Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 4 λεπτά , Neli83 είπε:

Στο newlife..

Τελεια! Μπραβο τους κ μπραβο σου! Καλο υπολοιπο κυησης!

Εγω παντως πριν 4 χρονια εκανα συμφωνια με εμβρυολαμπ, για δεκα περιπου ωαρια κ οσες βλαστοκυστες προκυψουν. Κι οτι θα προχωρουσαμε με min 4- 5 βλαστοκυστες. Πηρα εξι βλαστοκυστες τελικα. Τωρα βλεπω οτι βγαζουν πακετα των 2 και των 4 βλαστοκυστων. Και το κανουν κι αλλοι γιατροι κ Αθηνα. Προφανως τα μοιραζουν

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Ναι σε θυμάμαι... Υπάρχει μία ομάδα στο facebook που λέγεται παρένθετη μητέρα- έγκυος και νόμιμη υιοθεσία. Εκεί ίσως μπορέσουν να σε κατατοπίσουν και να σε βοηθήσουν πολλές κοπέλες έχουν βρει παρένθετη από εκεί.

Κοριτσι τι κανεις? Τι κανει η μπεμπα?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Ούτε εγώ ζήτησα τίποτα. Φαντάσου ούτε καν ίδια ομάδα αίματος. Μου είχε πει 2 μήνες και όντως τόσο έκανε. Σκέψου έχω τα μωρά μου τα ζουμπουρλα να κρυώνουν στην κατάψυξη και ενώ ο πρώτος δοκιμαστικός μήνας πήγε σούπερ σαν γνωστή γκαντεμοσαυρα τώρα βρίσκω εμπόδια . Είναι που σε θέλω παρέα μου δεν εξηγείται αλλιως. Έβαλα και τον άντρα μου κου έκανε την ,ovitrelle είναι το γούρι μου ο γλυκός μου!!!

Να δεις που μόλις σου πουν ότι βρέθηκε δοτρια θα σου φύγουν όλα. Άγχη αγωνίες τα πάντα. Εμένα θυμάμαι άδειασε το μυαλό μου (που περίμενα λίγο έτσι;). 

 

Λες ε; Μακαρι! Αντε να δουμε! Μαλλον κ εσυ θα ξεπερασεις τα εμποδια οταν βρεθει και η δικια μου χαχαχα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σκεφτόμαστε να κάνουμε κάποια ραντεβού σε αναζητηση καλού και έντιμου γιατρού/κέντρου για εξωσωματική με δωρεά. Αν επιτρέπεται από τους κανόνες του σαιτ, προτείνετε μου γιατρούς/κέντρα αν γνωρίζετε στην Αθηνα!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Leila είπε:

Όχι απλά ότι είναι καλύτερα….δεν έχει σημασία τόσο αυτό για μένα όσο ότι αισθάνομαι ότι δεν πηρα ικανοποιητική απάντηση για τον μικρό αριθμό 

Σε καλυπτει η απαντηση του?

Νιωθεις σιγουρια εκει?

Αν οχι μη χανεις το χρονο σου εγω εχω σκυλομετανιωσει που ενω στο πρωτο κεντρο κατι δε μου αρεσε εκατσα. Εχασα χρονο, πολυτιμα ωαρια, ειχα θεματα με την υγεια μου για μεγαλο χρονικο διαστημα κι εχασα και λεφτα..

Αλλα κυριως χρονο

Εμενα αυτα τα τοσα λεφτα για τοσες βλαστοκυστες δε μου αρεσουν...και οπως ειπε κ μια φιλη μου το σπερμα του αντρα μου(της) ειναι πολυ καλο γιατι να μην παρω δεκα βλαστοκυστες??

Εγω γι αυτο πηγα δυναμικα στο κεντρο που εμεινα στη μικρη

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Leila είπε:

Κορίτσια σκεφτόμαστε να κάνουμε κάποια ραντεβού σε αναζητηση καλού και έντιμου γιατρού/κέντρου για εξωσωματική με δωρεά. Αν επιτρέπεται από τους κανόνες του σαιτ, προτείνετε μου γιατρούς/κέντρα αν γνωρίζετε στην Αθηνα!

Καλησπέρα...εγω θα σ πω για τον δικο μ γιατρο...Αλεξ.Κουρτ.ειναι αθηνα...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Τελεια! Μπραβο τους κ μπραβο σου! Καλο υπολοιπο κυησης!

Εγω παντως πριν 4 χρονια εκανα συμφωνια με εμβρυολαμπ, για δεκα περιπου ωαρια κ οσες βλαστοκυστες προκυψουν. Κι οτι θα προχωρουσαμε με min 4- 5 βλαστοκυστες. Πηρα εξι βλαστοκυστες τελικα. Τωρα βλεπω οτι βγαζουν πακετα των 2 και των 4 βλαστοκυστων. Και το κανουν κι αλλοι γιατροι κ Αθηνα. Προφανως τα μοιραζουν

Κοριτσι τι κανεις? Τι κανει η μπεμπα?

Ήμαστε από το πρωί μέχρι το βράδυ στο νοσοκομείο. Η μπέμπα μου είναι ακόμα μέσα ευτυχώς καλά και υγιής αλλά για να την πάρουμε πρέπει να μπορεί να φάει μόνη της μια ποσότητα γάλα. Παλεύουμε με τα ταΐσματα και σταδιακά έχουμε ανέβει από τα 5 ml στα 30-35 ml ανα γεύμα. Έχουμε μέλλον μέχρι να φτάσει στα 60 ml. Οπότε κουράγιο και υπομονή

  • Μου αρέσει 9
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 9:57 ΜΜ, Aria. είπε:

Χρόνια πολλά!!!καλή χρονιά!!!κ εγώ τώρα έκανα το εμβολιο phfizer!!!μου είπε ότι δεν θα προχωρήσουμε σε τπτ εάν δ φτιάξει το σπέρμα.το θέμα είναι σήμερα που πήγα ότι επιμένει να κάνουμε την εξέταση ξανά στους 2 μήνες κ όχι στους 3 που πρέπει κανονικά...τι να πω βρε κορίτσια εγώ με αυτό τον γιατρό νιώθω ήρεμη

.ο άντρας μου είναι καχύποπτος ότι μάλλον έχει κατεψυγμένα κ θέλει να μας βάλει τότε γιατί διαβάσαμε ότι από νεαρή δοτρια δεν παίζει κ τόσο ρόλο το σπέρμα το διορθώνει κατά 40% το υγιές ωάριο . 

Δεν ξέρω σήμερα γινόταν χαμός στο κέντρο πολλά τα κορίτσια !!!

Γτ λες ότι στους 3 πρέπει κανονικά;; 

On 12/1/2022 at 2:31 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσια...εκανα τεστ εγκυμοσυνης...και βγηκε θετικο!!! Δεν μπορω να σταματησω να κλαιω..ελπιζω να πανε ολα καλα με την χοριακη αυριο!!

Αγάπη μουυυ φτου φτου κοριτσακι μου με το καλό οοο!!! 

 

On 12/1/2022 at 3:11 ΜΜ, Neli83 είπε:

@chitaneta @Villi @marina_86 @νικηαντωνια81 κοριτσια μου οσο ανετη ημουν τοσες μερες τωρα με επιασαν φοβιες..αλλα ενα βημα τη φορα..παμε αυριο για τη χοριακη!! Πηρα τον αντρα μου να του πω για το τεστ και απο το κλαμα μπερδευτηκε ο γλυκουλης μου!! Του λεω ειναι θετικο..και μου λεει καλο δεν ειναι αυτο?? Χαχαχαχα!!! Θα τον τρελανω!!

Χαχαχαχαχ τον καημενο μωρεεε

 

On 12/1/2022 at 5:00 ΜΜ, Georgia81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου το καλύτερο δώρο!!!!!!! εύχομαι μια τεράστια χοριακή αύριο θα περιμένουμε.

Κορίτσια να ρωτήσω σε προβιοτικά ποια παίρνετε? 

Εγώ έπαιρνα το vivomix κάψουλες από το στόμα. Και κάποια στιγμή τα κολπικά evobiolact αν το θυμάμαι καλα

Τα έπαιρνα όταν έπαιρνα αντιβίωση. Εσύ γτ τα παίρνεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλησπέρα...εγω θα σ πω για τον δικο μ γιατρο...Αλεξ.Κουρτ.ειναι αθηνα...

Έχουμε κλείσει ραντεβού με Κουρτ. κ Σφακ. Επισης μου πρότειναν τον Χριστ.Παπανικ. … 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια!!!!!!!! 747,2 !!!!!!!!

Έλα ρεεεε τι τέλειο νούμερο είναι αυτό;;; ; και μάντεψε εεε;;;;; διδυμακια είναι!!! Εμένα με 697 ήταν δύο!  Φτου φτου κοριτσακι μου δόξα τον Θεό όλα καλά!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Ήμαστε από το πρωί μέχρι το βράδυ στο νοσοκομείο. Η μπέμπα μου είναι ακόμα μέσα ευτυχώς καλά και υγιής αλλά για να την πάρουμε πρέπει να μπορεί να φάει μόνη της μια ποσότητα γάλα. Παλεύουμε με τα ταΐσματα και σταδιακά έχουμε ανέβει από τα 5 ml στα 30-35 ml ανα γεύμα. Έχουμε μέλλον μέχρι να φτάσει στα 60 ml. Οπότε κουράγιο και υπομονή

Κουράγιο κορίτσι μου, εύχομαι σύντομα να πάρετε τη μικρούλα στο σπίτι σας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Thia1985 είπε:

Σε καλυπτει η απαντηση του?

Νιωθεις σιγουρια εκει?

Αν οχι μη χανεις το χρονο σου εγω εχω σκυλομετανιωσει που ενω στο πρωτο κεντρο κατι δε μου αρεσε εκατσα. Εχασα χρονο, πολυτιμα ωαρια, ειχα θεματα με την υγεια μου για μεγαλο χρονικο διαστημα κι εχασα και λεφτα..

Αλλα κυριως χρονο

Εμενα αυτα τα τοσα λεφτα για τοσες βλαστοκυστες δε μου αρεσουν...και οπως ειπε κ μια φιλη μου το σπερμα του αντρα μου(της) ειναι πολυ καλο γιατι να μην παρω δεκα βλαστοκυστες??

Εγω γι αυτο πηγα δυναμικα στο κεντρο που εμεινα στη μικρη

Δεν με καλύπτει … θα μπορούσε να είναι ατυχία, αλλά θα περίμενα να μου πουν, ναι δεν πήγε καλά γιατί πχ η δότρια αγχώθηκε ή δεν πήρε σωστά τα φάρμακα, ή για κάποιον άλλο λόγο. Κάτι που δεν συνεβει, δεν μου έδωσαν καμία εξήγηση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Leila είπε:

Έχουμε κλείσει ραντεβού με Κουρτ. κ Σφακ. Επισης μου πρότειναν τον Χριστ.Παπανικ. … 

Εγω εχω πάει και τους δυο που έκλεισες ραντεβού αλλά επειδή δεν μένω αθηνα κάτι άλλο δεν μπορώ να προτείνω. Θα σου πω όμως κάτι που πολύ  σωστά έχει επαναλάβει πολλές φορές  μια κοπέλα του φόρουμ που τώρα κυοφορεί διδυμάκια. Να δεις πολλούς γιατρούς και να καταλήξεις σε αυτόν που θα σε κάνει να νιώσεις ασφάλεια και σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Σε καλυπτει η απαντηση του?

Νιωθεις σιγουρια εκει?

Αν οχι μη χανεις το χρονο σου εγω εχω σκυλομετανιωσει που ενω στο πρωτο κεντρο κατι δε μου αρεσε εκατσα. Εχασα χρονο, πολυτιμα ωαρια, ειχα θεματα με την υγεια μου για μεγαλο χρονικο διαστημα κι εχασα και λεφτα..

Αλλα κυριως χρονο

Εμενα αυτα τα τοσα λεφτα για τοσες βλαστοκυστες δε μου αρεσουν...και οπως ειπε κ μια φιλη μου το σπερμα του αντρα μου(της) ειναι πολυ καλο γιατι να μην παρω δεκα βλαστοκυστες??

Εγω γι αυτο πηγα δυναμικα στο κεντρο που εμεινα στη μικρη

Πως όμως το διαπραγματευτηκες στο κέντρο πιυ πηγες; Γιατί ακόμη και αν μου πουν  εμεις λειτουργούμε με διαφάνεια κ συνηθως έχουμε αυτόν τον αριθμό εμβρύων κλπ, μπορούν πάντα αργότερα να μου πουν αα τελικά δεν προχώρησαν τα έμβρυα. Κ το άσχημο είναι ότι αν ξεκινήσεις,  δεν μπορείς εύκολα να διακόψεις στη μέση τη διαδικασία σν δεις ότι δεν είναι ειλικρινείς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...