Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Maximo είπε:

Δεν ξερεις τι ανακουφιση μου δινεις γιατι διαβαζα διαφορα να σου ζησουν τα παιδακια σου διδυμακια εσυ μια χαρα

 Δηλαδη και εσενα μετα που επανελαβες μερα απο δυο μερες η τρεις ειχε ανεβει;στο ρωταω γιατι ετσι οπως παει θα βγει εκτος οριων για την εβδομαδα που  θα μαι)βασει γιατρου ειμαι 4η εβδομαδα και 1 μερα)

Ένα κοριτσάκι έχω. Το ένα προχώρησε τελικά. 

Σ εμενα ήταν πολυ 

ψηλές λόγω δίδυμων. 

Στη β επαναληπτικη ήταν 1200

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, anoulious said:

Στα 9-10   ωριμα ωαρια σχεδον ολοι παιρνουν 4, καποιοι λιγοι 5 και ενα 10%  περιπου 6. Για πανω απο 10 ωαρια πρεπει οπωσδηποτε πανω απο 4 να παρετε.Αν οντως τα δινουν ολα.Ειναι πολλα τα χρηματα και ειναι μεγαλη ασφαλεια να εχετε εμβρυα για πανω απο 2 προσπαθειες.

Δεν ηξερα οτι θα προχωρησεις με δωρεα.Καλη αρχη και καλη επιτυχιαααα!!!

Ε κοίτα η fsh μου συνεχώς μεγαλώνει.. Εχει φτάσει 25 οπότε πλέον είναι μονόδρομος. Και καλύτερα να γίνει τώρα που είναι καλό το ενδομήτριο γιατί όσο μεγαλώνει αυτή λεπταινει το ενδομήτριο.. Κοινώς προ-εμμηνόπαυση.. 

Ευχαριστουμε πολύ πολύ!! :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 3:13 ΠΜ, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια χτες ηρθαν στον κοσμο τα μωρακια μας!!! Ακομα δεν το εχω πιστεψει, ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα, κλαιω συνεχεια απο χαρα, ειμαι γεματη απο αγαπη! 

Τη χαρα αυυη την οφριλω σε εσας γιατι αν δεν ηταν το γκρουπ, οι κοπελες, θα τα ειχα παρατησει η θα ειχα παει σε αλλο δρομο! Και το εννοω! Η χαρα μου σημερα ειναι κ για εσας, σας ευχομαι ολα μα ολα τα καλα του κοσμου! Μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας! Οσες ειστε στην προσπαθεια, η συμβουλη μου ειναι να διαλεξετε την ευκολη για εσας λυση. Καμια ταλαιπωρια δεν αξιζει οταν το αποτελεσμα, ολη αυτη η χαρα κ αγαπη, ειναι το ιδιο!

Παω να αγκαλιασω τα μωρα μου! Σας φιλω!

Δώσε αγκαλιές και φιλιά στον κόσμο σου όλο. Να σας ζήσουν και να είναι γερά και τυχερά και εσείς να τα καμαρώνετε.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Maximo είπε:

Καλησπερα θα θελα την γνωμη σους εμβρυομεταφορα 20/9 και χοριακη σημερα 240,90(μια βλαστοκυστη απο καταψυξη )μηπως ειναι πολυ υψηλη πως σου φαινεται;εσεβι εμπειρια εχεις;

 

Φυσικά κ είναι πολύ καλή χοριακη σου!!!συγχαρητήρια κορίτσι μου...ολα να σου πάνε κατευχην από δω κ μπρος...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2021 at 3:54 ΜΜ, Georgia81 είπε:

Κορίτσια γειά σας!!!!!!! Μπαίνω και γω στην παρέα σας δεν έχω γράψει αλλά σας διαβάζω καιρό , αποφάσισα και γω μετά απο τεράστια ταλαιπωρία να προχωρήσω με δανεικά ωάρια, οπότε οποιαδήποτε συμβουλή, σύσταση γιατρού, τι να ψάξω, θα ήτανε πολύ χρήσιμη. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και με πολλά μωράκια στην αγκαλιά μας.

Καλημέρα. Εγώ θα πω τη γνώμη μου για τρία (τέσσερα)κέντρα στα οποία έχω πάει και έχω εγώ η ίδια αποψη. Το τέσσερα το βάζω σε παρένθεση γιατι το ενα είναι το Έλενα στο οποίο δεν έκανα με δωρεά. Είναι ένα εξαιρετικό  κέντρο. Δε θυμίζει δημόσιο νοσοκομείο. Το προτείνω σε μικρές κοπέλες που πάνε με απλα πρωτόκολλα. Φυσικά Όλα δωρεάν.

Μητέρα.  Προσπάθησαν να το στήσουν και πήγε προσωπικό απο το Ιασω να βοηθησει. Είχα διάφορα θέματακια αλλα είναι αρκετά καλό κεντρο. Πανε διάφοροι γιατροί εκει.

 

ΑΚΕΣ : ούτε προσωπικά δεδομένα τηρούνται ουτε τίποτα. Σε φωνάζουν με το ονομά σου , τα χαρτιά οτι να ναι, οι βοηθοί σου λένε ιστορίες άλλων γυναικών (υποθέτω για μένα θα έλεγαν και σε άλλες). Όμως θεωρώ έχει ένα καλό εργαστήριο. Είναι τρομερά στενό. Σε βλέπουν όλοι περιμένεις απ'εξω. Δεν σε κάνει κανείς να νοιώθεις καλα. Δεν θέλω ούτε απέξω να περνάω πια. 

Ιασω: είναι το καλύτερο κέντρο που έχω πάει. Εχει 5 άτομα προσωπικό ΜΟΝΟ στο σαλόνι. Υπάρχει απόλυτος σεβασμός στα προσωπικά  δεδομένα. Δεν φωνάζουν ποτέ το όνομα σου. Κωδικό ή το όνομα του γιατρού σου. Μια φορά με καθυστέρησε 15 λεπτά η υπεύθυνη και μου ζήτησε χίλια συγγνώμη.

(Αντίθετα στο ΑΚΕΣ που περίμενα 50 λεπτά για να κάνω μια χοριακή μου είπε με θράσος δεν μπορώ να κάνω κάτι.  Μόνο συγγνώμηπου δε μου είπε να της ζητήσω)

Βασει αυτών που διαβάζω το ιασώ έχει το καλύτερο εργαστήριο αλλά ειλικρινά σε αυτό δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί δεν είμαι βιολόγος. 

Το βασικό είναι οτι στο ιασω δεν εχω φύγει ποτέ αγχωμένη ή κλαμμένη. Νοιώθω ότι όλα ρέουν ομαλά. Δε Νοιώθω να με κουτσομπόλευει καποιος ή να με μειώνει κατι που στο ΑΚΕΣ το ένοιωθα καθε μέρα. Στο ιασώ έχει αρκετό κόσμο βέβαια αλλά για μένα είναι θετικό γιατί παίρνω τον καφέ μου  κάθομαι στο σαλόνι και δεν ξέρει κάνεις τι κάνω.  Αυτό εμένα με κάνει να Νοιώθω άνετα.  Κάποιον άλλον ίσως όχι. Αντικειμενικά εχει τους καλύτερους γιατρούς και μπορείς να διαλέξεις γιατι ειναι αρκετοί. 

Να σημειώσω ότι δεν εχω καταφέρει ακόμα. Συνεπώς μιλαω για όλα τα κέντρα Αντικειμενικά και όπως εγω βίωσα ολο αυτό 

 

 

On 29/9/2021 at 11:30 ΜΜ, Arriel_83 είπε:

Δηλαδή αυτά τα λίγα κέντρα που λες, πόσα ωαρια δίνουν? 

Γενικά πόσα ωαρια μπορεί να δώσει μια υγιής γυναίκα? Γιατί εμάς μας είπαν πως ότι βγάλει η δότρια (23 ετών) θα είναι δικό μας. Όταν ρωτησαμε νούμερο μας είπαν 10-15 ωαρια.. 

Επισης έχω και άλλη απορία. Λέει 23 ετών. Πώς εξασφαλίζεις ότι λέει την αλήθεια? 

Ο σύζυγος ζήτησε να δει φώτο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι θα είναι κοντά στα χρώματα μας. Μην βγει κανένα παιδί με γαλανά ματια. Είπε ο γιατρός ότι δεν γίνεται. Οκ δεκτό. Πως εξασφαλίζεις όμως ότι θα είναι κάτι κοντά στα δικά σας χαρακτηριστικα και χρώματα? 

Πραγματικά για την ειλικρίνεια τους δεν μπορείς να είσαι σίγουρη. Τα μικρά κέντρα κάνουν ότι θέλουν. Εμάς ο Τσιργ μας είπε 10 ωάρια. Τελικά στο χαρτί έγραψε 9  που έγιναν 5 βλαστοκύστες.  Και τελικά οι βλαστοκύστες ήταν 4. Δηλαδή δούλεμα. Προτίμησε μεγάλο κέντρο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Φυσικά κ είναι πολύ καλή χοριακη σου!!!συγχαρητήρια κορίτσι μου...ολα να σου πάνε κατευχην από δω κ μπρος...!!!

Σευχαριστω γλυκια μου!!!και εσυ καλη συνεχεια!!!!σεχω παντα στο μυαλο μου γιατι απο τοτε που μιλησαμε αρχισα τα dermestil.το μικρο τσιροτο ετσι θα το λεω αν παει καλα!!!και εσυ με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pocm said:

Πραγματικά για την ειλικρίνεια τους δεν μπορείς να είσαι σίγουρη. Τα μικρά κέντρα κάνουν ότι θέλουν. Εμάς ο Τσιργ μας είπε 10 ωάρια. Τελικά στο χαρτί έγραψε 9  που έγιναν 5 βλαστοκύστες.  Και τελικά οι βλαστοκύστες ήταν 4. Δηλαδή δούλεμα. Προτίμησε μεγάλο κέντρο 

Τι λες τώρα..! 

Μικρά μεγάλα δεν ξέρω.. Τελικά όλα ειναι θέμα γιατρού.. Γιατί είδα τι γράφεις για το Ιασώ και ειναι τελείως αντίθετα από αυτά που γράφουν στο άλλο thread της εξωσωματικής. 

Μια επίσκεψη που έκανα κι εγώ εκεί οκ μου φάνηκε πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Τι λες τώρα..! 

Μικρά μεγάλα δεν ξέρω.. Τελικά όλα ειναι θέμα γιατρού.. Γιατί είδα τι γράφεις για το Ιασώ και ειναι τελείως αντίθετα από αυτά που γράφουν στο άλλο thread της εξωσωματικής. 

Μια επίσκεψη που έκανα κι εγώ εκεί οκ μου φάνηκε πάντως. 

Η αλήθεια είναι οτι το αν σ άρεσει ένα κέντρο ειναι υποκειμενικό. Δηλ μπορει σε κάποιους να μην αρέσει. Αποδεκτό 

 

Όμως το Ιασώ ειναι το μόνο με τόση συνέπεια στο iso. Αυτό ορίζει αντικειμενικά την ποιότητα. Δηλ ξέρεις ότι δεν σε δουλεύουν. 

Από την άλλη τα μικρά κέντρα (πιστεύω)βάζουν τους υπαλλήλους να γράφουν κριτικές. Εδω σε εμένα ειπε ο τσιργ μπες κ γράψε. Εγω θα ντρεπόμουν να το πω αν ήμουν γιατρός.  Άλλοι γιατροί δεν ξέρουν καν το parents cafe και γι αυτό δε βλέπουμε τα ονόματα τους εδω. Π.χ. Ο ψαθας ειναι πρωτοπόρος παγκοσμίως. Το όνομά του σπάνια εμφανίζεται εδω.  Φυσικά η επιστημονική κοινότητα τον αναγνωρίζει ως εξαιρετικό επιστήμονα.  Οπότε διαβάζουμε,  φιλτράρουμε και επιλέγουμε αυτο που μας εκφράζει. Κι εγω πήγα τσιργ επειδή τον πολυδιαβασα εδώ.  Λάθος μου. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ιλα τα κοριτσια του φορουμ!!

Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα!! 

Εχω πολυ καιρο να μπω κ δεν εχω παρακολουθησει τα νεα σας! 

Ηθελα να ρωτησω κατι και οποια κοπελα γνωριζει, ας μου πει.

Ηλικια 44 πλεον, πρώτη εξωσωματικη με δικα μου ωαρια πριν 9 μηνες, πετυχα με την 1η εμφυτευση σε διδυμα 3ων ημερών, που δυστυχως παλλινδρομησαν νωρις. Δευτερη προσπαθεια, παλι με τριων ημερων, αρνητικο. Και σκεφτομαι να προχωρησω με δωρεα. Η ερωτηση ειναι η εξης: Θα προσπαθησω με εβρυα 3ων ημερων ή με βλαστοκυστες;

Κοπελες που πετυχατε εμφυτευση με 3ων ημερων δεν επιχειρησατε καν με βλαστοκυστες;;

 

Η ερωτηση αφορα σε φιλη η οποια δεν εχει λογαριασμο στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Ε κοίτα η fsh μου συνεχώς μεγαλώνει.. Εχει φτάσει 25 οπότε πλέον είναι μονόδρομος. Και καλύτερα να γίνει τώρα που είναι καλό το ενδομήτριο γιατί όσο μεγαλώνει αυτή λεπταινει το ενδομήτριο.. Κοινώς προ-εμμηνόπαυση.. 

Ευχαριστουμε πολύ πολύ!! :x

Και να λεπτύνει πολύ το ενδομήτριο παίρνεις ορμόνες κ μεγαλώνει. Τούρμπο γίνεται.Εγω με εμμηνόπαυση προχώρησα σε ετ

1 ώρα πρίν, Tsini είπε:

Καλησπερα σε ιλα τα κοριτσια του φορουμ!!

Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα!! 

Εχω πολυ καιρο να μπω κ δεν εχω παρακολουθησει τα νεα σας! 

Ηθελα να ρωτησω κατι και οποια κοπελα γνωριζει, ας μου πει.

Ηλικια 44 πλεον, πρώτη εξωσωματικη με δικα μου ωαρια πριν 9 μηνες, πετυχα με την 1η εμφυτευση σε διδυμα 3ων ημερών, που δυστυχως παλλινδρομησαν νωρις. Δευτερη προσπαθεια, παλι με τριων ημερων, αρνητικο. Και σκεφτομαι να προχωρησω με δωρεα. Η ερωτηση ειναι η εξης: Θα προσπαθησω με εβρυα 3ων ημερων ή με βλαστοκυστες;

Κοπελες που πετυχατε εμφυτευση με 3ων ημερων δεν επιχειρησατε καν με βλαστοκυστες;;

 

Η ερωτηση αφορα σε φιλη η οποια δεν εχει λογαριασμο στο φορουμ.

Συνήθως με δώρεα προτιμούν βλαστοκυστες, ασχετωσ ιστορικού με έμβρυα τριών ημερών.Νέα τα   ωάρια , δίνουν βλαστοκυστες χωρίς ρίσκο. Γλιτώνεις και άσκοπες ετ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Tsini είπε:

Καλησπερα σε ιλα τα κοριτσια του φορουμ!!

Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα!! 

Εχω πολυ καιρο να μπω κ δεν εχω παρακολουθησει τα νεα σας! 

Ηθελα να ρωτησω κατι και οποια κοπελα γνωριζει, ας μου πει.

Ηλικια 44 πλεον, πρώτη εξωσωματικη με δικα μου ωαρια πριν 9 μηνες, πετυχα με την 1η εμφυτευση σε διδυμα 3ων ημερών, που δυστυχως παλλινδρομησαν νωρις. Δευτερη προσπαθεια, παλι με τριων ημερων, αρνητικο. Και σκεφτομαι να προχωρησω με δωρεα. Η ερωτηση ειναι η εξης: Θα προσπαθησω με εβρυα 3ων ημερων ή με βλαστοκυστες;

Κοπελες που πετυχατε εμφυτευση με 3ων ημερων δεν επιχειρησατε καν με βλαστοκυστες;;

 

Η ερωτηση αφορα σε φιλη η οποια δεν εχει λογαριασμο στο φορουμ.

Κι εγώ με δικά μου σε 3ης μέρας έμεινα. Αλλά στη δωρεά βλέπω προτιμούν βλαστοκύστες.  4 φορές έχω μείνει οι δυο πρώτες με 3ης και οι 2 επόμενες με βλαστοκύστες. Θεωρητικά οι βλαστοκύστες έχουν περισσότερες πιθανότητες.  Τωρα που πλησιάζει παλι η εμβρυομεταφορα μου πάλι με βλαστοκύστες παω. Ελπίζω να ρχω καλα νέα για τις βλαστοκυστουλες τις επόμενες βδομάδες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , pocm είπε:

Κι εγώ με δικά μου σε 3ης μέρας έμεινα. Αλλά στη δωρεά βλέπω προτιμούν βλαστοκύστες.  4 φορές έχω μείνει οι δυο πρώτες με 3ης και οι 2 επόμενες με βλαστοκύστες. Θεωρητικά οι βλαστοκύστες έχουν περισσότερες πιθανότητες.  Τωρα που πλησιάζει παλι η εμβρυομεταφορα μου πάλι με βλαστοκύστες παω. Ελπίζω να ρχω καλα νέα για τις βλαστοκυστουλες τις επόμενες βδομάδες 

Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις σε λιγους μηνες το/τα μωρα σου!!!!!

Αρα δεν παιζει ρολο στην εμφυτευση;; Γτ στην φιλη μου ειπε οτι αφου πιανεις με 3ης μερας, κ με δανεικα 3ης θα βαλουμε. Και η αληθεια ειναι πως θα ηθελε να παει με βλαστοκυστες 

πρίν από 43 λεπτά , MaryH είπε:

Και να λεπτύνει πολύ το ενδομήτριο παίρνεις ορμόνες κ μεγαλώνει. Τούρμπο γίνεται.Εγω με εμμηνόπαυση προχώρησα σε ετ

Συνήθως με δώρεα προτιμούν βλαστοκυστες, ασχετωσ ιστορικού με έμβρυα τριών ημερών.Νέα τα   ωάρια , δίνουν βλαστοκυστες χωρίς ρίσκο. Γλιτώνεις και άσκοπες ετ

Αρα κ εσυ αυτο λες, οτι δεν παιζει ρολο στο "παραθυρο" εμφυτευσης, σωστα;;

Τι κανει η μπουμπου σου;; Εχει γινει κοπελα τψρα πια;;;; Εμενα ειναι 8 μηνων και κανει ολο τρελες :mrgreen:

Οι 4 προηγουμενες ηταν ολες με δικα σου;; Ή κ με δοτριας;;

@pocm

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pocm said:

Η αλήθεια είναι οτι το αν σ άρεσει ένα κέντρο ειναι υποκειμενικό. Δηλ μπορει σε κάποιους να μην αρέσει. Αποδεκτό 

 

Όμως το Ιασώ ειναι το μόνο με τόση συνέπεια στο iso. Αυτό ορίζει αντικειμενικά την ποιότητα. Δηλ ξέρεις ότι δεν σε δουλεύουν. 

Από την άλλη τα μικρά κέντρα (πιστεύω)βάζουν τους υπαλλήλους να γράφουν κριτικές. Εδω σε εμένα ειπε ο τσιργ μπες κ γράψε. Εγω θα ντρεπόμουν να το πω αν ήμουν γιατρός.  Άλλοι γιατροί δεν ξέρουν καν το parents cafe και γι αυτό δε βλέπουμε τα ονόματα τους εδω. Π.χ. Ο ψαθας ειναι πρωτοπόρος παγκοσμίως. Το όνομά του σπάνια εμφανίζεται εδω.  Φυσικά η επιστημονική κοινότητα τον αναγνωρίζει ως εξαιρετικό επιστήμονα.  Οπότε διαβάζουμε,  φιλτράρουμε και επιλέγουμε αυτο που μας εκφράζει. Κι εγω πήγα τσιργ επειδή τον πολυδιαβασα εδώ.  Λάθος μου. 

 

Ψαθας ήταν ο πρώτος που πήγα.. 

Και αν επιτρέπεται πόσο πλήρωσες? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tsini said:

Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις σε λιγους μηνες το/τα μωρα σου!!!!!

Αρα δεν παιζει ρολο στην εμφυτευση;; Γτ στην φιλη μου ειπε οτι αφου πιανεις με 3ης μερας, κ με δανεικα 3ης θα βαλουμε. Και η αληθεια ειναι πως θα ηθελε να παει με βλαστοκυστες 

Αρα κ εσυ αυτο λες, οτι δεν παιζει ρολο στο "παραθυρο" εμφυτευσης, σωστα;;

Τι κανει η μπουμπου σου;; Εχει γινει κοπελα τψρα πια;;;; Εμενα ειναι 8 μηνων και κανει ολο τρελες :mrgreen:

Οι 4 προηγουμενες ηταν ολες με δικα σου;; Ή κ με δοτριας;;

@pocm

Καλησπερα.Τι κανεις κοριτσι?Σε χασαμε.Σας εχει τρελανει η μικρη ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...