Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένη αυτόν τον διαβήτη κύησης τρέμω κ εγώ. Βέβαια τώρα θα μου πεις κάτσε πρώτα να μείνεις έγκυος χαχαχα. 

Τι καλά που μπαίνεις και μας εμψυχώνεις και μας δίνεις και συμβουλές!! Η πριγκίπισσα σου πως είναι;

Εννοειτε θα μεινετε ολες εγκυουλες γι αυτο σας τα γραφω κυριως.

Η μικρη τωρα κοιμαται. Ευτυχως ειναι υπναρου γιατι μας εχει ξεπατωσει, χαχα. Πολυ ζωηρη. Μιλαει τωρα λεει  λεξουλες κ εχει πολυ πλακα. 

Παντως για τα χαρακτηριστικα της δοτριας που ρωτατε εγω νομιζω οτι κοιτανε τα χρωματα μας. Βλεπω στη μικρη οτι εχει πολυ ανοιχτο δερμα κ ανοιχτα καστανα μαλλια. Ο συζυξ μελαχρινος. Αρα λογικα βρηκαν κοπελα στα χρωματα μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 33 λεπτά , silvy22 είπε:

Λυπαμαι παρά πολύ βρε κορίτσι μου, τη μήτρα την έχετε ελέγξει ; Μήπως γίνεται κάτι με το σπερμα και χρειΑζεται προεμφυτευτικος; Στην Αθήνα πολύ καλά λόγια λένε πολλά κορίτσια εδώ για τον ΚΟυρτ … και σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος και σαν επιτυχίες , δεν έχω προσωπική άποψη απο τη δωρεά , για την ώρα έχω αποτυχίες με δικό μας υλικό … μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα 

Ναι την εχω ελεγξει. Εκανα κ υστεροσκπηση 1 μηνα πριν κανω την εμβρυομεταφορα. Σ'ευχαριστώ.

πρίν από 31 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου  λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη σου. Έχεις πολλές αποτυχίες..σου έχουν αιτιολογήσει που μπορεί να οφείλονται; Τώρα για τα ποσοστά που ρωτάς θεωρώ ότι είναι λίγο σχετικό..αν ωστόσο το αποφασίσεις να κατέβεις Αθήνα υπάρχουν κάποιοι γιατροί που ασχολούνται με την δωρεά και έχουν επιτυχία, αλλά όπως είπα είναι σχετικό αυτό..εγώ πχ τώρα είμαι στην πρώτη μου προσπάθεια με Κούρτη. Έχω ακούσει πολλές θετικές κριτικές και για τον Τσιριγώτη. 

Οχι δεν μου εχουν πει τιποτα συγκεκριμενο. Εχω κανει απειρεε εξετασεις ολα αυτα τα χρονια κ με εβλεπε κ αιματολογος χωρις να εχω καποια θρομβοφιλια

πρίν από 31 λεπτά , MaryH είπε:

Λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβη. Σε ποιο γιατρο στο εμβρυολαμομπ? Στην Αθηνα καλοι γιατροι ειναι Τσιρι... Κουρτ... για δωρεα

ΧΝ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Depy81 είπε:

Ναι την εχω ελεγξει. Εκανα κ υστεροσκπηση 1 μηνα πριν κανω την εμβρυομεταφορα. Σ'ευχαριστώ.

Οχι δεν μου εχουν πει τιποτα συγκεκριμενο. Εχω κανει απειρεε εξετασεις ολα αυτα τα χρονια κ με εβλεπε κ αιματολογος χωρις να εχω καποια θρομβοφιλια

ΧΝ

Καταλαβα. Ο εξωσωματικος μου. Το σπερμα σας πως ειναι? Εχετε ελεγξει κατακερματισμος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MaryH είπε:

Καταλαβα. Ο εξωσωματικος μου. Το σπερμα σας πως ειναι? Εχετε ελεγξει κατακερματισμος

Ναι ηταν καλο μας ειχαν πει. Κατακερματισμο καναμε κ ειχε 29% κ πηρε για 3 μηνες προφερτιλ. Εσυ πετυχες εκει στις ποσες προσπάθειες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , MaryH είπε:

Kαι ποσο ειναι τωρα? Σαλπιγγες εχετε ελεγξει?

Τωρα δεν ξέρω γιατι εκανα εμβρυομεταφορα με κατεψ. Το σπερμα το ελεγξαμε το 2018 που εγινε κ η γονιμοποιηση. Πριν κανω την εμβρυομ εκανα υστεροσκοπηση κ ηταν ολα καλα. Σιγουρα τωρα θα χρειαστει ξανα ελεγχος σπερματος. Ξερεις κανεναν καλο ουρολογο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

ειχα κάνει 3 φυσικούς κύκλους κ έμβρυο μεταφορά με 2 έμβρυα 

ο επόμενος γιατρός είπε ότι λόγω ηλικίας 45 δεν έπρεπε να πάω με φυσικό 

τωρα λέω να μην κάνω κλασική εξωσωματική αλλά δανεικά 

παρακαλω τι προτείνετε για γιατρό -κέντρο εδώ Αθήνα; 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , cordellia είπε:

Καλημερα!!

ειχα κάνει 3 φυσικούς κύκλους κ έμβρυο μεταφορά με 2 έμβρυα 

ο επόμενος γιατρός είπε ότι λόγω ηλικίας 45 δεν έπρεπε να πάω με φυσικό 

τωρα λέω να μην κάνω κλασική εξωσωματική αλλά δανεικά 

παρακαλω τι προτείνετε για γιατρό -κέντρο εδώ Αθήνα; 
 

Καλημέρα!! Θα σου προτείνω Κουρ ..τον γιατρό μου και τσιριγ. .έχουν πολλές επιτυχίες στη δωρεά. Κάνε πρώτα ραντεβού σε 2 3 γιατρούς και προχωρά με αυτόν που θα κάνει να νιώσεις σιγουριά και εμπιστοσύνη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Depy81 είπε:

Κορίτσια για μένα τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Εχθές είχα αιμορραγία κ πηγματα. Πηγα το πρωι κ εκανα χοριακη κ έπεσε στο μισο. Απεβαλα πριν προλάβω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ηταν η 6 εμβρυομεταφορα. Κομμάτια. Δεν έχω αλλα εμβρυακια. Ήμουν κ με δωρεά ωαρίου. 41 ετων. Γνωρίζεται ποιος εχει τα μεγαλυτερα ποσοστα στη δωρεα? Με 2 δοτριες που εχω κανει μεχρι στιγμης στη Θεσσαλονίκη στο em...lab δεν ειχα καλα αποτελέσματα. Η πρωτη εδωσε 4 βλαστοκυστες με 0 χοριακες. Η δευτερη 6 βλαστοκυστες κ ηταν ως εξης: η 1 μηδεν η δευτερη θετικη αλλα στην 15 εβδομαδα σταματησε κ δημιουργηθηκε εμβρυικος υδρωπας κ στην 3 βιοχημικη στις 5 εβδομαδες κ 2 ημερων. Ειμαι διατεθειμενη να παω κ Αθήνα.

Πάρα πολύ λυπάμαι. Ειλικρινά, δεν έχω λόγια. 

Είπες υστεροσκοπηση έκανες (υποθέτω έκανες και βιοψία για φλεγμονές) και αιματολογικά ήσουν ελεγμένη. 

Αυτό που ρώτησε η @MaryH για τις σάλπιγγες; Το είδατε; Ο Χριστοφ δεν είπε τίποτα σαν εξήγηση; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Έχω διαβάσει το βιογραφικό του γιατρού από το ασιστινγκ, και είναι εντυπωσιακό. Αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία. Τελικά πηγές και στο newlife; Τι σε κέρδισε στο ασιστινγκ; 

Καλά για τα χαρακτηριστικά κ να ρωτούσες τι θα σου έλεγε.. Εννοείται ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε αλλά εγώ πιστεύω ότι ψάχνουν τα πολύ βασικά να μοιάζουν, ειδικά αν το ζητήσει το ζευγάρι ή η γυναίκα. Κάποιες δεν τους ενδιαφέρει καθόλου αυτό. Απλά αν το ζητήσεις θα κοιτάξουν μην είσαι εσύ για παράδειγμα μελαχρινή φουλ και βρουν μια δοτρια εντελώς ανοιχτόχρωμη. 

Βασικά πήγα σε μια γυναικολόγο που συνεργάζεται με το ασίστ, σαν κέντρο δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση σίγουρα έχει λιγότερο κόσμο από το embryo..  Αλλα μίλησα με μια φίλη που μου την πρότεινε και έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη και έμεινε και έγκυος με την πρώτη. Επίσης αυτή σε αναλαμβάνει για όλη την εγκυμοσύνη ενώ στο embryo μου είπαν ότι αν έχεις θετική χοριακη τελείωσες από αυτούς μετά πρέπει να βρεις γιατρό, που μου φανηκε κάπως.

Για χαρακτηριστικά σκέφτομαι να ζητήσω να είναι τουλάχιστον ανοιχτόχρωμη γιατί είμαστε και εγώ και ο άντρας μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , marina_86 είπε:

Πάρα πολύ λυπάμαι. Ειλικρινά, δεν έχω λόγια. 

Είπες υστεροσκοπηση έκανες (υποθέτω έκανες και βιοψία για φλεγμονές) και αιματολογικά ήσουν ελεγμένη. 

Αυτό που ρώτησε η @MaryH για τις σάλπιγγες; Το είδατε; Ο Χριστοφ δεν είπε τίποτα σαν εξήγηση; 

 

Θα εχω ραντεβού μαζι του απο βδομάδα. Μονο τηλ μιλησαμε σήμερα για να μου πει οτι ηταν βιοχημικη. Για τις σαλπιγγες μου ειχε πει οτι αφου καναμε διαγνωστικη υστεροσ δεν καναμε τιποτε αλλο κ ηταν καλα. Μια ελαφριά ενδομητριτιδα ειχε δει κ μου ειχε δωσει για 2 βδομαδες vibramycin. Δεν ξερω τα χω χαμενα. Τοσες προσπαθειες με δανεικα κ τζιφος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 9:41 ΜΜ, Viv37 είπε:

Πότε πρόλαβες και έκανες την υστεροσκόπηση! Σφαίρα είσαι! Για τον ανανά και τα brazil κι εδώ λένε και επίσης γιαούρτια πρόβεια και ξινόγαλα ή κεφίρ. Τώρα ζωμό από κρέας που να βρούμε. Στην Αμερική έχουν σε χαρτόκουτα σαν αυτά του γάλακτος. Στην Αγγλία έχει τέτοια? Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου κορίτσι μου!

@Annaforyou καταρχήν πρέπει να προσπαθείς για πάνω από 6μηνο για να πεις ότι κάτι ίσως να πηγαίνει στραβά. Είναι λίγο νωρίς. Αλλά αν περάσει αυτό το διάστημα και εξακολουθείς να μη μένεις έγκυος τότε μπορείς να δεις σε πρώτη φάση τις ορμόνες ΑΜΗ και FSH. Είναι αυτές που ουσιαστικά δείχνουν αν έχεις μεγάλο απόθεμα ωαρίων. Αν αυτές είναι οκ μπορείς να να κάνεις σαλπιγγογραφία να τσεκάρεις αν είναι όλα εντάξεθ με τις σάλπιγγγές σου. Αυτό πονάει λίγο απ΄ότι λένε. Επίσης μπορεί και το αμόρε σου να ελεγχθεί. Ίσως να υπάρχει κάποιο θεματάκι με το σπέρμα. Και μην ξεχνάς. όταν λέμε προσπαθούμε εννοούμε ότι βγάζουμε τα μάτια μας 6 φορές την εβδομάδα!! Οπότε σε πρώτη φάση δώσ' του να καταλάβει. Και ξαναδές την TSH σου σε κανα μήνα να δεις αν μπήκε στα όρια. Αν πρόλαβαν να δράσουν δηλαδή τα φάρμακα γιατί είναι λίγο νωρίς. Δεν έχει πολύ καιρό που τα ξεκίνησες.

Αν πονάς υπάρχει περίπτωση να έχεις καμιά κυστη και να εμποδίζει κ αυτή. Πήγαινε για έναν υπέρηχο

Αχ κι εσύ τέτοια είσαι? Κι εγώ κάτι τέτοια κάνω. Πχ μου είχε γράψει η γυναικολόγος μου 2 έξτρα εξετάσεις και σκεφτόμουν να πω στο διαγνωστικό να τις βάλουν σε ξεχωριστή σελίδα για να μην τις δει ο εξωσωματικός και μου πει δε σου είπα εγώ να τις κάνεις αυτές!

Κάτσε να σε περιλάβουν εδώ οι άλλες και θα τα κόψεις αυτά σε χρόνο dt! χαχαχα

χαχα σε καταλαβαίνω!!Εύκολα θα το έκανα κι εγώ! 

On 11/3/2022 at 8:40 ΜΜ, marina_86 είπε:

Κοίτα, δε νομίζω να παρεξηγηθεί. Είναι άλλη ειδικότητα. Αν θες μπορείς να τον ρωτήσεις και να του πεις ότι σκέφτομαι να κάνω έναν έλεγχο αιματολογικό κ ανοσολογικό, έχετε να μου προτείνετε κάποιον; Αλλά δεν μπορεί ένας γυναικολόγος να τα δει όλα. 

Καλησπέρα Μαρίνα! Έχεις δίκιο, μπορώ να το συζητήσω μαζί του. Μού έχει μιλήσει για ανοσοδιαγνωστικό έλεγχο( νομίζω αναφέρεται σε τοξόπλασμα, ερυθρά κ.α.), δεν ξέρω αν εννοείς τα ίδια. Σε κάθε περίπτωση θα το συζητήσω μαζί του. Και πάλι σ΄ ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, cordellia είπε:

Συγγνώμη δε συγκράτησα καλά το όνομα Κούρ; 

Ο Τσιριγώτης  στο Ιασώ πόσο  χρεώνει για δωρεά και ποσό για την κλασσικη εξωσωματική;

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα κορίτσι μου ο Τσιριγωτης δεν είναι στο ιασω έχει δικό του κέντρο το ακεσω. Για δωρεά δεν ξέρω πόσο παίρνει για εξωσωματική κανονικά παίρνει 2500 με τα φαρμακα δικά σας απο επιτροπή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...