Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αν δεν τον δουν θα τους το ζητησω. Αν και επειδη εμενα το εντοπισαμε εγκαιρα ευτυχως το προβλημα με παρακολουθει ο γιατρος καθε 2 βδομαδες και τον κοιταμε και τον τραχηλο καθε φορα. 

Μικρακι μου!!! Μη φοβασαι! Η μπουμπου σου εξαλλου ειναι ετοιμη ακομα κ αν βγει! Να εισαι ηρεμη, με την αγωγη που σου δινουν μπορει και να σταματησουν οι συσπασεις. ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ! Μια χαρα θα ειναι το παιδακι σου! 

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γεννησω εδω κατερινη θα πρεπει να παω θεσσαλονικη λογω προωροτητας αν χρειαστει....

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Βαλεντινακι μου καταρχήν ψυχραιμία.... Σου χορηγούν φάρμακα???? Η κορτιζόνη αγάπη μου είναι για τα πνευμονακια της μπέμπα, είναι για καλό μην ανησυχείς.... Έχεις διαστολη??? 

Δεν ανεφεραν κατι για διαστολη...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γεννησω εδω κατερινη θα πρεπει να παω θεσσαλονικη λογω προωροτητας αν χρειαστει....

Δεν ανεφεραν κατι για διαστολη...

Σου χορήγησαν νιφεδιπινη η κάποιο άλλο τοκολυτικο???? Μπορείς να φύγεις και να έρθεις εδώ, σ αφήνουν???? Ιπποκράτειο εφημερευει να ξέρεις... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Σου χορήγησαν νιφεδιπινη η κάποιο άλλο τοκολυτικο???? Μπορείς να φύγεις και να έρθεις εδώ, σ αφήνουν???? Ιπποκράτειο εφημερευει να ξέρεις... 

Κατι γραφει πανω στον ορο δεν βλεπω.....ειπε θα μ πουν αν ειναι να φυγω για εκει ευχαριστω κοριτσι μ για την πληροφορια!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κατι γραφει πανω στον ορο δεν βλεπω.....ειπε θα μ πουν αν ειναι να φυγω για εκει ευχαριστω κοριτσι μ για την πληροφορια!

Αν σου δώσουν τοκολυτικο για κάποιες ώρες φαντάζομαι θα μπορέσεις να ταξιδέψεις μέχρι εδώ, γι αυτό σε ρώτησα.... Σε έχουν στον καρδιοτοκογραφο συνέχεια η όχι??? 

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αν δεν τον δουν θα τους το ζητησω. Αν και επειδη εμενα το εντοπισαμε εγκαιρα ευτυχως το προβλημα με παρακολουθει ο γιατρος καθε 2 βδομαδες και τον κοιταμε και τον τραχηλο καθε φορα. 

Μικρακι μου!!! Μη φοβασαι! Η μπουμπου σου εξαλλου ειναι ετοιμη ακομα κ αν βγει! Να εισαι ηρεμη, με την αγωγη που σου δινουν μπορει και να σταματησουν οι συσπασεις. ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ! Μια χαρα θα ειναι το παιδακι σου! 

Αγάπη μπορεί λόγω του ιστορικού σου να σε ελέγξει χωρίς να σε ρωτήσει... Πάνε προετοιμασμενη!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αν σου δώσουν τοκολυτικο για κάποιες ώρες φαντάζομαι θα μπορέσεις να ταξιδέψεις μέχρι εδώ, γι αυτό σε ρώτησα.... Σε έχουν στον καρδιοτοκογραφο συνέχεια η όχι??? 

Με ειχαν για 50λεπτα περιπου τωρα με φερανε σε αλλο δωματιο κ ειμαι ξαπλα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κατι γραφει πανω στον ορο δεν βλεπω.....ειπε θα μ πουν αν ειναι να φυγω για εκει ευχαριστω κοριτσι μ για την πληροφορια!

Ολα καλα θα πανε ακομη κ αν χρειαστει να βγει η μπουμπου αποτι θυμαμαι κ στα κιλα της ειναι καλη κ δεν ειναι κ τοσο νωρις πια !Θα ξερουν κ οι γιατροι αν προλαβαινεις να πας Θεσσαλονικη δε θα το ρισκαρουν ,ποση ωρα ειναι?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με ειχαν για 50λεπτα περιπου τωρα με φερανε σε αλλο δωματιο κ ειμαι ξαπλα!

Αχ κοριτσάκι μου υπομονή, αν αρχίσουν να αραιώνουν οι συσπάσεις σημαίνει ότι σου χορήγησαν τοκολυτικα ενδοφλεβίως για να αποτρέψουν τον τοκετο.... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθεις εδώ το συντομότερο... Το ιπποκράτειο έχει την καλύτερη νεογνολογικη μονάδα στη βόρειο Ελλάδα, μη φοβάσαι καθολου... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ναι καταλαβαίνω χαχαχαχαχ!!!!! Πικρή ιστορία.... Σε μένα όπως ξέρεις δεν τον μέτρησαν δυστυχώς, το ιδιο και στην @Cath3rine, πήγαμε στον ίδιο γιατρό!!!!! Η γιατρός μου άφησε να εννοηθεί ότι έπρεπε να το κάνει.... Σε ιδιωτικό θα πας η σε δημόσιο???? Μπορεί στο δημόσιο να Μας Ξεπετανε τι να πω.... 

@nanoula90Οντως πικρή ιστορια.. Εγω θυμηθηκα να ρωτήσω βεβαια για τον πλακούντα μ που με ειχαν πει οτι ειχα θεμα.. Τράχηλο δεν ήξερα να ρωτήσω.. Δυστυχώς... Και να μας πεις κ ποση ωρα κράτησε εσενα.. Γτ εγώ εκανα 10λεπτά.... Κ χωρις 3D...  :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοριτσια, στο ντοπλερ σε κοιτανε μονο κοιλιακα ετσι?? :lol: Καταλαβαινουμε ολες γιατι ρωταω βεβαια εεε@Anastasia_paris ??? Εχω ραντεβου να το κανω αυριο αυτο. Κοιτανε και τραχηλο μηπως?

Εγω εκανα στο ΓΑΙΑ απο κατω δεν με κοιταξε αλλα τραχηλο μετρησε απο πανω κ μου το εγραφε στη γνωματευση μετα κ τον ρωτησα αν ειναι οκ κ μου πε απο δω κ περα δε μας νοιαζει...

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

@nanoula90Οντως πικρή ιστορια.. Εγω θυμηθηκα να ρωτήσω βεβαια για τον πλακούντα μ που με ειχαν πει οτι ειχα θεμα.. Τράχηλο δεν ήξερα να ρωτήσω.. Δυστυχώς... Και να μας πεις κ ποση ωρα κράτησε εσενα.. Γτ εγώ εκανα 10λεπτά.... Κ χωρις 3D...  :(

Κοριτσια κ μενα με το ζορι 20 λεπτα μου φανηκε λιγο γιατι β επιπεδου κ αυχενικη που μ εκανε ο ιδιος ηταν πιο σχολαστικος μια ωρα σιγουρα.Μηπως ειναι ετσι η εξεταση κοιτανε πιο λιγα πραγματα τι να πω

  • Ευχαριστώ 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με ειχαν για 50λεπτα περιπου τωρα με φερανε σε αλλο δωματιο κ ειμαι ξαπλα!

Κορίτσι μου ολα καλα θα πάνε..!!αν χρειαστεί να έρθεις εδω Θεσσαλονίκη θα σαι σε πολυ καλα χερια...! Ηρεμησε... Χαλάρωσε.... Ο γιατρός σου σε είπε τπτ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αν σου δώσουν τοκολυτικο για κάποιες ώρες φαντάζομαι θα μπορέσεις να ταξιδέψεις μέχρι εδώ, γι αυτό σε ρώτησα.... Σε έχουν στον καρδιοτοκογραφο συνέχεια η όχι??? 

Αγάπη μπορεί λόγω του ιστορικού σου να σε ελέγξει χωρίς να σε ρωτήσει... Πάνε προετοιμασμενη!!!! 

Δεν θα χει το ιστορικο μου. Τις κανω τις εξετασεις στο Ρεα που θα γεννησω και εκει ειναι καθε φορα και διαφορετικος. Αλλα θα το  πω οποιος και να ειναι να το μετρησει κοιλιακα εστω. 

πρίν από 4 λεπτά , Cath3rine είπε:

@nanoula90Οντως πικρή ιστορια.. Εγω θυμηθηκα να ρωτήσω βεβαια για τον πλακούντα μ που με ειχαν πει οτι ειχα θεμα.. Τράχηλο δεν ήξερα να ρωτήσω.. Δυστυχώς... Και να μας πεις κ ποση ωρα κράτησε εσενα.. Γτ εγώ εκανα 10λεπτά.... Κ χωρις 3D...  :(

Κ μενα πιστευω θα με ξεπεταξουν. Αυτα τα μεγαλα κεντρα ετσι κανουν. Τελος παντων, ειναι εκει ο γιατρος μου και του παω κατευθειαν τα αποτελεσματα μολις τελειωσω απο το τμημα των υπερηχων αλλιως σιγα μη ξαναπατουσα. Κ τη β επιπεδου 15 λεπτα την εκαναν. 

 

πρίν από 4 λεπτά , Dimitra K είπε:

Εγω εκανα στο ΓΑΙΑ απο κατω δεν με κοιταξε αλλα τραχηλο μετρησε απο πανω κ μου το εγραφε στη γνωματευση μετα κ τον ρωτησα αν ειναι οκ κ μου πε απο δω κ περα δε μας νοιαζει...

Σε ευχαριστω Δημητρουλα μου.

 

πρίν από 9 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με ειχαν για 50λεπτα περιπου τωρα με φερανε σε αλλο δωματιο κ ειμαι ξαπλα!

Λογικα θα δρασουν τα τοκολυτικα και θα σταματησουν οι συσπασεις. Ο τραχηλος 1,8 δεν ειναι τραγικος στο σημειο που ειμαστε, οποτε πιστευω θα κρατηθει η μπουμπου σου κοριτσι μου. Πες μας ομως τι σου λενε οι γιατροι? Θα σε κρατησουν μεχρι να σταματησουν οι συσπασεις εντελως? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitra K είπε:

Εγω εκανα στο ΓΑΙΑ απο κατω δεν με κοιταξε αλλα τραχηλο μετρησε απο πανω κ μου το εγραφε στη γνωματευση μετα κ τον ρωτησα αν ειναι οκ κ μου πε απο δω κ περα δε μας νοιαζει...

Κοριτσια κ μενα με το ζορι 20 λεπτα μου φανηκε λιγο γιατι β επιπεδου κ αυχενικη που μ εκανε ο ιδιος ηταν πιο σχολαστικος μια ωρα σιγουρα.Μηπως ειναι ετσι η εξεταση κοιτανε πιο λιγα πραγματα τι να πω

Σε ιδιωτικό η σε δημόσιο εκανες;;; εγω αυχενικη εκανα σε δημόσιο κράτησε αρκετά.. Βεβαια εκανα κ διάλειμμα κ ενα 15λεπτο γτ δν κουνιόταν το μωρο να μπορέσει να το μετρήσει.. Την β επιπέδου την έκανα σε ιδιωτικό κ ευτυχως  γτ ηταν δύσκολη... Διηρκησε 2 ώρες.... Και τωρα Doppler εκανα σε δημοσιο(διαφορετικό απο την αυχενικη)οπως η @Anastasia_paris κ μ φανηκε ξεπέτα... Ισα ισα ειδε καποια πράγματα... Ούτε απο μακριά δεν εκανε ενα πλάνο το παιδάκι μου..  Που ειχα καιρο να το δω  :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχαχα @Cath3rine φιλενάδα σου είχα πει να μην περιμένεις πολλά, νοσοκομείο είναι.... 

Κοριτσια εγω σε ιδιωτικο μαιευτηριο τα εκανα και με ξεπετανε!! :-x


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Χαχαχαχαχαχα @Cath3rine φιλενάδα σου είχα πει να μην περιμένεις πολλά, νοσοκομείο είναι.... 

Φιλενάδα καημό το έχω !!! Εμενα αυτός δεν με γέμισε το μάτι... Ο αλλος στο ιπποκράτειο ήταν καλύτερος... Για την ωρα δλδ κ τα πλάνα... Γτ κ αυτα μετρανε!!!! Τωρα παει... Θα τα ξαναδούμε live να υποθέσω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...