Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, zamia είπε:

Kαλό μεσημέρι Μανούλες!!

Απο ότι διάβασα καποιες εχουν μπει σρο μηνα τους!!!!

Με έναν  πόνο όλες!!!

Ioio τελικα θα πας με φ.τ.;Τη μικρή την έβαλες στο δωμάτιο της;

ΒαλεντίναΧρηστος  όλα βαίνουν καλώς!!!ο γιατρός τι σου λέει;

Αναστασια ο φ.τ. διχως επισκληρίδιο είναι ακριβώς έτσι.....πονάς..υποφέρεις για λίγο όμως..μετα είσαι πολύ καλά!Κ εγώ διχως επισκληρίδιο γέννησα το πρώτο μου παιδάκι..κ αυτό που μεβοήθησε ηταν οτι περπάταγα μέχρι τελευταια στιγμή,πηγα έτοιμη στο μαιευτήριο.

Εγώ γεννάω στο Λήτώ.

 

 

Ευτυχώς, η μικρή προσαρμόστηκε αμέσως στο δωμάτιο της. Και είμαι πολύ χαρούμενη! 

Ναι, με φυσιολογικό πάμε, αν δεν προκύψει κάτι. Να σας πω μια ανασφάλεια που με έχει πιάσει; Ο άντρας μου θα είναι στον τοκετό και φοβάμαι μήπως σταματήσει να με βλέπει ερωτικά μετά. 

Είχα ένα πρώην που έλεγε ότι αν έβλεπε τη γυναίκα του να γεννάει μετά, θα ξενερωνε και μου έχει κολλήσει. Όσες έχετε γεννήσει με φ.τ. ήταν ο άντρας σας μέσα; Επηρεάστηκε στο ερωτικό κομμάτι;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ioio είπε:

Ευτυχώς, η μικρή προσαρμόστηκε αμέσως στο δωμάτιο της. Και είμαι πολύ χαρούμενη! 

Ναι, με φυσιολογικό πάμε, αν δεν προκύψει κάτι. Να σας πω μια ανασφάλεια που με έχει πιάσει; Ο άντρας μου θα είναι στον τοκετό και φοβάμαι μήπως σταματήσει να με βλέπει ερωτικά μετά. 

Είχα ένα πρώην που έλεγε ότι αν έβλεπε τη γυναίκα του να γεννάει μετά, θα ξενερωνε και μου έχει κολλήσει. Όσες έχετε γεννήσει με φ.τ. ήταν ο άντρας σας μέσα; Επηρεάστηκε στο ερωτικό κομμάτι;

 

Γιατί ανχωνεσε από τι ξέρω άντρας σου θα κάθετε από πάνω σε εσένα δίπλα δεν τον αφήνουν να δει από κάτω απαγορεύεται. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα γυρισα απο το γιατρο! Δεν ειχα τοσες συσπασεις σημερα! Αν δε γεννησω μονη μου μου ειπε οτι θα μπουμε την επομενη Παρασκευη με προκληση! Οποτε φτανει ο καιρος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ηρεμία... Δεν πρεπει να μας την χαλάει κανενας.. Μα κανενας... Ούτε νευρα.. Ουτε εντάσεις.. Ουτε τπτ... Μονο εμείς ξερουμε πως το περνάμε κ τι νιώθουμε.. Οι άντρες δεν το χουν με τπτ... Βέβαια λιγο γαϊδουρια να λένε οτι κανουμε ζωάρα (δλδ τι έπρεπε να κανουμε;;;)  επειδη δεν δουλεύουμε ενω μεσα μας μεγαλώνουμε το παιδί μας....εγω ευτυχώς δεν εχω τέτοια θέματα.. Να με πεις εμενα έλλειπε κ πολυ καιρό... Κ τωρα προσπαθεί ν αναπληρώσει όσα χάσαμε... Κ πραγματικά είμαστε σαν τις ταινιες.. Μολις πω ότι σκεφτηκα οτι ισως θελω να φαω κάτι... Κατευθείαν να πάει να το φέρει χαχαχαχα φαση έχει,!!!  

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τωρα γυρισα απο το γιατρο! Δεν ειχα τοσες συσπασεις σημερα! Αν δε γεννησω μονη μου μου ειπε οτι θα μπουμε την επομενη Παρασκευη με προκληση! Οποτε φτανει ο καιρος!

Κορίτσι μου την επομενη παρασκευη σε είχαν δωσει ΠΗΤ;; αχ εφτασε ο καιρός όντως....! Με το καλο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κοριτσια μου ηρεμία... Δεν πρεπει να μας την χαλάει κανενας.. Μα κανενας... Ούτε νευρα.. Ουτε εντάσεις.. Ουτε τπτ... Μονο εμείς ξερουμε πως το περνάμε κ τι νιώθουμε.. Οι άντρες δεν το χουν με τπτ... Βέβαια λιγο γαϊδουρια να λένε οτι κανουμε ζωάρα (δλδ τι έπρεπε να κανουμε;;;)  επειδη δεν δουλεύουμε ενω μεσα μας μεγαλώνουμε το παιδί μας....εγω ευτυχώς δεν εχω τέτοια θέματα.. Να με πεις εμενα έλλειπε κ πολυ καιρό... Κ τωρα προσπαθεί ν αναπληρώσει όσα χάσαμε... Κ πραγματικά είμαστε σαν τις ταινιες.. Μολις πω ότι σκεφτηκα οτι ισως θελω να φαω κάτι... Κατευθείαν να πάει να το φέρει χαχαχαχα φαση έχει,!!!  

Κορίτσι μου την επομενη παρασκευη σε είχαν δωσει ΠΗΤ;; αχ εφτασε ο καιρός όντως....! Με το καλο!!! 

Εγω σε γενικες γραμμες δεν εχω τετοια με τον αντρα μου, βεβαια λειπει ολη μερα στη δουλεια αλλα κ παλι εχει δει ποσο ζορι εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη οποτε τωρα που καθομαι νομιζω το χαιρετε και αυτος! 

Οχι Π.Η.Τ. ειχα 9/12 αλλα λογω διαβητη θα μπουμε στις 38 με προκληση αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω σε γενικες γραμμες δεν εχω τετοια με τον αντρα μου, βεβαια λειπει ολη μερα στη δουλεια αλλα κ παλι εχει δει ποσο ζορι εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη οποτε τωρα που καθομαι νομιζω το χαιρετε και αυτος! 

Οχι Π.Η.Τ. ειχα 9/12 αλλα λογω διαβητη θα μπουμε στις 38 με προκληση αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε!

Σε καταλαβαίνω.. Κι αυτός θα προσπαθεί να χαρεί τις ωρες μαζι σου.. !!χαιρεται να σε βλέπει πιο χαλαρή!!! Εμενα έλλειπε 6μήνες.. Οποτε τον καταλαβαίνω τωρα.. Εχει αλλαξει κ η δικη μ ψυχολογία πλέον.. Ενταξει πρέπει να τον βάλω στο κλιμα βεβαια... Να παμε να δουμε για κανένα καθισματακι αυτοκινήτου. Σιγα σιγα να πιάνει κανένα φορμακι.. Με βοηθάει στο ντύσιμο.. Στον ύπνο.. Μασαζ κλπ τα κλασσικα δλδ :)

Link to comment
Share on other sites

@Diavolitsa βασιλικουλα έλα λίγο έμεινε!! !!!!!Πόσο βάρος έχετε φτάσει Τώρα?λες να με βάλει και μένα σεβ2 βδομάδες?αχ άντε να δω τι θα μου πει τη Δευτέρα.

1 ώρα πρίν, Natasoula85 είπε:

Εμένα δεν σέβεται καν το γεγονός ότι είμαι έγκυος και δεν πρέπει να ταραζομαι...

Ένα ημίαιμο έχω Γκρίφον κανίς! 

Έλα ηρέμησε.απλα αγνόησε τον.εχουν κι αυτοί το άγχος τους μωρέ απλά ωρες ώρες πετάνε τις βλακείες τους.εσυ χαλάρωσε.δεν κάνει για το μπεμπακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@loyloy δεν καναμε υπερυχο αυτη τη φορα, μονο ζωνες οποτε δε ξερω ποσο ειναι! Εμενα παντως ειναι το τελευταιο σ/κ μονοι μας με τον αντρα μου :)

@Cath3rine μασαζ και τετοια δεν κανει εμενα αλλα καμια σκουπα, κανα σφουγγαρισμα, κανα πιατο να πλυνει, ρουχα να απλωσει αυτα αμα τον πω θα τα κανει :) ειμαστε πιο πρακτικοι ανθρωποι εμεις :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για σας εγκυουλες μου!! Τα νεα μου...με ενημερωσαν επιτελους τι θα γινει θα με κρατησουν εδω μεσα 10μερες να μπω στον μηνα μ.....εχθες ειχαμε συσπασεις 130 καθε 10λεπτα μ αλλαξαν το φαρμακο και απο θειικο μαγνησιο μ το γυρισαν σε prepar ενδοφλεβια εννοειται.... μ προκαλει ταχυπαλμια οληηηηη μερα τρεμουλο κ μ κοβεται η αναπνοη μ επεσε ο αιματοκριτης και μ κανανε μεταγγιση χθες μια φιαλη!!! Περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα της γενικης να δουμε αν ανεβηκε γιατι ηταν πολλυυυυυ πεσμενος!!!! Περνω μισο χαπι 2φορες την ημερα για την ταχυπαλμια το οποιο δεν κανει τπτ! Οι συσπασεις σταματησαν απο χθες π μ βαλανε το prepar....μ πηρανε δειγμα απο τον τραχηλο για μικροβιο αρνητικο αλλα μας μικρυνε κ αλλο απο την κυριακη π μπηκαμε απο 1.8ειμαστε σχεδον στο 1.7! Μ ειπαν κανονικα εδω ξεγενανε στην 37η κ οχι μολις μπεις στον μηνα σου αλλα επειδη πιασαμε εναν καλο γιατρο να μας παρακολουθει αυτος οσο γινεται κ ειπε οτι κ 36+να φτασω θα γεννησω εδω.....δεν θελει να με στηλει θεσσ να μην ταλαιπωρηθω! Βλεπουμε....

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου;;; Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον για σας εγκυουλες μου!! Τα νεα μου...με ενημερωσαν επιτελους τι θα γινει θα με κρατησουν εδω μεσα 10μερες να μπω στον μηνα μ.....εχθες ειχαμε συσπασεις 130 καθε 10λεπτα μ αλλαξαν το φαρμακο και απο θειικο μαγνησιο μ το γυρισαν σε prepar ενδοφλεβια εννοειται.... μ προκαλει ταχυπαλμια οληηηηη μερα τρεμουλο κ μ κοβεται η αναπνοη μ επεσε ο αιματοκριτης και μ κανανε μεταγγιση χθες μια φιαλη!!! Περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα της γενικης να δουμε αν ανεβηκε γιατι ηταν πολλυυυυυ πεσμενος!!!! Περνω μισο χαπι 2φορες την ημερα για την ταχυπαλμια το οποιο δεν κανει τπτ! Οι συσπασεις σταματησαν απο χθες π μ βαλανε το prepar....μ πηρανε δειγμα απο τον τραχηλο για μικροβιο αρνητικο αλλα μας μικρυνε κ αλλο απο την κυριακη π μπηκαμε απο 1.8ειμαστε σχεδον στο 1.7! Μ ειπαν κανονικα εδω ξεγενανε στην 37η κ οχι μολις μπεις στον μηνα σου αλλα επειδη πιασαμε εναν καλο γιατρο να μας παρακολουθει αυτος οσο γινεται κ ειπε οτι κ 36+να φτασω θα γεννησω εδω.....δεν θελει να με στηλει θεσσ να μην ταλαιπωρηθω! Βλεπουμε....

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου;;; Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Καλημέρα Βαλεντίνα. Υπομονή κάνε. 10 μέρες θα περάσουν. Κ εγώ ελπίζω να αντέξω μέχρι τις 23 που έχω ραντεβού με το γιατρό κ μετά θα μπω κ εγώ εισαγωγή μέχρι τελους! Μια έτσι μια αλλιώς είμαι κ εγώ. Είναι δύσκολο σε καταλαβαίνω κ το νοσοκομείο. Να μας λες τα νέα σου κ εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να περάσουν οι μέρες γρήγορα. Κ εγώ αυτό παρακαλάω να περάσουν οι μέρες γρήγορα κ να μην συμβεί κάτι απρόοπτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα Βαλεντίνα. Υπομονή κάνε. 10 μέρες θα περάσουν. Κ εγώ ελπίζω να αντέξω μέχρι τις 23 που έχω ραντεβού με το γιατρό κ μετά θα μπω κ εγώ εισαγωγή μέχρι τελους! Μια έτσι μια αλλιώς είμαι κ εγώ. Είναι δύσκολο σε καταλαβαίνω κ το νοσοκομείο. Να μας λες τα νέα σου κ εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να περάσουν οι μέρες γρήγορα. Κ εγώ αυτό παρακαλάω να περάσουν οι μέρες γρήγορα κ να μην συμβεί κάτι απρόοπτο. 

Αμην κοπελα μου να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! Ποτε μπαινεις στον μηνα σου;; 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ παρακολιυθω τη συζητηση κ εχω μπερδευτει!!τα φωτα σας παρακαλωωω!λετε οτι δε νιωθεις τα ποδια σ στην επισκληριδιο??!!γιατι κ γω αυτο φοβομουν κ ρωτησα τη μαια επιτουτου κ μου ειπε οτι κανω λαθος μπορω να σηκωθω κ να περπατησω κ με την επισκληριδιο !!για φυσιολογικο τοκετο μιλαω.

Δημητρα σου είπε κάτι τέτοιο η μαια;;;;;αφου απο τη μεση κ κατω δεν αισθανεσαι τιποτα....

Βεβαια δεν εχω κανει επισκληριδιο...ας μας πει τη γνωμη κ μανουλες που εχουν κανει..

19 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Η επισκληριδιος σε παραλύει από τη μέση και κάτω... Στη βάζουν σε μικρές δόσεις, οπότε Λογικα μετά τον τοκετο συνερχεσαι και μπορείς να περπατήσεις, κάποια στιγμή φαντάζομαι όχι κατευθείαν.... Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποια!! 

Εγω τα πέρασα. Έτσι όπως. Λες, στο κρεβάτι του πόνου χαχαχαχα!!!!! Κι εγώ αν μπορούσα να αποφύγω την καισαρική θα το ήθελα πολύ αλλά δεν γίνεται.... 

Αυτό αποφάσισα να κάνω κι εγώ τώρα, θα είμαι πολύ διαφορετική στη δεύτερη γέννα, και φυσικά στο μεγάλωμα των παιδιών... Και δεν θα αφήσω και πολλά περιθώρια να χωθει κανένας.... Στο πρώτο παθαίνεις και μαθαίνεις!!!! 

Αναστασια σε ειχαν ''καθηλωσει''στο κρεβατι κ δεν εκανες επισκληρίδιο;;;Μπραβο!Εγω αν με ειχαν ετσι δε θα την παλευα...κ βεβαια θα σκεφτομουν την ευκολη λυση..''επισκληριδιο...''

Και εγω το λεω αυτο για το μεγάλωμα..τωρα ηδη ξέρουμε..αν κ στον πρωτο τους εγραφα γενικοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, zamia είπε:

Δημητρα σου είπε κάτι τέτοιο η μαια;;;;;αφου απο τη μεση κ κατω δεν αισθανεσαι τιποτα....

Βεβαια δεν εχω κανει επισκληριδιο...ας μας πει τη γνωμη κ μανουλες που εχουν κανει..

Μην ανχονεσε κοπέλα μου δεν γίνετε να μην αισθάνεσε πως θα καταλάβεις να σπρώξεις;εισαι λίγο μουδιασμένη η αναισθησιολογος σε δοκιμάζει πόσο έχεις μουδιασει δεν πρέπει να μην καταλάβενεις τίποτα είναι λάθος.

 

 

 

 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.θα το συζητησω και με το γιατρο εννοείται σε περίπτωση που πονάω μέχρι πότε θα χω περιθώριο αν αλλάξω γνώμη.

Πίεση από γύρω μου έχω στο θέμα του θηλασμού και δεν μπορώ όταν με πιέζουν.Εννοεοται ότι θέλω βέβαια.Ειχα παε ι και σε σεμινάριο σήμερα θηλασμού.θελβ να το προσπαθήσω απλά χωρίς πίεση.

@Diavolitsa θα περιμένουμε νέα σου!!!!!!

Loyloy τι σου λένε για τον θηλασμό;;;

Εσυ θα κανεις οτι νομιζεις.....εσυ θα τα τραβας ολα....εσυ θα αποφασισεις αν θα θηλασεις..κ το πόσο..αν θα δωσεις ξενο κ ποτε..κ αν χρειαστεις βοηθεια υπάρχουν οι πιαδιατροι..συμβουλοι θηλασμου που θα σε καθοδηγησουν..

Εγω θήλασα 6μηνες..ναι δεν ειναι ευκολο..ειδικα στις αρχες..αλλα μετα που ειχα ετοιμο το γαλατακι κ κατευθειαν τον εβαζα στο στηθος μου αρεσε!

17 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κι όταν λέω απόλυτα το εννοώ.... Εγώ απλά το έχω πάρει απόφαση ότι δεν μπορεί να καταλάβει κάποια πράγματα, και δεν περιμένω τίποτα.... Του είπα απλά "καταλαβαίνω και κατανοώ ότι δεν μπορείς να νιώσεις αυτά που νιώθω, απλά σου ζητάω να τα σεβαστείς".... Και όχι, δεν τα σέβεται, όχι πάντα δηλαδή.... Αλλά δεν μπορώ να ασχοληθώ Και με αυτό τώρα.... Προσπαθώ πολύ...προσπαθω να βγάλω τη μέρα με τους πόνους με το παιδί με τους φόβους..... Με όλα.... Δεν ξέρω αν θα ακουστώ σκληρή αλλά. Δεν μπορώ να ασχοληθώ μαζί του αυτή τη στιγμή.... Προτεραιότητα έχουν τα μωρά, εγώ και το παιδί μου.... Κανένας άλλος... 

Αναστασια θα συμφωνησω μαζι σου......εμενα δε λεω βοηθαει..αλλα μου βγαζει τη πιστη...πολυ μπιρι μπιρι για να κανει μια δουλεια..κ παλι ομως μονη καταληγει να τρεχω....εγω δουλειες..εγω κ το παιδι που θελει μονο μαμα...

πολυ κουραση...τι να λεμε;;;;;;

Επισης εχω κ τα παραπονα του...''Δε μαγειρευεις εκπληξεις..''λεω πας καλα;;;;;;εδωδε προλαβαινω να κανω ενα μπανιο......γκρρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

@loyloy δεν καναμε υπερυχο αυτη τη φορα, μονο ζωνες οποτε δε ξερω ποσο ειναι! Εμενα παντως ειναι το τελευταιο σ/κ μονοι μας με τον αντρα μου :)

@Cath3rine μασαζ και τετοια δεν κανει εμενα αλλα καμια σκουπα, κανα σφουγγαρισμα, κανα πιατο να πλυνει, ρουχα να απλωσει αυτα αμα τον πω θα τα κανει :) ειμαστε πιο πρακτικοι ανθρωποι εμεις :)

Καλημερα !!!!ναι ναι κ απλωμα και σκούπισμα. Κ τωρα που θελω να στολίσουμε ολα μόνος του θα τα κάνει!!! Παράπονο δεν έχω χιχιχιχι κάνει ότι μπορεί κ αυτός !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...