Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια χτες ηρθαν στον κοσμο τα μωρακια μας!!! Ακομα δεν το εχω πιστεψει, ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα, κλαιω συνεχεια απο χαρα, ειμαι γεματη απο αγαπη! 

Τη χαρα αυυη την οφριλω σε εσας γιατι αν δεν ηταν το γκρουπ, οι κοπελες, θα τα ειχα παρατησει η θα ειχα παει σε αλλο δρομο! Και το εννοω! Η χαρα μου σημερα ειναι κ για εσας, σας ευχομαι ολα μα ολα τα καλα του κοσμου! Μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας! Οσες ειστε στην προσπαθεια, η συμβουλη μου ειναι να διαλεξετε την ευκολη για εσας λυση. Καμια ταλαιπωρια δεν αξιζει οταν το αποτελεσμα, ολη αυτη η χαρα κ αγαπη, ειναι το ιδιο!

Παω να αγκαλιασω τα μωρα μου! Σας φιλω!

Να σ ζήσουν αγαπη  μ γλυκια.. μονο υγεια  κ χαμόγελα ευτυχίας να εχετε στον δρόμο  σας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 9/21/2021 at 11:47 PM, anoulious said:

Καποια κεντρα λιγα δυστυχως δινουν οσα ωαρια βγαλει η κοπελα , τα περισσοτερα 8-10. Προσπαθησε οσο γινεται να σου εγγυηθουν οτι θα παρεις 4 τουλαχιστον βλαστοκυστες για 2 προσπαθειες στα χρηματα που θα πληρωσε

Δηλαδή αυτά τα λίγα κέντρα που λες, πόσα ωαρια δίνουν? 

Γενικά πόσα ωαρια μπορεί να δώσει μια υγιής γυναίκα? Γιατί εμάς μας είπαν πως ότι βγάλει η δότρια (23 ετών) θα είναι δικό μας. Όταν ρωτησαμε νούμερο μας είπαν 10-15 ωαρια.. 

Επισης έχω και άλλη απορία. Λέει 23 ετών. Πώς εξασφαλίζεις ότι λέει την αλήθεια? 

Ο σύζυγος ζήτησε να δει φώτο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι θα είναι κοντά στα χρώματα μας. Μην βγει κανένα παιδί με γαλανά ματια. Είπε ο γιατρός ότι δεν γίνεται. Οκ δεκτό. Πως εξασφαλίζεις όμως ότι θα είναι κάτι κοντά στα δικά σας χαρακτηριστικα και χρώματα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 3:13 ΠΜ, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια χτες ηρθαν στον κοσμο τα μωρακια μας!!! Ακομα δεν το εχω πιστεψει, ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα, κλαιω συνεχεια απο χαρα, ειμαι γεματη απο αγαπη! 

Τη χαρα αυυη την οφριλω σε εσας γιατι αν δεν ηταν το γκρουπ, οι κοπελες, θα τα ειχα παρατησει η θα ειχα παει σε αλλο δρομο! Και το εννοω! Η χαρα μου σημερα ειναι κ για εσας, σας ευχομαι ολα μα ολα τα καλα του κοσμου! Μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας! Οσες ειστε στην προσπαθεια, η συμβουλη μου ειναι να διαλεξετε την ευκολη για εσας λυση. Καμια ταλαιπωρια δεν αξιζει οταν το αποτελεσμα, ολη αυτη η χαρα κ αγαπη, ειναι το ιδιο!

Παω να αγκαλιασω τα μωρα μου! Σας φιλω!

Ξανθουλα μου να τα χαιροσαστε!!!

Γερα και καλοτυχα να ειναι!!


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Arriel_83 said:

Δηλαδή αυτά τα λίγα κέντρα που λες, πόσα ωαρια δίνουν? 

Γενικά πόσα ωαρια μπορεί να δώσει μια υγιής γυναίκα? Γιατί εμάς μας είπαν πως ότι βγάλει η δότρια (23 ετών) θα είναι δικό μας. Όταν ρωτησαμε νούμερο μας είπαν 10-15 ωαρια.. 

Επισης έχω και άλλη απορία. Λέει 23 ετών. Πώς εξασφαλίζεις ότι λέει την αλήθεια? 

Ο σύζυγος ζήτησε να δει φώτο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι θα είναι κοντά στα χρώματα μας. Μην βγει κανένα παιδί με γαλανά ματια. Είπε ο γιατρός ότι δεν γίνεται. Οκ δεκτό. Πως εξασφαλίζεις όμως ότι θα είναι κάτι κοντά στα δικά σας χαρακτηριστικα και χρώματα? 

Καλημερα.Αν θελεις γραψε μας σε ποιο κεντρο σου δινουν πανω απο 10 ωαρια.Για να βοηθηθουν και τα υπολοιπα κοριτσια.

Οι "πρωτες"(καταλαβαινετε πως το λεω) για παραδειγμα κοπελες που πηγαν στον Κουρ...πηρανε πανω απο 10 ωαρια και με καλο σπερμα κατεληξαν με αρκετες βλαστοκυστες.Σιγουρα 8 και πανω (ας μας θυμησουν και τα κοριτσια).

Στη συνεχεια κοριτσια που πηγανε στον ιδιο γιατρο , πηρανε το κλασσικο 8-10 ωαρια και καταληξανε με 4 περιπου βλαστοκυστες.Τεραστια διαφορα.

Ως προς την ηλικια και τα χρωματα δεν υπαρχει τροπος να το εξασφαλισεις δυστυχως.Αυτο ειναι ενα "ρισκο"που  πρεπει να το δεχτεις.Εμπιστευεσαι το γιατρο. Προχθες για παραδειγμα ειδα στο δρομο ενα φιλικο ζευγαρι,  αρκετα μεγαλο σε ηλικια (ξερω απλα οτι δυσκολευοτανε να κανουνε παιδι)και οι δυο σκουροχρωμοι, το παιδακι Σουηδακι τελειως..Δεν αποκλειω να πηρε γονιδια απο καποιον παππου, αλλα εχοντας τη δικη μου εμπειρια πηγε και αλλου το μυαλο μου...

 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, anoulious said:

Καλημερα.Αν θελεις γραψε μας σε ποιο κεντρο σου δινουν πανω απο 10 ωαρια.Για να βοηθηθουν και τα υπολοιπα κοριτσια.

Οι "πρωτες"(καταλαβαινετε πως το λεω) για παραδειγμα κοπελες που πηγαν στον Κουρ...πηρανε πανω απο 10 ωαρια και με καλο σπερμα κατεληξαν με αρκετες βλαστοκυστες.Σιγουρα 8 και πανω (ας μας θυμησουν και τα κοριτσια).

Στη συνεχεια κοριτσια που πηγανε στον ιδιο γιατρο , πηρανε το κλασσικο 8-10 ωαρια και καταληξανε με 4 περιπου βλαστοκυστες.Τεραστια διαφορα.

Ως προς την ηλικια και τα χρωματα δεν υπαρχει τροπος να το εξασφαλισεις δυστυχως.Αυτο ειναι ενα "ρισκο"που  πρεπει να το δεχτεις.Εμπιστευεσαι το γιατρο. Προχθες για παραδειγμα ειδα στο δρομο ενα φιλικο ζευγαρι,  αρκετα μεγαλο σε ηλικια (ξερω απλα οτι δυσκολευοτανε να κανουνε παιδι)και οι δυο σκουροχρωμοι, το παιδακι Σουηδακι τελειως..Δεν αποκλειω να πηρε γονιδια απο καποιον παππου, αλλα εχοντας τη δικη μου εμπειρια πηγε και αλλου το μυαλο μου...

 

Λογικό να πάει εκεί το μυαλό σου :)

Στον Καπετανακη είμαστε. For the record ειναι ο πρώτος που έκανε δωρεα στην Ευρώπη. Μας το κοπανάει κάθε φορά που πάμε εκεί χαχαχ

Ναι ο Κουρτης έχει επιτυχίες είναι γεγονός. 

Ο γιατρός είπε θα πάρουμε όσα βγάλει η κοπέλα. Και τον εμπιστεύομαστε. Αν μιλήσει κάνεις μαζί του θα το δει. Και όταν ρωτήσαμε πόσα δηλαδη? Ανέφερε αυτό το νούμερο. 

Το θέμα βλαστοκυστες είναι αλλο θέμα τέλειως. Πριν λίγο με πήραν από το ιατρείο για να σημειώσουν κάποια πράγματα και όταν ρώτησα πόσες βλαστοκυστες είπε αυτή εκεί ότι δεν ξέρει (λογικό) αλλά σίγουρα για 2 προσπάθειες.. 

(θα ήθελα περισσότερες εγώ να πω την αλήθεια... Γιατί από 10 ωαρια να παίρνεις μόνο 4 λίγο περίεργο φαίνεται) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Δηλαδή αυτά τα λίγα κέντρα που λες, πόσα ωαρια δίνουν? 

Γενικά πόσα ωαρια μπορεί να δώσει μια υγιής γυναίκα? Γιατί εμάς μας είπαν πως ότι βγάλει η δότρια (23 ετών) θα είναι δικό μας. Όταν ρωτησαμε νούμερο μας είπαν 10-15 ωαρια.. 

Επισης έχω και άλλη απορία. Λέει 23 ετών. Πώς εξασφαλίζεις ότι λέει την αλήθεια? 

Ο σύζυγος ζήτησε να δει φώτο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι θα είναι κοντά στα χρώματα μας. Μην βγει κανένα παιδί με γαλανά ματια. Είπε ο γιατρός ότι δεν γίνεται. Οκ δεκτό. Πως εξασφαλίζεις όμως ότι θα είναι κάτι κοντά στα δικά σας χαρακτηριστικα και χρώματα? 

Πολύ σωστά ερωτηματα .Δυστυχως κανέις  δε σε διασφαλίζει ως προς την ειλικρίνεια τους. Προχωράς κ ο Θεός βοηθός

πρίν από 49 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Λογικό να πάει εκεί το μυαλό σου :)

Στον Καπετανακη είμαστε. For the record ειναι ο πρώτος που έκανε δωρεα στην Ευρώπη. Μας το κοπανάει κάθε φορά που πάμε εκεί χαχαχ

Ναι ο Κουρτης έχει επιτυχίες είναι γεγονός. 

Ο γιατρός είπε θα πάρουμε όσα βγάλει η κοπέλα. Και τον εμπιστεύομαστε. Αν μιλήσει κάνεις μαζί του θα το δει. Και όταν ρωτήσαμε πόσα δηλαδη? Ανέφερε αυτό το νούμερο. 

Το θέμα βλαστοκυστες είναι αλλο θέμα τέλειως. Πριν λίγο με πήραν από το ιατρείο για να σημειώσουν κάποια πράγματα και όταν ρώτησα πόσες βλαστοκυστες είπε αυτή εκεί ότι δεν ξέρει (λογικό) αλλά σίγουρα για 2 προσπάθειες.. 

(θα ήθελα περισσότερες εγώ να πω την αλήθεια... Γιατί από 10 ωαρια να παίρνεις μόνο 4 λίγο περίεργο φαίνεται) 

Εμείς με μέτριο προς καλό σπερμα και δέκα ωαρια πήραμε έξι βλαστοκυστες. Έχεις δικιο τέσσερις είναι σχετικά λίγες. 

Εγω έκανα την κόρη μου με την τριτη φορά. Στις άλλες δυο είχα ατυχίες. Άρα καλό είναι πέντε και πανω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2021 at 3:32 ΜΜ, Egina mama είπε:

@Ελισώ πηγές σπιτάκι σου ? Τι κάνεις?

@anoulious έκανες υπέρηχο καρδιάς? Πώς είστε μαμά και γιος? Και ποτε έχεις Πητ κορίτσι μου?

Καλησπερα θα θελα την γνωμη σας εκανα εμβρθομεταφορα με κατεωυγμενα μο ανλαστοκυστη στις 20/9 και σημερα χοριακη με τιμη 240,90 μηπως ειναι υψηλη πως την βλεπετε ;

On 29/9/2021 at 1:26 ΜΜ, Ελισώ είπε:

Τι υπέροχα νέα!!!!Να σας ζήσουν κορίτσι μου!!!

Να είναι πάντοτε γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα!!!!!! <3

Καλή λοχεία να έχεις!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MaryH said:

Πολύ σωστά ερωτηματα .Δυστυχως κανέις  δε σε διασφαλίζει ως προς την ειλικρίνεια τους. Προχωράς κ ο Θεός βοηθός

Εμείς με μέτριο προς καλό σπερμα και δέκα ωαρια πήραμε έξι βλαστοκυστες. Έχεις δικιο τέσσερις είναι σχετικά λίγες. 

Εγω έκανα την κόρη μου με την τριτη φορά. Στις άλλες δυο είχα ατυχίες. Άρα καλό είναι πέντε και πανω

Θα το έχω στο νου μου το νούμερο που λες...!

35 minutes ago, MaryH said:

Πολύ σωστά ερωτηματα .Δυστυχως κανέις  δε σε διασφαλίζει ως προς την ειλικρίνεια τους. Προχωράς κ ο Θεός βοηθός

Εμείς με μέτριο προς καλό σπερμα και δέκα ωαρια πήραμε έξι βλαστοκυστες. Έχεις δικιο τέσσερις είναι σχετικά λίγες. 

Εγω έκανα την κόρη μου με την τριτη φορά. Στις άλλες δυο είχα ατυχίες. Άρα καλό είναι πέντε και πανω

Σε ποιο κέντρο ήσουν? 

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2021 at 6:37 ΜΜ, MaryH είπε:

Μπράβο βρε Νατασακι. Έτσι να κυλήσουν όλα όμορφα από δω κι εμπρός!

Καλησπερα θα θελα την γνωμη σους εμβρυομεταφορα 20/9 και χοριακη σημερα 240,90(μια βλαστοκυστη απο καταψυξη )μηπως ειναι πολυ υψηλη πως σου φαινεται;εσεβι εμπειρια εχεις;

On 25/6/2021 at 6:41 ΜΜ, natassaki2006 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Μαίρη μου!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 3:13 ΠΜ, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια χτες ηρθαν στον κοσμο τα μωρακια μας!!! Ακομα δεν το εχω πιστεψει, ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα, κλαιω συνεχεια απο χαρα, ειμαι γεματη απο αγαπη! 

Τη χαρα αυυη την οφριλω σε εσας γιατι αν δεν ηταν το γκρουπ, οι κοπελες, θα τα ειχα παρατησει η θα ειχα παει σε αλλο δρομο! Και το εννοω! Η χαρα μου σημερα ειναι κ για εσας, σας ευχομαι ολα μα ολα τα καλα του κοσμου! Μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας! Οσες ειστε στην προσπαθεια, η συμβουλη μου ειναι να διαλεξετε την ευκολη για εσας λυση. Καμια ταλαιπωρια δεν αξιζει οταν το αποτελεσμα, ολη αυτη η χαρα κ αγαπη, ειναι το ιδιο!

Παω να αγκαλιασω τα μωρα μου! Σας φιλω!

Να σας ζήσουνε! Καλή επιστροφή στο σπίτι σας, φύγατε δύο γυρνάτε τέσσερις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Θα το έχω στο νου μου το νούμερο που λες...!

Σε ποιο κέντρο ήσουν? 

Μπορεί να εισαι τυχερή κ να μην χρειαστούν πολλές βλαστοκυστες. Τα πιο πολλά κορίτσια εδώ τα κατάφεραν με δυο έως τέσσερις βκαστοκυστες. Αλλά ποτε δεν ξέρεις.

Ημουν στη Θεσσαλονίκη στο Εμβρυολαμπ

1 ώρα πρίν, Maximo είπε:

Καλησπερα θα θελα την γνωμη σους εμβρυομεταφορα 20/9 και χοριακη σημερα 240,90(μια βλαστοκυστη απο καταψυξη )μηπως ειναι πολυ υψηλη πως σου φαινεται;εσεβι εμπειρια εχεις;

 

Συγχαρητήρια, εισαι έγκυος με πολύ καλή χοριακη! 

Θεωρω ότι το νούμερο είναι μια χαρα, εγω είχα 420 έγκυος σε διδυμα ένατη η δέκατη μερα. Άρα το ένα ήταν γύρω στο 200. Το ύψος της χοριακης εξαρτάται από την έγκυο, ποικίλει από γυναίκα σε γυναίκα και εξαρτάται επίσης από την χρονική  στιγμή της εμφύτευσης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , MaryH είπε:

Μπορεί να εισαι τυχερή κ να μην χρειαστούν πολλές βλαστοκυστες. Τα πιο πολλά κορίτσια εδώ τα κατάφεραν με δυο έως τέσσερις βκαστοκυστες. Αλλά ποτε δεν ξέρεις.

Ημουν στη Θεσσαλονίκη στο Εμβρυολαμπ

Συγχαρητήρια, εισαι έγκυος με πολύ καλή χοριακη! 

Θεωρω ότι το νούμερο είναι μια χαρα, εγω είχα 420 έγκυος σε διδυμα ένατη η δέκατη μερα. Άρα το ένα ήταν γύρω στο 200. Το ύψος της χοριακης εξαρτάται από την έγκυο, ποικίλει από γυναίκα σε γυναίκα και εξαρτάται επίσης από την χρονική  στιγμή της εμφύτευσης.

Δεν ξερεις τι ανακουφιση μου δινεις γιατι διαβαζα διαφορα να σου ζησουν τα παιδακια σου διδυμακια εσυ μια χαρα

1 hour ago, MaryH είπε:

Μπορεί να εισαι τυχερή κ να μην χρειαστούν πολλές βλαστοκυστες. Τα πιο πολλά κορίτσια εδώ τα κατάφεραν με δυο έως τέσσερις βκαστοκυστες. Αλλά ποτε δεν ξέρεις.

Ημουν στη Θεσσαλονίκη στο Εμβρυολαμπ

Συγχαρητήρια, εισαι έγκυος με πολύ καλή χοριακη! 

Θεωρω ότι το νούμερο είναι μια χαρα, εγω είχα 420 έγκυος σε διδυμα ένατη η δέκατη μερα. Άρα το ένα ήταν γύρω στο 200. Το ύψος της χοριακης εξαρτάται από την έγκυο, ποικίλει από γυναίκα σε γυναίκα και εξαρτάται επίσης από την χρονική  στιγμή της εμφύτευσης.

 Δηλαδη και εσενα μετα που επανελαβες μερα απο δυο μερες η τρεις ειχε ανεβει;στο ρωταω γιατι ετσι οπως παει θα βγει εκτος οριων για την εβδομαδα που  θα μαι)βασει γιατρου ειμαι 4η εβδομαδα και 1 μερα)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Arriel_83 said:

Λογικό να πάει εκεί το μυαλό σου :)

Στον Καπετανακη είμαστε. For the record ειναι ο πρώτος που έκανε δωρεα στην Ευρώπη. Μας το κοπανάει κάθε φορά που πάμε εκεί χαχαχ

Ναι ο Κουρτης έχει επιτυχίες είναι γεγονός. 

Ο γιατρός είπε θα πάρουμε όσα βγάλει η κοπέλα. Και τον εμπιστεύομαστε. Αν μιλήσει κάνεις μαζί του θα το δει. Και όταν ρωτήσαμε πόσα δηλαδη? Ανέφερε αυτό το νούμερο. 

Το θέμα βλαστοκυστες είναι αλλο θέμα τέλειως. Πριν λίγο με πήραν από το ιατρείο για να σημειώσουν κάποια πράγματα και όταν ρώτησα πόσες βλαστοκυστες είπε αυτή εκεί ότι δεν ξέρει (λογικό) αλλά σίγουρα για 2 προσπάθειες.. 

(θα ήθελα περισσότερες εγώ να πω την αλήθεια... Γιατί από 10 ωαρια να παίρνεις μόνο 4 λίγο περίεργο φαίνεται) 

Στα 9-10   ωριμα ωαρια σχεδον ολοι παιρνουν 4, καποιοι λιγοι 5 και ενα 10%  περιπου 6. Για πανω απο 10 ωαρια πρεπει οπωσδηποτε πανω απο 4 να παρετε.Αν οντως τα δινουν ολα.Ειναι πολλα τα χρηματα και ειναι μεγαλη ασφαλεια να εχετε εμβρυα για πανω απο 2 προσπαθειες.

Δεν ηξερα οτι θα προχωρησεις με δωρεα.Καλη αρχη και καλη επιτυχιαααα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , anoulious είπε:

Στα 9-10   ωριμα ωαρια σχεδον ολοι παιρνουν 4, καποιοι λιγοι 5 και ενα 10%  περιπου 6. Για πανω απο 10 ωαρια πρεπει οπωσδηποτε πανω απο 4 να παρετε.Αν οντως τα δινουν ολα.Ειναι πολλα τα χρηματα και ειναι μεγαλη ασφαλεια να εχετε εμβρυα για πανω απο 2 προσπαθειες.

Δεν ηξερα οτι θα προχωρησεις με δωρεα.Καλη αρχη και καλη επιτυχιαααα!!!

να πω απλα την προσωπικη μου εμπειρια (στη δικη μου εξωσωματικη).ετων 29 απο 18 ωαρια. 4 βλαστοκυστες. η 1 εδωσε τελειομηνη κυηση...οποτε δεν νομιζω οτι ειναι κανονας το πανω απο 10ωαρια αρα και πανω απο 5 βλαστοκυστες. μην ξεχναμε οτι τη μιση δουλεια την κανει το σπερμα κι ειδικα μετα την 3η μερα παιζει πρωταρχικο ρολο. ακομα και σε παλινδρομες μπορει να εχει ευθυνη...οποτε το 4 απο 10-12-15 ωαρια..εμενα μου φαινεται λογικο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pagotoula said:

να πω απλα την προσωπικη μου εμπειρια (στη δικη μου εξωσωματικη).ετων 29 απο 18 ωαρια. 4 βλαστοκυστες. η 1 εδωσε τελειομηνη κυηση...οποτε δεν νομιζω οτι ειναι κανονας το πανω απο 10ωαρια αρα και πανω απο 5 βλαστοκυστες. μην ξεχναμε οτι τη μιση δουλεια την κανει το σπερμα κι ειδικα μετα την 3η μερα παιζει πρωταρχικο ρολο. ακομα και σε παλινδρομες μπορει να εχει ευθυνη...οποτε το 4 απο 10-12-15 ωαρια..εμενα μου φαινεται λογικο.

Απο την εμπειρια μου εδω στις δωρεες τοσα  χρονια, ειχα κανει και ενα σχετικο πινακακι με ποια φορα πετυχαν οι κοπελες σχεδον καμμια κοπελα που πηρε πανω απο 10 ωαρια με σπερμα καλο(οχι προβληματικο δηλαδη) δεν πηρε μονο 4 βλσστοκυστες.Ισως οι κοπελες να εχουν ιδιαιτερα καλη ορμονικη εικονα, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...