Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πορτοκαλι πως και σας εβαλε ;;;; Ειδικα πρωτη φορα;;;;; Θεωρειτει υψηλο για αλλεργιες κ το βαζουν πιο μετα..... Απο οσο γνωριζω δλδ.

 

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Βασικα αυτό που σου ειπε δεν ισχύει... Αν διαβάσεις το βιβλιαριο το γραφει ξεκάθαρα... Τωρα τ να σ πω?? 

Μπορείς να μπεις και στην σελίδα του υπουργείου υγείας να διαβάσεις τις τελευταίες κατευθυντηριες οδηγίες και να τον ρωτήσεις... 

Και εγω αυτο ξέρω 

Τώρα τι να σας πω; θα βασιστω στην μεγάλη του εμπειρία γτ εχουν μεγαλώσει πολλά παιδιά στα χέρια του και θα ακολουθήσω τις οδηγιες του.

Όσον αφορά το πορτοκάλι, τουλάχιστον θα είναι απο τα δεντρα μας


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Να εχασε 2 πόντους μάλλον δύσκολο... Το πιο πιθανό είναι οτι δεν τ μετρησες εσυ σωστά!!! Εμεις μετρηθηκαμε προχθες και ολα καλα... Μεγαλωσε 1 πόντο σ 15 μερες!!! Οποτε μην αγχώνεσαι!!! Ο υπερηχος ειναι εντελώς ακινδυνος!!! Αν δε φοβομουν μην κολλήσει τίποτα στο νοσοκομείο και δε σκεφτομουν την ταλαιπωρία  θα το ζηταγα κι εγω... Αλλα προς το παρόν σκέφτομαι να ειμαι ψυχραιμη!!! 

Στερεά ξεκινανε απο τον 5ο (κλεισμενους 4),μέχρι οσο παει... Συνήθως το κρινουν βασει σωματοτυπου του παιδιού και των αναγκων που κρίνει ο παιδίατρος πως εχει... Δεν υπάρχει δηλαδή κάτι στανταρ... Επισης μερικοί παιδιατροι επειδη θελουν τα παιδιά παχουλα, συστηνουν εναρξη ρυζαλευρου απο νωρίς για να μην το εχουν εννοια, αφου κατα πλειοψηφία παχαινουν!!! Πάντως σε καθε περίπτωση ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ η εναρξη στερεων πριν κλεισουν 4 μηνες γτ ειναι ανωριμο το γαστρεντερικο τους

Άρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου  Εσύ.Εγώ βρε τον μέτρησα μετά Την.γιατρό! Αλλά Μάλλον δεν το μετρησα σωστα Εγώ!!  Εμένα μου είπε ότι μπορώ να τον κάνω σε ιδιωτικο διαγνωστικό κεντρο γτ δεν γράφεται. Θα ρωτήσω από βδομαδα Για να τον κάνουμε.

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αυτό του είπα κι εγω γτ ήξερα ότι ξεκινούν στον 6ο και μου είπε ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα. Βέβαια μου είπε ότι ξεκινάμε με 2-3 κουταλιές να δούμε πως αντιδράει...

Από μετρήσεις ειμαστε 7,1κιλά 65,5εκ ύψος και 42,5εκ κεφάλι. Με βάση τα ρούχα όμως νομίζω ότι είναι λιγο πιο ψηλός

Άρα Για δοκιμή πρώτα. Οκ κατάλαβα! Ναι είναι ψηλά τα μωρά μας. Εγώ του φοραω ρούχα για 6 -9 μηνών


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! @ada32 ο υπέρηχος στο κεφάλι είναι εντελώς ακίνδυνο, έχουμε κάνει στην μπέμπα μου.Εγώ λέω να κάνεις για να σου φύγει κάθε σκέψη.εμάς οι μετρήσεις είναι 39 κεφάλι,62 ύψος και 5400 κιλά και μου είπε πως είναι μια χαρά.

Για τα προσκλητήρια που λέτε, επειδή είμαι λίγο άσχετη κ δεν έχω κοιτάξει τίποτα ακόμη,αν είναι μπομπονιέρα μαζί με προσκλητήριο βγαίνει πιο φθηνό ενώ αν είναι χώρια είναι πιο ακριβό? επειδή μπερδεύτηκα. Και γιατί να είναι δηλ χώρια? η μπομπονιέρα να δοθεί στην εκκλησία?Είναι καλύτερα έτσι? Εγώ πιστεύω πως είναι μια η άλλη στο οικονομικό, γιατί δηλ να διαφέρει. έχω στο μυαλό μου πως για λόγους ευκολίας δίνεις μπομπονιέρα με προσκλητήριο. λάθος κάνω?

Για τις τροφές κι εμένα μου έλεγε ότι θα ξεκινήσουμε στον έκτο κ νόμιζα αφού κλείσει τον έκτο αλλά τελικά εννοεί αφού κλείσει τον πέμπτο. ξεκινάει με φρούτα σιγά σιγά κ χορτόσουπα μέχρι να κλείσει τον έκτο κ μετά στην ζωμό κρέατος όπως κάνουν όλοι. Εγώ θα τον ακούσω αν κ θα ήθελα από τις 180 μέρες κ μετά. θα δω τι επιχειρήματα έχει γιατί τον εμπιστεύομαι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Άρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου  Εσύ.Εγώ βρε τον μέτρησα μετά Την.γιατρό! Αλλά Μάλλον δεν το μετρησα σωστα Εγώ!!  Εμένα μου είπε ότι μπορώ να τον κάνω σε ιδιωτικο διαγνωστικό κεντρο γτ δεν γράφεται. Θα ρωτήσω από βδομαδα Για να τον κάνουμε.

Άρα Για δοκιμή πρώτα. Οκ κατάλαβα! Ναι είναι ψηλά τα μωρά μας. Εγώ του φοραω ρούχα για 6 -9 μηνών

Το ίδιο πράγμα λεμε!!! Εχω την εντύπωση παντως πως ο υπερηχος γραφεται!!! Αθηνα δεν εισαι??? Αν ναι, να παρεις τηλέφωνο να κλεισεις ραντεβού στο Παιδων... Και μεγαλυτερη εμπειρία εχουν και τζαμπα θα το κανεις, ή εστω με μικρή συμμετοχή... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κορίτσια κανένας γιατρός δεν σας πρότεινε ρυζάλευρο μπράβο.. Ελπίζω να μην μου το πει και εμένα και ελπίζω να μην επιμείνει γτ θα επιμείνει και ο άντρας μου και μετά θα έχουμε καυγάδες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @ada32 ο υπέρηχος στο κεφάλι είναι εντελώς ακίνδυνο, έχουμε κάνει στην μπέμπα μου.Εγώ λέω να κάνεις για να σου φύγει κάθε σκέψη.εμάς οι μετρήσεις είναι 39 κεφάλι,62 ύψος και 5400 κιλά και μου είπε πως είναι μια χαρά.

Για τα προσκλητήρια που λέτε, επειδή είμαι λίγο άσχετη κ δεν έχω κοιτάξει τίποτα ακόμη,αν είναι μπομπονιέρα μαζί με προσκλητήριο βγαίνει πιο φθηνό ενώ αν είναι χώρια είναι πιο ακριβό? επειδή μπερδεύτηκα. Και γιατί να είναι δηλ χώρια? η μπομπονιέρα να δοθεί στην εκκλησία?Είναι καλύτερα έτσι? Εγώ πιστεύω πως είναι μια η άλλη στο οικονομικό, γιατί δηλ να διαφέρει. έχω στο μυαλό μου πως για λόγους ευκολίας δίνεις μπομπονιέρα με προσκλητήριο. λάθος κάνω?

Για τις τροφές κι εμένα μου έλεγε ότι θα ξεκινήσουμε στον έκτο κ νόμιζα αφού κλείσει τον έκτο αλλά τελικά εννοεί αφού κλείσει τον πέμπτο. ξεκινάει με φρούτα σιγά σιγά κ χορτόσουπα μέχρι να κλείσει τον έκτο κ μετά στην ζωμό κρέατος όπως κάνουν όλοι. Εγώ θα τον ακούσω αν κ θα ήθελα από τις 180 μέρες κ μετά. θα δω τι επιχειρήματα έχει γιατί τον εμπιστεύομαι πολύ.

Καλημέρα ! Ευχαριστώ πολύ!θα τον κάνω Για να ηρεμήσω ανΚαι όλοι μόυ λένε ότι έμοιαξε Στον άντρα που έχει μικρό κεφαλι. Εσείς γτ κάνατε υπέρηχο στην μπέμπα; 

Εντωμεταξύ ένιωθα χαζή γτ άκουγα στον 6ο κ τελικά λέω Μόνο Εγώ δεν κατάλαβα!!χαχαχα

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Το ίδιο πράγμα λεμε!!! Εχω την εντύπωση παντως πως ο υπερηχος γραφεται!!! Αθηνα δεν εισαι??? Αν ναι, να παρεις τηλέφωνο να κλεισεις ραντεβού στο Παιδων... Και μεγαλυτερη εμπειρία εχουν και τζαμπα θα το κανεις, ή εστω με μικρή συμμετοχή... 

Όχι είμαι θεσ/Νίκη. Μόυ είπε ότι δεν γράφεται .αν δω ότι είναι άκριβος ,θα ρωτήσω σε νοσοκομείο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 σε νοσοκομείο να ρωτήσεις κι εμείς σε νοσοκομείο τον κάναμε δωρεάν.στο πανεπιστημιακό της Λάρισας. Όταν γεννηθηκε η μικρή επειδή είχε ταλαιπωρηθεί πολύ στην γέννα κ βγήκε με βεντουζα, είχε ένα σημάδι στο κεφάλι της κ το ψάξαμε.πλέον εξαφανίστηκε αλλά τότε δεν ξέραμε τι έχει μέσα το εξογκώμα αυτό. αίμα? άλατα? η εξέταση είχε δείξει πως δεν χρειαζόταν να ανησυχούμε για κάτι. ήταν ημερών το μωρό όταν την έκανε.Δεν έχει δηλαδή ακτινοβολία, αν αυτό φοβάσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Βασικα αυτό που σου ειπε δεν ισχύει... Αν διαβάσεις το βιβλιαριο το γραφει ξεκάθαρα... Τωρα τ να σ πω?? 

Μπορείς να μπεις και στην σελίδα του υπουργείου υγείας να διαβάσεις τις τελευταίες κατευθυντηριες οδηγίες και να τον ρωτήσεις... 

Και εγω αυτο ξέρω 

Για μενα παρε κ μια δευτερη γνωμη. Για αρχη ξεκιναμε με μηλο μετα απο 3-4μερεςαχλςδι και μετα προσθετουμε μπανανα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς έχουμε να κάνουμε την επόμενη βδομάδα υπέρηχο κοιλιάς και νεύρων.. Έχει κάνει καμία μας ζήτησε η γιατρός στ προηγούμενο εμβόλιο και το αφήσαμε να το κάνουμε τώρα κοντά στ 3ο για να της το πάμε.. Έχει κάνει καμία σας το έχουν ζητήσει..?? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Βλέπω κορίτσια κανένας γιατρός δεν σας πρότεινε ρυζάλευρο μπράβο.. Ελπίζω να μην μου το πει και εμένα και ελπίζω να μην επιμείνει γτ θα επιμείνει και ο άντρας μου και μετά θα έχουμε καυγάδες...

Εμεις ξεκινησαμε ρυζαλευρο εχουμε βεβαια θεμα με παλινδρομηση κ ξεκινησαμε λιγο νωριτερα δν θεωρω οτι ειναι κατι το κακο να δωσεις λιγη κρεμα κατα την γνωμη μ παντα.τωρα αν θηλαζεις κ ξεκινησεις στερεες στον 6ο ακομα καλυτερα εμεις ξεκινησαμε φρουτοκρεμα 4.5μηνων μολις εκλεισε τους 5κρεμα και σε δυο εβδομαδες που θα ειναι 5.5. Ξεκιναμε χορτοσουπες

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Κορίτσια εμείς έχουμε να κάνουμε την επόμενη βδομάδα κοιλιάς και νεύρων.. Έχει κάνει καμία μας ζήτησε η γιατρός στ προηγούμενο εμβόλιο και το αφήσαμε να το κάνουμε τώρα κοντά στ 3ο για να της το πάμε.. Έχει κάνει καμία σας το έχουν ζητήσει..?? 

Τι εννοεις; Κοιλις κ νευρων σορρυ αλλα ισως εγω δν καταλαβα ειναι καποια εξεταση;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εμεις ξεκινησαμε ρυζαλευρο εχουμε βεβαια θεμα με παλινδρομηση κ ξεκινησαμε λιγο νωριτερα δν θεωρω οτι ειναι κατι το κακο να δωσεις λιγη κρεμα κατα την γνωμη μ παντα.τωρα αν θηλαζεις κ ξεκινησεις στερεες στον 6ο ακομα καλυτερα εμεις ξεκινησαμε φρουτοκρεμα 4.5μηνων μολις εκλεισε τους 5κρεμα και σε δυο εβδομαδες που θα ειναι 5.5. Ξεκιναμε χορτοσουπες

Τι εννοεις; Κοιλις κ νευρων σορρυ αλλα ισως εγω δν καταλαβα ειναι καποια εξεταση;

Ωχ σορρυ εγώ δεν το έγραψα σωστά υπέρηχο κοιλιάς και νεφρών 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

Σας ζητησε προληπτικα να κανετε υπερυχο δλδ;

Ναι γτ δεν αναφέρθηκε στο ότι δεν της άρεσε κάτι.. Αλλά δεν ξέρω με όσες γνωστές μου έχω μιλήσει δεν το έχει κάνει καμία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι γτ δεν αναφέρθηκε στο ότι δεν της άρεσε κάτι.. Αλλά δεν ξέρω με όσες γνωστές μου έχω μιλήσει δεν το έχει κάνει καμία 

κοπέλα μου εμείς έχουμε κάνει υπέρηχο νεφρών κ άνω/ κάτω κοιλιάς.  αλλά είχε προηγηθεί εξέταση αιματολογικη κ δεν τις άρεσαν κάτι τιμές.  γι'αυτό κ μας έστειλε.  οι υπέρηχοι έδειξαν διάταση στο αριστερό νεφρακι.  κάπως διογκωμένα τα σωληνακια.  από κει καναμε την κυστεογραφια που βγηκε καθαρή. μου είπαν ότι λόγω ανωριμότητας του συστήματος είναι έτσι κ μέχρι τα 2 έτη θα έχει διορθωθεί.  εσένα γτ σε στέλνει για υπέρηχο;

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @ada32 ο υπέρηχος στο κεφάλι είναι εντελώς ακίνδυνο, έχουμε κάνει στην μπέμπα μου.Εγώ λέω να κάνεις για να σου φύγει κάθε σκέψη.εμάς οι μετρήσεις είναι 39 κεφάλι,62 ύψος και 5400 κιλά και μου είπε πως είναι μια χαρά.

Για τα προσκλητήρια που λέτε, επειδή είμαι λίγο άσχετη κ δεν έχω κοιτάξει τίποτα ακόμη,αν είναι μπομπονιέρα μαζί με προσκλητήριο βγαίνει πιο φθηνό ενώ αν είναι χώρια είναι πιο ακριβό? επειδή μπερδεύτηκα. Και γιατί να είναι δηλ χώρια? η μπομπονιέρα να δοθεί στην εκκλησία?Είναι καλύτερα έτσι? Εγώ πιστεύω πως είναι μια η άλλη στο οικονομικό, γιατί δηλ να διαφέρει. έχω στο μυαλό μου πως για λόγους ευκολίας δίνεις μπομπονιέρα με προσκλητήριο. λάθος κάνω?

Για τις τροφές κι εμένα μου έλεγε ότι θα ξεκινήσουμε στον έκτο κ νόμιζα αφού κλείσει τον έκτο αλλά τελικά εννοεί αφού κλείσει τον πέμπτο. ξεκινάει με φρούτα σιγά σιγά κ χορτόσουπα μέχρι να κλείσει τον έκτο κ μετά στην ζωμό κρέατος όπως κάνουν όλοι. Εγώ θα τον ακούσω αν κ θα ήθελα από τις 180 μέρες κ μετά. θα δω τι επιχειρήματα έχει γιατί τον εμπιστεύομαι πολύ.

Καλημέρα Ασία μου! λοιπόν, για τα προσκλητήρια μπομπονιέρα βγαίνει πιο οικονομικό από την άποψη ότι σε κάθε οικογένεια πάει μια μπομπονιέρα.  ενώ αν τις μοιράσεις στην εκκλησία θα έχεις ατομικές για όλους! κγω δεν εχω κατασταλάξει ακόμη! μόνο θέμα βάφτισης έχω! χαχα! έχω 2 μήνες μπροστά! χτες έκλεισα κ φωτογράφο ευτυχώς είχε κενή ημερομηνία! γίνεται πανικός μετά το Πάσχα!

εμένα για τροφές μου είπε 180 ημέρες και ξεκινάμε με ζωμό μοσχάρι γτ θα έχει αυξημένες ανάγκες από αιμικο σίδηρο. κ μετα τα φρούτα! @Marimarv κανε ερώτηση να δούμε τι θα σου πει! τελικά ο κάθε γιατρός λέει διαφορετικά..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι γτ δεν αναφέρθηκε στο ότι δεν της άρεσε κάτι.. Αλλά δεν ξέρω με όσες γνωστές μου έχω μιλήσει δεν το έχει κάνει καμία 

Εμεις καναμε!!! Μετα τη γεννα!!! Καναμε υπερηχο νεφρων, ανω κατω κοιλιας και υπερηχο ισχιων!! Δεν ειναι κατι!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...