Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ωραία , αφού έχεις δυο εμβρυακια βαλε τα κ προχωρά. Μπορεί να είναι τα τυχερά σου! Μην σκεφτεσαι από τώρα τι θα κανεις μετά. Επικεντρωσου στην επόμενη προσπάθεια. Ευχομαι τριτη κ τυχερή!

Ναι, αυτό πρέπει να κάνω!

Και πρώτα πρώτα, να ηρεμήσω...

Ευχαριστώ για τις ευχές σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 9/9/2021 at 4:59 ΜΜ, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε από προσωπική εμπειρία;

Από ότι έχω διαβάσει παλιότερα εδώ στο φόρουμ, κάποιες κοπέλες που απέτυχαν με την πρώτη δότρια, πέτυχαν με την δεύτερη...

Υπό ποιες συνθήκες έγινε η αλλαγή αυτή, στην δεύτερη δότρια;

Δεν ήταν καλές οι βλαστοκύστες; Κάτι άλλο;

Λίγο προχειρη ερώτηση, αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις δυο αρνητικές χοριακές μου...

Ο γιατρός μου θεωρεί οτι αφού πήραμε 5 καλές βλαστοκύστες, από δότρια που έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη, μάλλον δεν βρισκεται εκεί το πρόβλημα...

Απλά είπα να ρωτήσω και εσας για τις δικές σας εμπειρίες

Εγώ πάω για τρίτη δότρια. Είχα 3 βιοχημικές με δωρεά (και με δικά μου είχα εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε) Γενικά νομίζω ότι κάποιοι γιατροί το παρακάνουν με τα υψηλά ποσοστά. Μιλάνε και λένε πολλά. Εμας ο Τσιργ μας μίλησε για 87% επιτυχία.  Αλλα δυστυχώς τίποτα.  Όταν ρωτήσαμε τι πιστεύετε ότι έφταιξε, φυσικα δεν πήραμε απάντηση και μας είπε να πάμε στη Λευκού ή στον Οικονόμου γιατι αυτός έδωσε άριστα έμβρυα (δηλαδη μόνο συγγνώμη που δε μας είπε να του ζητήσουμε που του χαλάσαμε τα ποσοστά του). Με λίγα λόγια  (κάποιοι) όταν θέλουν να πουλήσουν σου λένε σίγουρα θα μείνεις. Κατά τη γνώμη μου η δοτρια δινει ποσοστό επιτυχίας όσο θα είχε μια κοπέλα 30 ετών κάνονταςεξωσωματικη. Που είναι 1/4 (αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι) Ξέρω κοπέλα που έφτασε 6 δότριες για να καταφέρει τα δίδυμακια τελικά.  Κι εγώ σε απόγνωση είμαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Egina mama είπε:

@Ελισώ πηγές σπιτάκι σου ? Τι κάνεις?

@anoulious έκανες υπέρηχο καρδιάς? Πώς είστε μαμά και γιος? Και ποτε έχεις Πητ κορίτσι μου?

Απορώ....με βλέπεις;;;;;!!! :)

κορίτσια μου πρίν λίγο πήρα εξιτήριο, καθαρα για ψυχολογικους λόγους είπε ο γιατρός. 27 ημέρες νοσηλείας,προς 28...

Δυστυχώς όμως δεν εχω τράχηλο, άνοιξε, θα είμαι ξαπλωμένη όμως σπιτι μου και κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι καλό για το μωράκι.Τρίτη ξανά θα πάω για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο και βλεπουμε.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ελισώ said:

Απορώ....με βλέπεις;;;;;!!! :)

κορίτσια μου πρίν λίγο πήρα εξιτήριο, καθαρα για ψυχολογικους λόγους είπε ο γιατρός. 27 ημέρες νοσηλείας,προς 28...

Δυστυχώς όμως δεν εχω τράχηλο, άνοιξε, θα είμαι ξαπλωμένη όμως σπιτι μου και κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι καλό για το μωράκι.Τρίτη ξανά θα πάω για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο και βλεπουμε.

Γιουπι!!!Μπραβο!Και μια εβδομαδα να κερδισεις ακομη μια χαρα θα εισαι!Καλη ξεκουραση στο σπιτακι σου.

35 minutes ago, Egina mama said:

@Ελισώ πηγές σπιτάκι σου ? Τι κάνεις?

@anoulious έκανες  καρδιάς? Πώς είστε μαμά και γιος? Και ποτε έχεις Πητ κορίτσι μου?

Γεια σου κοριτσι!Συγκινουμαι που με θυμασαι.Εκανα εμβρυοκαρδιογραφημα.Το νινι ειναι μια χαρα.Μολις γυρισα απο το Νοσοκομριο που κανω τη θεραπεια μου και ειμαι κουρελι!Τυπικα η Πητ ειναι 7/1.Αλλα λογω σακχαρου θα γεννησω λογικα νωριτερα...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, pocm είπε:

Εγώ πάω για τρίτη δότρια. Είχα 3 βιοχημικές με δωρεά (και με δικά μου είχα εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε) Γενικά νομίζω ότι κάποιοι γιατροί το παρακάνουν με τα υψηλά ποσοστά. Μιλάνε και λένε πολλά. Εμας ο Τσιργ μας μίλησε για 87% επιτυχία.  Αλλα δυστυχώς τίποτα.  Όταν ρωτήσαμε τι πιστεύετε ότι έφταιξε, φυσικα δεν πήραμε απάντηση και μας είπε να πάμε στη  ή Λευκού ή στον Οικονόμου γιατι αυτός έδωσε άριστα έμβρυα (δηλαδη μόνο συγγνώμη που δε μας είπε να του ζητήσουμε που του χαλάσαμε τα ποσοστά του). Με λίγα λόγια  (κάποιοι) όταν θέλουν να πουλήσουν σου λένε σίγουρα θα μείνεις. Κατά τη γνώμη μου η δοτρια δινει ποσοστό επιτυχίας όσο θα είχε μια κοπέλα 30 ετών κάνονταςεξωσωματικη. Που είναι 1/4 (αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι) Ξέρω κοπέλα που έφτασε 6 δότριες για να καταφέρει τα δίδυμακια τελικά.  Κι εγώ σε απόγνωση είμαι. 

Δηλαδή θεωρείς οτι σε κάποιες περιπτώσεις, όπως η δική σου είναι θέμα δότριας και πιθανοτήτων; ή αλλιώς δεν ήτανε να γίνει;

Όλες οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ; Η αιματολόγος τι λεει;

Σε καταλαβαίνω πάντως να σε έχει πάρει  απο κατω, σου εύχομαι με την επομενη φορά να πάνε όλα καλά.

Είναι πολύ ψυχοφθορα η αποτυχία με δότρια... Εχεις δίκιο, οι γιατροί θα έπρεπε να μην μας λενε τόσο μεγάλα ποσοστά επιτυχίας, αλλά από την άλλη...πολλές κοπέλες τα καταφέρνουν με την πρώτη δότρια...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, chitaneta said:

Δηλαδή θεωρείς οτι σε κάποιες περιπτώσεις, όπως η δική σου είναι θέμα δότριας και πιθανοτήτων; ή αλλιώς δεν ήτανε να γίνει;

Όλες οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ; Η αιματολόγος τι λεει;

Σε καταλαβαίνω πάντως να σε έχει πάρει  απο κατω, σου εύχομαι με την επομενη φορά να πάνε όλα καλά.

Είναι πολύ ψυχοφθορα η αποτυχία με δότρια... Εχεις δίκιο, οι γιατροί θα έπρεπε να μην μας λενε τόσο μεγάλα ποσοστά επιτυχίας, αλλά από την άλλη...πολλές κοπέλες τα καταφέρνουν με την πρώτη δότρια...

Νομιζω στη σελιδα 909-908 εχω κανει ενα σχετικο πινακακι.Απο ψαξιμο που εκανα και μετα, το ποσοστο , στην καλυτερη με δοτρια (μικρη κυριως)ειναι κατω απο 50.40 κατι, αν ειναι ολα οκ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Απορώ....με βλέπεις;;;;;!!! :)

κορίτσια μου πρίν λίγο πήρα εξιτήριο, καθαρα για ψυχολογικους λόγους είπε ο γιατρός. 27 ημέρες νοσηλείας,προς 28...

Δυστυχώς όμως δεν εχω τράχηλο, άνοιξε, θα είμαι ξαπλωμένη όμως σπιτι μου και κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι καλό για το μωράκι.Τρίτη ξανά θα πάω για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο και βλεπουμε.

Ολα γινονται για να ειστε και οι δυο καλα!

Μωρακι & μανουλα οποτε εσυ ηρεμια ξεκουραση .εχρι να μπορεσεις να πας καμια βολτουλα γιατρου επιτρεποντος 

Σημασια εχει οτι εισαι σπιτακι σου

1 hour ago, mominthemaking είπε:

Ναι.δε θέλω να τον αλλάξω είναι καλός γιατρός και άνθρωπος.αλλα από το κέντρο είμαι απογοητευμένη...

ειδικά με την picsi το ότι έπρεπε να τους το πούμε εμείς με ξεπερνάει..

και να έχουμε μετά καλύτερα αποτελέσματα...

είναι κρίμα που χάσαμε τόσα ωάρια τζαμπα

και δεν τους συγχωρώ ότι δεν νοιάζονται για το αν θα χαθεί το ωάριο λόγω καθυστέρησης.

μιλησα με τον γιατρό μου έδωσε κάποιες λύσεις και ειπαμε να κάνουμε μια δυο προσπάθειες ακόμα

ειναι τόσο ακομπλεξαριστος που μου λέει να κάνω ωοληψια με άλλον Μπας και αλλάξει το γούρι 

 

2 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Απορώ....με βλέπεις;;;;;!!! :)

κορίτσια μου πρίν λίγο πήρα εξιτήριο, καθαρα για ψυχολογικους λόγους είπε ο γιατρός. 27 ημέρες νοσηλείας,προς 28...

Δυστυχώς όμως δεν εχω τράχηλο, άνοιξε, θα είμαι ξαπλωμένη όμως σπιτι μου και κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι καλό για το μωράκι.Τρίτη ξανά θα πάω για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο και βλεπουμε.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Απορώ....με βλέπεις;;;;;!!! :)

κορίτσια μου πρίν λίγο πήρα εξιτήριο, καθαρα για ψυχολογικους λόγους είπε ο γιατρός. 27 ημέρες νοσηλείας,προς 28...

Δυστυχώς όμως δεν εχω τράχηλο, άνοιξε, θα είμαι ξαπλωμένη όμως σπιτι μου και κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι καλό για το μωράκι.Τρίτη ξανά θα πάω για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο και βλεπουμε.

Κάθε μέρα είναι κέρδος! Υπομονή, έχεις τις ευχές μου μέσα από την καρδιά μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Δηλαδή θεωρείς οτι σε κάποιες περιπτώσεις, όπως η δική σου είναι θέμα δότριας και πιθανοτήτων; ή αλλιώς δεν ήτανε να γίνει;

Όλες οι εξετάσεις σας βγαίνουν οκ; Η αιματολόγος τι λεει;

Σε καταλαβαίνω πάντως να σε έχει πάρει  απο κατω, σου εύχομαι με την επομενη φορά να πάνε όλα καλά.

Είναι πολύ ψυχοφθορα η αποτυχία με δότρια... Εχεις δίκιο, οι γιατροί θα έπρεπε να μην μας λενε τόσο μεγάλα ποσοστά επιτυχίας, αλλά από την άλλη...πολλές κοπέλες τα καταφέρνουν με την πρώτη δότρια...

Όλες οι εξετάσεις οκ. Πήγα και στον Αναγνώστου. Με είδε η συνεργάτιδα του και πραγματικά η κοπέλα μου είπε δεν υπάρχει πουθενά πρόβλημα. Υπάρχει ένα ποσοστό αποβολών  που δεν μπορούμε να βρούμε την αιτία(αν εξαιρέσουμε τα βασικά θρομβοφυλιες κτλ)  η επιστήμη δεν τα έχει αποκωδικοποιήσει ακόμα. Νομίζω εκεί είμαι. Οπότε προσευχές μόνο.  Είναι ξεκάθαρο ότι το πρόβλημα μου δεν είναι τα ωαρια μου. Όλα εμφυτεύεται και πανε 5-8η βδομάδα. Το δικό μου έχει φτάσει μέχρι 8η βδομάδα.  

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Νομιζω στη σελιδα 909-908 εχω κανει ενα σχετικο πινακακι.Απο ψαξιμο που εκανα και μετα, το ποσοστο , στην καλυτερη με δοτρια (μικρη κυριως)ειναι κατω απο 50.40 κατι, αν ειναι ολα οκ.

Ναι είχα γράψει κι εγώ νομίζω. Εγώ πάω για τρίτη τώρα. Θα μπω να τα ξαναδιαβάσω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Απορώ....με βλέπεις;;;;;!!! :)

κορίτσια μου πρίν λίγο πήρα εξιτήριο, καθαρα για ψυχολογικους λόγους είπε ο γιατρός. 27 ημέρες νοσηλείας,προς 28...

Δυστυχώς όμως δεν εχω τράχηλο, άνοιξε, θα είμαι ξαπλωμένη όμως σπιτι μου και κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι καλό για το μωράκι.Τρίτη ξανά θα πάω για καρδιοτοκογραφο κ υπέρηχο και βλεπουμε.

Ναι σε βλέπω... χαχαχαχα. Χαίρομαι που είσαι σπιτάκι σου και που σύντομα θα αγκαλιάσεις το μωράκι σου. Με ξεκούραση απόλυτη και ηρεμία είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις να μπεις στον μήνα σου.

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Γιουπι!!!Μπραβο!Και μια εβδομαδα να κερδισεις ακομη μια χαρα θα εισαι!Καλη ξεκουραση στο σπιτακι σου.

Γεια σου κοριτσι!Συγκινουμαι που με θυμασαι.Εκανα εμβρυοκαρδιογραφημα.Το νινι ειναι μια χαρα.Μολις γυρισα απο το Νοσοκομριο που κανω τη θεραπεια μου και ειμαι κουρελι!Τυπικα η Πητ ειναι 7/1.Αλλα λογω σακχαρου θα γεννησω λογικα νωριτερα...

Μα είναι δυνατόν να μην θυμόμαστε εσένα και τον μπέμπη? Ανυπομονούμε μαζί σου. Χαίρομαι που ήταν όλα καλά και με τον υπέρηχο καρδιάς. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pocm said:

Όλες οι εξετάσεις οκ. Πήγα και στον Αναγνώστου. Με είδε η συνεργάτιδα του και πραγματικά η κοπέλα μου είπε δεν υπάρχει πουθενά πρόβλημα. Υπάρχει ένα ποσοστό αποβολών  που δεν μπορούμε να βρούμε την αιτία(αν εξαιρέσουμε τα βασικά θρομβοφυλιες κτλ)  η επιστήμη δεν τα έχει αποκωδικοποιήσει ακόμα. Νομίζω εκεί είμαι. Οπότε προσευχές μόνο.  Είναι ξεκάθαρο ότι το πρόβλημα μου δεν είναι τα ωαρια μου. Όλα εμφυτεύεται και πανε 5-8η βδομάδα. Το δικό μου έχει φτάσει μέχρι 8η βδομάδα.  

Ναι είχα γράψει κι εγώ νομίζω. Εγώ πάω για τρίτη τώρα. Θα μπω να τα ξαναδιαβάσω 

Ανεξαρτητα απο τις εξετασεις, που ολα ητανε καλα, επειδη κανεις δε ξερει πως αντιδραει ο οργανισμος σου με την προγεστερονη, εσυ ζητησε να σου γραψει οσες ταινιες γινεται ,αν γινεται και κανε μετρησεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anoulious είπε:

Ανεξαρτητα απο τις εξετασεις, που ολα ητανε καλα, επειδη κανεις δε ξερει πως αντιδραει ο οργαξισκος σου με την προγεστερονη, εσυ ζητησε να σου γραψει οσες ταινιες γινεται ,αν γινεται και κανε μετρησεις.

Τι ταινίες εννοείς??? Μέτρησης ζαχάρου 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pocm said:

Τι ταινίες εννοείς??? Μέτρησης ζαχάρου 

Ναι μετρησης σακχαρου.Νομιζω οσο επαιρνα γκλουκοφας με καποιο πρωτοκολλο που περνανε στο συστημα δικαιουμουν καποιες, οχι πολλες οπως με ινσουλινη. Τωρα που το ξανασκεφτομαι , αν δεν παιρνεις κατι, παιρνεις?,μαλλον δε θα μπορει να σου γραψει.Σου το λεω γιατι ειναι ακριβουτσικες..Ισως χρειαστει να τις αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2021 at 11:46 ΜΜ, anoulious είπε:

Ναι μετρησης σακχαρου.Νομιζω οσο επαιρνα γκλουκοφας με καποιο πρωτοκολλο που περνανε στο συστημα δικαιουμουν καποιες, οχι πολλες οπως με ινσουλινη. Τωρα που το ξανασκεφτομαι , αν δεν παιρνεις κατι, παιρνεις?,μαλλον δε θα μπορει να σου γραψει.Σου το λεω γιατι ειναι ακριβουτσικες..Ισως χρειαστει να τις αγορασεις.

Καλησπέρα άργησα να απαντήσω γιατί κάπως μου ανακατευτηκαν όλα. Για πρώτη φορά στη ζωή μου αδιαθέτησα αρκετά  νωρίτερα από ότι περίμενα.

Έχω βλαστοκυστες (τριτη δότρια) στην κατάψυξη οπότε πήγα για τον υπέρηχο και μου είπε ξεκινάμε. Μου ήρθε απότομο βέβαια αλλά οκ την παλεύω. Πείτε μου τώρα  οι πιο ψαγμένες που πάω ενδοκρινολόγο πχ???   Να μετράω μόνη μου ζάχαρο. ???

Από τον Αναγνώστου για την περιπτωση μου , μου είπαν  ότι πρέπει σαλοσπιρ και plaquenil. Αυτά ακριβώς μου εδωσε ο Ψαθάς χωρίς να του πω κάτι.

Τώρα αγχώθηκα λίγο μήπως έπρεπε να κάνω κάτι και δεν το έκανα???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...