Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπημενη μου!!!

Σωτηρχος λέγεται..εξαιρετικός επιστήμονας κ άνθρωπος.θα του χρωστάω τα πάντα!!!

Κι αυτές τις μέρες σε είχα στο μυαλο μου κ ήθελα να σε ρωτήσω σε τι φαση εισαι. Που να το ηξερα ότι εισαι για αυχενικη Χαχα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 19 λεπτά , MaryH είπε:

Κι αυτές τις μέρες σε είχα στο μυαλο μου κ ήθελα να σε ρωτήσω σε τι φαση εισαι. Που να το ηξερα ότι εισαι για αυχενικη Χαχα!

Χαχαχα...γτ εγώ νομίζεις το πιστεύω????Ούτε καν...φαντάσου ότι τώρα βγήκα κ αγόρασα ένα σουτιέν..καλα ειχα κ από το Πάσχα ξάπλα.. Αλλά πραγματικά δεν το έχω πιστέψει...Κ Δεν ξέρω πότε θα το κάνω.. 

πρίν από 13 λεπτά , anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

:):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Χαχαχα...γτ εγώ νομίζεις το πιστεύω????Ούτε καν...φαντάσου ότι τώρα βγήκα κ αγόρασα ένα σουτιέν..καλα ειχα κ από το Πάσχα ξάπλα.. Αλλά πραγματικά δεν το έχω πιστέψει...Κ Δεν ξέρω πότε θα το κάνω.. 

:):)

Καλε εγω την βλεπω στην κούνια κι ακόμα να το πιστέψω. Φαντάσου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, natassaki2006 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..Να δώσω κ εγω λοιπόν με τησειρα μου ελπίδα σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν για το θαύμα.

Μετά από εμβρυομεταφορα 2 υπέροχων βλαστοκυστουλων έμεινα έγκυος και τώρα διανύω την 11η εβδομαδα.δεν το έχω πιστέψει ακόμα διότι πέρασα πάρα πολλά.εμφυτευτηκαν κ τα 2 ζουζούνια αλλά το ενα δεν πήγαινε καλά μου δημιούργησε αιμορραγίες μέχρι να αποκολληθεί κ να φύγει αλλα δόξα το θεό το άλλο μωράκι το κατσαριδακι μου όπως το λέω εγώ μεγαλωνει κ γεμίζει την καρδιά μου αγάπη..

Ετών 46μισο κορίτσια μου..3 χρόνια προσπάθειες 2η φορά με δανεικά..θα ευγνωμονώ για πάντα αυτό το υπεροχο πλάσμα που μου έδωσε τα χρυσα αυγά της.ελπιζω να πάνε όλα καλά από δω κ πέρα..μπας κ το πιστέψω κ λίγο ότι είμαι έγκυος.

Κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω.. να είστε σίγουρες ότι θα πετύχετε..γιατι θα πετύχετε!!

Σας φιλώ γλυκά!!

συγχαρητηρια κοριτσακι μου σου ευχομαι και ηρεμη ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και για να βοηθήσω ίσως κ λίγο παραπάνω θα σας πω τι έκανα ως προετοιμασία στον οργανισμό μου πριν την εμβρυομεταφορα.3 με 4 μήνες πριν έκανα υστεροσκοπηση.μαζι μεσκρατσινγκ.ακολουθησαν 2 κύκλοι κακοί.στο διάστημα αυτό όμως εγώ έπαιρνα τις pregnacare conception μαζί με έξτρα βιταμίνη d coq10 κ αργινινη.τρεφομουν πολύ σωστά κ τον μήνα της εμβρυομεταφορας από τη πρώτη μέρα πολλά αυγά ρόδι χυμό αβοκάντο κάθε μέρα πράσινες σαλάτες σαρδέλα ψητή 2 φορές οπωσδήποτε τη βδομάδα.εκανα εξετάσεις κ είχα d3 48 tsh 1.31 φυλικο οξύ τέλειο κ γενικά όλες οι βιταμίνες κ γενικά οι εξετάσεις τέλειες.ενδομητριο μόνο με αυτοκόλλητα dermestril έφτασε στο 8 με το οποίο κ έκανα τη μεταφορά.κ όλα πήγαν κατευχην.

Θεωρώ ότι η δυναμική των εμβρύων ήταν το παν αλλά σε συνδυασμό όλων των παραπάνω έγινε το θαύμα.σιγουρα όμως όλα με τη βοήθεια του θεού!!!!

 

Just now, anna73 είπε:

συγχαρητηρια κοριτσακι μου σου ευχομαι και ηρεμη ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπημενη μου!!!

Σωτηρχος λέγεται..εξαιρετικός επιστήμονας κ άνθρωπος.θα του χρωστάω τα πάντα!!!

τι ειπες τψρα φιλη μ...τι ειπες διαμαντι μ εσυ..παναγια μ τσιριζω μονη μ.....ιιιιιιιιιιιιι χρυσο  αυγο παναγια μ μεγαλοχαρη εκανε  το θαυμα  ρης....

κ σε ολα τα κοριτσια παναγια σε ολες σας αντίστοιχουν αυτα τα λογια.    

Νατάσα μου σε αγαπώ...πολλα συγχαρητήρια φιλια στην κοιλιτσα σ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

τι ειπες τψρα φιλη μ...τι ειπες διαμαντι μ εσυ..παναγια μ τσιριζω μονη μ.....ιιιιιιιιιιιιι χρυσο  αυγο παναγια μ μεγαλοχαρη εκανε  το θαυμα  ρης....

κ σε ολα τα κοριτσια παναγια σε ολες σας αντίστοιχουν αυτα τα λογια.    

Νατάσα μου σε αγαπώ...πολλα συγχαρητήρια φιλια στην κοιλιτσα σ

Είχες Δεν Είχες με συγκίνησες αμάν!!!!Και εγώ σε αγαπώ και σε ευχαριστώ για όλα!!!ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πάνε κατευχην!!!

Να χαίρεσαι τη ζουζουνα σου γλυκιά μου Ραφαέλα!!!!

Χοροπηδα εσύ για μένα μιας κ εγω δεν μπορώ...!!!!χαϊδεύω κοιλίτσα Ναι!!!!

πρίν από 40 λεπτά , ni-ki είπε:

Συγχαρητήρια νατάσσα με το Καλό να δεχτείς το μωράκι σου 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!!σου εύχομαι κ εσένα μια υγιέστατη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Είχες Δεν Είχες με συγκίνησες αμάν!!!!Και εγώ σε αγαπώ και σε ευχαριστώ για όλα!!!ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πάνε κατευχην!!!

Να χαίρεσαι τη ζουζουνα σου γλυκιά μου Ραφαέλα!!!!

Χοροπηδα εσύ για μένα μιας κ εγω δεν μπορώ...!!!!χαϊδεύω κοιλίτσα Ναι!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!!σου εύχομαι κ εσένα μια υγιέστατη εγκυμοσύνη!!!

θα βάλω  κ την κορη μ να χοροπηδάει...ολες μαζι....εσυ θα γινεις φούσκα ααααααααααααααααα αχιος αχαχαχαχα..να μας λες τα νεα σ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..Να δώσω κ εγω λοιπόν με τησειρα μου ελπίδα σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν για το θαύμα.

Μετά από εμβρυομεταφορα 2 υπέροχων βλαστοκυστουλων έμεινα έγκυος και τώρα διανύω την 11η εβδομαδα.δεν το έχω πιστέψει ακόμα διότι πέρασα πάρα πολλά.εμφυτευτηκαν κ τα 2 ζουζούνια αλλά το ενα δεν πήγαινε καλά μου δημιούργησε αιμορραγίες μέχρι να αποκολληθεί κ να φύγει αλλα δόξα το θεό το άλλο μωράκι το κατσαριδακι μου όπως το λέω εγώ μεγαλωνει κ γεμίζει την καρδιά μου αγάπη..

Ετών 46μισο κορίτσια μου..3 χρόνια προσπάθειες 2η φορά με δανεικά..θα ευγνωμονώ για πάντα αυτό το υπεροχο πλάσμα που μου έδωσε τα χρυσα αυγά της.ελπιζω να πάνε όλα καλά από δω κ πέρα..μπας κ το πιστέψω κ λίγο ότι είμαι έγκυος.

Κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω.. να είστε σίγουρες ότι θα πετύχετε..γιατι θα πετύχετε!!

Σας φιλώ γλυκά!!

Συγχαρητήρια νατασσακι , με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, anoulious said:

Να ρωτησω κατι ασχετο.Συζητουσαμε με μια φιλη και νομιζε οτι οσο σχετικη ειμαι για τα πριν τη συλληψη , τοσο σχετικη θα ειμαι και για το μετα..Και δεν ειχα ιδεα τι να της απαντησω...Οι κοπελες που ειστε με δωρεα στην αυχενικη πηγατε σε εμβρυομητρικο,εξειδικευμενο, σε ολες τις πολεις υπαρχουν καποιοι πολυ καλοι, ή την κανατε στο γιατρο σας?

Εγω εχω εμπειρια μονο απο την αδερφη μου , που στα 42 της με δικα της ωαρια, εκανε την αυχενικη στο τοτε γιατρο της τα ειδε ολα πολυ  καλα και οταν εκανε αμνιο λογω ηλικιας ειχε down το εμβρυακι..Και μετα στην ανηψια μου πηγε στον καλυτερο εμβρυομητρικο, πως τους λενε...Αλλα ητανε και ωαρια 42...

Καλό θα ήταν να επιλεξει απο τους πιστοποιημένους στην Ελλάδα απο το fetal medicine foundation. Κατάλαβα οτι ειναι μια πιστοποίηση εμβρυομητρικών που τους επιτρέπει να κανουν κ υπογραφουν αυχενική κ β´ επιπεδου νομίζω. Αυτο το foundation καθορίζει κ καποια κριτηρια κ μετρήσεις/όρια κλπ οποτε καλο ειναι να κανει τις εξετασεις τις συγκεκριμενες σε εναν απ τη λίστα (ειναι πολλοί)…

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2021 at 2:10 ΜΜ, ni-ki είπε:

λοιπον πρωτη επισημη χοριακη 127,80 στις δεκα μερες απο την ετ. Ελπιζω την τεταρτη να διπλασιαστει.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου,καλούς διπλασιασμούς τώρα!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα..Να δώσω κ εγω λοιπόν με τησειρα μου ελπίδα σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν για το θαύμα.

Μετά από εμβρυομεταφορα 2 υπέροχων βλαστοκυστουλων έμεινα έγκυος και τώρα διανύω την 11η εβδομαδα.δεν το έχω πιστέψει ακόμα διότι πέρασα πάρα πολλά.εμφυτευτηκαν κ τα 2 ζουζούνια αλλά το ενα δεν πήγαινε καλά μου δημιούργησε αιμορραγίες μέχρι να αποκολληθεί κ να φύγει αλλα δόξα το θεό το άλλο μωράκι το κατσαριδακι μου όπως το λέω εγώ μεγαλωνει κ γεμίζει την καρδιά μου αγάπη..

Ετών 46μισο κορίτσια μου..3 χρόνια προσπάθειες 2η φορά με δανεικά..θα ευγνωμονώ για πάντα αυτό το υπεροχο πλάσμα που μου έδωσε τα χρυσα αυγά της.ελπιζω να πάνε όλα καλά από δω κ πέρα..μπας κ το πιστέψω κ λίγο ότι είμαι έγκυος.

Κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω.. να είστε σίγουρες ότι θα πετύχετε..γιατι θα πετύχετε!!

Σας φιλώ γλυκά!!

Υπέροχο νέο!! Να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...