Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Ναι πρεπει να ειμαστε κ τυχερες να πεσουμε πανω σε ανθρωπους που θελουν να μας βοηθησουν κ οχι να μας ξεφραγκιασουν.. ειμαι εντελως ασχετη αλλα θα τους πω να τα ξεσκονισουμε ολα...σ'ευχαριστω πολυ!!

Τωρα ειδα το τελευταιο σχολιο!! Σ'ευχαριστουμε πολυ!!!!

Είσαι μικρή (αν κρίνω από το 83). Θεωρώ ότι σίγουρα θα πετύχεις. Η ποιότητα μετράει και όχι η Ποσότητα. Ξέρω πολλές κοπέλες με μικρο απόθεμα ωαρίων και  μικρές σε ηλικία που έκαναν και σχετικά γρήγορα.  Πήγαινε αισιόδοξη με τσαμπουκά και με έναν καλόψυχο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Είχα παρει με φάρμακα δεν πήγε καλά.. Είχα πάρει 4 σε έναν απαίσιο γιατρό περυσι το καλοκαίρι.. Τα οποία είναι σα να μη τα πηρα.. Και τώρα κάνω συλλογή.. Εχω ένα στην καταψυξη.. Και προσπαθώ να τα κάνω 4.. Η @Nephele78 έχει δίδυμα με φυσικούς.. Και είναι έμπνευση για μένα.. Εγώ τώρα μπήκα στο κλαμπ.. 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες..θα τα συζητησω με τον γιατρο την Τριτη που εχω ραντεβου..κ εγω τωρα ψαχνομαι..μονο με τον γυναικολογο οτι μου λεει..δεν εχω βρει καν εξωσωματικο ακομα..

10 ώρες πρίν, pocm είπε:

Είσαι μικρή (αν κρίνω από το 83). Θεωρώ ότι σίγουρα θα πετύχεις. Η ποιότητα μετράει και όχι η Ποσότητα. Ξέρω πολλές κοπέλες με μικρο απόθεμα ωαρίων και  μικρές σε ηλικία που έκαναν και σχετικά γρήγορα.  Πήγαινε αισιόδοξη με τσαμπουκά και με έναν καλόψυχο γιατρό.

Μακαρι!! Σ'ευχαριστω παρα πολυ!! Με τις απαντησεις σας εχω αποκτησει μια αισιοδοξια που δεν το περιμενα!! 


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2021 at 2:21 ΜΜ, Neli83 είπε:

Μακαρι να γινει κατι με τα φαρμακα...κ εμενα με φοβιζουν τα μεγαλα ονοματα..δεν τους βρισκεις ευκολα και σε πασαρουν στους βοηθους...

Λες να αξιζει τον κοπο?? Εγω ελεγα να παω κατευθειαν με δωρεα γιατι δεν ξερω αν θα αντεξω ψυχικα να χασω ενα χρονο...θα το συζητησω κ με το γιατρο... ναι ειμαστε μαζι απο το σχολειο απο 15 χρονων..!!!

Και βεβαια αξιζει !!!!

Πολλες τα καταφεραν 

22 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Και εγώ με αμη 0.04 κάνω φυσικούς.. Εχω μπροστά μου μέχρι τη δωρεά.. 

Ηλικια ?

Καλη δυναμη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,

Περιμενω να βρεθεί δότρια τρεις μήνες τώρα και εχτές που πήρα για πολλοστή φορά το Ιακεντρο για να δω που βρισκόμαστε με ενημέρωσαν ότι έχουν μια υποψήφια που την σκέφτονται για εμάς αλλά περιμένουν να αδιαθετήσει για να μας πουν παραπάνω.

Ετσι γίνεται?

εχω γίνει καχύποπτη και σκέφτομαι μήπως το είπαν για να κερδίσουν χρόνο… είμαι υπερβολική λέτε?

Ευχαριστω! 


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Περιμενω να βρεθεί δότρια τρεις μήνες τώρα και εχτές που πήρα για πολλοστή φορά το Ιακεντρο για να δω που βρισκόμαστε με ενημέρωσαν ότι έχουν μια υποψήφια που την σκέφτονται για εμάς αλλά περιμένουν να αδιαθετήσει για να μας πουν παραπάνω.

Ετσι γίνεται?

εχω γίνει καχύποπτη και σκέφτομαι μήπως το είπαν για να κερδίσουν χρόνο… είμαι υπερβολική λέτε?

Ευχαριστω! 

Καλησπέρα! Είμαι δότρια και θα σου πω την διαδικασία! Στο πρώτο ραντεβού πέρασα συνέντευξη και έδωσα ιστορικό. Μετά μου πήραν αίμα και μου κάνανε όλες τις εξετάσεις, ορμονικές και εκείνες που δείχνουν εάν έχω προδιάθεση για σύνδρομα κτλ. Αυτές βγαίνουν περίπου μετά από 1,5 μήνα. Αφού βγουν καλές περιμένουμε όντως να έρθει η περίοδος μου και να ξεκινήσουμε την ορμονοθεραπεια. Η ωοληψια  γίνεται 14η- 15η μέρα. Συνήθως παίρνει ένα 3μηνο! Είναι κι άλλα πολλά ραντεβού ενδιάμεσα απλα δεν τα αναφέρω γιατί αυτά δεν προκαλούν καθυστέρηση. Επίσης βάλε το ενδεχόμενο η δότρια να μην μπορεί στον αμέσως επόμενο κύκλο της. Πχ εγώ είχα επαγγελματικό ταξίδι και αφήσαμε έναν κύκλο. Ή πριν από αυτό, ξεκίνησα και δεν ήταν καλός ο κύκλος μου, έκανα κύστες και διακόψαμε. Αυτά...  Ελπίζω να βοήθησα!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Περιμενω να βρεθεί δότρια τρεις μήνες τώρα και εχτές που πήρα για πολλοστή φορά το Ιακεντρο για να δω που βρισκόμαστε με ενημέρωσαν ότι έχουν μια υποψήφια που την σκέφτονται για εμάς αλλά περιμένουν να αδιαθετήσει για να μας πουν παραπάνω.

Ετσι γίνεται?

εχω γίνει καχύποπτη και σκέφτομαι μήπως το είπαν για να κερδίσουν χρόνο… είμαι υπερβολική λέτε?

Ευχαριστω! 

Καλησπερα.Να σου πω την προσωπικη μου εμπειρια.Πηγαμε Ιουλιο , στο τριμηνο  μετα απο πολυ πιεση και υπενθυμιζοντας τους το θεμα υγειας  που εχω και  που λογω αναμονης  δοτριας αναγκαζομουν να συνεχιζω να πηγαινω στο Νοσοκομειο για θεραπεια( γιατι ειναι πιο αποτελεσματικη η ενδοφλεβια θεραπεια)μου προτειναν μια δοτρια που ηξεραν οτι δε θα μπορουσα με τιποτα να τη δεχτω.Καμμια σχεση με οσα εχουμε πει..Τελικα μετα απο 5 μηνες(Δεκεμβριο) και χωρις να μας νοιαζει καθολου η ομαδα αιματος (εξ ου και η δοτρια εχει πολυ σπανια ομαδα αιματος!) και επειδη μας εβαλαν μου ειπανε σε προτεραιοτητα λογω του θεματος μου , βρεθηκε δοτρια.Αρα οσο μπορεις υπομονη.Και ειμαι σιγουρη οτι με τη κοπελα που ειναι τωρα η συνεργασια ειναι καλυτερη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Annaforyou said:

Καλησπέρα! Είμαι δότρια και θα σου πω την διαδικασία! Στο πρώτο ραντεβού πέρασα συνέντευξη και έδωσα ιστορικό. Μετά μου πήραν αίμα και μου κάνανε όλες τις εξετάσεις, ορμονικές και εκείνες που δείχνουν εάν έχω προδιάθεση για σύνδρομα κτλ. Αυτές βγαίνουν περίπου μετά από 1,5 μήνα. Αφού βγουν καλές περιμένουμε όντως να έρθει η περίοδος μου και να ξεκινήσουμε την ορμονοθεραπεια. Η ωοληψια  γίνεται 14η- 15η μέρα. Συνήθως παίρνει ένα 3μηνο! Είναι κι άλλα πολλά ραντεβού ενδιάμεσα απλα δεν τα αναφέρω γιατί αυτά δεν προκαλούν καθυστέρηση. Επίσης βάλε το ενδεχόμενο η δότρια να μην μπορεί στον αμέσως επόμενο κύκλο της. Πχ εγώ είχα επαγγελματικό ταξίδι και αφήσαμε έναν κύκλο. Ή πριν από αυτό, ξεκίνησα και δεν ήταν καλός ο κύκλος μου, έκανα κύστες και διακόψαμε. Αυτά...  Ελπίζω να βοήθησα!!

Ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες μαζί μου την διαδικασία.

Βασικά ευχαριστώ που μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία!:)

5 hours ago, anoulious said:

Καλησπερα.Να σου πω την προσωπικη μου εμπειρια.Πηγαμε Ιουλιο , στο τριμηνο  μετα απο πολυ πιεση και υπενθυμιζοντας τους το θεμα υγειας  που εχω και  που λογω αναμονης  δοτριας αναγκαζομουν να συνεχιζω να πηγαινω στο Νοσοκομειο για θεραπεια( γιατι ειναι πιο αποτελεσματικη η ενδοφλεβια θεραπεια)μου προτειναν μια δοτρια που ηξεραν οτι δε θα μπορουσα με τιποτα να τη δεχτω.Καμμια σχεση με οσα εχουμε πει..Τελικα μετα απο 5 μηνες(Δεκεμβριο) και χωρις να μας νοιαζει καθολου η ομαδα αιματος (εξ ου και η δοτρια εχει πολυ σπανια ομαδα αιματος!) και επειδη μας εβαλαν μου ειπανε σε προτεραιοτητα λογω του θεματος μου , βρεθηκε δοτρια.Αρα οσο μπορεις υπομονη.Και ειμαι σιγουρη οτι με τη κοπελα που ειναι τωρα η συνεργασια ειναι καλυτερη.

Το μόνο που ζητήσαμε είναι να είναι κάτω των 25 και να έχει δώσει ξανά εγκυμοσύνη…

Για να δούμε…

Ας έχουμε καλή επιτυχία αυτή τη φορά Άννα μου!

ο,τι καλύτερο σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AndMosch είπε:

Ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες μαζί μου την διαδικασία.

Βασικά ευχαριστώ που μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία!:)

Το μόνο που ζητήσαμε είναι να είναι κάτω των 25 και να έχει δώσει ξανά εγκυμοσύνη…

Για να δούμε…

Ας έχουμε καλή επιτυχία αυτή τη φορά Άννα μου!

ο,τι καλύτερο σου εύχομαι!

Λιγο πολυ οι περισσοτερες το ιδιο ζητησαμε..Καλη σου επιτυχια!Ολα θα πανε τελεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Περιμενω να βρεθεί δότρια τρεις μήνες τώρα και εχτές που πήρα για πολλοστή φορά το Ιακεντρο για να δω που βρισκόμαστε με ενημέρωσαν ότι έχουν μια υποψήφια που την σκέφτονται για εμάς αλλά περιμένουν να αδιαθετήσει για να μας πουν παραπάνω.

Ετσι γίνεται?

εχω γίνει καχύποπτη και σκέφτομαι μήπως το είπαν για να κερδίσουν χρόνο… είμαι υπερβολική λέτε?

Ευχαριστω! 

Καλύτερα να περιμένεις. Αυτό το  "έχουμε έτοιμες δότριες"  βλέπε τσιργ,  δεν νομίζω ότι είναι καλό. Για πολλούς λόγους ακόμα και για τις ίδιες τις δότριες. Περιμένουμε... δεν είναι προϊόν και εμπόριο όπως το έχει κάνει ο παραπάνω. Η δώρηση είναι κάτι ιερό. Έτσι το βλέπω εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pocm said:

Καλύτερα να περιμένεις. Αυτό το  "έχουμε έτοιμες δότριες"  βλέπε τσιργ,  δεν νομίζω ότι είναι καλό. Για πολλούς λόγους ακόμα και για τις ίδιες τις δότριες. Περιμένουμε... δεν είναι προϊόν και εμπόριο όπως το έχει κάνει ο παραπάνω. Η δώρηση είναι κάτι ιερό. Έτσι το βλέπω εγώ. 

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη και βέβαια είναι κάτι ιερό, απλά έχω (όπως όλες μας) ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ, από όλους αυτούς τους «επιχειρηματίες» του είδους, που δεν εμπιστεύομαι πια κανένα, συν του ότι με τούτα και με εκείνα πέρασε χρόνος από την προηγούμενη προσπάθεια και ποσό θα φτάσω πια για να πάρω παιδί στην αγκαλιά…

Εγω πότε θα γίνω μάνα?!?! Χαχαχα

πφφφ ότι πιστεύω σκεφτόμαστε όλες μας δηλαδή…:roll:

Ας έχουμε υγεία, εεεε…. κι λίγη τύχη παραπάνω δεν θα μας πειράξει!:wink:

Καλή επιτυχία σε ότι σχεδιάζεις σου εύχομαι!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AndMosch είπε:

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη και βέβαια είναι κάτι ιερό, απλά έχω (όπως όλες μας) ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ, από όλους αυτούς τους «επιχειρηματίες» του είδους, που δεν εμπιστεύομαι πια κανένα, συν του ότι με τούτα και με εκείνα πέρασε χρόνος από την προηγούμενη προσπάθεια και ποσό θα φτάσω πια για να πάρω παιδί στην αγκαλιά…

Εγω πότε θα γίνω μάνα?!?! Χαχαχα

πφφφ ότι πιστεύω σκεφτόμαστε όλες μας δηλαδή…:roll:

Ας έχουμε υγεία, εεεε…. κι λίγη τύχη παραπάνω δεν θα μας πειράξει!:wink:

Καλή επιτυχία σε ότι σχεδιάζεις σου εύχομαι!

Έχεις απόλυτο δίκιο 100%

Εγώ μετά απ ολη την αρνητική εμπειρία με τον Τσιργ ειπα τα παρατάω. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2020 at 6:21 ΜΜ, natassaki2006 είπε:

Και εγώ αυτά βάζω.. Κ έχω τέλειο ενδομήτριο.. Είναι τα καλύτερα γτ δεν περνάνε από το συκώτι κ δρουν πιο γρήγορα!!

Εγώ τα κολλούσε χέρια μπούτια πλατη

Έφτασα 12 και..

natassaki2006 αυτα τα ντερμεστιλ οντως δεννπαορνανε απο το συκωτι; Γιατι εμενα τα σικλακουρ σε 11 μερες μου εφτασαν τις τρανσαμινασες 200 εψαξα τα παντα στο συκωτι τιππτα οταν λεω τα παντα τα παντα πταν διεκοψα το  το φαρμακο επεσαν μεβτην μοα μου προτειναν το μτερμεατιλ για να μπορεσω να κανω εμβρυομεταφορα

πρίν από 15 λεπτά , Maximo είπε:

natassaki2006 αυτα τα ντερμεστιλ οντως δεννπαορνανε απο το συκωτι; Γιατι εμενα τα σικλακουρ σε 11 μερες μου εφτασαν τις τρανσαμινασες 200 εψαξα τα παντα στο συκωτι τιππτα οταν λεω τα παντα τα παντα πταν διεκοψα το  το φαρμακο επεσαν μεβτην μοα μου προτειναν το μτερμεατιλ για να μπορεσω να κανω εμβρυομεταφορα

Στις 11 μερεα ειχα ενδομητριο 9 χιλιοστα.και σε γυσικο πουωτο δαμε φτανει την 13η μερα στα 10 δεν υπαρχειβθεμα ενδομητριου απλα σε δτσικο κυκλο ειναι λιγοβρισκο γιαυτο μου ειπαν για το ντερμεστιλ.μπας και καταφερω και τα βαλω

πρίν από 17 λεπτά , Maximo είπε:

natassaki2006 αυτα τα ντερμεστιλ οντως δεννπαορνανε απο το συκωτι; Γιατι εμενα τα σικλακουρ σε 11 μερες μου εφτασαν τις τρανσαμινασες 200 εψαξα τα παντα στο συκωτι τιππτα οταν λεω τα παντα τα παντα πταν διεκοψα το  το φαρμακο επεσαν μεβτην μοα μου προτειναν το μτερμεατιλ για να μπορεσω να κανω εμβρυομεταφορα

Στις 11 μερεα ειχα ενδομητριο 9 χιλιοστα.και σε γυσικο πουωτο δαμε φτανει την 13η μερα στα 10 δεν υπαρχειβθεμα ενδομητριου απλα σε δτσικο κυκλο ειναι λιγοβρισκο γιαυτο μου ειπαν για το ντερμεστιλ.μπας και καταφερω και τα βαλω

Εγραφα γρηγορα σορρυ για τα λαθακια απο την μανια μου να σας τα πω!!!χαχααα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Maximo είπε:

natassaki2006 αυτα τα ντερμεστιλ οντως δεννπαορνανε απο το συκωτι; Γιατι εμενα τα σικλακουρ σε 11 μερες μου εφτασαν τις τρανσαμινασες 200 εψαξα τα παντα στο συκωτι τιππτα οταν λεω τα παντα τα παντα πταν διεκοψα το  το φαρμακο επεσαν μεβτην μοα μου προτειναν το μτερμεατιλ για να μπορεσω να κανω εμβρυομεταφορα

Στις 11 μερεα ειχα ενδομητριο 9 χιλιοστα.και σε γυσικο πουωτο δαμε φτανει την 13η μερα στα 10 δεν υπαρχειβθεμα ενδομητριου απλα σε δτσικο κυκλο ειναι λιγοβρισκο γιαυτο μου ειπαν για το ντερμεστιλ.μπας και καταφερω και τα βαλω

Εγραφα γρηγορα σορρυ για τα λαθακια απο την μανια μου να σας τα πω!!!χαχααα

Ναι οντως δεν παίρνανε από το συκώτι...να τα βάλεις είναι πολύ καλά.. το θέμα είναι να τα βρεις γτ είναι δυσευρετα...σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...