Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εμένα οι γονείς μου θέλουν να έρθουν πριν γεννήσω για να μην είμαι μόνη μου όταν δουλεύει ο άντρας μου... Επειδη ομως σίγουρα θα καθήσουν δύο βδομάδες μετά την γέννα και μετά θα έρθει και η πεθερά για καμιά βδομάδα λογικά και εγώ δεν αντέχω να έχω κάνα μήνα κόσμο μέσα στο σπίτι τους το ξεκοψα... Πραγματικά από όταν έμεινα έγκυος δεν θέλω κανέναν άλλο μόνο τον άντρα μου (τον οποίο δυσκολεύομαι να αποχωριστώ ακόμα μια για τις 8 ώρες που δουλεύει, μιλάμε έχω κολλήσει πάνω του!!!!).. Έχω γίνει εντελώς αντικοινωνική!!!!

Έχουμε τις ορμόνες μας και το άγχος.Απο υπομονή μηδέν.εγω άσε ενάμιση μήνα μακριά από τον άντρα μου πολύ δύσκολο.ευτθχως τελείωσε την δουλειά,  ετοιμάζει τώρα και το σπίτι για όταν πάμε με το μπέμπη και σε κάνα 10ημερο θα ρθει κι αυτός Αθήνα.

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Αχ μη μαλωνετε με τις μανουλες σας! Να λετε και δοξα το θεο που τις εχετε και σας βοηθανε! Μεγαλοι ανθρωποι ειναι και αγχωνονται και αυτες πιο πολυ απο μας για μας και δε ξερουν πως να το βγαλουν! Ηρεμια και ολα καλα θα πανε! Εξαλλου το ξερετε οτι σας λατρευουν!

Έχεις δίκιο και ειλικρινά τώρα με κάνεις και ντρέπομαι γτ ξέρω τι περνάς.Εχεις δίκιο απλά σήμερα έφτασα λίγο στα όρια μου.να σου πω την αλήθεια είχαμε και χρόνια να μαλώσουμε.Εσενα η μανούλα σου πως Είναι?ανυπομονεί για το εγγόνι Ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Ήρθε τώρα και μιλήσαμε.με είδε που δεν έχω ηρεμήσει και συζητήσαμε.ενταξει ηρέμησα απλά μωρέ κάνω υπομονή για διάφορα θέματα.μετα απο 6 χρόνια ξαναμεινα σπίτι και στη κατάσταση που είμαι και μακριά με τον άντρα μου .ποσο να αντέξω κι Εγώ?σε κάνα 10ημερο επιτέλους θα ρθει.να δω πως θα είμαστε όλοι μαζί.

Μιλάς σε έναν άνθρωπο που και τις δύο εγκυμοσύνες τις πέρασε στο πατρικό της!!!!! Και όταν γέννησαμε και μετά κάτσαμε έναν χρόνο στους δικούς. Μου.... Ο άντρας μου κόντευε να τα παίξει παρόλο που οι γονείς μου είναι σε γενικές γραμμές ήρεμοι και διακριτικοί.... Και να τώρα που περνάμε πάλι τα ίδια..... 

Κανε υπομονή, όπως. Λέει και η @Diavolitsa είναι η μαμά σου, θα ακουστώ σκληρή αλλά πολλές θα ήθελαν να είχαν την μανουλα τους δίπλα τους και δεν μπορούν.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Μιλάς σε έναν άνθρωπο που και τις δύο εγκυμοσύνες τις πέρασε στο πατρικό της!!!!! Και όταν γέννησαμε και μετά κάτσαμε έναν χρόνο στους δικούς. Μου.... Ο άντρας μου κόντευε να τα παίξει παρόλο που οι γονείς μου είναι σε γενικές γραμμές ήρεμοι και διακριτικοί.... Και να τώρα που περνάμε πάλι τα ίδια..... 

Κανε υπομονή, όπως. Λέει και η @Diavolitsa είναι η μαμά σου, θα ακουστώ σκληρή αλλά πολλές θα ήθελαν να είχαν την μανουλα τους δίπλα τους και δεν μπορούν.... 

Το ξέρω το ξέρω.εχεις δίκιο.δυστυχως η μαμά του άντρα μου έφυγε πριν 2 χρόνια από τη ζωή και του χει στοιχίσει πολύ που δεν είναι εδώ να γνωρίσει το εγγόνι της και να την Έχει δίπλα του σε αυτή τη χαρά.Απλα δεν ξέρω σήμερα λύγισα.Βγηκα εκτός ορίων. Δεν μπόρεσα να κρατηθώ άλλο.ξεσπασα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον κοριτσια μ ευχομαι να ειστε ολες καλα ακομα μεσα με πρεπαρ θειϊκο μαγνησιο σε ορο κ ενα ακομα φαρμακο παλι σε ορο π πανε ενναλαξ εχθες με ξαναβαλανε μετα τον ορο στον καρδιοτοκογραφο συσπασεις απο 103 π φτανανε στο 5λεπτο ειχα 70αρες στο 15λεπτο συνεχισαμε σταθερη δοση κ με ξαναβαλανε σημερα 7παρα δεκα ξανα συσπασεις 30αρες περιμενουμε να δουμε πως θα παει κ θα πραξουμε αναλογως υπαρχει ακομα η πιθανοτητα θεσσαλονικης...μας ειπαν μολις τελειωσει το τοκολυτικο θα βαλουνε σιγουρα αλλον εναν κ θα ξαναμπω στο μηχανημα ξανα το μεσημερι...κ υπολογιζω θα τσεκαρουνε κ τραχυλο μολις κλεισω το 24ωρο αρα κατα τις 9 το βραδυ υπολογιζω!!! Υπαρχει το ενδεχομενο να μεινω μεσα με παρακολουθηση για 13μερες μεχρι να μπω στον μηνα μ εδω κατερινη αν ειμαι σταθερη! Αυταααα.....

Προς το παρον εχω μια συσπαση στο 30λεπτο.....εσεις τι κανετε??

Ευχαριστω για τις ευχες σας κ τα καλα σας λογιαα!!!! Με συγκινειτε!!

Ολα καλα θα πανε!!! Απλα προσπαθησε να εισαι ηρεμη!! Εισαι σε καλα χερια και γι αυτο να μημ εχεις αγχος..Σε καθ περιπτωση το μπεμπακι ειναι ετοιμο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Το ξέρω το ξέρω.εχεις δίκιο.δυστυχως η μαμά του άντρα μου έφυγε πριν 2 χρόνια από τη ζωή και του χει στοιχίσει πολύ που δεν είναι εδώ να γνωρίσει το εγγόνι της και να την Έχει δίπλα του σε αυτή τη χαρά.Απλα δεν ξέρω σήμερα λύγισα.Βγηκα εκτός ορίων. Δεν μπόρεσα να κρατηθώ άλλο.ξεσπασα.

Τελείωσε τώρα, μη το σκέφτεσαι άλλο και φυσικά μη στεναχωριέσαι!!!! Οι μανούλες όλα τα καταλαβαίνουν και τα συγχωρούν, ακόμα κι αν τις μιλήσουμε άσχημα καμία φορα!!!! Θα το καταλαβεις τώρα που θα γίνεις μανούλα κι εσύ!!!

  • Ευχαριστώ 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, zamia είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου,καλη εβδομάδα.

 

Χαθηκα..αλλα είναι τόσος λίγος ο χρόνος που μένει για να κάτσω...κ επειδή δε με χωράει ο τόπος..πριν 10 μέρες επλυνα..τα πάντα για τον μπεμπάκο..κουράστηκα πολύ κ ειχα διχως ομως όμως πόνο 8 πετρώματα στην ώρα...τρελάθηκα.....Περίμενα να ξημερώσει κ πηρα τηλ τον γιατρό..Ετσι ξεκίνησα φουλ μγνήσιο κ ουτροτζεσταν μέχρι να μπω στον μήνα μου..Τωρα που σας γράφω είμαι πολυ καλά...χαλάρωσα πολυ...

Ο ντοκ μου είπε πως αν δεν ηρεμήσω να πάω τον παρω τηλ για να κανουμε την έχεση για τα πνευμονάκια...(την είχα κάνει κ στο πρωτο μου παιδακι..)

Παω όσο προλάβαίνω να σας διαβάσω...

 

Ιοιο μου μπήκες στο μηνα σου;;;με το καλό!!!Αχ...πόσο θέλω κ εγω..εχω κουραστει πολυ......

ξεκινησες περπατημα;;

Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα!!ειχα κανει κ εγω εισαγωγη κ την ενεση για τα πνευμονάκια στην πρωτη εγκυμοσυνη.Πως είσαι τώρα;

Μπήκα, μπήκα! Περπάτημα δεν ξεκίνησα, βέβαια με το μεγάλο μωρό όλη την ημέρα δεν κάθομαι. Την πήγα σε μια παιδική χαρά σήμερα. Προ εγκυμοσύνης έκανα ένα δεκάλεπτο, σήμερα εικοσαλεπτο πήγαινε και άλλο τόσο έλα. Δεν είναι και λίγο. 

Τα συναισθήματα μου, είναι ανάμεικτα όσο πλησιάζει η ώρα. Στον όγδοο ήθελα κι εγώ να τελειώνω και μόνο, τώρα, αγχώνομαι λίγο, θέλω και να τελειώνω. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Έχουμε τις ορμόνες μας και το άγχος.Απο υπομονή μηδέν.εγω άσε ενάμιση μήνα μακριά από τον άντρα μου πολύ δύσκολο.ευτθχως τελείωσε την δουλειά,  ετοιμάζει τώρα και το σπίτι για όταν πάμε με το μπέμπη και σε κάνα 10ημερο θα ρθει κι αυτός Αθήνα.

Έχεις δίκιο και ειλικρινά τώρα με κάνεις και ντρέπομαι γτ ξέρω τι περνάς.Εχεις δίκιο απλά σήμερα έφτασα λίγο στα όρια μου.να σου πω την αλήθεια είχαμε και χρόνια να μαλώσουμε.Εσενα η μανούλα σου πως Είναι?ανυπομονεί για το εγγόνι Ε?

Δεν στο ειπα για να ντρεπεσαι προς θεου, μη παρεξηγηθω! Για να τα δεις αλλιως και να ηρεμησεις στο ειπα! Μη νομιζεις οτι και γω δε μαλωνω ακομα και τωρα! Ας πουμε τωρα την εχω με το που φευγει ο αντρας μου καθε μιση ωρα ερχετε και χτυπαει το κουδουνι να δει τι κανω! Ε...σημερα την αποπηρα λιγο γιατι με εχει σπασει τα νευρα! Αλλα απο την αλλη θα ηθελα να ηταν καλα και να μπορουσε να με βοηθησει λιγο γιατι ζοριζομαι αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δεν στο ειπα για να ντρεπεσαι προς θεου, μη παρεξηγηθω! Για να τα δεις αλλιως και να ηρεμησεις στο ειπα! Μη νομιζεις οτι και γω δε μαλωνω ακομα και τωρα! Ας πουμε τωρα την εχω με το που φευγει ο αντρας μου καθε μιση ωρα ερχετε και χτυπαει το κουδουνι να δει τι κανω! Ε...σημερα την αποπηρα λιγο γιατι με εχει σπασει τα νευρα! Αλλα απο την αλλη θα ηθελα να ηταν καλα και να μπορουσε να με βοηθησει λιγο γιατι ζοριζομαι αρκετα!

Γτ να παρεξηγηθεις Καλά?απλά ένιωσα άσχημα λόγω της καταστασης.καταλαβαινεις τι εννοώ.περιμενει κι αυτή να χαρει με το μωρό λιγακι.Σκεψου ότι όλα έγιναν με το που έμεινες έγκυος.Δεν είναι εύκολο και γι αυτήν να μη μπορεί να σε βοηθήσει.Παντως πιστεύω με τον ερχομό του μωρού θα αλλάξουν  όλα και θα πάνε προς το καλύτερο.Ειναο το καλύτερο φάρμακο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γύρισα από το γιατρό ειμαι πολύ χαρούμενη ο τράχηλος ανέβηκε σχεδον 3 εκατοστά!!!!!! Συνεχίζουμε την αγωγή, πάμε τέλεια!!!!! Τα μωρά κοντά στα 2 - 2.200 κιλά το καθένα.... Την άλλη Τετάρτη έχω το πρώτο καρδιοτοκογραφημα!!!! 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από το γιατρό ειμαι πολύ χαρούμενη ο τράχηλος ανέβηκε σχεδον 3 εκατοστά!!!!!! Συνεχίζουμε την αγωγή, πάμε τέλεια!!!!! Τα μωρά κοντά στα 2 - 2.200 κιλά το καθένα.... Την άλλη Τετάρτη έχω το πρώτο καρδιοτοκογραφημα!!!! 

Υπεροχα νεα! Μια χαρα ειναι τα μωρα σου! Και πολυ καλα στο βαρος νομιζω ε? Και γω διδυμη ειμαι με αγορι! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από το γιατρό ειμαι πολύ χαρούμενη ο τράχηλος ανέβηκε σχεδον 3 εκατοστά!!!!!! Συνεχίζουμε την αγωγή, πάμε τέλεια!!!!! Τα μωρά κοντά στα 2 - 2.200 κιλά το καθένα.... Την άλλη Τετάρτη έχω το πρώτο καρδιοτοκογραφημα!!!! 

Έλα τέλεια.πολυ καλος τράχηλος και μεγάλα μπεμπακια!!!!!!!μπράβο ρε συ.ηταν ξύπνια? Έπεφτε ξύλο μεταξύ τους?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από το γιατρό ειμαι πολύ χαρούμενη ο τράχηλος ανέβηκε σχεδον 3 εκατοστά!!!!!! Συνεχίζουμε την αγωγή, πάμε τέλεια!!!!! Τα μωρά κοντά στα 2 - 2.200 κιλά το καθένα.... Την άλλη Τετάρτη έχω το πρώτο καρδιοτοκογραφημα!!!! 

Μπράβο Αναστασία είδες που είναι όλα μια χαρά! έτσι να είσαι πάντα χαρούμενη έχεις δύο όμορφα πλασματάκια να περιμένεις και ένα στο σπίτι να περιμένει τα μικρούλια και μια τι άλλο θες!Δεν πρέπει να στεναχωριεσαι για τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Υπεροχα νεα! Μια χαρα ειναι τα μωρα σου! Και πολυ καλα στο βαρος νομιζω ε? Και γω διδυμη ειμαι με αγορι! :)

Για το βάρος μου είπε στόχος μας είναι να γεννηθούν 2.500 και αν πανε ολα καλα και φτάσουμε εκεί που θέλουμε θα το καταφέρουμε!!!! Ααααα σοβαρά???? Πως είναι για πες, πως θα νιώθουν τα μικρά μου????!!!!!! 

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

Έλα τέλεια.πολυ καλος τράχηλος και μεγάλα μπεμπακια!!!!!!!μπράβο ρε συ.ηταν ξύπνια? Έπεφτε ξύλο μεταξύ τους?

Ξύπνια ήταν αλλά μόνο εμένα δέρνουν και τα δύο!!! Το αγοράκι έχει τα πόδια στα πλευρά μου και το κορίτσι πολύ πολύ πολύ χαμηλά!!!! Τις τρώω από παντού!!!! Ο άντρας μου. Έπαθε πλάκα, είδαμε πεντακαθαρα τους όρχεις και το τσουτσουνι!!! Δεν ντράπηκε και ζήτησε από τη γιατρό να το μετρήσει και είναι 2, 06 εκατοστά χαχαχαχαχα!!!! Περήφανος μπαμπάς!!!! 

  • Χαχα 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Για το βάρος μου είπε στόχος μας είναι να γεννηθούν 2.500 και αν πανε ολα καλα και φτάσουμε εκεί που θέλουμε θα το καταφέρουμε!!!! Ααααα σοβαρά???? Πως είναι για πες, πως θα νιώθουν τα μικρά μου????!!!!!! 

Ξύπνια ήταν αλλά μόνο εμένα δέρνουν και τα δύο!!! Το αγοράκι έχει τα πόδια στα πλευρά μου και το κορίτσι πολύ πολύ πολύ χαμηλά!!!! Τις τρώω από παντού!!!! Ο άντρας μου. Έπαθε πλάκα, είδαμε πεντακαθαρα τους όρχεις και το τσουτσουνι!!! Δεν ντράπηκε και ζήτησε από τη γιατρό να το μετρήσει και είναι 2, 06 εκατοστά χαχαχαχαχα!!!! Περήφανος μπαμπάς!!!! 

Τωρα να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι :) αλλα σιγουρα θα ηταν ομορφα γιατι ειχαμε παρεα! Βεβαια το ξυλο συνεχιστηκε και αφου γεννηθηκαμε :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧρηστος Μικρακι μου ολα καλα θα πανε!Ευτυχως εισαι εκει στο νοσοκομειο και λαμβανεις την καταλληλη αγωγη. Και μεσα να σε κρατησουν για μερες, μην στενοχωριεσαι, ειμαστε στην τελικη ευθεια. 

Κοριτσια μου τι κανετε?? Εγω διαβαζω φουλ και εχω πολλη υπερενταση και κουραση μαζι. Σημερα εκανα και το ντοπλερ. 2600 μου τον εβγαλε αλλα αποκλειεται να ειναι τοσο. Πριν μια βδομαδα ηταν υποτιθεται 2200. Εκτος αν εχω μεσα μου αρκουδακι οχι παιδι. Χαχαχα. Ο τραχηλος σουπερ. 2,2!!! Σε 2 βδομαδες θα βγαλω και τον πεσό. 

Μαλλον ηταν η μερα σημερα γιατι και γω το μεσημερι ειχα τετοια νευρα που νομιζα οτι θα εσπαγα το σπιτι με τα εγκεφαλικα μου κυματα μονο χαχαχαχ. @Anastasia_paris τελεια αγαπη ο τραχηλος! Οσο για το αλλο ιδιοι ειναι οι αντρες τελικα σε αυτο αχαχαχαχα. Αλλα εμενα δεν εχει τα κοτσια να ρωτησει κατι τετοιο, ειναι σιγουρος λεει οτι εχει μπολικο :lol:

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...