Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχαχα κλαιιω. Κατευθειαν εσυ εκει το μυαλο σου χαχαχαχα. Κοιτα αρχικα ειναι και αυτο, τοσους μηνες γιοκ οποτε μετα πρεπει να αναπληρωσουμε τον χαμενο χρονο χαχαχα. Αλλα περα απο αυτο νομιζω πως ο καθενας πρεπει να ειναι στον χωρο του. Το παιδι στο δωματιο του και εμεις στο δικο μας. Οσο τωρα για το σεξ με τη ψυχη στο στομα, αυτο το πιστευω. Δεν ξερω τι θα κανουμε εκει. Θα τον δενω στην κουνια χαχαχαχαχα

Εννοείται εκεί το μυαλό μου τόσους μήνες αποχή!!!!! Χαχαχαχα

Έχεις απόλυτο δίκιο, ο καθένας στο χώρο του. Το παιδί όπως το μάθεις είναι, αυτό ισχύει 100%!!! Δέσιμο στην κούνια το μωρο και δέσιμο στο κρεβάτι τον άντρα χαχαχαχαχαχαχα!!!! Πλάκα πλάκα θυμάμαι, όταν ερχόταν κάποιος από παππούδες κλπ και έπαιρνε το παιδί να το κάνει βόλτα, με τα μάτια συνεννοουμασταν και σε δευτερόλεπτα ειμασταν στο κρεβάτι χαχαχαχαχα!!!!!! Δεν χρειαζόταν να μιλήσουμε!!!!! 

  • Χαχα 3

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Εννοείται εκεί το μυαλό μου τόσους μήνες αποχή!!!!! Χαχαχαχα

Έχεις απόλυτο δίκιο, ο καθένας στο χώρο του. Το παιδί όπως το μάθεις είναι, αυτό ισχύει 100%!!! Δέσιμο στην κούνια το μωρο και δέσιμο στο κρεβάτι τον άντρα χαχαχαχαχαχαχα!!!! Πλάκα πλάκα θυμάμαι, όταν ερχόταν κάποιος από παππούδες κλπ και έπαιρνε το παιδί να το κάνει βόλτα, με τα μάτια συνεννοουμασταν και σε δευτερόλεπτα ειμασταν στο κρεβάτι χαχαχαχαχα!!!!!! Δεν χρειαζόταν να μιλήσουμε!!!!! 

Και λες μετα για μενα. Βρε εσυ εισαι σεξομανης χαχαχαχαχαχαχα. Σε νιωθω φιλεναδα. Και γω κοιταω τον αντρα μου σαν ξερολουκουμο. Εχω βαρεσει κοκκινο χαχαχαχαχα. Δεν ξερω αν θα μου βγει αλλιως μετα, αλλα επειδη ειμαι πολυ κουλ σαν ατομο και δεν τρελαινομαι, εγω πιστευω οτι μολις εδραιωσω αν εδραιωσω, θηλασμο και παρει λιγο τα πανω του ο μπεμπης, θα τον αφηνω στη γιαγια του για καποιες ωρες ωστε να βγαινουμε με τον αντρα, να πηγαινουμε ενα σινεμα, για ενα φαγητακι, για ενα κρασακι χαλαρο, γενικα θελω να εχω ισορροπια σε ολα, και για μενα ψυχολογικα αλλα και για να λειτουργω καλυτερα και με διαθεση για ολα. 

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Προς το παρόν δείχνει να χαίρεται πολύ και περιμένει πως και πως, αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου!!!! Το να Ζηλέψει είναι φυσιολογικό, εγώ θέλω να αποφύγω άσχημη συμπεριφορά.... Μακάρι... Θα δείξει!!!! 

Εγω δωμάτιο. Δεν έχω να ετοιμάσω χιχιχιχι!!!! Για αρχή μαζί μου εννοείται στην κρεβατοκαμαρα και μετά θα τα μεταφέρω στο δωματιο του μεγάλου, αλλά δεν θα τα κρατήσω χρόνο.... 3μηνο αν πάμε καλά, αλλιώς 6μηνο....θα δω πως λειτουργούν πρώτα τα μικρά και ο. Μεγάλος φυσικά και μετά θα αποφασίσω!!

Έχουμε θέμα και εμείς με το ένα για το πώς θα χωρέσει η μια κούνια στην κρεβατοκάμαρα τι να πεις και εσύ!!!

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι το να ζηλεψει ειναι λογικο...ναι δεν εχεις να ετοιμασεις δωματιο τυχερη....εμενα ρε κοριτσια μ φαινεται λιγο το 6μηνο εννοειται ομως η καθε μανουλα πραττει οπως νομιζει εκεινη πως ειναι καλυτερα!!!

Κοίτα μου χουν πει υποχρεωτικά εξάμηνο για λόγους ασφαλείας αλλά μετά νομίζω πρέπει σιγά σιγά να πάει στο δωμάτιο του για τους λόγους που είπε η Αναστασία... Βέβαια έχω και την αδερφή μου που η μπέμπα της είναι 11 μηνών και την έχει ακόμα στην κρεβατοκάμαρα και όταν την ρώτησα γιατί δεν την έχει πάει στο δωμάτιο της ακόμα μου είπε ότι βολεύει να την έχει δίπλα της γιατί ακόμα ξυπνάει το βράδυ.. εγώ πάντως δεν συμφωνώ γιατί ακόμα και να ξυπνάει δεν μένουμε σε καμία βίλα ένα χολακι μας χωρίζει οπότε πια η διαφορά; 

Τέλος πάντων ας γεννησουμε με το καλό και βλέποντας και κάνοντας!!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και λες μετα για μενα. Βρε εσυ εισαι σεξομανης χαχαχαχαχαχαχα. Σε νιωθω φιλεναδα. Και γω κοιταω τον αντρα μου σαν ξερολουκουμο. Εχω βαρεσει κοκκινο χαχαχαχαχα. Δεν ξερω αν θα μου βγει αλλιως μετα, αλλα επειδη ειμαι πολυ κουλ σαν ατομο και δεν τρελαινομαι, εγω πιστευω οτι μολις εδραιωσω αν εδραιωσω, θηλασμο και παρει λιγο τα πανω του ο μπεμπης, θα τον αφηνω στη γιαγια του για καποιες ωρες ωστε να βγαινουμε με τον αντρα, να πηγαινουμε ενα σινεμα, για ενα φαγητακι, για ενα κρασακι χαλαρο, γενικα θελω να εχω ισορροπια σε ολα, και για μενα ψυχολογικα αλλα και για να λειτουργω καλυτερα και με διαθεση για ολα. 

Εννοείται αυτό!!!! Εγώ με την πρώτη ευκαιρία τον άφηνα και έβγαινα, δεν παλεύεται αλλιώς!!! Θυμάμαι θήλαζα και κατευθείαν έφευγα για καφέ, οπότε εκτός απροόπτου είχα τουλάχιστον 2ωρο μπροστά μου να κάτσω σαν άνθρωπος!!! Φυσικά πάντα ήμουν κάπου κοντά!!! 

πρίν από 32 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Έχουμε θέμα και εμείς με το ένα για το πώς θα χωρέσει η μια κούνια στην κρεβατοκάμαρα τι να πεις και εσύ!!!

Κοίτα μου χουν πει υποχρεωτικά εξάμηνο για λόγους ασφαλείας αλλά μετά νομίζω πρέπει σιγά σιγά να πάει στο δωμάτιο του για τους λόγους που είπε η Αναστασία... Βέβαια έχω και την αδερφή μου που η μπέμπα της είναι 11 μηνών και την έχει ακόμα στην κρεβατοκάμαρα και όταν την ρώτησα γιατί δεν την έχει πάει στο δωμάτιο της ακόμα μου είπε ότι βολεύει να την έχει δίπλα της γιατί ακόμα ξυπνάει το βράδυ.. εγώ πάντως δεν συμφωνώ γιατί ακόμα και να ξυπνάει δεν μένουμε σε καμία βίλα ένα χολακι μας χωρίζει οπότε πια η διαφορά; 

Τέλος πάντων ας γεννησουμε με το καλό και βλέποντας και κάνοντας!!!!

Ευτυχώς έχω μεγάλο δωμάτιο και χωράνε και τα δύο κρεβατάκια, αν και για αρχή θα τα έχω σε ένα Μαζι!!! Αχ αυτό που λέει η αδερφή σου πίστευα κι εγώ, το μεγαλύτερο μου λάθος.... Ελεγα βολεύομαι, που να τρέχω στο άλλο δωμάτιο.... Νομιζω αρκεί να σου πω ότι τώρα. Είναι 3 χρόνων και ακόμα ξυπνάει μέσα. Στη νύχτα και πίνει γάλα.... Οπότε δώρον αδωρον.... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβο η αδερφη σου σου εδωσε αρκετα πραγματακια!!!

Ετοιμασατε δωματιο;;;εγω οχι ακομα γιατι σκοπευω μεχρι τον χρονο τουλαχιστον να την εχω διπλα μου σε κρεβατακι δικο της οποτε εεεεχω καιρο να ετοιμασω παιδικο ασε π λεμε να παμε σε αλλο σπιτι μεγαλυτερο αρα το βλεπουμε ακομα δεν ξεκινησαμε κατι για παιδικο δωματιο!

Το χουμε βάψει.τωρα όταν πάω Κέρκυρα θα βάλουμε τα έπιπλα.Να Το φτιάξω όπως Θέλω Εγώ.

πρίν από 46 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και λες μετα για μενα. Βρε εσυ εισαι σεξομανης χαχαχαχαχαχαχα. Σε νιωθω φιλεναδα. Και γω κοιταω τον αντρα μου σαν ξερολουκουμο. Εχω βαρεσει κοκκινο χαχαχαχαχα. Δεν ξερω αν θα μου βγει αλλιως μετα, αλλα επειδη ειμαι πολυ κουλ σαν ατομο και δεν τρελαινομαι, εγω πιστευω οτι μολις εδραιωσω αν εδραιωσω, θηλασμο και παρει λιγο τα πανω του ο μπεμπης, θα τον αφηνω στη γιαγια του για καποιες ωρες ωστε να βγαινουμε με τον αντρα, να πηγαινουμε ενα σινεμα, για ενα φαγητακι, για ενα κρασακι χαλαρο, γενικα θελω να εχω ισορροπια σε ολα, και για μενα ψυχολογικα αλλα και για να λειτουργω καλυτερα και με διαθεση για ολα. 

Εγώ  που δεν θα χω κανέναν να κρατήσει το μωρό?Θα περιμένω το καλοκαίρι που θα ρθουν οι δικοί μου και το Πάσχα.Ελπιζω να είναι έστω βολικός ο μικρός να τον παίρνουμε μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Το χουμε βάψει.τωρα όταν πάω Κέρκυρα θα βάλουμε τα έπιπλα.Να Το φτιάξω όπως Θέλω Εγώ.

Εγώ  που δεν θα χω κανέναν να κρατήσει το μωρό?Θα περιμένω το καλοκαίρι που θα ρθουν οι δικοί μου και το Πάσχα.Ελπιζω να είναι έστω βολικός ο μικρός να τον παίρνουμε μαζί μας.

Αχ ρε λουλουκα εσεις ειστε μονοι σας Κερκυρα. Κοιτα, ευτυχως που ο αντρας σου τωρα δεν θα δουλευει, οποτε θα μπορει να σε βοηθαει εστω να ξεκουραζεσαι λιγο στην αρχη. Ετσι δεν ειναι? Θυμαμαι ειχες πει δουλευει σεζον. Μετα οταν παρει τα πανω του ο μικρος και ζεστανει ο καιρος μπορειτε να βγαινετε βολτιτσες ολοι μαζι. Ειναι σιγουρα δυσκολο χωρις βοηθεια, εγω δοξα τω θεω η πεθερα μενει 2 τετραγωνα απο πανω και ειναι πολυ προθυμη να βοηθησει, απλα κυριως σαββατοκυριακα γιατι καθημερινες δουλευει και γυρναει 6 το απογευμα. Αν γεννουσαμε καλοκαιρι θα ταν ακομα πιο δυσκολα πιστευω, γιατι με τη ζεστη και τον καλο καιρο, νομιζω θα ταν λιγο ψυχοφθορο να μην εχεις κανεναν για βοηθεια εστω να παρεις 10 λεπτα αερα, να ξεμουδιασεις, δεν λεω κατι τρομερο.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ ρε λουλουκα εσεις ειστε μονοι σας Κερκυρα. Κοιτα, ευτυχως που ο αντρας σου τωρα δεν θα δουλευει, οποτε θα μπορει να σε βοηθαει εστω να ξεκουραζεσαι λιγο στην αρχη. Ετσι δεν ειναι? Θυμαμαι ειχες πει δουλευει σεζον. Μετα οταν παρει τα πανω του ο μικρος και ζεστανει ο καιρος μπορειτε να βγαινετε βολτιτσες ολοι μαζι. Ειναι σιγουρα δυσκολο χωρις βοηθεια, εγω δοξα τω θεω η πεθερα μενει 2 τετραγωνα απο πανω και ειναι πολυ προθυμη να βοηθησει, απλα κυριως σαββατοκυριακα γιατι καθημερινες δουλευει και γυρναει 6 το απογευμα. Αν γεννουσαμε καλοκαιρι θα ταν ακομα πιο δυσκολα πιστευω, γιατι με τη ζεστη και τον καλο καιρο, νομιζω θα ταν λιγο ψυχοφθορο να μην εχεις κανεναν για βοηθεια εστω να παρεις 10 λεπτα αερα, να ξεμουδιασεις, δεν λεω κατι τρομερο.

Ναι με σεζον Κάτι είναι κι αυτό.παντως είπαμε ότι Αθήνα θα μείνω μέχρι να 40ισει ο μικρός για να ασχολούμαι μόνο με το παιδί.μξν έχω και το σπίτι.καο όταν πάω Κέρκυρα θα ρθει και η μαμά μου κάνα 20ημερο μαζί στην αρχή.και μετα μόνη με τον άντρα μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι με σεζον Κάτι είναι κι αυτό.παντως είπαμε ότι Αθήνα θα μείνω μέχρι να 40ισει ο μικρός για να ασχολούμαι μόνο με το παιδί.μξν έχω και το σπίτι.καο όταν πάω Κέρκυρα θα ρθει και η μαμά μου κάνα 20ημερο μαζί στην αρχή.και μετα μόνη με τον άντρα μου.

Α ενταξει. Παλι καλα. Οποτε το πρωτο διμηνο που ειναι ισως και το πιο δυσκολο μεχρι να βρειτε τους ρυθμους με τον μπεμπη θα χεις τη μαμα. Πολυ καλα εκανες! Σιγουρα ειναι τεραστια ανακουφιση να ξερεις οτι καποιος ειναι εκει να αναλαβει ολα τα υπολοιπα αλλα και να σε βοηθαει πρακτικα. Μια χαρα θα τα πας, ειμαι σιγουρη

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποτε προλαβατε καλε και τα ειπατε ολα αυτα? Λοιπον τωρα γυρισα απο γιατρο...συσπασεις δεν πολυ ειχα αλλα η μπεμπα ειναι πολυ χαμηλα και εχω δυο διαστολη! Τωρα που γυρισα σπιτι με ποναει αρκετα η μεση μου και η κοιλια μου! Λετε να ειναι γιατι με κοιταξε απο κατω ρε κοριτσια? Σκεφτομαι μηπως τον παρω τηλ να τον ρωτησω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Ποτε προλαβατε καλε και τα ειπατε ολα αυτα? Λοιπον τωρα γυρισα απο γιατρο...συσπασεις δεν πολυ ειχα αλλα η μπεμπα ειναι πολυ χαμηλα και εχω δυο διαστολη! Τωρα που γυρισα σπιτι με ποναει αρκετα η μεση μου και η κοιλια μου! Λετε να ειναι γιατι με κοιταξε απο κατω ρε κοριτσια? Σκεφτομαι μηπως τον παρω τηλ να τον ρωτησω....

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εμείς το δωμάτιο το έχουμε φτιάξει,  ευτυχώς μας έχουν δώσει πολλά πράγματα όπως κουνια και το πρώτο κρεβάτι του μωρού, έτσι γλιτώσαμε πολλά λεφτά! Πήραμε καθισματακι και καρότσι και διάφορα άλλα ψιλά αλλά και πάλι φεύγουν πολλά λεφτά και ούτε που το παιρνεις χαμπάρι! Χαλάλι βέβαια τα μωράκια μας!  

Διαβολίτσα εγώ θα τον έπαιρνα το γιατρό και θα ρώταγα! Μην κάθεσαι και αγχωνεσαι μονη σου βρε! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ποτε προλαβατε καλε και τα ειπατε ολα αυτα? Λοιπον τωρα γυρισα απο γιατρο...συσπασεις δεν πολυ ειχα αλλα η μπεμπα ειναι πολυ χαμηλα και εχω δυο διαστολη! Τωρα που γυρισα σπιτι με ποναει αρκετα η μεση μου και η κοιλια μου! Λετε να ειναι γιατι με κοιταξε απο κατω ρε κοριτσια? Σκεφτομαι μηπως τον παρω τηλ να τον ρωτησω....

Αχ την θυμάμαι αυτή την αίσθηση, πολύ άβολο.... Κι εγώ πονουσα όταν με εξέταζε τη διαστολη, λογικά αυτό είναι αλλά αν θες για να σου φύγει απ το μυαλό παρτον και ρώτησε τον.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Diavolitsaπιθανον να ειναι επειδη σε πειραξε, παρε καλυτερα να ρωτησεις οπως λενε και τα κοριτσια. 

Ρε κοριτσια πως σε εξεταζει απο κατω? Βαζει ολοκληρο το κουλό του? Η μονο δαχτυλα? Να ξερω τι με περιμενει

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

@Diavolitsaπιθανον να ειναι επειδη σε πειραξε, παρε καλυτερα να ρωτησεις οπως λενε και τα κοριτσια. 

Ρε κοριτσια πως σε εξεταζει απο κατω? Βαζει ολοκληρο το κουλό του? Η μονο δαχτυλα? Να ξερω τι με περιμενει

Ωραία το έθεσες....!!!!! Δάχτυλα βάζει αλλά είναι πολύ ενοχλητικό..... Και πονάει αρκετά... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ποτε προλαβατε καλε και τα ειπατε ολα αυτα? Λοιπον τωρα γυρισα απο γιατρο...συσπασεις δεν πολυ ειχα αλλα η μπεμπα ειναι πολυ χαμηλα και εχω δυο διαστολη! Τωρα που γυρισα σπιτι με ποναει αρκετα η μεση μου και η κοιλια μου! Λετε να ειναι γιατι με κοιταξε απο κατω ρε κοριτσια? Σκεφτομαι μηπως τον παρω τηλ να τον ρωτησω....

K εμενα κ τις 4φορες π με κοιταξαν για διαστολη στα νοσοκομεια μ αφηνε πονο στην κοιλια κ στην μεση! Αλλα παρε για να σου φυγει το αγχος! Παντως μπραβο καλη η διαστολη σου πλησιαζεις!

Υπαρχει περιπτωση να προκαλεσει τοκετο με την εξεταση αυτη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ωραία το έθεσες....!!!!! Δάχτυλα βάζει αλλά είναι πολύ ενοχλητικό..... Και πονάει αρκετά... 

Χαχαχα. Μεταξυ μας δεν υπαρχουν ντροπες. Ξερεις γτ ρωταω? Μια φιλη μου που γεννησε πριν 4 μηνες μου ειπε οτι εβαλε ολοκληρο το χερι και πονεσε πολυ. Σκιαχτηκα παρα πολυ :shock:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...