Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Τα καλυτερα θηλαστρα ειναι τα νοσοκομειακα οντως. Και μετα απο οικιακα το καλυτερο ειναι της medela το swing που εχει και φαση διεγερσης. Αυτο εχω κ γω αλλα δεν μ αφηνει ο μικρος να βγαλω. Δεν εχω προλαβει. 

Αλλα ρε κοριτσια εχω την αισθηση οτι με το χερι τα παω καλυτερα. Με το χερι μπορω να βγαλω και 100ml ! 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι.Εχει δικιο η Φαιη.Το mini electric μου δωσε η κουναδα μου.Δοκιμαζω 2 φορες.20 ml με το ζορι:shock:Λεω δεν εχω γαλα.Παω στη medela και δοκιμαζω εκει το symphony.(νοσοκομειακο).Σε πεντε λεπτα μπροστα στην κοπελα βγαζω 80 ml.Το παιρνω και φευγω τρεχοντας

Καλημερα κοριτσι... Το medela πόσο το νοικιασες;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Καλημερα κοριτσι... Το medela πόσο το νοικιασες;;; 

Καλημερα.80 ευρω τον πρωτο μηνα συν 25 νομιζω τα εξαρτηματα που ειναι δικα σου.60 ευρω τον δευτερο μηνα.Το διπλης αντλησης.Το μονης φανταζομαι ειναι λιγο φτηνοτερο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!! Εγώ αρχικά είχα πάρει το medela mini electric με το οποίο ειμαι πολυ ευχαριστημένη γιατί έβγαζα 120 ml απο το ένα στήθος k 100 απο το άλλο. Επειδή όμως είναι για περιστασιακη χρήση, στις 15 ημερες μου χάλασε, δεν λειτουργουσε, κι έτσι πήρα το διπλό της lansinoh. Στην αρχή έλεγα ότι είναι χάλια, επειδή είχα συνηθίσει στο medela, μετα όμως που έμαθα στην χρηση του, κ βγάζοντας γάλα καθε 3-4 ωρες, βγάζω παλι τις ίδιες ποσότητες με το medela. Με λίγα λόγια επειδή κι εγω δεν ήξερα τίποτα στην αρχή περί θηλαστρων, κατάλαβα πως πανω απ'όλα πρέπει να βγάζουμε συχνά γάλα, οπως θα κάναμε εαν θηλαζαμε το μωρό. Επίσης επειδή ολοι λενε πως τα νοσοκομειακα ειναι τα καλυτερα, σκέφτομαι να παρω κι εγω ενα να δοκιμασω ποσο θα βγαζω με νοσοκομειακο. Βεβαια εχω ηδη 2 θήλαστρα, το ενα χαλασμένο βεβαια, και δεν ξέρω εαν πρεπει να πάρω και αλλο απο την στιγμη π κανω την δουλεια μου..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anneliz είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!! Εγώ αρχικά είχα πάρει το medela mini electric με το οποίο ειμαι πολυ ευχαριστημένη γιατί έβγαζα 120 ml απο το ένα στήθος k 100 απο το άλλο. Επειδή όμως είναι για περιστασιακη χρήση, στις 15 ημερες μου χάλασε, δεν λειτουργουσε, κι έτσι πήρα το διπλό της lansinoh. Στην αρχή έλεγα ότι είναι χάλια, επειδή είχα συνηθίσει στο medela, μετα όμως που έμαθα στην χρηση του, κ βγάζοντας γάλα καθε 3-4 ωρες, βγάζω παλι τις ίδιες ποσότητες με το medela. Με λίγα λόγια επειδή κι εγω δεν ήξερα τίποτα στην αρχή περί θηλαστρων, κατάλαβα πως πανω απ'όλα πρέπει να βγάζουμε συχνά γάλα, οπως θα κάναμε εαν θηλαζαμε το μωρό. Επίσης επειδή ολοι λενε πως τα νοσοκομειακα ειναι τα καλυτερα, σκέφτομαι να παρω κι εγω ενα να δοκιμασω ποσο θα βγαζω με νοσοκομειακο. Βεβαια εχω ηδη 2 θήλαστρα, το ενα χαλασμένο βεβαια, και δεν ξέρω εαν πρεπει να πάρω και αλλο απο την στιγμη π κανω την δουλεια μου..

Καλημερα.Αφου κανεις τη δουλεια σου γιατι να παρεις αλλο;Παντως εχεις δικιο για να κρατηθει καλα η παραγωγη βαζεις μωρο η θηλαστρο(η και τα 2) ανα 3 -4ωρες.Αλλιως σιγα σιγα μειωνεται το γαλα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ γω εχω μπερδευτει λιγο με το θηλαστρο. Θελω να βγαζω και να βαζω γαλα στην καταψυξη. Να το εχω για τις βολτες μας, για οταν πηγαινω το μωρο στις γιαγιαδες, για οταν θα λειπω κλπ κλπ. Αλλα δεν ξερω ποτε πρεπει να βγαζω μιας και θηλαζω. Μετα τον θηλασμο? Πριν? Ενδιαμεσα?? Ιδου η απορια !!

Παντως εχω να πω οτι επιτελους μετα απο 22 μερες κοιμηθηκααα! Ο μικρος δεν ξερω τι επαθε, αλλα ηταν πολυ ησυχος. Και με αφησε κ κοιμηθηκα 4μιση ωρες!! Σπαστό μεν, αλλα τοσο πολυ ειχα να κοιμηθω πριν την γεννα.

Φουλαρα μπαταριες επιτελους!! Τι κανετε οι υπολοιπες?? 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω εχω μπερδευτει λιγο με το θηλαστρο. Θελω να βγαζω και να βαζω γαλα στην καταψυξη. Να το εχω για τις βολτες μας, για οταν πηγαινω το μωρο στις γιαγιαδες, για οταν θα λειπω κλπ κλπ. Αλλα δεν ξερω ποτε πρεπει να βγαζω μιας και θηλαζω. Μετα τον θηλασμο? Πριν? Ενδιαμεσα?? Ιδου η απορια !!

Παντως εχω να πω οτι επιτελους μετα απο 22 μερες κοιμηθηκααα! Ο μικρος δεν ξερω τι επαθε, αλλα ηταν πολυ ησυχος. Και με αφησε κ κοιμηθηκα 4μιση ωρες!! Σπαστό μεν, αλλα τοσο πολυ ειχα να κοιμηθω πριν την γεννα.

Φουλαρα μπαταριες επιτελους!! Τι κανετε οι υπολοιπες?? 

Εγώ βγάζω κανένα μισάωρο μετά το θηλασμό! Μπράβο το παιδί! Τζάμπα το κατηγορούσες χθες! Ζήτα συγνώμη αμέσως που το είπες βαμπίρ! Αχαχαχαχα χαχαχαχαχ


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω εχω μπερδευτει λιγο με το θηλαστρο. Θελω να βγαζω και να βαζω γαλα στην καταψυξη. Να το εχω για τις βολτες μας, για οταν πηγαινω το μωρο στις γιαγιαδες, για οταν θα λειπω κλπ κλπ. Αλλα δεν ξερω ποτε πρεπει να βγαζω μιας και θηλαζω. Μετα τον θηλασμο? Πριν? Ενδιαμεσα?? Ιδου η απορια !!

Παντως εχω να πω οτι επιτελους μετα απο 22 μερες κοιμηθηκααα! Ο μικρος δεν ξερω τι επαθε, αλλα ηταν πολυ ησυχος. Και με αφησε κ κοιμηθηκα 4μιση ωρες!! Σπαστό μεν, αλλα τοσο πολυ ειχα να κοιμηθω πριν την γεννα.

Φουλαρα μπαταριες επιτελους!! Τι κανετε οι υπολοιπες?? 

Μιση με μια ωρα μετα το θηλασμο ειναι καλα.Αντε ξεκουραστηκες λιγο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ βγάζω κανένα μισάωρο μετά το θηλασμό! Μπράβο το παιδί! Τζάμπα το κατηγορούσες χθες! Ζήτα συγνώμη αμέσως που το είπες βαμπίρ! Αχαχαχαχα χαχαχαχαχ

 

πρίν από 23 λεπτά , Comet είπε:

Μιση με μια ωρα μετα το θηλασμο ειναι καλα.Αντε ξεκουραστηκες λιγο

Ευχαριστω κοριτσαρες μου!! 

@ΦαιηΚατς αυτο σκεφτομουν!! Πιστευω μου ριχνει σταχτη στα ματια για να μην τον κακολογω χαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Ευχαριστω κοριτσαρες μου!! 

@ΦαιηΚατς αυτο σκεφτομουν!! Πιστευω μου ριχνει σταχτη στα ματια για να μην τον κακολογω χαχα

Κανόνισε να τον ματιασεις μόνη σου! Φτυστο το παιδι!!!

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Τα καλυτερα θηλαστρα ειναι τα νοσοκομειακα οντως. Και μετα απο οικιακα το καλυτερο ειναι της medela το swing που εχει και φαση διεγερσης. Αυτο εχω κ γω αλλα δεν μ αφηνει ο μικρος να βγαλω. Δεν εχω προλαβει. 

Αλλα ρε κοριτσια εχω την αισθηση οτι με το χερι τα παω καλυτερα. Με το χερι μπορω να βγαλω και 100ml ! 

 

Και εγώ έβγαζα πολύ με το χέρι αλλά κουράζεσαι μωρέ... Άσε που μπορεί να κάνεις και καμιά μαστίτιδα με τα χέρια άμα δεν το κάνεις σωστά. Το swing είναι εξαιρετικό θηλαστρο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε πάλι φαγανοί ολη μέρα! Η παιδίατρος μου είπε αν θελω μπορώ να του δώσω τώρα πιπίλα ότι είμαστε οκ με το θηλασμό. Δοκίμασα λίγο το μεσημέρι γιατί δεν κοιμαται αν τον αφηνω κατω μέτα από τάισμα,  ρέψιμο και κοιμισμα στην αγκαλιά. Λίγο την κράτησε κοιμήθηκε κανένα τέταρτακι,  μετά την πέταξε τουλάχιστον πρόλαβα να φάω μεσημεριανό! Δεν σας κρύβω ότι ένιωσα λίγο άσχημα που του την έδωσα.... αλλα τι να κάνω βρε κορίτσια κουτουλαω από τη νύστα και τώρα πήγε ο άντρας μου για δουλειά και αι μόνη μου μέχρι τις 7 το απόγευμα. ..

Εσεις έχετε δώσει? 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , kathyv25 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε πάλι φαγανοί ολη μέρα! Η παιδίατρος μου είπε αν θελω μπορώ να του δώσω τώρα πιπίλα ότι είμαστε οκ με το θηλασμό. Δοκίμασα λίγο το μεσημέρι γιατί δεν κοιμαται αν τον αφηνω κατω μέτα από τάισμα,  ρέψιμο και κοιμισμα στην αγκαλιά. Λίγο την κράτησε κοιμήθηκε κανένα τέταρτακι,  μετά την πέταξε τουλάχιστον πρόλαβα να φάω μεσημεριανό! Δεν σας κρύβω ότι ένιωσα λίγο άσχημα που του την έδωσα.... αλλα τι να κάνω βρε κορίτσια κουτουλαω από τη νύστα και τώρα πήγε ο άντρας μου για δουλειά και αι μόνη μου μέχρι τις 7 το απόγευμα. ..

Εσεις έχετε δώσει? 

Αχ κ γω ενα βραδυ απελπισιας της εδωσα μια της mum  μια. nuk κ τις εφτυσε κ τις δυο!!!θα ξαναπροσπαθησω γιατι το κλαμα της τα βραδυα ειναι σπαραχτικο!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kathyv25 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε πάλι φαγανοί ολη μέρα! Η παιδίατρος μου είπε αν θελω μπορώ να του δώσω τώρα πιπίλα ότι είμαστε οκ με το θηλασμό. Δοκίμασα λίγο το μεσημέρι γιατί δεν κοιμαται αν τον αφηνω κατω μέτα από τάισμα,  ρέψιμο και κοιμισμα στην αγκαλιά. Λίγο την κράτησε κοιμήθηκε κανένα τέταρτακι,  μετά την πέταξε τουλάχιστον πρόλαβα να φάω μεσημεριανό! Δεν σας κρύβω ότι ένιωσα λίγο άσχημα που του την έδωσα.... αλλα τι να κάνω βρε κορίτσια κουτουλαω από τη νύστα και τώρα πήγε ο άντρας μου για δουλειά και αι μόνη μου μέχρι τις 7 το απόγευμα. ..

Εσεις έχετε δώσει? 

Μην νιωθεις ασχημα κοριτσι μου. Κ γω προσπαθω να του τη μαθω, θελω να την εχει κυριως για το βραδυ μπας και κοιμομαστε λιγο. Αλλα μου τις φτυνει προς το παρον

1 hour ago, Dimitra K είπε:

Αχ κ γω ενα βραδυ απελπισιας της εδωσα μια της mum  μια. nuk κ τις εφτυσε κ τις δυο!!!θα ξαναπροσπαθησω γιατι το κλαμα της τα βραδυα ειναι σπαραχτικο!

 Κ γω μια mum και μια nuk εχω που μου χαν δωσει δωρεαν στο μαιευτηριο και τις φτυνει! Χαχαχα. Θελει επιμονη αλλα οχι με το ζορι. Λιγο λιγο καθε φορα. Ακομα δεν τα εχω καταφερει ουτε εγω .


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μην νιωθεις ασχημα κοριτσι μου. Κ γω προσπαθω να του τη μαθω, θελω να την εχει κυριως για το βραδυ μπας και κοιμομαστε λιγο. Αλλα μου τις φτυνει προς το παρον

 Κ γω μια mum και μια nuk εχω που μου χαν δωσει δωρεαν στο μαιευτηριο και τις φτυνει! Χαχαχα. Θελει επιμονη αλλα οχι με το ζορι. Λιγο λιγο καθε φορα. Ακομα δεν τα εχω καταφερει ουτε εγω .

Κι εμας μας πηρε λιγο καιρο να την μαθει.Και τωρα δεν τρελενεται,ουτε τη ζηταει ιδιαιτερα.Την θελει κυριως οταν νυσταζει κι οταν κοιμηθει τη φτυνει.Θελει χρονο να την συνηθισουν.Παρεπιπτοντως nanoula ωραια φωτο.Πολυ γλυκεια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...