Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Τη μέρα κοιμάται καθόλου; Η αλήθεια είναι ότι μετά τις 40 μέρες θα αλλάξει, απλά προσπάθησε να του βάζεις ρουτίνες όλη μέρα για να ξεχωρίζει πότε είναι μέρα και πότε νύχτα! Ελπίζω να ισιωσε ι γρήγορα γιατί σε βλέπω να τα παίζεις! Έχεις καθόλου βοήθεια για να κοιμάσαι λιγάκι;

Όταν έχει έντονους κολικούς και γοπ συνιστάται να κόβουμε τα γαλακτοκομικά για να δούμε αν είναι δυσανεξία στη λακτόζη.

Ναι την ημερα ειναι καπως καλυτερα. Κοιμαται καμια ωρα το πρωι και αλλο τοσο το απογευμα. Με το βραδυ εχουμε ενα θεμα. Σου λεω παιδι μου ειναι βαμπιρ. Και να θελει καποιος να βοηθησει δεν μπορει γιατι ζηταει στηθος, καταλαβες?? Σημερα για πρωτη φορα τον κρατησε η πεθερα μου το μεσημερι που γλαρωσε και καταφερα κ κοιμηθηκα μιαμιση ωρα γιατι μετα αρχισε να κλαιει. Του χα βγαλει γαλα με το θηλαστρο και δεν το ηθελε!!! Ηθελε στηθος! Μιλαμε ειναι τρελος βυζακιας χαχαχαχα

Κατα τ αλλα με βοηθανε μανα κ πεθερα με κανα φαγητο και κανα σιδερο. Παλι καλα γιατι θα ταν πολυ δυσκολα να τα κανα ολα μονη μου

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Μη φανταστεις οτι στερουμαι.πχ εφαγα μακαρονια με κιμα και το κρεμμτδι το εβρασε πριν η μαμα μου ισα ισα για να ειναο πθο ελαφρυ το φαγητο.και μπαχαρικα αλατακι μονο.πιπερια τπτ.και απο σουπες εχω τσακθσει τα αυγολεμονα με κοτες απο το χωριο.φουλ δυναμοτικο.εχω και τη μανα μου μα τα φρουτα .ερχεται και με τάιζε αν θηλαζω.να μας δει κανεις θα γελάει.και γλυκάκια τρωω.ταρτακθα ειδικα.δεν στερουμαι οπως στην εγκυμοσυνη.

Συνηθωα μεχρι το 3 μηνσ κανουν κολικους.τρωω ρε παιδί καμια ιον αμυγδάλου αν θέλω.δοκιμαχω γιά να δω αν θα τον πειράξει τπτ.γενικοτερα ρα παντα μπορουμε απλα τωρα εγω πχ με τους κολικους πρεπει να προσεξω.έσυ μπορεις να τρως καλε.

Προσεχω για να εχω χαχαχα. Ναι η αληθεια ειναι πως οπου να ναι κλεινουμε μηνα. Μετα τον μηνα, θα αρχισω να δοκιμαζω λιγο λιγο γιατι μου λειπουν τα λαχανικααα. Ναι ξερω μαζοχα, αλλα δεν μπορω χωρις τις πρασιναδες μου!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοριτσια κ μενα δεν μου χει κοψει πολλα απο διατροφη τωρα ειδικα που φτασαμε το μηνα μου πε απολα δοκιμαστικα.Να ρωτησω κατι αλλο που ακουω συχνα τη δυσανεξεια στη λακτοζη που κοβει η μαμα οτιδηποτε περιεχει γαλα πως τη καταλαβαινουμε? Εχω ακουσει για αιμα στα κακα?

Εμένα είχε αίμα στα κακάκια ναι... Και ο μεγάλος μου το ίδιο, απλά εκείνος είχε αλλεργία στην πρωτεΐνη γάλακτος, κάναμε και εξετάσεις αίματος rast για αλλεργίες, έτσι το ανακαλύψαμε... Τώρα στα διδυμα είδαμε στην μικρή αίμα στα κακάκια και δώσαμε ΗΑ γάλα, και δώσαμε και στον μικρό λόγω ιστορικού στα δύο παιδιά και επειδή ήταν δυσκοιλιος... Και επειδή παρόλο το ΗΑ συνέχιζαν να είναι δυσκοιλια πήγαμε σε sensitive, που είναι και ΗΑ και ελεύθερο λακτόζης...


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι την ημερα ειναι καπως καλυτερα. Κοιμαται καμια ωρα το πρωι και αλλο τοσο το απογευμα. Με το βραδυ εχουμε ενα θεμα. Σου λεω παιδι μου ειναι βαμπιρ. Και να θελει καποιος να βοηθησει δεν μπορει γιατι ζηταει στηθος, καταλαβες?? Σημερα για πρωτη φορα τον κρατησε η πεθερα μου το μεσημερι που γλαρωσε και καταφερα κ κοιμηθηκα μιαμιση ωρα γιατι μετα αρχισε να κλαιει. Του χα βγαλει γαλα με το θηλαστρο και δεν το ηθελε!!! Ηθελε στηθος! Μιλαμε ειναι τρελος βυζακιας χαχαχαχα

Κατα τ αλλα με βοηθανε μανα κ πεθερα με κανα φαγητο και κανα σιδερο. Παλι καλα γιατι θα ταν πολυ δυσκολα να τα κανα ολα μονη μου

Προσεχω για να εχω χαχαχα. Ναι η αληθεια ειναι πως οπου να ναι κλεινουμε μηνα. Μετα τον μηνα, θα αρχισω να δοκιμαζω λιγο λιγο γιατι μου λειπουν τα λαχανικααα. Ναι ξερω μαζοχα, αλλα δεν μπορω χωρις τις πρασιναδες μου!!! 

 

Τα φυλλώδη πράσινα λαχανικά βοηθάνε πολύ στο να παράγεις γάλα, το ξέρεις;;;; Πάλι καλά που έχεις έστω αυτή τη βοήθεια! Αν βρεις τον τρόπο να τον θηλάζεις ξαπλωμένη θα κοιμάται δίπλα σου και θα μπορείς να κοιμάσαι και εσύ όταν τον παίρνει ο ύπνος!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι,μια και εσεις τα χρησιμοποιειται ηδη οποτε θα ξερετε..Αυτες οι πανες αγκαλιας που τυλιγουμε το μωρακι ειναι οι λεγομενες κουβερτες αγκαλιας?Τι υφασμα εχουν και τι μεγεθος?Ποσες να παρω? Αυριο παω για ψωνια και εχω αρκετες αποριες

Αλλο η πανα αγκαλιας αλλο η κουβερτα αγκαλιας?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι,μια και εσεις τα χρησιμοποιειται ηδη οποτε θα ξερετε..Αυτες οι πανες αγκαλιας που τυλιγουμε το μωρακι ειναι οι λεγομενες κουβερτες αγκαλιας?Τι υφασμα εχουν και τι μεγεθος?Ποσες να παρω? Αυριο παω για ψωνια και εχω αρκετες αποριες

Αλλο η πανα αγκαλιας αλλο η κουβερτα αγκαλιας?

Η κουβερτα αγκαλιας ειναι κουβερτουλα κανονικη απλα μικρη για βρεφακια( εχει κατι φλις τελειεςκαι πολυ απαλες).Οι πανες αγκαλιας ειναι τετραγωνες και μικρες βαμβακερες συνηθως παιρνουμε με τις οποιες τυλιγεις το μωρο για να το παρει αγκαλιτσα καποιος,η να το ταισεις η να την απλωσεις καπου(πχ καναπε) και να ξαπλωσεις πανω το μωρο.Εγω ειχα 2 φλις κουβερτουλες για οταν κοιμοταν .Και 5 πανες αγκαλιας.Νομιζω ειναι αρκετες.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Comet είπε:

Η κουβερτα αγκαλιας ειναι κουβερτουλα κανονικη απλα μικρη για βρεφακια( εχει κατι φλις τελειεςκαι πολυ απαλες).Οι πανες αγκαλιας ειναι τετραγωνες και μικρες βαμβακερες συνηθως παιρνουμε με τις οποιες τυλιγεις το μωρο για να το παρει αγκαλιτσα καποιος,η να το ταισεις η να την απλωσεις καπου(πχ καναπε) και να ξαπλωσεις πανω το μωρο.Εγω ειχα 2 φλις κουβερτουλες για οταν κοιμοταν .Και 5 πανες αγκαλιας.Νομιζω ειναι αρκετες.

Αα ωραια! Σε ευχαριστω πολυ comet μου! ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αα ωραια! Σε ευχαριστω πολυ comet μου! ❤

Να σαι καλα κοριτσι μου.Τι ωραια να αγοραζεις πραγματα για το μικρουλι.Περσι τετοια εποχη ειχα ξεκινησει κι εγω και ηθελα να τα παρω ολα...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Αα ωραια! Σε ευχαριστω πολυ comet μου! ❤

Οτι σου πε η comet .εγω εχω 2 φλις 2 φανελενιες και 6 βαμβακερες.τις βαμβακερες τις βαζω και για σεντονακια στπ λικνο αν ξεμεινω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Τα φυλλώδη πράσινα λαχανικά βοηθάνε πολύ στο να παράγεις γάλα, το ξέρεις;;;; Πάλι καλά που έχεις έστω αυτή τη βοήθεια! Αν βρεις τον τρόπο να τον θηλάζεις ξαπλωμένη θα κοιμάται δίπλα σου και θα μπορείς να κοιμάσαι και εσύ όταν τον παίρνει ο ύπνος!

Κοριτσι μιας κ εμπειρη μανουλα πες μ καμια αλλη τροφη που κατεβαζει γαλα γιατι εχω λιγο συμφωνα με τη παιδιατρο για τα κιλα μας !ειμαστε 25 ημερων 4 κιλα κ επειδη εχει πολυ γκρινια μ πε η γιατρος να βγαλω με το θηλαστρο να δουμε ποσο εχω περιπου κ βγαζω κ απ τα 2 στηθη συνολο 100 ml κ μου πε ειναι λιγο.....

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι,μια και εσεις τα χρησιμοποιειται ηδη οποτε θα ξερετε..Αυτες οι πανες αγκαλιας που τυλιγουμε το μωρακι ειναι οι λεγομενες κουβερτες αγκαλιας?Τι υφασμα εχουν και τι μεγεθος?Ποσες να παρω? Αυριο παω για ψωνια και εχω αρκετες αποριες

Αλλο η πανα αγκαλιας αλλο η κουβερτα αγκαλιας?

Σε ποσοτητα κ γω τα ιδια με αυτα που σ παν τα κοριτσια απλα εμενα με βολεψαν πολυ οι πανουλες αγκαλιας οι φανελενιες για να μην ειναι παγωνιαρικα κ τα βαζω πανω απο οτιδηποτε δηλαδη λ με κουβερτα να το τυλιξω πρωτα βαζω αυτο να μην ακουμπαει το μαγουλακι της σε κουβερτα γιατι εινσι ολες συνθετικες!

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Κοριτσι μιας κ εμπειρη μανουλα πες μ καμια αλλη τροφη που κατεβαζει γαλα γιατι εχω λιγο συμφωνα με τη παιδιατρο για τα κιλα μας !ειμαστε 25 ημερων 4 κιλα κ επειδη εχει πολυ γκρινια μ πε η γιατρος να βγαλω με το θηλαστρο να δουμε ποσο εχω περιπου κ βγαζω κ απ τα 2 στηθη συνολο 100 ml κ μου πε ειναι λιγο.....

Καλά μη φανταστείς ότι έχω καμία τρελη εμπειρία... Τον μεγάλο μου δεν τον θηλασα! Αλλά θα σου πω από αυτά που κάνω εδώ και 4 μήνες με το μωρό. Ας ξεκινήσουμε από το θηλαστρο! Είναι καλό;;;;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Καλά μη φανταστείς ότι έχω καμία τρελη εμπειρία... Τον μεγάλο μου δεν τον θηλασα! Αλλά θα σου πω από αυτά που κάνω εδώ και 4 μήνες με το μωρό. Ας ξεκινήσουμε από το θηλαστρο! Είναι καλό;;;;

Ειναι το medela mini electric κ νιωθω να τραβαει οπως κ το medela του μαιευτηριου


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Για όσες δεν το έχουν ανακαλύψει ακόμα οι λευκοί ήχοι βοηθάνε πάρα πολύ για να ηρεμούν τα μωράκια.. εμείς χθες που πήγαμε στο γιατρό και πλανταξε στο αυτοκίνητο με το που έβαλα λευκούς ήχους μαγνητιστηκε!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ειναι το medela mini electric κ νιωθω να τραβαει οπως κ το medela του μαιευτηριου

Το μινι δεν έχει πολύ δύναμη... Εγώ είχα ένα της nuk που είναι στην ίδια κατηγορία περίπου και έβγαζα μόνο 40γρ. Μετά έβγαζα με το χέρι άλλα 80 οπότε κατάλαβα ότι κάτι παίζει. Πήρα τη μαία και μου είπε οτι θέλει πιο δυνατό γιατί αυτά βγάζουν ελάχιστο γάλα. Βέβαια να σου πω ότι το θηλαστρο δεν βγάζει ούτε το μισό από αυτό που μπορεί να τραβήξει το μωρό! Μου έφερε λοιπόν η μαία ένα νοσοκομειακου τύπου και έβγαζα 400γρ!!! Τώρα που μεγαλώνει ο μπέμπης και τρώει περισσότερο βγάζω κάπου 150-200...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ειναι το medela mini electric κ νιωθω να τραβαει οπως κ το medela του μαιευτηριου

Καλημερα κοριτσι.Εχει δικιο η Φαιη.Το mini electric μου δωσε η κουναδα μου.Δοκιμαζω 2 φορες.20 ml με το ζορι:shock:Λεω δεν εχω γαλα.Παω στη medela και δοκιμαζω εκει το symphony.(νοσοκομειακο).Σε πεντε λεπτα μπροστα στην κοπελα βγαζω 80 ml.Το παιρνω και φευγω τρεχοντας

  • Χαχα 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...