Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Την καλησπέρα μου σε όλους/όλες.

Όπως βλέπετε, είμαι νέο μέλος και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ. Είμαι η Νίνα, 42 ετών και με το σύντροφό μου αποφασίσαμε να γίνουμε γονείς. Μετά από αρκετές προσπάθειες φυσικής σύλληψης, το ψάξαμε λίγο περισσότερο και καταλήξαμε στη δωρεά ωαρίων. Είμαστε άσχετοι με την όλη διαδικασία (εντελώς όμως), οπότε θα ήθελα να με βοηθήσετε με ορισμένες εμπειρίες και πληροφορίες. 

Είμαστε από Β. Ελλάδα και βρισκόμαστε σε αναζήτηση κέντρου στη Θεσσαλονίκη. Μου έχουν πει για το Έμβρυολαμπ και το Ιάκεντρο και θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα να τα δω και τα 2. Θα ήθελα να μου πει αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία απο κάποιο από τα προαναφερθέντα κέντρα ή αν έχει να μου προτείνει κάποιο άλλο. Επιπλέον, ίσως θα μπορούσατε να μου πείτε τί να προσέξω, τί να ζητήσω και πού να επικεντρωθώ κατά τις διερευνητικές επισκέψεις μου. Να σημειώσω εδώ ότι έχω Χασιμότο, κάτι που δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και σας (μας) εύχομαι πολλά, γερά και χαρούμενα μωράκια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Συγχαρητήρια νατασσακι , με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου !!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου με το όμορφο όνομα!!!!

1 ώρα πρίν, Ελισώ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου,καλούς διπλασιασμούς τώρα!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!

Υπέροχο νέο!! Να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, PinkNina79 είπε:

Την καλησπέρα μου σε όλους/όλες.

Όπως βλέπετε, είμαι νέο μέλος και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ. Είμαι η Νίνα, 42 ετών και με το σύντροφό μου αποφασίσαμε να γίνουμε γονείς. Μετά από αρκετές προσπάθειες φυσικής σύλληψης, το ψάξαμε λίγο περισσότερο και καταλήξαμε στη δωρεά ωαρίων. Είμαστε άσχετοι με την όλη διαδικασία (εντελώς όμως), οπότε θα ήθελα να με βοηθήσετε με ορισμένες εμπειρίες και πληροφορίες. 

Είμαστε από Β. Ελλάδα και βρισκόμαστε σε αναζήτηση κέντρου στη Θεσσαλονίκη. Μου έχουν πει για το Έμβρυολαμπ και το Ιάκεντρο και θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα να τα δω και τα 2. Θα ήθελα να μου πει αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία απο κάποιο από τα προαναφερθέντα κέντρα ή αν έχει να μου προτείνει κάποιο άλλο. Επιπλέον, ίσως θα μπορούσατε να μου πείτε τί να προσέξω, τί να ζητήσω και πού να επικεντρωθώ κατά τις διερευνητικές επισκέψεις μου. Να σημειώσω εδώ ότι έχω Χασιμότο, κάτι που δυσκολεύει λίγο τα πράγματα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και σας (μας) εύχομαι πολλά, γερά και χαρούμενα μωράκια 

Καλώς όρισες στην παρεα μας και καλή επιτυχία στο νεο σας βήμα!

Εγω ήμουν στο Εμβρυολαμπ και έχω τώρα μια κόρη 10 μηνών από δωρεά. Έμεινα απολύτως ικανοποιημένη. Και από  το νοσηλευτικό κ απ το ιατρικό τμήμα όπως κ απ το εμβρυολογικο.,Γιατρός μου ο Χριστοφ.... με τους συνεργάτες του. 

Η δότρια 29 ετών. Καλό είναι να ζητήσεις κατω των 30 και τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες. Εγω είχα έξι βλαστοκυστες. Εξετάσεις κάνουν τις βασικές αιματολογικές ανοσολογικες υπερηχους ορμόνες κολπικες καλλιέργειες κλπ. Αν αποτύχεις προχωράνε σε παραπάνω εξετάσεις όπως υστεροσκοπηση κ θρομβοφιλια σ.

Εγω πριν είχα πάει Ιακεντρο αλλά έφυγα τρέχοντας. Δεν μου αρεσε ούτε η συμπεριφορά ούτε η προετοιμασία. Κάτι σαν ξεπέτα. Όμως καλό είναι να τα δεις κ τα δυο κέντρα κ να έχεις δίκη σου γνωμη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MaryH είπε:

Καλώς όρισες στην παρεα μας και καλή επιτυχία στο νεο σας βήμα!

Εγω ήμουν στο Εμβρυολαμπ και έχω τώρα μια κόρη 10 μηνών από δωρεά. Έμεινα απολύτως ικανοποιημένη. Και από  το νοσηλευτικό κ απ το ιατρικό τμήμα όπως κ απ το εμβρυολογικο.,Γιατρός μου ο Χριστοφ.... με τους συνεργάτες του. 

Η δότρια 29 ετών. Καλό είναι να ζητήσεις κατω των 30 και τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες. Εγω είχα έξι βλαστοκυστες. Εξετάσεις κάνουν τις βασικές αιματολογικές ανοσολογικες υπερηχους ορμόνες κολπικες καλλιέργειες κλπ. Αν αποτύχεις προχωράνε σε παραπάνω εξετάσεις όπως υστεροσκοπηση κ θρομβοφιλια σ.

Εγω πριν είχα πάει Ιακεντρο αλλά έφυγα τρέχοντας. Δεν μου αρεσε ούτε η συμπεριφορά ούτε η προετοιμασία. Κάτι σαν ξεπέτα. Όμως καλό είναι να τα δεις κ τα δυο κέντρα κ να έχεις δίκη σου γνωμη

Σε ευχαριστώ θερμά, Mary, για τις πολύτιμες συμβουλές σου. 
Να σου ζήσει η κόρη σου, γερή και τυχερή να είναι :)

Σας διαβάζω αρκετούς μήνες και έχετε ήδη λύσει πολλές από τις απορίες μου, αλλά και μου έχετε δώσει άπειρο θάρρος, ακόμα κι αν δεν το ξέρετε. Αν και νιώθω ακόμα πελαγωμένη, ελπίζω να τα βάλω σε μια τάξη όλα και να πάρω τις σωστές αποφάσεις.

καλή δύναμη σε ολες :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , PinkNina79 είπε:

Σε ευχαριστώ θερμά, Mary, για τις πολύτιμες συμβουλές σου. 
Να σου ζήσει η κόρη σου, γερή και τυχερή να είναι :)

Σας διαβάζω αρκετούς μήνες και έχετε ήδη λύσει πολλές από τις απορίες μου, αλλά και μου έχετε δώσει άπειρο θάρρος, ακόμα κι αν δεν το ξέρετε. Αν και νιώθω ακόμα πελαγωμένη, ελπίζω να τα βάλω σε μια τάξη όλα και να πάρω τις σωστές αποφάσεις.

καλή δύναμη σε ολες :)

Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους και θα γινουν όπως πρέπει.Κανε  μια έρευνα αγοράς σ αυτά τα δυο κέντρα κ το ένστικτο σου θα μιλήσει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να ρωτησω κατι ασχετο.Συζητουσαμε με μια φιλη και νομιζε οτι οσο σχετικη ειμαι για τα πριν τη συλληψη , τοσο σχετικη θα ειμαι και για το μετα..Και δεν ειχα ιδεα τι να της απαντησω...Οι κοπελες που ειστε με δωρεα στην αυχενικη πηγατε σε εμβρυομητρικο,εξειδικευμενο, σε ολες τις πολεις υπαρχουν καποιοι πολυ καλοι, ή την κανατε στο γιατρο σας?

Εγω εχω εμπειρια μονο απο την αδερφη μου , που στα 42 της με δικα της ωαρια, εκανε την αυχενικη στο τοτε γιατρο της τα ειδε ολα πολυ  καλα και οταν εκανε αμνιο λογω ηλικιας ειχε down το εμβρυακι..Και μετα στην ανηψια μου πηγε στον καλυτερο εμβρυομητρικο, πως τους λενε...Αλλα ητανε και ωαρια 42...

Εχω χρόνια να ακούσω απλό γυναικολόγο να κανει την αυχενική, β επιπεδου και ντοπλερ. Σε στέλνουν όλοι σε εμβρυομητρικο.

8 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Είχες Δεν Είχες με συγκίνησες αμάν!!!!Και εγώ σε αγαπώ και σε ευχαριστώ για όλα!!!ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πάνε κατευχην!!!

Να χαίρεσαι τη ζουζουνα σου γλυκιά μου Ραφαέλα!!!!

Χοροπηδα εσύ για μένα μιας κ εγω δεν μπορώ...!!!!χαϊδεύω κοιλίτσα Ναι!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!!σου εύχομαι κ εσένα μια υγιέστατη εγκυμοσύνη!!!

Ολα θα πανε καλα κορίτσι μου , το χειμερινό μωράκι σου ειναι καθ οδον!!!

@Ελισώ τι τέλειο τικεράκι!!!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχω χρόνια να ακούσω απλό γυναικολόγο να κανει την αυχενική, β επιπεδου και ντοπλερ. Σε στέλνουν όλοι σε εμβρυομητρικο.

Ολα θα πανε καλα κορίτσι μου , το χειμερινό μωράκι σου ειναι καθ οδον!!!

@Ελισώ τι τέλειο τικεράκι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κάντι μου!!!!μακάρι όλα να πάνε καλά Παναγία μου!!!!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Χαχαχα...γτ εγώ νομίζεις το πιστεύω????Ούτε καν...φαντάσου ότι τώρα βγήκα κ αγόρασα ένα σουτιέν..καλα ειχα κ από το Πάσχα ξάπλα.. Αλλά πραγματικά δεν το έχω πιστέψει...Κ Δεν ξέρω πότε θα το κάνω.. 

:):)

Κορίτσι μου γλυκό με το καλό το μωράκι σου!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ για σένα!!!! Χαρούμενη μανούλα πολλά συγχαρητήρια!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Κορίτσι μου γλυκό με το καλό το μωράκι σου!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ για σένα!!!! Χαρούμενη μανούλα πολλά συγχαρητήρια!!!!

Τουτουνακι μου σε ευχαριστω παρα πολυ..μακάρι όλα να πάνε καλά...έχουμε μοιραστεί πολλά εμείς...είναι καλά τα μωράκια σου???Εσύ????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Τουτουνακι μου σε ευχαριστω παρα πολυ..μακάρι όλα να πάνε καλά...έχουμε μοιραστεί πολλά εμείς...είναι καλά τα μωράκια σου???Εσύ????

Όλα θα πάνε υπέροχα Νατασσακι μου, το αξίζεις!!! Όλες οι κοπέλες το αξίζουν!!! Εμείς είμαστε μια χαρά, μεγαλώνουμε και τρελαινουμε τους πάντες!!! Είμαστε κιόλας 5 μηνών!!!! 

Έκανες την αυχενική σου, είδατε το φύλλο???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Όλα θα πάνε υπέροχα Νατασσακι μου, το αξίζεις!!! Όλες οι κοπέλες το αξίζουν!!! Εμείς είμαστε μια χαρά, μεγαλώνουμε και τρελαινουμε τους πάντες!!! Είμαστε κιόλας 5 μηνών!!!! 

Έκανες την αυχενική σου, είδατε το φύλλο???

Απαπα μεγαλώσετε καλέ!!!τρελαίνετε κόσμο τώρα!!!!Μπράβο κοριτσάκι μου χίλια μπράβο...

Την τεταρτη εχω Αυχενική και έχω πολύ άγχος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2021 at 12:39 PM, natassaki2006 said:

Κορίτσια μου καλημέρα..Να δώσω κ εγω λοιπόν με τησειρα μου ελπίδα σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν για το θαύμα.

Μετά από εμβρυομεταφορα 2 υπέροχων βλαστοκυστουλων έμεινα έγκυος και τώρα διανύω την 11η εβδομαδα.δεν το έχω πιστέψει ακόμα διότι πέρασα πάρα πολλά.εμφυτευτηκαν κ τα 2 ζουζούνια αλλά το ενα δεν πήγαινε καλά μου δημιούργησε αιμορραγίες μέχρι να αποκολληθεί κ να φύγει αλλα δόξα το θεό το άλλο μωράκι το κατσαριδακι μου όπως το λέω εγώ μεγαλωνει κ γεμίζει την καρδιά μου αγάπη..

Ετών 46μισο κορίτσια μου..3 χρόνια προσπάθειες 2η φορά με δανεικά..θα ευγνωμονώ για πάντα αυτό το υπεροχο πλάσμα που μου έδωσε τα χρυσα αυγά της.ελπιζω να πάνε όλα καλά από δω κ πέρα..μπας κ το πιστέψω κ λίγο ότι είμαι έγκυος.

Κορίτσια μου μην το βάζετε κάτω.. να είστε σίγουρες ότι θα πετύχετε..γιατι θα πετύχετε!!

Σας φιλώ γλυκά!!

Τι καλα νεα ειναι αυτα!! Συγχαρητηρια!! Το κατσαριδακι μια χαρα βολευτηκε στην κοιλιτσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Τι καλα νεα ειναι αυτα!! Συγχαρητηρια!! Το κατσαριδακι μια χαρα βολευτηκε στην κοιλιτσα!!

Χαχαχα...σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μέλλουσα μανουλα...

Και ξέρεις γτ το λέω κατσαριδακι?γτ οι κατσαρίδες επιβιώνουν παντού.. Κ αυτό πέρασε τόσα πολλά μέσα στην κοιλίτσα μου..κ άντεξε..

Έτσι θέλω να συνεχίσει δυνατό....!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, natassaki2006 said:

Χαχαχα...σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μέλλουσα μανουλα...

Και ξέρεις γτ το λέω κατσαριδακι?γτ οι κατσαρίδες επιβιώνουν παντού.. Κ αυτό πέρασε τόσα πολλά μέσα στην κοιλίτσα μου..κ άντεξε..

Έτσι θέλω να συνεχίσει δυνατό....!!!

Ψυχη μου! Ετσι θα συνεχισε! Περασε η δυσκολη περιοδος! Καλη επιτυχια με την αυχενικη, να το απολαυσεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...