Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Σε δημόσιο θα γεννήσω και επειδή είμαι πολύ υπέρ των φυσιολογικών διαδικασιών όσο μπορέσω θα το αποφύγω!!! Και πάντα βέβαια αναλόγως με το τι θα με συμβουλέψει ο γιατρός μου!

Από που είσαι???? Εδω στη Θεσσαλονίκη πάντως και στα δύο δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουν στον φυσιολογικό τοκετο εκτός αν συντρέχει σοβαρός λόγος... 

πρίν από 6 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κ εμενα μου ειπε οτι ισως περασει στο μωρο και αυτο με τρομαξε...Θα το ξανασυζητησω κ εγω αυριο και βλεπουμε!!! 

Να το ξανά συζητήσεις όσες φορές χρειαστεί μέχρι να πάρεις την τελική απόφαση, αρκεί αυτή να είναι η δική σου!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Από που είσαι???? Εδω στη Θεσσαλονίκη πάντως και στα δύο δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουν στον φυσιολογικό τοκετο εκτός αν συντρέχει σοβαρός λόγος... 

Να το ξανά συζητήσεις όσες φορές χρειαστεί μέχρι να πάρεις την τελική απόφαση, αρκεί αυτή να είναι η δική σου!!!!! 

Αθήνα είμαι και από όσο ξέρω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω κάνουν!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Αθήνα είμαι και από όσο ξέρω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω κάνουν!!!

Αυτό είναι καλό!!! Τουλάχιστον ξέρεις. Ότι και να το μετανιώσεις (αν επιλέξεις να μην κάνεις) θα έχεις την επιλογή να το ζητήσεις, δε θα σου πουν όχι!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι επειδη φοβαμαι τους πονους και φοβαμαι οτι δε θα συνεργαστω του το εχω πει απο τωρα να μη με αφησει να πονεσω και να ταλαιπωρηθω πολυ! Και αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που επελεξα ιδιωτικο! Βεβαια οταν με εβαλε στις ζωνες και ειχα 100αρες συσπασεις και δεν τις καταλαβενα γελουσε και μου λεει δε νομιζω να μου ζητησεις επισκληριδιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Βαλεντίνα εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου! Και θα πάνε,  μην ανησυχείς εφόσον είσαι μέσα και σε παρακολουθουν! 

Που θα γεννησετε αν επιτρέπεται κορίτσια?  Εγώ στο Μητέρα. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , kathyv25 είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Βαλεντίνα εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου! Και θα πάνε,  μην ανησυχείς εφόσον είσαι μέσα και σε παρακολουθουν! 

Που θα γεννησετε αν επιτρέπεται κορίτσια?  Εγώ στο Μητέρα. 

Εγώ στο Γαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε σημερα? @ΒαλεντιναΧρηστος ? Εγω χτες το βραδυ ειχα κατι πετρωματα και κατι πονακια περιοδου και λεω αντε σημερα θα γεννησω αλλα μπα :) το απογευμα εχω γιατρο παλι και βλεπουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως ειστε σημερα? @ΒαλεντιναΧρηστος ? Εγω χτες το βραδυ ειχα κατι πετρωματα και κατι πονακια περιοδου και λεω αντε σημερα θα γεννησω αλλα μπα :) το απογευμα εχω γιατρο παλι και βλεπουμε!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια.....ακομα μεσα εννοειται πηγα το πρωι με μετρησαν τον τραχηλο μικρυνε και αλλο απο 1.8 ειμαστε στο 1.7...μ πηρανε κολπικο υγρο για μικροβια ξανα εξετασεις αιματος κ ουρων εννοειται ακομα με ορο.....απο χθες το απογευμα συσπασεις δεν ειχα μεχρι πριν λιγο που εκανα παλι λιγες 3-4 τωρα ειμαι καλα ακομα καρδιοτογραφο δεν με πηρανε για σημερα.....εχω ολη μερα ταχυπαλμια απο το φαρμακο και καουρες π σταματανε μονο αργα το βραδυ....κατα τα αλλα καλα δοξα τον Θεο.....Οι υπολοιπες τι κανετε;;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλό μεσημέρι Μανούλες!!

Απο ότι διάβασα καποιες εχουν μπει σρο μηνα τους!!!!

Με έναν  πόνο όλες!!!

Ioio τελικα θα πας με φ.τ.;Τη μικρή την έβαλες στο δωμάτιο της;

ΒαλεντίναΧρηστος  όλα βαίνουν καλώς!!!ο γιατρός τι σου λέει;

Αναστασια ο φ.τ. διχως επισκληρίδιο είναι ακριβώς έτσι.....πονάς..υποφέρεις για λίγο όμως..μετα είσαι πολύ καλά!Κ εγώ διχως επισκληρίδιο γέννησα το πρώτο μου παιδάκι..κ αυτό που μεβοήθησε ηταν οτι περπάταγα μέχρι τελευταια στιγμή,πηγα έτοιμη στο μαιευτήριο.

Εγώ γεννάω στο Λήτώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια.....ακομα μεσα εννοειται πηγα το πρωι με μετρησαν τον τραχηλο μικρυνε και αλλο απο 1.8 ειμαστε στο 1.7...μ πηρανε κολπικο υγρο για μικροβια ξανα εξετασεις αιματος κ ουρων εννοειται ακομα με ορο.....απο χθες το απογευμα συσπασεις δεν ειχα μεχρι πριν λιγο που εκανα παλι λιγες 3-4 τωρα ειμαι καλα ακομα καρδιοτογραφο δεν με πηρανε για σημερα.....εχω ολη μερα ταχυπαλμια απο το φαρμακο και καουρες π σταματανε μονο αργα το βραδυ....κατα τα αλλα καλα δοξα τον Θεο.....Οι υπολοιπες τι κανετε;;;;

 Καλά πας.εισαι και 35 εβδομάδων.Αν θέλει ας έρθει το μπεμπακι.απο δω και πέρα μη φοβάσαι τίποτα.ψυχολογικα πως Είσαι?Πως νιώθεις?

πρίν από 19 λεπτά , zamia είπε:

Kαλό μεσημέρι Μανούλες!!

Απο ότι διάβασα καποιες εχουν μπει σρο μηνα τους!!!!

Με έναν  πόνο όλες!!!

Ioio τελικα θα πας με φ.τ.;Τη μικρή την έβαλες στο δωμάτιο της;

ΒαλεντίναΧρηστος  όλα βαίνουν καλώς!!!ο γιατρός τι σου λέει;

Αναστασια ο φ.τ. διχως επισκληρίδιο είναι ακριβώς έτσι.....πονάς..υποφέρεις για λίγο όμως..μετα είσαι πολύ καλά!Κ εγώ διχως επισκληρίδιο γέννησα το πρώτο μου παιδάκι..κ αυτό που μεβοήθησε ηταν οτι περπάταγα μέχρι τελευταια στιγμή,πηγα έτοιμη στο μαιευτήριο.

Εγώ γεννάω στο Λήτώ.

 

 

Αχ να σε ρωτήσω.Κι εγώ σκέφτομαι χωρίς επισκληριδιο. Πόσα κιλά γέννησες το 1ο σου παιδάκι?Και Εσύ σαν σωματοτυπος πως Είσαι?Εμένα μου πε ο γιατρός να υπολογίζω 3500 με 3700 να βγει ο μικρός και είμαι γενικότερα μινιον με στενή λεκάνη.Βεβαια τώρα ανοίγει έχω πεθάνει στο πόνο.

Link to comment
Share on other sites

@zamia έτσι έκανα κι εγώ και γενικά ήμουν πολύ συνεργασιμη, παίζει πολύ σημαντικό ρόλο κι αυτό!!!! Πάντως μόλις γέννας τον ξεχνάς τον πόνο κατευθείαν, τέτοια ανακούφιση που παίρνεις χάχαχαχα!!!!!

@loyloy μου κι εγώ φυσιολογικά γέννησα χωρίς επισκληριδιο, ο μικρός ήταν 3.300, εγώ στη γέννα έφτασα τα 70, ξεκίνησα 60 κιλά.... Νομιζω πως με τη σωστή καθοδηγηση θα τα πας μια χαρά, να ακούς τις μαιες και τον γιατρό, το πιο σημαντικό απ όλα είναι οι ανάσες...!!! Σα να σβήνεις κεράκια θα σου πουν χαρακτηριστικά!!!! Να μη φοβάσαι, να το κανεις... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

@zamia έτσι έκανα κι εγώ και γενικά ήμουν πολύ συνεργασιμη, παίζει πολύ σημαντικό ρόλο κι αυτό!!!! Πάντως μόλις γέννας τον ξεχνάς τον πόνο κατευθείαν, τέτοια ανακούφιση που παίρνεις χάχαχαχα!!!!!

@loyloy μου κι εγώ φυσιολογικά γέννησα χωρίς επισκληριδιο, ο μικρός ήταν 3.300, εγώ στη γέννα έφτασα τα 70, ξεκίνησα 60 κιλά.... Νομιζω πως με τη σωστή καθοδηγηση θα τα πας μια χαρά, να ακούς τις μαιες και τον γιατρό, το πιο σημαντικό απ όλα είναι οι ανάσες...!!! Σα να σβήνεις κεράκια θα σου πουν χαρακτηριστικά!!!! Να μη φοβάσαι, να το κανεις... 

Εγώ στα 63 είμαι.ξεκινησα 53.και δεν με βλέπω να παίρνω άλλο.ο μπέμπης παίρνει εγώ χάνω με τη διατροφή.Θα το συζητήσω με το γιατρο.να σου πω την αλήθεια μόνο στην ιδέα να μη νιώθω τα πόδια μου με πιάνει κάτι.καθαρα γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Εγώ στα 63 είμαι.ξεκινησα 53.και δεν με βλέπω να παίρνω άλλο.ο μπέμπης παίρνει εγώ χάνω με τη διατροφή.Θα το συζητήσω με το γιατρο.να σου πω την αλήθεια μόνο στην ιδέα να μη νιώθω τα πόδια μου με πιάνει κάτι.καθαρα γι αυτό.

Η αλήθεια είναι όντως πολύ creepy να μην νιώθεις τα πόδια σου, συμφωνώ.... Εγώ ήθελα να το ζήσω, πες με τρελη πες με όπως θες!!!! Φυσικά τρέμω στην ιδέα. Μια. Ενεσα να με τρύπαει στην πλάτη και ένα καθετήρακι να είναι εκεί συνέχεια.... Γι αυτό και καταλήγω στην ολική, που απλά χορηγείται από τον ορο.... Μπορεί κάποιος να με χαρακτηρίσει εγωίστρια η οτιδήποτε άλλο, αλλά επειδή έζησα με τον μεγάλο και καλές και άσχημες στιγμές ειδικά τον πρώτο καιρό, αποφάσισα πως πρέπει να κοιτάξω και λίγο τον εαυτό μου, να είμαι πρώτα εγώ. Καλά για. Να. Είναι και τα μωρά. Μου..... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Η αλήθεια είναι όντως πολύ creepy να μην νιώθεις τα πόδια σου, συμφωνώ.... Εγώ ήθελα να το ζήσω, πες με τρελη πες με όπως θες!!!! Φυσικά τρέμω στην ιδέα. Μια. Ενεσα να με τρύπαει στην πλάτη και ένα καθετήρακι να είναι εκεί συνέχεια.... Γι αυτό και καταλήγω στην ολική, που απλά χορηγείται από τον ορο.... Μπορεί κάποιος να με χαρακτηρίσει εγωίστρια η οτιδήποτε άλλο, αλλά επειδή έζησα με τον μεγάλο και καλές και άσχημες στιγμές ειδικά τον πρώτο καιρό, αποφάσισα πως πρέπει να κοιτάξω και λίγο τον εαυτό μου, να είμαι πρώτα εγώ. Καλά για. Να. Είναι και τα μωρά. Μου..... 

Όπως νιώθεις εσυ πιο Καλά.αυτο έχει σημασία.Αυτο δεν σε κάνει εγωίστρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...