύτο προέχει πρώτα!!!) και μην ανχώνεσαι από τώρα για πράγματα που κανείς δεν είναι σίγουρος!!!!Εμείς από ότι διαπίστωσες είμαστε εδώ για ότι θελήσεις!!Η καλύτερη θεραπεία είναι η στήριξη!!!:D:D:D φιλάκιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annagg ......... και αφου ηρθες στο γκρουπακι μας, σιγουρα θα πανε ολα πολυ καλα γιατι ο χρονος εχει δειξει ποσο γουρικη παρεα ειμαστε!!!!!

Να μας ενημερωνεις....... !!!!!:P:p

Καλησπερα και στην υπολοιπη παρεα!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ και πάλι όλες σας για το ενδιαφέρον.Την Τρίτη μπαίνω στην κλινική και την Τετάρτη χειρουργείο, είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να μοιράζεσε σκέψεις και φόβους με ανθρώπους που το έχουν βιώση και οι ίδιοι.Μόνο αυτοί μπορούν να το καταλάβουν.

anagg αν θέλεις πες μας αν είχες κάποια άλλα συμπτώματα εκτός απο τους όζους.Είχες κάποιο πρόβλημα με το ασβέστιό σου?

Link to comment
Share on other sites

Annagg καλώς όρισες στην παρέα μας που όπως σου είπαν και οι φίλες μου παραπάνω φαίνεται να είναι γούρικο...

εύχομαι να είναι επιπολαιότητα αυτό που σου είπαν και στην ουσία να είναι, αν όχι τίποτα, αυτό το "απλό καρκινάκι" που έχουμε οι περισσότεροι εδώ μέσα... μην έχει καθόλου άγχος και να είσαι αισιόδοξη και δυνατή... πολλοί γιατροί τα παρουσιάζουν υπερβολικά χειρότερα από ότι στην πραγματικότητα είναι... εγώ για παράδειγμα από τον 1ο μου ενδοκρινολόγο παραλίγο να μπω για 2ο χειρουργείο (πολύ μεγάλο και πολύ δύσκολο και ακρωτηριαστικό) 20 μέρες αφού είχα πάρει την θεραπεία με το ιώδιο... χρειάστηκε να αλλάξω 2-3 γιατρούς μέχρι να βρω κάποιον μη κινδυνολόγο... οι εξετάσεις και ειδικά οι ιστολογικές δείχνουν μόνο την πραγματικότητα... εκ των προτέρων δεν γίνεται να είσαι σίγουρος για τίποτα... καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και να έχεις μια καλή ιστολογική... ακόμα κι αν είναι κατι άσχημο να μην το βάλεις κάτω... ο θεός είναι μεγάλος και είμαι σίγουρη πως με κάποιον τρόπο μας προστατεύει ακόμα κι αν μας δοκιμάζει με αυτόν τον τρόπο... εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σόνια μου τί κάνεις;;; σήμερα σε είχα όλη μέρα στο μυαλό μου... σου στέλνω πολλά γλυκά φιλάκια!!!!


...γιατί τα όνειρα σαν τα θαύματα είναι

βγαίνουν αληθινά

μόνο αν τα πιστεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!Kerasw ειμαι πολυ καλα και μου λειπει η παρεα που καναμε με τους ΑΘ!!Ευτυχως υπαρχει και το φορουμ!!:)Και εγω σου στελνω φιλακια και περιμενω τα νεα σου(τελη Ιουνιου οι εξετασεις σου?).Annag πως εισαι σημερα?Θα εχεις Λαπτοπ στο νοσοκομειο?Αν ναι,θα μπορουσες και απο κει να επικοινωνεις μαζι μας για οτι χρειαστεις!!:-):smile:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Τι κάνετε?Εγώ καλά.

Σόνια μου γλυκιά τι κάνεις?Μην ανησυχείς είμαι καλά, αγχωμένη με την δουλεια μόνο:(.Σου στέλνω μια γλυκιά αγκαλιά και πολλά πολλά φιλιά!:D

Anagg περιμένουμε νέα σου!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με έχεται συγκινήσει όλοι με το ενδιαφέρον και την συμπαράσταση σας δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω.mary78 δεν ξέρω πια εξέταση είναι για ασβέστιο, οι ορμονικές πάντα βγαίνανε καλές όπως επίσης βγήκε και η παραθορμόνη και η CEA πιο πολύ στηρίχτηκαν οι γιατροί με την καλσιτονίνη και με την παρακέντηση.το καλύτερο το αφήνω για το τέλος μόλις χθες έπαθα τροφική δηλητηρίαση και ελπίζω αυτό να μην αναβάλει το χειρουργείο γιατί το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

με έχεται συγκινήσει όλοι με το ενδιαφέρον και την συμπαράσταση σας δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω.mary78 δεν ξέρω πια εξέταση είναι για ασβέστιο, οι ορμονικές πάντα βγαίνανε καλές όπως επίσης βγήκε και η παραθορμόνη και η CEA πιο πολύ στηρίχτηκαν οι γιατροί με την καλσιτονίνη και με την παρακέντηση.το καλύτερο το αφήνω για το τέλος μόλις χθες έπαθα τροφική δηλητηρίαση και ελπίζω αυτό να μην αναβάλει το χειρουργείο γιατί το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο.

Annagg, το ενδιαφερον μας ειναι ανθρωπινο οπως θα επρεπε να ειναι ολων των ανθρωπων. Τυχαινει εμεις να εχουμε ερθει εν μερει στη θεση σου και εχουμε τη δυνατοτητα να καταλαβουμε πως αισθανεσαι.

Δε χρειαζεται να μας ευχαριστεις για κατι. Ειμαστε εδω γιατι ειμαστε "Ανθρωποι " με Αλφα κεφαλαιο. :-P:razz:

Τελικα θα εχεις ΗΥ στο νοσοκομειο που θα χειρουργηθεις???:confused::confused:

Για τις εξετασεις που αναφερεις εγω δεν εχω ιδεα (ειμαι σχεδον η εξαιρεση των CA εδω μεσα). :(:-P

Αμαν βρε καλο μου, εσενα βρηκαν να σε δηλητηριασουν???? Χαθηκε ο κοσμος να δηλητηριαστουν εκεινα τα ενοχλητικα εντομα που με τσιμπουν και παθαινω υστερια !!!( για τα κουνουπια λεω)!!!:rolleyes:

Και..... ηρεμησε λιγακια. Ακομη κι αν αναβληθει προσωρινα το χειρουργειο, δε χαθηκε ο κοσμος. Ολα θα γινουν οπως πρεπει και θα τα λεμε μετα καποιο διαστημα και θα γελας. Του λογου το αληθες, αν διαβασεις μερικα ποστς παραπισω θα δεις η Σονια μας ποσα χορτα ...εφαγε!!! Τωρα γελαμε!!!

Για να δω λιγο γελακι στα χειλακια σου!!!! :-P:razz::-P Ετσι!!!!

Ερωτηση και αν θες απαντας : Εχεις FB???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Annag καταρχας περαστικα για την δηλητηριαση που επαθες!!Συμφωνω με την Georgiamami,οτι ολοι μας το βλεπουμε ανθρωπινα αυτο που περνας,γι αυτο θελουμε να ειμαστε διπλα σου σε οτι μας χρειαστεις!!Εγω προσωπικα περασα απο αυτη την ασθενεια και θα ηθελα εκεινο τον καιρο να ειχα κοντα μου ατομα που εχουν βιωσει την ιδια κατασταση και να μιλαμε την "ιδια" γλωσσα.Πραγματι τοτε δεν ημουν καλα και τωρα που ολα περασαν ειμαι χαρουμενη και χαμογελαστη!Ολα θα περασουν annag να εισαι σιγουρη γι αυτο!!Και να ξερεις οτι ολοι μας βγηκαμε πιο δυνατοι!!!:-):smile:Εξαλλου τιποτα δεν ειναι ακομα σιγουρο στην περιπτωση σου!Προεχει το χειρουργειο,οπου ολα θα πανε πολυ καλα και στο ξαναλεω δεν θα καταλαβεις τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.georgiamami να ξερεις ότι σίγουρα χαμογέλασα,μάλλον δεν θα μπορέσω να έχω το HY στο νοσοκομείο δυστηχώς,τώρα αν κατάλαβα καλά αυτό που με ρώτησες αν έχω , ναι έχω.

Η παρέα σας είναι πολύ ωραία και χαίρομαι που είναι και γούρικη και την πήρα την θετική σας ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...