Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, pocm είπε:

Τσιρ θα έλεγα να αποφύγετε.  Αν μπορούσα να γλιτώσω έστω μια  κοπελα θα μου εφτανε. Δεν ξέρω τι επιτυχίες λένε (προσωπικά είχα αρνητικη) δεν είναι αυτό το θέμα όμως . Μιλάει τόσο άσχημα που εγώ έφευγα κλαμμενη και προσβεβλημένη. (Έχω μήνυμα που μου ζητάει συγγνώμη να φανταστείτε)Ο αναισθησιολογος επίσης απότομος. Και μάλιστα μια φορά που έκανα ιντραλιπτσ στο γραφείο των γιατρών γιατί δεν έχει κ χώρο είναι μικρό κ στενό το κέντρο,   ο αναισθησιολόγος καθόταν στο παράθυρο και γέλαγε  και κοροιδευε τα ζευγάρια που περίμεναν έξω. Γιατί  σε αυτο το κέντρο περιμένεις στο δρόμο. Του φαινόταν αστείο να περιμένει καποιος στην ουρά  να κανει εξωσωματικη. Τέλος η νοσηλεύτρια λεει ένα σωρό ιστορίες άλλων ζευγαριών (δηλ προσωπικά δεδομενα περιπατο στο κέντρο αυτο) .   Κάθεσαι στο σαλόνι  για να μπεις και ακούς ακριβώς τι  θεραπεια θα κανει αυτος που είναι μέσα ακούγονται όλα. Τελος αν δεν πετύχει μην περιμένετε κάποια οδηγία ή  καποια αιτιολόγηση. Θα σας δεχτεί κανα μηνα μετα για να μην σας πει τίποτα στην ουσία. Αντίθετα με το πρώτο ραντεβού που είναι άμεσα και περιγράφει την επιτυχία σε ποσοστό 88%. Ακόμα δεν καταλαβαίνω πως την πάτησα. 

Καλό το αποτέλεσμα κι εγω γι αυτό πηγα γιατί έλεγαν είχε αποτελέσματα. Εύχομαι να μην είχα πάει. Ακόμα και στο Έλενα (που είναι δημοσιο) φέρονται με μεγαλύτερο επαγγελματισμο.  Μετανιώνω που έφυγα από τον παλιό μου γιατρο για να παω τσιρ.  Δεν ξέρω αν θα κάνω εξωσωματικη άλλη γιατί η εμπειρία μου εκεί με έχει επηρεασει. Αν γύρναγε ο χρονος Κούρτ θα πηγαινα. Από ότι ακούω επισης εχει άριστα αποτελέσματα και ναι ακολουθείστε και το κλισε να είναι άνθρωπος οχι μόνο επιστήμονας. Τελικα είναι σημαντικό. Με πόνο τα λεω όλα αυτα

Σκέφτομαι κι εγώ κουρτη. Σαν άνθρωπος πως είναι???

Λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες. Και έχεις δικιο. Όσα αναφέρεις απαράδεκτα. Εγω που έχω συνηθίσει σε άψογη συμπεριφορά απ τον ντοκ μου, θα είχα πρόβλημα. Αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι έχει δώσει πολλές επιτυχίες κ πολλά κορίτσια που σε άλλους απέτυχαν, σ αυτόν τα κατάφεραν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 2 λεπτά , MaryH είπε:

Λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες. Και έχεις δικιο. Όσα αναφέρεις απαράδεκτα. Εγω που έχω συνηθίσει σε άψογη συμπεριφορά απ τον ντοκ μου, θα είχα πρόβλημα. Αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι έχει δώσει πολλές επιτυχίες κ πολλά κορίτσια που σε άλλους απέτυχαν, σ αυτόν τα κατάφεραν.

Φυσικότατα σε αυτο συμφωνώ 100%. Γνωστές μου έχουν παιδάκια με το γιατρό . Τα βλέπω και τα χαίρομαι. Γι αυτό πήγα κι εγώ εκει. Για την άριστη επιστημονική κατάρτιση.  Αλλά κι άλλοι γιατροί έχουν επιτυχίες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , pocm είπε:

Στο κομμάτι το επιστημονικό άριστος. Από εκεί και πέρα είναι κι άλλα που μετρανε , (για μένα).  Ο καθένας επιλεγει αυτο που του ταιριάζει κι αυτόν με το οποίο νοιώθει άνετα.  Διαβάζοντας δεν βλέπω κανένα αρνητικό για τον κουρτ. Απορώ γιατί δεν πήγα εκει. 

Είναι θέμα προσωπική επιλογής. Κι εγω μιλάω για αυτό που βίωσα εγω. Ειλικρινά χαίρομαι που η εμπειρία σου ηταν θετική. Δεν θέλω να ακούω κοπέλες να παιδευονται με εξωσωματικες και γιατρούς. Μακάρι για όλες να ειναι εύκολο. Για μένα δυστυχως ο δρόμος έχει πόνο. 

Δεν καταλαβα γιατί δεν πήγα σε αυτον τον καταπληκτικό άνθρωπο που βλέπω όλες μιλάτε με τόσο όμορφα λόγια. 

 

Εχει αναμονή το πρώτο ραντεβού του??? Πόσες βλαστοκυστες δίνει??? Το κόστος περίπου???

Πραγματικά χαίρομαι να ακούω κοπέλες να μην ταλαιπωρουνται. Δεν ταυτίζονται οι εμπειρίες μας. Μια θετική μια αρνητικά η ζυγαριά ήρθε στα ίσια της. Χαχαχα 

 

Κάνω και λιγο πλάκα μες στον πόνο μου. Ότι ταιριάζει στον καθέναν. Εδώ δίνουμε κουράγιο ο ένας στο άλλον. Δεν επιβάλουμε απόψεις. 

Πραγματικά χαίρομαι να ακούω κοπέλες να μην ταλαιπωρουνται. Δεν ταυτίζονται οι εμπειρίες μας. Μια θετική μια αρνητικά η ζυγαριά ήρθε στα ίσια της. Χαχαχα 

 

Κάνω και λιγο πλάκα μες στον πόνο μου. Ότι ταιριάζει στον καθέναν. Εδώ δίνουμε κουράγιο ο ένας στο άλλον. Δεν επιβάλουμε απόψεις. 

ανναμονη οχι δεν εχει.κοστος 5000 κ δινει απο 4 5 βλαστοκυστες κ πανω.....το θεμα ειναι οτι ειναι σωστος σε ολα ..δεν παιζει δεν μιλάει ασχημα ειναι πολυ προσεχτικος θα σ βρει αυτο που θες θα κοιτάξει μεχρι κ την τρίχα απ ολα αυτα....εμενα η αναμονή μ ηταν 3 μηνες...οχι ομως  επειδη δεννειχε βρει δότρια αλλα γιατι εκανα δοκιμαστικους με το ενδομητριο μ...την δοτρια μ την βρηκε σε 1 μηνα ....συνεργάζεταιε παπαθανακο που αυτος με ξεγεννήσε κιολας. δίδυμο  φωτιά  ειναι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ανναμονη οχι δεν εχει.κοστος 5000 κ δινει απο 4 5 βλαστοκυστες κ πανω.....το θεμα ειναι οτι ειναι σωστος σε ολα ..δεν παιζει δεν μιλάει ασχημα ειναι πολυ προσεχτικος θα σ βρει αυτο που θες θα κοιτάξει μεχρι κ την τρίχα απ ολα αυτα....εμενα η αναμονή μ ηταν 3 μηνες...οχι ομως  επειδη δεννειχε βρει δότρια αλλα γιατι εκανα δοκιμαστικους με το ενδομητριο μ...την δοτρια μ την βρηκε σε 1 μηνα ....συνεργάζεταιε παπαθανακο που αυτος με ξεγεννήσε κιολας. δίδυμο  φωτιά  

πρίν από 11 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ανναμονη οχι δεν εχει.κοστος 5000 κ δινει απο 4 5 βλαστοκυστες κ πανω.....το θεμα ειναι οτι ειναι σωστος σε ολα ..δεν παιζει δεν μιλάει ασχημα ειναι πολυ προσεχτικος θα σ βρει αυτο που θες θα κοιτάξει μεχρι κ την τρίχα απ ολα αυτα....εμενα η αναμονή μ ηταν 3 μηνες...οχι ομως  επειδη δεννειχε βρει δότρια αλλα γιατι εκανα δοκιμαστικους με το ενδομητριο μ...την δοτρια μ την βρηκε σε 1 μηνα ....συνεργάζεταιε παπαθανακο που αυτος με ξεγεννήσε κιολας. δίδυμο  φωτιά  ειναι

Αναμονή για πρώτο ραντεβού εννοω έχει???. Η αναμονη της δοτριας δε με πειράζει. Εγώ θέλω ένα καλό άνθρωπο γιατρο. Να μη φοβάμαι να πάρω τηλέφωνο. Τα χρήματα τα ίδια σε όλους βλέπω με πολλές βλαστοκυστες. Εγω  στα ίδια περίπου  χρήματα πηρα 4. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , pocm είπε:

Αχ μπράβο.  Είχα απογοητευτεί με την τελευταία μου εμπειρία κ έλεγα να τα παρατήσω. 

τιιιιιιιιιιιι να τα παρατησεις???? ε οχι βέβαια αγάπη  μ....δεν σε εχω για τέτοια....εισαι δυνταη κ μπορείς 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , pocm είπε:

Αχ μπράβο.  Είχα απογοητευτεί με την τελευταία μου εμπειρία κ έλεγα να τα παρατήσω. 

Όπως σου τα λέει η Ραφαέλα είναι.... Και εμένα με παρακολούθησε τουλάχιστον ένα εξάμηνο και όταν ήταν 100% σίγουρος κάναμε εμβρυομεταφορά. Η δότρια βρέθηκε γρήγορα και μάλιστα τον είχα περιορίσει στις επιλογές... Είναι πολύ προσεκτικός γιατρός και πολύ ψείρας... Εγώ τον κράτησα και για παρακολούθηση τώρα που είμαι έγκυος γιατί του έχω εμπιστοσύνη και μου έχει φερθεί ανθρώπινα.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Όπως σου τα λέει η Ραφαέλα είναι.... Και εμένα με παρακολούθησε τουλάχιστον ένα εξάμηνο και όταν ήταν 100% σίγουρος κάναμε εμβρυομεταφορά. Η δότρια βρέθηκε γρήγορα και μάλιστα τον είχα περιορίσει στις επιλογές... Είναι πολύ προσεκτικός γιατρός και πολύ ψείρας... Εγώ τον κράτησα και για παρακολούθηση τώρα που είμαι έγκυος γιατί του έχω εμπιστοσύνη και μου έχει φερθεί ανθρώπινα.

Πόσο χαζή νοιώθω που δεν πήγα κούρτ. Εμένα   τσιριγ καθολου παρακολούθηση πριν. Μου είπε 10 ωάρια στη συνάντηση,  πήρα 9. Μου είπε 5 βλαστοκυστες,   πήρα 4. Να ζητήσω κάτι για δότρια ούτε λόγος.  Ούτε τα στοιχεία που ορίζει ο Νόμος δε μου έδωσαν. Νοιώθω εντελώς χαζή. 

πρίν από 13 λεπτά , anoulious είπε:

Ραφαελιτσα ανελαβε δραση σε παρακαλω

Είναι και το οικονομικό. Εκεί αφήσαμε τοσα πολλά  για το τιποτα που πραγματικά τώρα είναι δύσκολα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , pocm είπε:

Πόσο χαζή νοιώθω που δεν πήγα κούρτ. Εμένα   τσιριγ καθολου παρακολούθηση πριν. Μου είπε 10 ωάρια στη συνάντηση,  πήρα 9. Μου είπε 5 βλαστοκυστες,   πήρα 4. Να ζητήσω κάτι για δότρια ούτε λόγος.  Ούτε τα στοιχεία που ορίζει ο Νόμος δε μου έδωσαν. Νοιώθω εντελώς χαζή. 

Είναι και το οικονομικό. Εκεί αφήσαμε τοσα πολλά  για το τιποτα που πραγματικά τώρα είναι δύσκολα. 

Να μη νιώθεις χαζή γιατί και ο τσιριγώτης έχει μεγάλη φήμη στο δωρεά ωαρίων και είναι από τις πρώτες επιλογές των κοριτσιών. Και εγώ είχα κλείσει ραντεβού μαζί του αλλά πήγα πρώτα στον Κούρτη και με κέρδισε. Όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν να μη στεναχωριέσαι και να μην τα παρατάς. Και εγώ είχα τρεις αποτυχίες με δότρια . Σημασία έχει να φτάσεις στο στόχο σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pocm said:

Στο κομμάτι το επιστημονικό άριστος. Από εκεί και πέρα είναι κι άλλα που μετρανε , (για μένα).  Ο καθένας επιλεγει αυτο που του ταιριάζει κι αυτόν με το οποίο νοιώθει άνετα.  Διαβάζοντας δεν βλέπω κανένα αρνητικό για τον κουρτ. Απορώ γιατί δεν πήγα εκει. 

Είναι θέμα προσωπική επιλογής. Κι εγω μιλάω για αυτό που βίωσα εγω. Ειλικρινά χαίρομαι που η εμπειρία σου ηταν θετική. Δεν θέλω να ακούω κοπέλες να παιδευονται με εξωσωματικες και γιατρούς. Μακάρι για όλες να ειναι εύκολο. Για μένα δυστυχως ο δρόμος έχει πόνο. 

Δεν καταλαβα γιατί δεν πήγα σε αυτον τον καταπληκτικό άνθρωπο που βλέπω όλες μιλάτε με τόσο όμορφα λόγια. 

 

Εχει αναμονή το πρώτο ραντεβού του??? Πόσες βλαστοκυστες δίνει??? Το κόστος περίπου???

Πραγματικά χαίρομαι να ακούω κοπέλες να μην ταλαιπωρουνται. Δεν ταυτίζονται οι εμπειρίες μας. Μια θετική μια αρνητικά η ζυγαριά ήρθε στα ίσια της. Χαχαχα 

 

Κάνω και λιγο πλάκα μες στον πόνο μου. Ότι ταιριάζει στον καθέναν. Εδώ δίνουμε κουράγιο ο ένας στο άλλον. Δεν επιβάλουμε απόψεις. 

Πραγματικά χαίρομαι να ακούω κοπέλες να μην ταλαιπωρουνται. Δεν ταυτίζονται οι εμπειρίες μας. Μια θετική μια αρνητικά η ζυγαριά ήρθε στα ίσια της. Χαχαχα 

 

Κάνω και λιγο πλάκα μες στον πόνο μου. Ότι ταιριάζει στον καθέναν. Εδώ δίνουμε κουράγιο ο ένας στο άλλον. Δεν επιβάλουμε απόψεις. 

 Και εγώ έχω να πω τα καλύτερα για τον Κούρτη. Ταίριαξα πολύ και μαζί του και με τη Στεφανία. Με παίδευε 5 μήνες για να προχωρήσει σε εμβρυομεταφορά. Βέβαια, ούτε αυτός χαϊδεύει αυτιά. Και αν τον πρήξουμε στις βλακείες, θα μιλήσει έξω από τα δόντια. Αλλά όταν με είδε να στενοχωριέμαι, με στήριξε. 

30 minutes ago, pocm said:

Πόσο χαζή νοιώθω που δεν πήγα κούρτ. Εμένα   τσιριγ καθολου παρακολούθηση πριν. Μου είπε 10 ωάρια στη συνάντηση,  πήρα 9. Μου είπε 5 βλαστοκυστες,   πήρα 4. Να ζητήσω κάτι για δότρια ούτε λόγος.  Ούτε τα στοιχεία που ορίζει ο Νόμος δε μου έδωσαν. Νοιώθω εντελώς χαζή. 

Είναι και το οικονομικό. Εκεί αφήσαμε τοσα πολλά  για το τιποτα που πραγματικά τώρα είναι δύσκολα. 

Γιατί χαζή? Όντως ο Τσιριγ. έχει πολλές επιτυχίες με δωρεά ωαρίων. Εντάξει, δεν πήγε καλά το πράγμα, δεν σου ταίριαξε, αλλά σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει εγώ εδώ μέσα, είναι μία από τις "σίγουρες" επιλογές. Και εγώ είχα κάνει ραντεβού μαζί του. Αλλά μετά πήγα σε έναν άλλο μ@@@@@, οικογενειακό φίλο, έτσι τον προτιμήσαμε...ο οποίος μας κορόιδεψε και μας λήστεψε. Ύστερα από αυτή την εμπειρία, μίλησα με τη @Rafaelatarzan και ένιωσα ότι ο Κούρτης ήταν η καλύτερη επιλογή για εμένα εκείνη τη χρονική στιγμή.

Σχετικά με το οικονομικό....Σε καταλαβαίνω και σε νιώθω...Το οικονομικό μας πονάει όλους πολύ....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pocm είπε:

Πόσο χαζή νοιώθω που δεν πήγα κούρτ. Εμένα   τσιριγ καθολου παρακολούθηση πριν. Μου είπε 10 ωάρια στη συνάντηση,  πήρα 9. Μου είπε 5 βλαστοκυστες,   πήρα 4. Να ζητήσω κάτι για δότρια ούτε λόγος.  Ούτε τα στοιχεία που ορίζει ο Νόμος δε μου έδωσαν. Νοιώθω εντελώς χαζή. 

Είναι και το οικονομικό. Εκεί αφήσαμε τοσα πολλά  για το τιποτα που πραγματικά τώρα είναι δύσκολα. 

Αυτο ειναι το πιο σοβαρο και ειναι κατι που μονο εσεις το ξερετε.Απο την αλλη δε ξερω την ηλικια σου και αν εχεις το περιθωριο να δωσεις χρονο μηπως βελτιωθει το οικονομικο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , anoulious είπε:

Αυτο ειναι το πιο σοβαρο και ειναι κατι που μονο εσεις το ξερετε.Απο την αλλη δε ξερω την ηλικια σου και αν εχεις το περιθωριο να δωσεις χρονο μηπως βελτιωθει το οικονομικο...

43 είμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...