Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Annagg, βλεπω οτι εισαι σχεδον νεα στο παρεντς. Σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα (ΠΜ). Αν ξερεις να το διαβασεις ΟΚ. Αν οχι, ρωτα και θα σε βοηθησω.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μεσα στο πηξιμο της μερας, μια καλησπερα να σας πω και να ευχηθω στην Αννα καλη επιτυχια στο αυριανο χειρουργειο, καλα αποτελεσματα και η σκεψη ολων καθως και οι ευχες μας θα την συντροφευουν. Περιμενουμε νεα της!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειδα τυχαια το παρεακι σας.εχω κανει ολικη θυριοδοκτομη το 2007 ολοι οι υπερηχοι ειναι καλοι δοξα το θεο απλα πριν λιγο πηρα τα σημερινα αποτελεσματα του υπερηχου ολα ειναι καλα εκτος απο ενα αντιδραστικο λεμφαδενα που σε σχεση με τον προηγουμενο υπερηχο{πριν 6 μηνες] εχει διαφορα 4χιλ.το ραντεβου στο θεαγ.ειναι 15/06 .ψιλοαγχωθηκα μεχρι το ραντεβου.ειμαι 30 ετων κ προσεχως γαμπρος.σας ευχαριστω που με ακουσατε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειδα τυχαια το παρεακι σας.εχω κανει ολικη θυριοδοκτομη το 2007 ολοι οι υπερηχοι ειναι καλοι δοξα το θεο απλα πριν λιγο πηρα τα σημερινα αποτελεσματα του υπερηχου ολα ειναι καλα εκτος απο ενα αντιδραστικο λεμφαδενα που σε σχεση με τον προηγουμενο υπερηχο{πριν 6 μηνες] εχει διαφορα 4χιλ.το ραντεβου στο θεαγ.ειναι 15/06 .ψιλοαγχωθηκα μεχρι το ραντεβου.ειμαι 30 ετων κ προσεχως γαμπρος.σας ευχαριστω που με ακουσατε.

Καλημερα, μελλοντα γαμπρέ.

Ξερεις κανεναν που να γιατρευτηκε επειδη ...αγχωθηκε?????:confused::confused:

Για κουλαρε λιγακι και δες τα πραγματα, αντικειμενικα. Υπαρχει κατι διαφορετικο. ΟΚ. Το ξερεις αρα ..... εισαι στο δρομο προς την αντιμετωπιση του. Αρα το εχεις ξεπερασει κατα τι ημισυ. Κανε υπομονουλα 6 μερουλες εμειναν και θα μπεις στην τελικη ευθεια.:-P:razz:

Εμεις ειμαστε εδω για να βοηθησουμε με οποιο τροπο μπορει ο καθενας / καθεμια μας. Ακομα και με το να το συζητας, φευγει ενα αγχος. Σε ακουμε λοιπον. Τι αλλο θελεις να μας πεις?????:rolleyes:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολους.ειδα τυχαια το παρεακι σας.εχω κανει ολικη θυριοδοκτομη το 2007 ολοι οι υπερηχοι ειναι καλοι δοξα το θεο απλα πριν λιγο πηρα τα σημερινα αποτελεσματα του υπερηχου ολα ειναι καλα εκτος απο ενα αντιδραστικο λεμφαδενα που σε σχεση με τον προηγουμενο υπερηχο{πριν 6 μηνες] εχει διαφορα 4χιλ.το ραντεβου στο θεαγ.ειναι 15/06 .ψιλοαγχωθηκα μεχρι το ραντεβου.ειμαι 30 ετων κ προσεχως γαμπρος.σας ευχαριστω που με ακουσατε.

Peta καλημερα!Καταρχας να σου ευχηθω οι ωρες οι καλες και να ειστε για παντα ευτυχισμενοι!!Επειδη και εγω παρακολουθουμαι(επισης στο Θεαγενειο) και για 2 αντιδραστικους λεμφαδενες ανα εξαμηνο με υπερηχο,θα ηθελα να σου πω να μην ανησυχεις,απλως θα σου πουν να ξαναπας σε 6 μηνες παλι,γιατι πρεπει να βλεπουν την εξελιξη τους.Μου ειχαν πει οτι απο ενα κρυωμα η απο την επεμβαση ακομα,να ειναι αντιδραστικοι,δεν σημαινει ομως τιποτα κακο!!Ασχολησου πιο πολυ με τα ευχαριστα που σου συμβαινουν αυτη την περιοδο και μην σκεφτεσαι τι και πως!!Εξαλλου σε 6 μερες θα γνωριζεις και θα ηρεμησεις.Ειμαι σιγουρη γι`αυτο!!!:-):smile:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Peta καλώς ήρθες και ....η ώρα η καλή!!!!;)

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα κορίτσια, μην αγχώνεσαι, θα δείς ότι δεν θα είναι τίποτα!

Sonia μας λείπεις!!!!!!:(:(:(:(:(

Σου στέλνω πολλά πολλά φιλιά!

Anagg αν χειρουργήσαι σήμερα εύχομαι καλή επιτυχία, καλά αποτελέσματα και καλή ανάρρωση!

Link to comment
Share on other sites

Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΦΙΛΟ ΜΑΣ!ΑΝΝΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!ΣΟΝΙΑ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ!!!!!!ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Εδώ και αρκετο καιρο διαβαζω το φορουμ σας και μπορω να πω οτι με εχετε βοηθησει παρα πολυ ψυχολογικα!!

Πριν απο 2 μηνες εκανα ολικη θυρεοειδεκτομη λογω υποπτης παρακεντησης και ευτυχως την εκανα εγκαιρα γιατι η βιοψια εδειξε θηλωδες ca (τελικα ειμαστε πολλοι..) 4-6 mm χωρις λεμφαδενες.Πηγα στο Θεαγενειο ( πιο πριν με παρακολουθουσε ιδιωτης) και σε 10 μερες περιπου θα παω να παρω ιωδιο για το σπινθηρογραφημα-δοκινασια προσληψης.εχω 4 μερες που εκοψα το t3 αλλα δεν εχω ιδιαιτερα συμπτωματα ακομα..

Ηθελα να ρωτησω..επειδη εγω δεν μενω στη θεσσαλονικη λεω να μεινω σε ξενοδοχειο αυτες τις 3 μερεσ που θα χρειαστουν,σας εδωσαν καποιες οδηγιεσ για τον αν θα πρεπει να αποφευγουμε κοσμο αυτες τις μερες?Φυσικα ξερω για τα παιδια και τις εγκυες απλα ρωταω για το αν ειναι ασφλες να βρεθω με καποιουσ φιλουσ μου.

Επισης επειδη η δοση του ιωδιου ειναι μικρη ποτε επιτρεπεται να επιστρεψουμε στη δουλεια μας?Δεν ειναι ευκολο για μενα να παρω αδεια και αν δεν εχω συμπτωματα εντονα λεω να επιστεψω μια εβδομαδα μετα τη ληψη του ιωδιου...

Τελος στο νοσοπκμειο μου ειπανε οτι επειδη ειναι πολυ μικρη η εστια μαλλον δε θα χρειαστει να κανω θεραπεια με ιωδιο αλλα δε ξερω αν το εννοουσαν..

αυτα τα λιγα και εκ το προτερων..χαιρομαι πολυ για τη γνωριμια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tatia καλησπερα και περαστικα !!Οντως επειδη ηταν μικρος ο οζος,ισως να μην χρειαστει θεραπεια,αλλα σιγουρα θελουν να δουν και την καθηλωση στο σπινθηρογραφημα που θα κανεις,γιατι δεν θα πρεπει,λογικα,να μεινει υπολοιπο θυρεοειδικου ιστου,για τυχον υποτροπες.Αυτο να το ρωτησεις οταν θα παρεις τα αποτελεσματα,αν υπαρχει υπολειμμα και αν θα πρεπει ,στη περιπτωση σου, αυτο να καταστραφει.Θα σου δωσουν μια καψουλα των 5 μιλικιουρι και θα σου δωσουν εκει οδηγιες.Και εγω τα ιδια περασα στο Θεαγενειο και μου ειπαν να κραταω τις αποστασεις για καμια εβδομαδα και το σωστο ειναι καθολου επαφες με ολο τον κοσμο.Θυμαμαι οτι 3 μερες μετα την καψουλα αυτη,με μετρησαν οι πυρηνικοι και ακτινοβολουσα στο ενα μετρο!!Γι αυτο προσεχε τους γυρω σου!!Σου ευχομαι να πανε ολα καλα,ησουν τυχερη που δεν ειχες αλλες εστιες !!Ειναι σαν να μην επαθες τιποτα!!Θα στο ειπαν σιγουρα και οι γιατροι σου!!Ο,τι απορια εχεις θα ειμαστε διπλα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.Υπαρχει ενδεχομενο να παω μονη μου εκει και ελεγα αν δε ειμαι σε θεση να οδηγησω να παρω το τρενο για την επιστροφη...αν διαλεγα ενα βαγονι σχεδον αδειο..

Βασικα τα συμπτωματα του υποθυρεοειδισμου ποτε συνηθθως ξεκινανε? εγω που θα διακοψω το χαπι για 14 μερες θα ειμαι πολυ ασχημα? Sorry αν κανω χαζες ερωτησεις αλλα πραγματικα δε ξερω πως να οργανωσω αυτη τη ''εκδρομουλα''...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.Υπαρχει ενδεχομενο να παω μονη μου εκει και ελεγα αν δε ειμαι σε θεση να οδηγησω να παρω το τρενο για την επιστροφη...αν διαλεγα ενα βαγονι σχεδον αδειο..

Βασικα τα συμπτωματα του υποθυρεοειδισμου ποτε συνηθθως ξεκινανε? εγω που θα διακοψω το χαπι για 14 μερες θα ειμαι πολυ ασχημα? Sorry αν κανω χαζες ερωτησεις αλλα πραγματικα δε ξερω πως να οργανωσω αυτη τη ''εκδρομουλα''...

Tatia σε καταλαβαινω απολυτα και εγω τα ιδια σκεφτομουνα,αν και ειμαι κοντα στο Θεαγενειο,αλλα οσο αφορα την οργανωση και αλλα παρομοια!!Δεν χρειαζεται να παρεις και αδειο βαγονι,αλλα προσεχε να εχεις μια αποσταση 2 μετρα απο τους αλλους.Τα συμπτωματα του υπο-θ,διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο!!Σε γενικες γραμμες εχεις κοπωση και δεν σε κρατανε τα ποδια σου.Εγω και αλλες δυο συνασθενεις μου ειχαμε ημικρανιες λογω εξαντλησης.Εσυ μπορει να τα περασεις πιο ελαφρια και αυτο σου ευχομαι!!:-):smile::-)

Link to comment
Share on other sites

tatia καλησπερα,οι οζοι σου ηταν μικροι και ξερεις οσοι μικροι ειναι,τοσο δυσκολα παρεκεντουνται,ησουν τυχερη ομως μεσα στην ατυχια σου και διεγνωσες πολυ εγκαιρα το καρκινακι που ειχαμε σχεδον ολοι εδω μεσα πανω μας..

σιγουρα θα κοψεις το τ3 για καποιες μερες για το uptake,εγω το εκανα σε ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο στην Αθηνα ,μου εδωσαν το πρωι ενα χαπι 0,5 μιλικιουρι εκανα μετα απο 4 ωρες το σπινθηρογραφημα και μετα απο 24 ωρες δευτερο..εκει θα δουν ποσο υπολλοιμα,και μου ειπαν για τρεις μερες να ειμαι μακρυα απο παιδια και εγκυους ,στο σπιτι να ειμαι καπως απομονωμενος...

αυτη ηταν η δικη μου εμπειρια,σιγουρα εσυ εισαι πιο κοντα με τη σονια γιατι θα το κανεις στο θεαγενειο..

τωρα για τον υποθυρεοειδισμο;;εγω ειχα πονους στις αρθρωσεις ,κοπωση, πεσιμο ψυχολογικο....

αυτα tatia,ευχομαι να πανε ολα καλα..ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.Υπαρχει ενδεχομενο να παω μονη μου εκει και ελεγα αν δε ειμαι σε θεση να οδηγησω να παρω το τρενο για την επιστροφη...αν διαλεγα ενα βαγονι σχεδον αδειο..

Βασικα τα συμπτωματα του υποθυρεοειδισμου ποτε συνηθθως ξεκινανε? εγω που θα διακοψω το χαπι για 14 μερες θα ειμαι πολυ ασχημα? Sorry αν κανω χαζες ερωτησεις αλλα πραγματικα δε ξερω πως να οργανωσω αυτη τη ''εκδρομουλα''...

tatia ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ Τ3 ΓΙΑ ΤΟ UPTAKE ΜΟΝΟ ΚΟΠΩΣΗ ΕΙΧΑ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΜΜΜ!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...