Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Viv37 είπε:

Σε ποια πολη εισαι; Εγω ειμαι στη Θεσσαλονικη. Αν σε ενδιαφερει να σου πω σε ποιον πηγα εγω. Η αληθεια ειναι οτι εψαξα πολλους αλλα δεν πηγα σε ραντεβου με αλλους. Αυτον μου τον προτεινε ο ενδοκρινολογος μου και οταν πηγαμε να τον δουμε μας κερδισε. Δε θελαμε να δουμε αλλους. Τωρα θα δουμε αν καναμε καλα. Στο fivi στο Διαβαλκανικο. Το κακο ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη αναμονη. Ηταν 3 μηνες αλλα με τον κορωνοιο εγιναν 6-9. 

 

Κοριτσια μου να ρωτήσω κάτι; Πριν την εξωσωματικη πρεπει να κανουμε καποια προετοιμασια; Θελω αν πω οταν με ενημερωσουν οτι ηρθε η σειρα μου και υπαρχει η δοτρια αμεσως ξεκιμαω τη διαδικασια όταν θα ειμαι στη σωστη μερα του κυκλου ή θα χρειαστει να παρω ορμονες κτλ για κανενα μηνα; 

Επισης εσας σας ειχαν πει κατι οι γιατροι σας σχετικα με διατροφη για να βελτιωθει η κατασταση; Πχ μουρουνελαιο ή πολλα φρουτα...

Εγω θελω τωρα να κανω λιγη διαιτα να χασω 2-3 κιλακια γιατι μετα φανταζομαι με οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα θα φουσκωσω αλλα μηπως δεν πρεπει να βαλω το σωμα μου σε λειτουργια στερησης; 

Και κατι ακομα. Χρειαζομαστε δικηγορο για να δει τα χαρτια πριν υπογραψουμε; 

Εμένα δεν μου είπε κάτι για διατροφή και επειδή καπνίζω και του το είπα το μόνο που μου είπε είναι ότι δεν θέλει να στρεσαρω τον οργανισμό μου με το απότομο κόψιμο του τσιγάρου ας καπνίζω αρκεί να είμαι ήρεμη . Μόλις κάνουμε ετ όμως θα το κόψω μαχαίρι. 

Δε νομίζω να χρειάζεται δικηγόρο. Εμείς χτες υπογράψαμε και αυτό που κάναμε είναι να τα διαβάσουμε προσεκτικά. Πάνω κάτω είναι τα ίδια χαρτιά με την εξωσωματική με δικό σου υλικό. Στην δική μου όμως περίπτωση τσεκαρα το κουτί που λέει ότι θα χρησιμοποιηθεί υλικό δοτριας και ότι θα καταψυχθει το σπέρμα για άμεση χρήση.

Μάλιστα είχε ένα κενό που έλεγε σε περίπτωση που χρειαστει επιπλέον χρόνος κατάψυξης το ποσό που απαιτείται είναι.......και ρώτησε ο άντρας μου ποιο είναι το ποσό και το συμπλήρωσε κιόλας χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Σε ποια πολη εισαι; Εγω ειμαι στη Θεσσαλονικη. Αν σε ενδιαφερει να σου πω σε ποιον πηγα εγω. Η αληθεια ειναι οτι εψαξα πολλους αλλα δεν πηγα σε ραντεβου με αλλους. Αυτον μου τον προτεινε ο ενδοκρινολογος μου και οταν πηγαμε να τον δουμε μας κερδισε. Δε θελαμε να δουμε αλλους. Τωρα θα δουμε αν καναμε καλα. Στο fivi στο Διαβαλκανικο. Το κακο ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη αναμονη. Ηταν 3 μηνες αλλα με τον κορωνοιο εγιναν 6-9. 

 

Κοριτσια μου να ρωτήσω κάτι; Πριν την εξωσωματικη πρεπει να κανουμε καποια προετοιμασια; Θελω αν πω οταν με ενημερωσουν οτι ηρθε η σειρα μου και υπαρχει η δοτρια αμεσως ξεκιμαω τη διαδικασια όταν θα ειμαι στη σωστη μερα του κυκλου ή θα χρειαστει να παρω ορμονες κτλ για κανενα μηνα; 

Επισης εσας σας ειχαν πει κατι οι γιατροι σας σχετικα με διατροφη για να βελτιωθει η κατασταση; Πχ μουρουνελαιο ή πολλα φρουτα...

Εγω θελω τωρα να κανω λιγη διαιτα να χασω 2-3 κιλακια γιατι μετα φανταζομαι με οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα θα φουσκωσω αλλα μηπως δεν πρεπει να βαλω το σωμα μου σε λειτουργια στερησης; 

Και κατι ακομα. Χρειαζομαστε δικηγορο για να δει τα χαρτια πριν υπογραψουμε; 

Kαλησπερα! Εμενα μου ειχαν πει λαχανικα, φρουτα, πρωτεινες, ψαρι, οχι αλκοολ, καπνισμα, και οχι αλατι, ζαχαρη- ελαχιστο αν χρειαστει. Ασκηση ελαφρια, περπατημα βοηθαει πχ. Γενικα καλη διατροφη που βοηθαει στην καλη μας υγεια κ δεν ανεβαζει ζαχαρο. Τα φρουτα , τρωμε μεν, αλλα με μετρο γιατι ανεβαζουν ζαχαρο σε μεγαλες ποσοτητες τη μερα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Καλημέρα είμαι Πάτρα. Οποία κοπέλα θέλει πληροφορίες για εδώ μπορώ να βοηθήσω.τις εξωσωματικες τις έκανα στο ππνπ.

Καλησπέρα Αρια,

γενικά δεν γνωρίζω για Πάτρα, εγώ είμαι Αθήνα, αλλά από ότι γνωρίζω ο γιατρός μου πάει στην Πάτρα κάποιες φορές αλλά δεν ξέρω αν πάει για τοκετούς μόνο ή και για εξωσωατικές.

Αν θες σου στέλνω σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία του και τον ρωτάς.

(Αν πας στην σελιδα 1121, που σου έγραψε η Αθηναίδα, αναφέρει εκεί και τον γιατρό μου. Κουρτης λέγεται.)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria. είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ !!!σήμερα διάβαζα κ για τον Κούρτη.κ σκέφτομαι να απευθυνθώ κ σε αυτόν 

καλησπερα καλώς ηρθες στην παρεας μα1...κ μενα ο γιατρος μ ο Κούρτης είναι  κ ναι παει κ Πάτρα....Αλέξανδρος το ονομα τ...για οτι θελησεις αλλο μας λες....καλη επιτυχία σε οτι κ να κανεις....τα χρυσα αυγα θα κανουν λ σε εσενα το θαυμα τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλησπερα καλώς ηρθες στην παρεας μα1...κ μενα ο γιατρος μ ο Κούρτης είναι  κ ναι παει κ Πάτρα....Αλέξανδρος το ονομα τ...για οτι θελησεις αλλο μας λες....καλη επιτυχία σε οτι κ να κανεις....τα χρυσα αυγα θα κανουν λ σε εσενα το θαυμα τους.

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω χρόνια τώρα αλλά πρώτη φορά έγραψα.πολλες φορές ταυτιζομουν με κάποιες κοπέλες...όλες έχουμε τα θεματα μας κ η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.αυτο δ πρέπει να το ξεχνάμε .θα τον πάρω αύριο να κλείσω ένα ραντεβού.στις 8/12 έχω στο γεν...μα με τον Μαντουδη μου τον σύστησε γνωστή μου κ μου είπε τα καλύτερα...θα σας ενημερώσω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω χρόνια τώρα αλλά πρώτη φορά έγραψα.πολλες φορές ταυτιζομουν με κάποιες κοπέλες...όλες έχουμε τα θεματα μας κ η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.αυτο δ πρέπει να το ξεχνάμε .θα τον πάρω αύριο να κλείσω ένα ραντεβού.στις 8/12 έχω στο γεν...μα με τον Μαντουδη μου τον σύστησε γνωστή μου κ μου είπε τα καλύτερα...θα σας ενημερώσω 

Σε αυτόν έκανε μόλις μια φίλη μου πρώτη φορά και έμεινε έγκυος με διδυμα! Γενικά λεει ότι δεν τον είδαν και τόσο πολύ αλλά έχει καλή ομάδα. Βέβαια αυτή δεν είχε κανενα πρόβλημα απλώς για κάποιον λόγο δεν μπορούσε να μείνει έγκυος επί 4 χρόνια που προσπαθούσε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Σε αυτόν έκανε μόλις μια φίλη μου πρώτη φορά και έμεινε έγκυος με διδυμα! Γενικά λεει ότι δεν τον είδαν και τόσο πολύ αλλά έχει καλή ομάδα. Βέβαια αυτή δεν είχε κανενα πρόβλημα απλώς για κάποιον λόγο δεν μπορούσε να μείνει έγκυος επί 4 χρόνια που προσπαθούσε.

Αχ τι καλά να ξεμπερδευεις με την πρώτη προσπάθεια...εγώ έχω τα θεματικά μου κ βασικά πρέπει να ξεκινήσω να βρω το λόγω των αποβολών...δ έχω θρομβοφιλια έχω κάνει καρυότυπο ζεύγους έχω κάνει για λύκο...έχω κάνει κάποια άλλα τώρα μου είπε ένας γιατρός ότι θα πρέπει να κάνω κ κάποιες άλλες εξετάσεις που κοστίζουν κ είπαμεε τον άντρα μου να έρθουμε Αθήνα .κορίτσια μέχρι κ συνδρομο κενού σάκου είχα δλδ δ ξέρω τι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 11:14 ΠΜ, Viv37 είπε:

Σε ποια πολη εισαι; Εγω ειμαι στη Θεσσαλονικη. Αν σε ενδιαφερει να σου πω σε ποιον πηγα εγω. Η αληθεια ειναι οτι εψαξα πολλους αλλα δεν πηγα σε ραντεβου με αλλους. Αυτον μου τον προτεινε ο ενδοκρινολογος μου και οταν πηγαμε να τον δουμε μας κερδισε. Δε θελαμε να δουμε αλλους. Τωρα θα δουμε αν καναμε καλα. Στο fivi στο Διαβαλκανικο. Το κακο ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη αναμονη. Ηταν 3 μηνες αλλα με τον κορωνοιο εγιναν 6-9. 

 

Ήμουνα δότρια στο διαβαλκανικό και δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένη. Με έβαλαν να κάνω ένα μακρύ πρωτόκολλο χωρίς να μου εξηγήσουν για ποιο λόγο μου το άλλαξαν. Όταν ρωτούσα μου έλεγαν είναι καλύτερο αυτό.  Εγώ πίστευα ότι θα είναι περισσότερες ενέσεις για να μην είναι τόσο δυνατές, δηλαδή καλύτερο για μένα!  Αλλά τελικά ήταν για περισσότερα ωάρια. Συν το ότι μου δημιούργησε πρόβλημα στην ωοθήκη. Οπότε αν συμπεριφέρονται έτσι στις δοτριες δύσκολα θα βρίσκουν. Και αυτό να ξέρετε πάει από στόμα σε στόμα. Δηλαδή θα το πω σε μια φίλη θα έρθει κτλ...

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2021 at 7:44 ΜΜ, Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.εχω ήδη ένα παιδάκι αλλά μετά ακολούθησαν 4 αποβολές,μια σπερματεγχυση κ δύο αποτυχημένες εξωσωματικες...έχω αρχίσει κ σκέφτομαι τα δανεικά ωάρια...μπορεί κάποια να με ενημερώσει κόστος και κατά πόσο είχε επιτυχία ?

Πολύ πριν από αυτό καλό είναι να διερευνήσεις τα αίτια των αποβολών. Συστήνω το τμ. Αποβολών του Έλενα γι' αυτό. Πολλές από εδώ έχουν πάει και έχουν εμπειρία από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Αχ τι καλά να ξεμπερδευεις με την πρώτη προσπάθεια...εγώ έχω τα θεματικά μου κ βασικά πρέπει να ξεκινήσω να βρω το λόγω των αποβολών...δ έχω θρομβοφιλια έχω κάνει καρυότυπο ζεύγους έχω κάνει για λύκο...έχω κάνει κάποια άλλα τώρα μου είπε ένας γιατρός ότι θα πρέπει να κάνω κ κάποιες άλλες εξετάσεις που κοστίζουν κ είπαμεε τον άντρα μου να έρθουμε Αθήνα .κορίτσια μέχρι κ συνδρομο κενού σάκου είχα δλδ δ ξέρω τι άλλο...

Φανταζομαο θυρεοειδη για χασιμοτο εχεις ελεγξει ετσι; Γιατι προκαλει αποβολες.

Σοβαρα μιλας; Ωχ!!!! Λες γι αυτο να με καθυστερουν τοσο; Μη μου λες τετοια!!! Ειμαστε ετην τελικη ευθεια. Τωρα δεν μπορω να αλλαξω κεντρο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Viv37 είπε:

Φανταζομαο θυρεοειδη για χασιμοτο εχεις ελεγξει ετσι; Γιατι προκαλει αποβολες.

Σοβαρα μιλας; Ωχ!!!! Λες γι αυτο να με καθυστερουν τοσο; Μη μου λες τετοια!!! Ειμαστε ετην τελικη ευθεια. Τωρα δεν μπορω να αλλαξω κεντρο! 

Όχι προς θεού! Δεν στο είπα για να αλλάξεις κέντρο. Αλλά για να έχεις μια εικόνα και από την άλλη πλευρά! Επίσης πιστεύω ότι επειδή είχα πολλά ωάρια τα μοίρασαν. Δεν μπορεί να δώσανε σε μια 17 ωαρια.  

Και χωρίς κόστος εξετάσεων. Αφού μου τις είχαν κάνει στην πρώτη δωρεά. Δεν τις επαναλάβαμε για τη δεύτερη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Πολύ πριν από αυτό καλό είναι να διερευνήσεις τα αίτια των αποβολών. Συστήνω το τμ. Αποβολών του Έλενα γι' αυτό. Πολλές από εδώ έχουν πάει και έχουν εμπειρία από εκεί.

Ναι το ξέρω.εχω πάει εκεί κ μου ζήτησαν κάποιες εξετάσεις τις οποίες κ είχα.δ μου είπαν κάτι ξεκάθαρο σκέψου ήταν ειδικευόμενοι αυτοί που με είχαν δει...νευρίασα και δ ξαναπηγα

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Φανταζομαο θυρεοειδη για χασιμοτο εχεις ελεγξει ετσι; Γιατι προκαλει αποβολες.

Σοβαρα μιλας; Ωχ!!!! Λες γι αυτο να με καθυστερουν τοσο; Μη μου λες τετοια!!! Ειμαστε ετην τελικη ευθεια. Τωρα δεν μπορω να αλλαξω κεντρο! 

Ναι χάσιμοτο έχω εμφανίστηκε στην τρίτη αποβολή παίρνω τ4 75 .απλά ο γυναικολόγος μου ισχυρίζεται ότι δ έχω καλά ωάρια.το θέμα είναι ότι η πρώτη αποβολή έγινε όταν ήμουν 36.τον γιο μου τον έκανα 35...τώρα μου είπαν μήπως έχω κάποιο μικροβιο στη μήτρα κ προκαλεί αποβολές.ευχομαι πραγματικά να είναι αυτό  κ ας έχω ταλαιπωρηθεί τόσο καιρό.το μόνο που δ τους συγχωρώ είναι ότι έχασα 5 αγγελουδακια...ακόμα ποναει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Ναι το ξέρω.εχω πάει εκεί κ μου ζήτησαν κάποιες εξετάσεις τις οποίες κ είχα.δ μου είπαν κάτι ξεκάθαρο σκέψου ήταν ειδικευόμενοι αυτοί που με είχαν δει...νευρίασα και δ ξαναπηγα

Ναι χάσιμοτο έχω εμφανίστηκε στην τρίτη αποβολή παίρνω τ4 75 .απλά ο γυναικολόγος μου ισχυρίζεται ότι δ έχω καλά ωάρια.το θέμα είναι ότι η πρώτη αποβολή έγινε όταν ήμουν 36.τον γιο μου τον έκανα 35...τώρα μου είπαν μήπως έχω κάποιο μικροβιο στη μήτρα κ προκαλεί αποβολές.ευχομαι πραγματικά να είναι αυτό  κ ας έχω ταλαιπωρηθεί τόσο καιρό.το μόνο που δ τους συγχωρώ είναι ότι έχασα 5 αγγελουδακια...ακόμα ποναει

Εμενα παντως ο γιατρος μου ειπε οτι το χασιμοτο ειναι αυτο που μου προκαλεσε και το ΠΩΑ και θα βλεπουμε τους δεικτες για να προσπαθησουμε να αποφυγουμε τις αποβολες. Τωρα για την ποιοτητα των ωαριων. Αν εχεις υψηλη FSH και αντιστοιχα χαμηλη AMH  αυτο σημαινει και οτι εχεις λιγα ωάρια αλλα και οτι δεν ειναι ιδιαιτερα υγιει. Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν με δοτρια γιατι φτανουν οι 5 ψυχοφθορες αποβολες!!

4 ώρες πρίν, Annaforyou είπε:

Όχι προς θεού! Δεν στο είπα για να αλλάξεις κέντρο. Αλλά για να έχεις μια εικόνα και από την άλλη πλευρά! Επίσης πιστεύω ότι επειδή είχα πολλά ωάρια τα μοίρασαν. Δεν μπορεί να δώσανε σε μια 17 ωαρια.  

Και χωρίς κόστος εξετάσεων. Αφού μου τις είχαν κάνει στην πρώτη δωρεά. Δεν τις επαναλάβαμε για τη δεύτερη. 

Ναι ο γιατρος μου αυτο μου ειπε οτι γινεται γιατι δινουν σε μια κοπελα ή 4 ή 8 και τα υπολοιπα τα δινουν σε αλλη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Viv37 είπε:

Εμενα παντως ο γιατρος μου ειπε οτι το χασιμοτο ειναι αυτο που μου προκαλεσε και το ΠΩΑ και θα βλεπουμε τους δεικτες για να προσπαθησουμε να αποφυγουμε τις αποβολες. Τωρα για την ποιοτητα των ωαριων. Αν εχεις υψηλη FSH και αντιστοιχα χαμηλη AMH  αυτο σημαινει και οτι εχεις λιγα ωάρια αλλα και οτι δεν ειναι ιδιαιτερα υγιει. Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν με δοτρια γιατι φτανουν οι 5 ψυχοφθορες αποβολες!!

Ναι ο γιατρος μου αυτο μου ειπε οτι γινεται γιατι δινουν σε μια κοπελα ή 4 ή 8 και τα υπολοιπα τα δινουν σε αλλη. 

Ναι έτσι ακριβώς ...όλα αυτά τα έχω πακέτο...περισυ για να κάνουμε τη 2 η προσπάθεια σκέψου πήγαινα κάθε μήνα έκανα fsh και έβγαινε υψηλή τον τελευταίο μήνα ήταν μέτρια.εληγαν τα φάρμακα που είχα κ ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε.κοριτσια ένα ωάριο έδωσα κλάμα στεναχώρια δεν φαντάζεστε...μου το πήρε γονιμοποιηθηκε αλλά δ έφτασε στη 2ξ διαίρεση οπότε δ ολοκληρώθηκε κ η εξωσωματική...το θέμα είναι να βρω την αιτία των αποβολών γιατί αλλιώς ότι κ να κάνω χαμένος κόπος θα είναι...σήμερα πήρα στο κέντρο που έρχεται ο κουρτης Πάτρα κ μου είπαν ότι θα έρθει αυτές τις μέρες κ μάλλον θα μπορεί να με δει...οπότε περιμένω τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...