Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , marina_86 είπε:

@Neli83 να σε ρωτήσω αν κ σε σένα στη NewL .. σου είπαν για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων; Ή σου είπαν όσες προκύψουν; Για να δω αν άλλαξαν πολιτική.. 

Οχι δεν μου ειπαν αριθμο...οσα ωαρια βγαλει η κοπελα ειναι ολα δικα μου..εγω απο τα 10 ωαρια ειχα 6 βλαστοκυστες..με πολυ συχνη ενημερωση απο το εμβρυολογικο..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 8 λεπτά , Leila είπε:

Ετ με δωρεά εννοείς ότι δεν έχεις ακούσει με έμβρυα τριών ημερών ή γενικά; ….

Ναι έχω κάνει παρα πολλες εξετάσεις : Νκ, θρομβοφιλια, υστεροσκοπηση κλπ 

Με δωρεα. Για τις αλλες δεν ξερω τι ισχυει

πρίν από 6 λεπτά , Neli83 είπε:

Οχι δεν μου ειπαν αριθμο...οσα ωαρια βγαλει η κοπελα ειναι ολα δικα μου..εγω απο τα 10 ωαρια ειχα 6 βλαστοκυστες..με πολυ συχνη ενημερωση απο το το 

 

Το ποσο πληρωνεις καθοριστηκε μετα που σου εδωσαν τα ωαρια αναλογα με το ποσα ηταν ή ηταν καθορισμενη απο πριν; Επισης μπορεις να μου πεις ποση αναμονη ειχες μεχρι να βρεθει η δοτρια;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Υπομονή Χρύσα μου, προσπάθησε να χαλαρωσεις και να περνάς όμορφα και θα φυγει η κυστη...

Με το αγχος που παιρνάμε πως να μην μας βγαινουν τέτοια!

 

Μωρέ από υπομονή έχω μπόλικη. Ένας μήνας πάνω ένας κάτω δεν κάνει τη διαφορά;. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το τόσο σικλακουρ. Σήμερα έκλεισα μήνα που τα περνώ non stop χαχαχα. Έχω βέβαια εμπιστοσύνη στον Κουρ...ξέρει τι κάνει. Ααααα μου είπε ότι τσίμπησα κ κάνα δυο κιλά (μάλλον από τα 8 πουλόβερ που φορούσα χαχαχαχα) 

Σήμερα κορίτσια η παρέα γιορτάζει την σούπερ χοριακη της @Neli83 μας. Εύχομαι μεσα από την καρδιά μου να μην προλαβαίνουμε τα όμορφα νέα και τις τεράστιες χοριακες. Έκανε το κορίτσι μας την αρχή τσουκου τσουκου ακολουθούμε κ εμείς!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Με δωρεα. Για τις αλλες δεν ξερω τι ισχυει

 

Το ποσο πληρωνεις καθοριστηκε μετα που σου εδωσαν τα ωαρια αναλογα με το ποσα ηταν ή ηταν καθορισμενη απο πριν; Επισης μπορεις να μου πεις ποση αναμονη ειχες μεχρι να βρεθει η δοτρια;

Το ποσο το ειχαμε συμφωνησει απο το 1ο ραντεβου..η δοτρια βρεθηκε σε μολις 1 μηνα γιατι εχω ευκολη ομαδα αιματος κ κοινα χαρακτηριστικα..ετσι μου ειπαν τουλαχιστον..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Viv37 είπε:

 

Το ποσο πληρωνεις καθοριστηκε μετα που σου εδωσαν τα ωαρια αναλογα με το ποσα ηταν ή ηταν καθορισμενη απο πριν; Επισης μπορεις να μου πεις ποση αναμονη ειχες μεχρι να βρεθει η δοτρια;

Εγώ στη NewL είχα αναμονή κάνα 4μηνο αν θυμάμαι καλά. Άντε 5μηνο, όχι παραπάνω. Και μάλιστα ήμουν τόσο άσχετη που έπαιρνα τη γιατρό κ έλεγα "άντε, τι γίνεται. Γιατί αργούμε;" Κοσμαρα εγώ! Χαχαχαχαχα Δεν ξέρω τι νόμιζα... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , marina_86 είπε:

Εγώ στη NewL είχα αναμονή κάνα 4μηνο αν θυμάμαι καλά. Άντε 5μηνο, όχι παραπάνω. Και μάλιστα ήμουν τόσο άσχετη που έπαιρνα τη γιατρό κ έλεγα "άντε, τι γίνεται. Γιατί αργούμε;" Κοσμαρα εγώ! Χαχαχαχαχα Δεν ξέρω τι νόμιζα... 

 

Εγω μπηκα στον 8 μηνα αναμονης!! Μου εχουν βγαλει την ψυχη!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marina_86 είπε:

@Neli83 να σε ρωτήσω αν κ σε σένα στη NewL .. σου είπαν για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστεων; Ή σου είπαν όσες προκύψουν; Για να δω αν άλλαξαν πολιτική.. 

Εγω βέβαια δεν μιλούσα για αυτό το κεντρο.. για το άλλο, το διπλανό, που έκανες προσπάθειες πριν πάτε με δωρεά… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Viv37 είπε:

Εγω μπηκα στον 8 μηνα αναμονης!! Μου εχουν βγαλει την ψυχη!!

Ελπίζω να μη χρειαστεί να περιμένεις πολύ ακόμα..θέλω να έχω παρέα όταν θα κάνω ετ. Αλήθεια όμως γιατί τόσο πολυ αναμονή; Έχεις ζητήσει κάτι πολύ συγκεκριμένο; 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Villi είπε:

Εγω βέβαια δεν μιλούσα για αυτό το κεντρο.. για το άλλο, το διπλανό, που έκανες προσπάθειες πριν πάτε με δωρεά… 

Ναι, το φαντάστηκα... Μου φαίνεται περίεργο πάντως. Εννοώ ο ακριβής αριθμός βλαστοκυστεων. Και αν το σπέρμα που θα δώσει κάποιος δώσει πέντε βλαστοκυστες, τι γίνεται; Του ζητάνε επιπλέον χρήματα; Κάηκα στα μαθηματικά! Χαχαχαχα

πρίν από 25 λεπτά , Viv37 είπε:

Εγω μπηκα στον 8 μηνα αναμονης!! Μου εχουν βγαλει την ψυχη!!

Σου την έχουν βγάλει, έχεις απόλυτο δίκιο!!! Δεν ξέρω γιατί η τόσο μεγάλη καθυστέρηση, εκτός αν όντως έχεις ζητήσει κάτι πολύ συγκεκριμένο ή έχετε σπάνια ομάδα αίματος. Αν δεν ισχύουν αυτά, ή ο γιατρός δεν πιέζει αρκετά ή δεν έχουν πολλές δοτριες. Τι να πω! 

πρίν από 22 λεπτά , eleni 21 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται;;;για τι τιμές μιλάμε πάνω κάτω;;δλδ αυτό το πακέτο που λέτε..για δωρεά..να έχω μια ιδέα στο περίπου 

Έχε στο νου σου 5000 με 5500 περίπου...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Viv37 είπε:

Εγω μπηκα στον 8 μηνα αναμονης!! Μου εχουν βγαλει την ψυχη!!

Καλα αυτό το δικό σου δεν υπάρχει, πραγματικά σου έχουν βγάλει την ψυχή. Λογικά τελειώνει η αναμονή ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλα η δικη σου αναμονη δεν υπαρχει...ειναι απαραδεκτοι..

Ασε ναι! Να σκασω ειμαι! @chrussa1982 μου δε ζητησα τιποτα απολυτως. Μια δοτρια μονο. Και μου ειπαν οτι η αναμονη ειναι 6-9 μηνες! Τωρα σκεφτομαι οτι ειχε καθυστερησει λιγο η εξεταση κυστικης ινωσης του αντρα μου και σκεφτομαι μηπως μας εβαλαν τοτε στη λιστα. Δηλαδη αντι για Ιουνιο μηπως μας εβαλαν Αυγουστο. Κατι αλλο δεν νπορω να σκεφτω. Και οταν ρωταω μου λενε οτι ολα γινονται με διαγανεις διαδικασιες και με σειρα προτεραιοτητας. Τι να πω! Αν μπουμε και στον 9 θα γεννησω αερα!

Αχ μακαρι να ξεκινησουμε μαζι! Θελω παρεουλα! Μεχρι την αλλξ βδομαδα που θα ξεμπερδεψεις κ εσυ με την κυστη να με παρουν κ εμενα τηλ!

Τι να πω κοριτσια μου. Παρατησα τη γυμναστικη και αρχισα γιογκα μηπως και ηρεμησω λιγο! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Viv37 είπε:

Ασε ναι! Να σκασω ειμαι! @chrussa1982 μου δε ζητησα τιποτα απολυτως. Μια δοτρια μονο. Και μου ειπαν οτι η αναμονη ειναι 6-9 μηνες! Τωρα σκεφτομαι οτι ειχε καθυστερησει λιγο η εξεταση κυστικης ινωσης του αντρα μου και σκεφτομαι μηπως μας εβαλαν τοτε στη λιστα. Δηλαδη αντι για Ιουνιο μηπως μας εβαλαν Αυγουστο. Κατι αλλο δεν νπορω να σκεφτω. Και οταν ρωταω μου λενε οτι ολα γινονται με διαγανεις διαδικασιες και με σειρα προτεραιοτητας. Τι να πω! Αν μπουμε και στον 9 θα γεννησω αερα!

Αχ μακαρι να ξεκινησουμε μαζι! Θελω παρεουλα! Μεχρι την αλλξ βδομαδα που θα ξεμπερδεψεις κ εσυ με την κυστη να με παρουν κ εμενα τηλ!

Ούτε εγώ ζήτησα τίποτα. Φαντάσου ούτε καν ίδια ομάδα αίματος. Μου είχε πει 2 μήνες και όντως τόσο έκανε. Σκέψου έχω τα μωρά μου τα ζουμπουρλα να κρυώνουν στην κατάψυξη και ενώ ο πρώτος δοκιμαστικός μήνας πήγε σούπερ σαν γνωστή γκαντεμοσαυρα τώρα βρίσκω εμπόδια . Είναι που σε θέλω παρέα μου δεν εξηγείται αλλιως. Έβαλα και τον άντρα μου κου έκανε την ,ovitrelle είναι το γούρι μου ο γλυκός μου!!!

Να δεις που μόλις σου πουν ότι βρέθηκε δοτρια θα σου φύγουν όλα. Άγχη αγωνίες τα πάντα. Εμένα θυμάμαι άδειασε το μυαλό μου (που περίμενα λίγο έτσι;). 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Οχι δεν μου ειπαν αριθμο...οσα ωαρια βγαλει η κοπελα ειναι ολα δικα μου..εγω απο τα 10 ωαρια ειχα 6 βλαστοκυστες..με πολυ συχνη ενημερωση απο το εμβρυολογικο..

Θυμησε μας κοριτσι σε ποιο κεντρο εισαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...