Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μολις ηρθε μια κοπελα με τραχυλο 1.1 στην 24η εβδομαδα αλλα χωρις συσπασεις απλα στην δευτερη γεννα της εραψαν καταλαθος τον τραχηλο με την μητρα.....δυσκολα κοριτσια ας δωσει σε ολες μας ο Θεος!!! Ξελουραζομαι σε μιση ωρα ξαναπαω στο μηχανημα!

Α καλα .ότι να ναι.τι τραβάει και η κοπέλα.και ακόμα είναι 24η βδομάδα.να πάνε όλα καλά και γι αυτήν.μακαρι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Α καλα .ότι να ναι.τι τραβάει και η κοπέλα.και ακόμα είναι 24η βδομάδα.να πάνε όλα καλά και γι αυτήν.μακαρι.

Κατερινη να σου τυχει την ρωτησα αν η γιατρος της ειναι ακομα εδω μ ειπε οχι ευτυχως για ολους τους υπολοιπους....

Αμην κοριτσια μου να πανε καλα για ολες! Διαβασα για την διδυμομανουλα απο τα μπεμπακια 2019 αλλα πραγματικα δεν εχω λογια κ ετσι δεν θα γραψω κατι ακομα λυπαμαι τοσο πολλη! Ας δωσει ο καλος μας ο Θεος!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κατερινη να σου τυχει την ρωτησα αν η γιατρος της ειναι ακομα εδω μ ειπε οχι ευτυχως για ολους τους υπολοιπους....

Αμην κοριτσια μου να πανε καλα για ολες! Διαβασα για την διδυμομανουλα απο τα μπεμπακια 2019 αλλα πραγματικα δεν εχω λογια κ ετσι δεν θα γραψω κατι ακομα λυπαμαι τοσο πολλη! Ας δωσει ο καλος μας ο Θεος!

Άσε όταν το δα μουδιασα. Μακάρι να τα καταφέρουν οι μικρουλες .Εσύ κοίτα το δικό σου μωράκι τώρα να είσαι ήρεμη.εντάξει? Μην επηρεαζεσαι από αλλά θέματα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Άσε όταν το δα μουδιασα. Μακάρι να τα καταφέρουν οι μικρουλες .Εσύ κοίτα το δικό σου μωράκι τώρα να είσαι ήρεμη.εντάξει? Μην επηρεαζεσαι από αλλά θέματα.

Κοριτσια τι εγινε με την κοπελα που λετε??? @ΒαλεντιναΧρηστος ολα θα πανε καλα απλα θα πρεπει να εισαι ψυχραιμη για να μην ανεβαζει παλμους κ η μπεμπουλα!!!

Κοριτσια κ εγω αγχωνομαι αρκετα!!! Μεθαυριο μπαινω για καισαρικη και λεω απο μεσα μου να γινει κατι να σπασουν τα νερα και να πηγαινα με φυσιολογικο...Φοβαμαι λιγο το συγκεκριμενο χειρουργειο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι εγινε με την κοπελα που λετε??? @ΒαλεντιναΧρηστος ολα θα πανε καλα απλα θα πρεπει να εισαι ψυχραιμη για να μην ανεβαζει παλμους κ η μπεμπουλα!!!

Κοριτσια κ εγω αγχωνομαι αρκετα!!! Μεθαυριο μπαινω για καισαρικη και λεω απο μεσα μου να γινει κατι να σπασουν τα νερα και να πηγαινα με φυσιολογικο...Φοβαμαι λιγο το συγκεκριμενο χειρουργειο!

Δυστυχώς γέννησε πρόωρα τα διδυμακια της.... Αν δεν κάνω λάθος 25εβδομαδων....προσευχομαστε όλες να πάνε όλα καλά.... Δεν ξέρουμε λεπτομέρειες ακόμα.... 

Επειδή κι εγώ θα. Πάω για καισαρική θέλω δε θέλω,σε καταλαβαίνω, κι εγώ αγχώνομαι με. Τη διαδικασία.... Έχεις αποφασίσει τι νάρκωση θα κάνεις??? Εγω τείνω προς την ολική... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι εγινε με την κοπελα που λετε??? @ΒαλεντιναΧρηστος ολα θα πανε καλα απλα θα πρεπει να εισαι ψυχραιμη για να μην ανεβαζει παλμους κ η μπεμπουλα!!!

Κοριτσια κ εγω αγχωνομαι αρκετα!!! Μεθαυριο μπαινω για καισαρικη και λεω απο μεσα μου να γινει κατι να σπασουν τα νερα και να πηγαινα με φυσιολογικο...Φοβαμαι λιγο το συγκεκριμενο χειρουργειο!

Έφτασε και σένα η στιγμή!!!!!!!!!Με το καλό κελυ μου.μη φοβάσαι.ξερει ο γιατρός.Η ιστορία της κοπέλας που λέμε είναι όπως σου πε η Αναστασία.αλλα να μη το σχολιάζουμε άλλο.Να κάνουμε μόνο προσευχές και θετικές σκέψεις για τα κοριτσάκια! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Δυστυχώς γέννησε πρόωρα τα διδυμακια της.... Αν δεν κάνω λάθος 25εβδομαδων....προσευχομαστε όλες να πάνε όλα καλά.... Δεν ξέρουμε λεπτομέρειες ακόμα.... 

Επειδή κι εγώ θα. Πάω για καισαρική θέλω δε θέλω,σε καταλαβαίνω, κι εγώ αγχώνομαι με. Τη διαδικασία.... Έχεις αποφασίσει τι νάρκωση θα κάνεις??? Εγω τείνω προς την ολική... 

Αχ θα προσευχηθω να πανε ολα καλα στην κοπελα και στα παιδακια!!! 

Εγω αυριο θα δω τον αναισθησιολογο...Ο γιατρος μου επιμενει να κανω επισκληριδειο για να ζησω τη στιγμη που μου το δινουν μολις βγει...Εγω βεβαια φοβαμαι ρην επισκληριδειο...Ουφφ δεν ξερω!!!

1 hour ago, loyloy είπε:

Έφτασε και σένα η στιγμή!!!!!!!!!Με το καλό κελυ μου.μη φοβάσαι.ξερει ο γιατρός.Η ιστορία της κοπέλας που λέμε είναι όπως σου πε η Αναστασία.αλλα να μη το σχολιάζουμε άλλο.Να κάνουμε μόνο προσευχές και θετικές σκέψεις για τα κοριτσάκια! 

Σε ευχαριστω πολυ!!! Σιγα σιγα φτανει η στιγμη για ολες μας! Πως περασε ο καιρος!!! Εγω ακομα δεν καταλαβα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Αχ θα προσευχηθω να πανε ολα καλα στην κοπελα και στα παιδακια!!! 

Εγω αυριο θα δω τον αναισθησιολογο...Ο γιατρος μου επιμενει να κανω επισκληριδειο για να ζησω τη στιγμη που μου το δινουν μολις βγει...Εγω βεβαια φοβαμαι ρην επισκληριδειο...Ουφφ δεν ξερω!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!! Σιγα σιγα φτανει η στιγμη για ολες μας! Πως περασε ο καιρος!!! Εγω ακομα δεν καταλαβα..

 

Εγω το συζήτησα με τη γιατρό μου γιατί φοβάμαι την επισκληριδιο όπως κι εσύ.... Και μου είπε ότι το μόνο αρνητικό της ολικής είναι ότι η αναισθησία μπορεί να περάσει στα μωρά, αν για κάποιο λόγο αργήσει η διαδικασία, που συνήθως δεν αργεί αλλά είναι υποχρεωμένη να με ενημέρωσει.... Αυτό. Που λες το να ζήσω τη στιγμή το καταλαβαίνω και το σέβομαι, αλλά εγώ το έζησα ήδη μια φορά αφού γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο οπότε αυτή τη φορά εφόσον δεν γλιτώνω την αναισθησία, θέλω να προτιμήσω αυτό που θα με αγχώσει λιγότερο.... Μπορεί να είμαι και λάθος δεν ξέρω, αλλά είμαι 99%σίγουρη ότι θέλω ολική.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Εγω το συζήτησα με τη γιατρό μου γιατί φοβάμαι την επισκληριδιο όπως κι εσύ.... Και μου είπε ότι το μόνο αρνητικό της ολικής είναι ότι η αναισθησία μπορεί να περάσει στα μωρά, αν για κάποιο λόγο αργήσει η διαδικασία, που συνήθως δεν αργεί αλλά είναι υποχρεωμένη να με ενημέρωση.... Αυτό. Που λες το να ζήσω τη στιγμή το καταλαβαίνω και το σέβομαι, αλλά εγώ το έζησα ήδη μια φορά αφού γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο οπότε αυτή τη φορά εφόσον δεν γλιτώνω την αναισθησία, θέλω να προτιμήσω αυτό που θα με αγχώσει λιγότερο.... Μπορεί να είμαι και λάθος δεν ξέρω, αλλά είμαι 99%σίγουρη ότι θέλω ολική.... 

Όπως νιώθεις Εσύ πιο ήρεμη. Αυτο έχει σημασία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Όπως νιώθεις Εσύ πιο ήρεμη. Αυτο έχει σημασία.

Συμφωνω απόλυτα!! Και ευτυχώς η γιατρός μου δεν είναι καθόλου πιεστική σε ότι κι αν έχω ρωτήσει η λέω, απλά μου λέει την γνώμη της σαν επιστήμονας και σαν γυναίκα αλλά με αφήνει να αποφασιζω γενικά εγω, αναφέρομαι και σε άλλα θέματα γενικά, γιατί έχω πολλά στο μυαλό μου για. Το μετά!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια, καθόσον είμαι άσχετη εντελώς έχω μια απορία! γιατί την φοβάστε την επισκληριδιο; τι παρενέργειες έχει που είναι χειρότερες από την ολική;

Από ότι ακούω πολλές κοπέλες κάνουν και στον φυσιολογικό τοκετό και εμένα θεία μου νοσοκόμα που γέννησε πριν 18 χρόνια μου είπε οπωσδηποτε να κάνω γιατί αυτή στο πρώτο της δεν είχε κάνει και το μετάνιωσε ενώ στο δεύτερο που έκανε ήταν καλύτερα.

Κι εγώ βέβαια αν γεννήσω φυσιολογικά θα προσπαθήσω να την αποφύγω αλλά αν δω ότι δεν αντέχεται ο πονος ή ότι καθυστερεί η γέννα θα την κάνω...

 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Βρε κορίτσια, καθόσον είμαι άσχετη εντελώς έχω μια απορία! γιατί την φοβάστε την επισκληριδιο; τι παρενέργειες έχει που είναι χειρότερες από την ολική;

Από ότι ακούω πολλές κοπέλες κάνουν και στον φυσιολογικό τοκετό και εμένα θεία μου νοσοκόμα που γέννησε πριν 18 χρόνια μου είπε οπωσδηποτε να κάνω γιατί αυτή στο πρώτο της δεν είχε κάνει και το μετάνιωσε ενώ στο δεύτερο που έκανε ήταν καλύτερα.

Κι εγώ βέβαια αν γεννήσω φυσιολογικά θα προσπαθήσω να την αποφύγω αλλά αν δω ότι δεν αντέχεται ο πονος ή ότι καθυστερεί η γέννα θα την κάνω...

 

Καταρχήν, δεν πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις!!! Στον φυσιολογικό τοκετο σου δίνεται η επιλογή να κάνεις η όχι... Τα πράγματα είναι πιο απλά εδώ, αν κάνεις, δεν νιώθεις τίποτα από τη μέση και κάτω, αν δεν κάνεις, νιώθεις τα πάντα!!! Εγώ όπως και παααααρα πολλές άλλες γυναίκες δεν έκανα. Ναι πονεσα αλλά μετά πέρασε!!! Είναι καθαρά το τι θέλεις εσύ..Α ναι αν γεννησεις σε δημόσιο πολύ πιθανόν αλλά όχι απόλυτο είναι να μην σε κάνουν.... Στην καισαρική που επιβάλλεται η αναισθησία έχεις, τις περισσότερες φορές το δικαίωμα να επιλέξεις... Εγώ γενικά έχω θέμα, έχω φοβία με τις ενέσεις και όλα αυτά, και επειδή έχω δει πως και που μπαίνει η επισκληριδιο, δεν αντέχω καν στην ιδέα... Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις που δεν σε πιάνει και αναγκάζεσαι εν τέλει να κανείς Ολική.... Φίλη μου που γέννησε πριν 4 χρόνια έκανε επισκληριδιο, δεν την έπιασε, την έπιασε πανικός και της έκαναν και μέθη και ολική... Τώρα θα σε συμβούλευα να πάρεις πληροφορίες από τον γιατρό σου και μόνο και όχι από την εμπειρία της καθεμιας! Μπορεί το χειρότερο για μένα να είναι το καλύτερο για σένα!!! Σορρυ για το σεντονιιιιιιι


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Άσε όταν το δα μουδιασα. Μακάρι να τα καταφέρουν οι μικρουλες .Εσύ κοίτα το δικό σου μωράκι τώρα να είσαι ήρεμη.εντάξει? Μην επηρεαζεσαι από αλλά θέματα.

Με ξαναβαλανε στο μηχανημα κ ηταν καλα οι παλμοι της καλα οι συσπασεις....δοξα τον Θεο!!!

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι εγινε με την κοπελα που λετε??? @ΒαλεντιναΧρηστος ολα θα πανε καλα απλα θα πρεπει να εισαι ψυχραιμη για να μην ανεβαζει παλμους κ η μπεμπουλα!!!

Δεν ανεβαζε παλμους,κατεβαζε!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καταρχήν, δεν πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις!!! Στον φυσιολογικό τοκετο σου δίνεται η επιλογή να κάνεις η όχι... Τα πράγματα είναι πιο απλά εδώ, αν κάνεις, δεν νιώθεις τίποτα από τη μέση και κάτω, αν δεν κάνεις, νιώθεις τα πάντα!!! Εγώ όπως και παααααρα πολλές άλλες γυναίκες δεν έκανα. Ναι πονεσα αλλά μετά πέρασε!!! Είναι καθαρά το τι θέλεις εσύ..Α ναι αν γεννησεις σε δημόσιο πολύ πιθανόν αλλά όχι απόλυτο είναι να μην σε κάνουν.... Στην καισαρική που επιβάλλεται η αναισθησία έχεις, τις περισσότερες φορές το δικαίωμα να επιλέξεις... Εγώ γενικά έχω θέμα, έχω φοβία με τις ενέσεις και όλα αυτά, και επειδή έχω δει πως και που μπαίνει η επισκληριδιο, δεν αντέχω καν στην ιδέα... Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις που δεν σε πιάνει και αναγκάζεσαι εν τέλει να κανείς Ολική.... Φίλη μου που γέννησε πριν 4 χρόνια έκανε επισκληριδιο, δεν την έπιασε, την έπιασε πανικός και της έκαναν και μέθη και ολική... Τώρα θα σε συμβούλευα να πάρεις πληροφορίες από τον γιατρό σου και μόνο και όχι από την εμπειρία της καθεμιας! Μπορεί το χειρότερο για μένα να είναι το καλύτερο για σένα!!! Σορρυ για το σεντονιιιιιιι

Σε δημόσιο θα γεννήσω και επειδή είμαι πολύ υπέρ των φυσιολογικών διαδικασιών όσο μπορέσω θα το αποφύγω!!! Και πάντα βέβαια αναλόγως με το τι θα με συμβουλέψει ο γιατρός μου!

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Εγω το συζήτησα με τη γιατρό μου γιατί φοβάμαι την επισκληριδιο όπως κι εσύ.... Και μου είπε ότι το μόνο αρνητικό της ολικής είναι ότι η αναισθησία μπορεί να περάσει στα μωρά, αν για κάποιο λόγο αργήσει η διαδικασία, που συνήθως δεν αργεί αλλά είναι υποχρεωμένη να με ενημέρωσει.... Αυτό. Που λες το να ζήσω τη στιγμή το καταλαβαίνω και το σέβομαι, αλλά εγώ το έζησα ήδη μια φορά αφού γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο οπότε αυτή τη φορά εφόσον δεν γλιτώνω την αναισθησία, θέλω να προτιμήσω αυτό που θα με αγχώσει λιγότερο.... Μπορεί να είμαι και λάθος δεν ξέρω, αλλά είμαι 99%σίγουρη ότι θέλω ολική.... 

Κ εμενα μου ειπε οτι ισως περασει στο μωρο και αυτο με τρομαξε...Θα το ξανασυζητησω κ εγω αυριο και βλεπουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...