Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Neli83 είπε:

Μπραβο Villaki μου!!! Super πας!! Θα κανεις παλι ή θα πας για υπερυχο κατευθειαν?

 

πρίν από 8 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Σούπερ πάει κοπέλα μου έρχονται τα μωρά σου. Θα κάνεις κι άλλη η σου είπε για υπέρηχο; 

 

πρίν από 20 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου μπράβο!!! Τι καλά!!! Εμβρυακια δυνατα τα τα τα !!! Τι σου είπε ο γιατρός μας; Θα ξανακάνεις χοριακη; Θα πας για υπέρηχο;; 

 

πρίν από 24 λεπτά , silvy22 είπε:

πολυ καλα παει!!! whats next?

Ευχαριστώ πολύ!! Δεν μου ζήτησε άλλη χοριακή, μου είπε την Τρίτη υπέρηχο … αν και τρώγομαι κάπως να κάνω ακόμα μια, μου φαίνονται πολλές οι μέρες μέχρι την Τρίτη….θα σκάσω. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 4 λεπτά , Villi είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Δεν μου ζήτησε άλλη χοριακή, μου είπε την Τρίτη υπέρηχο … αν και τρώγομαι κάπως να κάνω ακόμα μια, μου φαίνονται πολλές οι μέρες μέχρι την Τρίτη….θα σκάσω. 

Αν δεν κρατιεσαι κανε ακομα μια για να νιωθεις καλυτερα...αν και νομιζω οτι οι χοριακες ειναι πολυ αγχωτικες..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 10:51 ΜΜ, marina_86 είπε:

Αγαπημένη, σε καμία περίπτωση δεν είχαμε πρόθεση να σε ταράξουμε. Ίσα ίσα! Νομίζω ότι όλες μας είχαμε πρόθεση να σου πούμε "εμείς δεν ξέρουμε καν τόσα πολλά όσα ξέρεις εσύ!". Πχ. Θα σου πω κάτι που συζητούσα και με μια άλλη κοπέλα στα προσωπικά μηνύματα. Εμείς πήραμε και σπέρμα δότη, όπως κ αυτή η κοπέλα. Ε, πάθαμε πλάκα με την όλη διαδικασία επιλογής!!! Καμιά σχέση με τις δοτριες. Τόσο διάφανες διαδικασίες, φουλ στοιχεία για ο,τι μπορείς να φανταστείς: εμφάνιση, χαρακτήρας, χόμπι, σπουδές, οικογένεια, αναλυτικό ιατρικό ιστορικό από τους παππούδες ακόμα!!!! Και αυτό λέγαμε, τι ωραία θα ήταν να ήταν έτσι κ για τις δοτριες. Πιο πολύ όμως στα είπαμε αυτά για να καταλήξουμε ότι όλες λίγο πολύ τα έχουμε σκεφτεί και όλες τα προσπεράσαμε στο ζυγι. Κι άντε εμένα μου είπαν τα χρώματα κ οκ μοιάζουμε. Το ξέρω στάνταρ; Όχι... 

Αχ γλυκούλα μου, πραγματικά στενοχωριέμαι τώρα. Σε καταλαβαίνουμε, μην το λες αυτό. Κι εσύ να είσαι καλά και θα είσαι! Εσύ μάλλον έπαθες σοκ, απ' ότι κατάλαβα, γιατί αλλιώς σου τα είπε αρχικά κ μετά στα γύρισε. Καλύτερα πάντως που δεν έκανες ετ με αυτή την ψυχολογία. Κάτσε λίγο να το δουλέψεις. Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής (όπως είπε κ η Μαίρη) μελαχρινή με γαλάζια μάτια... καλή μου ακούγεται!!! ;) 

Να σε ρωτήσω κ κάτι ακόμα; Γενικά έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου ή είχες και κάποιες άλλες ενδείξεις που σ' έκαναν ανασφαλή;

Κι εμένα μ' έχει πιάσει ένα παράπονο τώρα τελευταία μάλλον γιατί πλησιάζει η ώρα που θα ξεκινήσω την προετοιμασία και φοβάμαι. Αυτό είναι το ρήμα. Φοβάμαι.

Υπάρχει κάποια κληρονομικότητα; Από τη δική σου μεριά ή του συζύγου; Έχετε κάνει καρυότυπο κ όλες τις απαραίτητες εξετάσεις; Πάντως σε αυτή την περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με την επιλογή σας...

Τελικα ποτε με το καλο ξεκινας Μαρινακι; Ξερουμε ακριβως;

On 17/5/2022 at 10:58 ΜΜ, Fistiki είπε:

Ναι δυστυχως υπαρχει κληρονομικοτητα.

Εχουμε κανει καρυοτυπο κ εχω μετατοπιση στα χρωμοσωματα μου..

Ψαχνοντας μετα ανακαλυψα οτι ολες οι γυναικες της οικογενειας γενειες πισω ειχαν απειρες αποβολες αλλα τοτε δεν ηξεραν τον λογο που συμβαίνει.. μονο οι γυναίκεςπου εκαναν αγορια δεν ειχαν προβλημα μετα στην τεκνοποιηση οι γυναικες τους.. 

Τι να πω.. δεν ξερω.. δεν μπορω αλλη ταλαιπωρια..

Το μονο πραγμα για το οποίο ειμαι σιγουρη ειναι οτι δεν θα ηθελα το παιδί μου μεθαυριο να περασει αυτο που περναω εγω τωρα..

Στο προευμφυτευτικο θα φανει αν υπαρχει τετοιο προβλημα με τα εμβρυακια που εχετε τωρα φυστικακι (το λατρεψα το ψευδωνυμο σου );

Ευχομαι τα αποτελεσματα σας να ειναι τελεια και να μπορεσετε να τα χρησιμοποιησετε. Αν ομως οχι δε χρειαζεται να βασανιζεσαι. Και με δοτρια παλι δικο σου θα ειναι το παιδακι και χωρις τα θεματα αποβολων♥️

On 18/5/2022 at 10:33 ΠΜ, Fistiki είπε:

Εχθές μου πήραν 11 ωάρια και περιμενω να μου πουν σημερα ποσα γονιμοποιηθηκαν.

Ελπιζω επειδη αυτη τη φορα ειχα λιγοτερα ωαρια (την προηγουμενη φορα μου πηραν 30) να ειναι και καλυτερα ποιοτικα και να βρουμε υγιες.

Επισης, περαν τπυ ψυχολογικου ειναι κ το οικονομικο βρε κοριτσια.. για ποσο καιρο μπορουμε να πηγαινουμε στα τυφλα κ να πληρωνουμε διαδικασιες? Εκτος απο τα χρηματα που πληρωσαμε για την ωοληψια αυθημερον (500 αναισθησιολ/καρδιολογ) μας ζητησαν αλλα 2 χιλ που ηταν τα εξοδα τπυ κεντρου (γονιμοπ, βιοψιες κλπ) και η πληρωμη του γιατρου. Για να μην αναφερω τα 3 χιλ του προεμφυτετυτικου. Δλδ καθε φορα, σε καθε ωοληψια πρεπει να εχουμε αυτα τα χρηματα? Κχωρις να ειμαστε σιγουροι αν θα φτάσουμε ποτε σε εμβρυομεταφορα.

Αυτο με το οικονομικο ειναι πικρη ιστορια. Κατι πρεπει να γινει μ αυτο το θεμα. Ευχομαι πραγματικα τα επομενα που ια χρειαστει να δωσετε για αυτη τη δοαδικασια να ειναι για την επιτυχημενη ετ σου και τελος! Με τα υπολοιπα χρηματα σαν να φτιαξετσ παιδικο δωματιο. 

Τοσο πολυ κοστιζει ο προεμφυτευτικος;!!!! Τρομακτικο!!!!!!

Επισης οντως εβγαλες 30 ωαρια την προηγουμενη φορα;;;;Σοκ!!!! Πρωτη φορα ακουω τοσα πολλα!!!!

20 ώρες πρίν, Fistiki είπε:

Ναι εννοειται ξεραμε τιμη /εμβρυο! 

Αλλα ηταν τοσα πολλα τα εμβρυακια την προηγουμενη φορα που πραγματικα μας εφυγαν πολλα χρηματα! Ευτυχως νομιζω αυτη τη φορα ηταν πιο νορμαλ η διαδικασια κ για το σωμα μου αλλα και σαν τελικο νουμερο! 

Εμεις να δεις τι πλακα παθαμε οταν ακουσαμε το νουμερο!!! Αλλα καταληγω στο οτι δεν εχει νοημα να κατεβαζω πολλα ωαρια αν στο τελος μου βγαινουν ολα παθολογικα!

Ασε που μετα την ωοληψια εμεινα στο κρεβατι 1 βδομαδα απ τους πονους!! Ειχαν πρηστει τα παντα μεσα μου!

Οσον αφορα τα χρηματα απλα φοβηθηκαμε απο την προηγουμενη φορα οτι μπορει να εχουμε παλι παρα πολλα εμβρυακια και μας επιασε ενα αγχος μπορω να πω...

Μας ενημερωσαν σημερα οτι εχουμε 7 εμβρυακια... για να δουμε... για να δουμε...

Ωραια τα 7 ειναι πολυ νορμαλ νουμερο! Αχ πραγματικα σου ευχομαι να γινουν υγιεστατες βλαστολυστες!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Villi είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Δεν μου ζήτησε άλλη χοριακή, μου είπε την Τρίτη υπέρηχο … αν και τρώγομαι κάπως να κάνω ακόμα μια, μου φαίνονται πολλές οι μέρες μέχρι την Τρίτη….θα σκάσω. 

Δεν υπάρχει λόγος κορίτσι μου με τέτοιο νούμερο. Είναι σούπερ. Τώρα αν εσύ θες να είσαι πιο ήρεμη κάνε το Σάββατο αν και δεν υπάρχει λόγος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kich είπε:

Στην αρχη μου ειπαν οτι η τιμη ειναι 5500 με 6000 το ανωτερο και αν μιλαμε για μετρητα η τιμη ειναι διαφορετικη

Για τα μετρητα μου εκαναν μονοι τους κουβεντα εγω δεν ανεφερα τιποτα

Σημερα λοιπον που πηρα για να ρωτησω γιατο αρχες σεπτεβριου θα ειμαι ετοιμη οικονομικα

Ρωταω το δεξι χερι του γιατρου ποσο ειναι το ποσο με καρτα και ποσο με μετρητα

5500 μου λεει

Με καρτα την ρωταω

Και μου λεει οτι τον σεπτεμβριο οι τιμες θα σνεβουν κι αλλο εσυ μου λερι θα εισαι με υην παλια τιμη 3000 στο χερι και 2500 σε λογαριασμο

Συγγνωμη κοριτσι μου λεω απλα αυτη υην τιμη μου ειχατε πει στην αρχη αλλα μετρητα θα ηταν αλλο ποσο

Να μιλησεις με τον γιατρο και το πολυ πολυ να κοψει καμια 200 300 ευρω

Μπακαλικο δλδ 

Στην αρχη λοιπον μου ρδωσαν να καταλαβω οτι η τιμη ειναι φιξ στο ποσο που μου ειπαν και σημερα μου λεει αλλα και δεν ειμαι καθολου των παζαριων ενοωσα χαλια

Γιατι ενω αυτοι εφεραν την κουβεντα για τα μετρητα τωρ α μου το αλλαζει

Συν το γεγονος οτι ουτως η αλλως τα 3000 θα εινσι μετρητα γιατι πρεπει να πληρωθει η δοτρια τα φαρμακα και η ωοληψια

Αποδειξη για τα μετρητα θα δωσουν η νομιζουν οτι γεννηθηκα εχθες

Απλα δεν μου αρεσε καθολου αυτο που εγινε

Αν απο τωρα γινονται αυτα στην πραξη τι θα γινει αργοτερα απλα απογοητευτηκα απο την συμπεριφορα τους

Ξερεις ποιο ειναι το ποσο που παιρνει ο γιατρος και ποιο αυτο της κλινικης; Εγω για παραδειγμα εδωσα τα λεφτα του γιατρου μετρητα και μετα τα πολλα ηταν του κεντρου και ρα πληρωσα με καρτα εκτος απο 40€ που ηταν για τα φαρμακα της δοτριας και επρεπε να ειναι μετρητα. Και μου ξεφουρμησαν και 500 ευρω παραπανω απ ορην αρχικη τιμη για την καταψυξη εμω εγω βαζω το χερι μου στη φωτια οτι συμπεριλαμβανοταν αλλα το καναμε γαργαρα. Οταν θα πας στο κεντρο να υπογραψεις ζητα κοστολογιο να δεις τι συμβαινει

 

πρίν από 57 λεπτά , Villi είπε:

Καλημέρα. Ησυχία και σημερα στο καφέ μας  αλλά δεν πειράζει, εγώ θα τα πω τα νέα μου. 
1159 η 2η χοριακή απο 232 τη Δευτέρα. Νομίζω καλά πάει…Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Τρελλανε μας τωρα!!!! Βιλλακι μου γλυκο τι υπεροχα νεα!!! Μας εφτιαξες τη μερα!!!!!!!!!!!!!!! Τα καταφερες!!! Με συγκινησες πολυ να ξερεις♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

πρίν από 19 λεπτά , Villi είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Δεν μου ζήτησε άλλη χοριακή, μου είπε την Τρίτη υπέρηχο … αν και τρώγομαι κάπως να κάνω ακόμα μια, μου φαίνονται πολλές οι μέρες μέχρι την Τρίτη….θα σκάσω. 

Τι να την κανεις μαναρι μου αλλη μια χοριακη; Εισαι εγλυουλα! Πιστεψε το! Την Τριτη ανυπομονουμε να ακουσουμε κ αλλα ευχαριστα!!!! Μπραβο μπραβο μπραβο!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Neli83 είπε:

Αν δεν κρατιεσαι κανε ακομα μια για να νιωθεις καλυτερα...αν και νομιζω οτι οι χοριακες ειναι πολυ αγχωτικες..

Ναι έχεις δίκιο, μαρτύριο ειναι! 

πρίν από 24 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Δεν υπάρχει λόγος κορίτσι μου με τέτοιο νούμερο. Είναι σούπερ. Τώρα αν εσύ θες να είσαι πιο ήρεμη κάνε το Σάββατο αν και δεν υπάρχει λόγος 

Ευχαριστώ παρα πολυ.  Λες εε;; Δεν τρελαίνομαι να σου πω να κάνω κι άλλη, πέθανα απο το άγχος. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Καλημέρα. Ησυχία και σημερα στο καφέ μας  αλλά δεν πειράζει, εγώ θα τα πω τα νέα μου. 
1159 η 2η χοριακή απο 232 τη Δευτέρα. Νομίζω καλά πάει…Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Αγαπημένη μου!❤️❤️❤️ Θα συνεχίσει!!!

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Εμβρυακια δυνατα τα τα τα !!! Τι σου 

Είπα στη βιλλι ότι όταν το μάθει η Χρύσα θα πει δυνατά τα τα τα τα! :lol::lol::lol: 

Περιμένω και @Fili και @Condios να πουν τις δικές τους ατάκες και να επιβεβαιωθω!!! Χαχαχαχαχα ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

Καλημέρα. Ησυχία και σημερα στο καφέ μας  αλλά δεν πειράζει, εγώ θα τα πω τα νέα μου. 
1159 η 2η χοριακή απο 232 τη Δευτέρα. Νομίζω καλά πάει…Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

παει συπερρρρρρ ντουπερ...πηρε φορα κ τιποτα δεν σταματά..έρχεται το μωρακι σ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Viv37 είπε:

Στο προευμφυτευτικο θα φανει αν υπαρχει τετοιο προβλημα με τα εμβρυακια που εχετε τωρα φυστικακι (το λατρεψα το ψευδωνυμο σου );

Κι εγω το λάτρεψα @Fistiki το ψευδώνυμο σου. Φανταστικό 

πρίν από 3 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

παει συπερρρρρρ ντουπερ...πηρε φορα κ τιποτα δεν σταματά..έρχεται το μωρακι σ

Λες Ραφαηλιτσα μου ;;; Μακάρι Παναγίτσα μου να πάει καλά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Villi είπε:

Κι εγω το λάτρεψα @Fistiki το ψευδώνυμο σου. Φανταστικό 

Λες Ραφαηλιτσα μου ;;; Μακάρι Παναγίτσα μου να πάει καλά. 

θα παει καρδιά  μ θα παει....θα γινεις μανουλα ...πίστεψε το...αυτη την φορα είναι  ολα με το μερος σ...εδωσες τοσο αγωνα κ τωρα δικαιωνεσαι....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Viv37 είπε:

Τελικα ποτε με το καλο ξεκινας Μαρινακι; Ξερουμε ακριβως;

Κάτσε.... Έχουμε δρόμο! Πρώτον να μου έρθει περίοδος που δεν έρχεται για κάποιον λόγο. Μετά να ξεκινήσουμε μετρήσεις, εξετάσεις, προετοιμασία... τα γνωστά. Και μετά αναλόγως πώς θα πάει το ενδομήτριο και οι ορμόνες μου. Μην ξεχνάς ότι έχω χόμπι να ακυρώνω προετοιμασίες για εμβρυομεταφορά....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια @Villi συγχαρητήρια κορίτσι μου όλα θα πάνε κατ ευχήν! Έχεις μια τελεια χοριακη, με το καλό κ ο υπέρηχος. Εγώ θα ήθελα την γνώμη σας. Είμαι 41 στα 42 με μια ωοθηκη, αφαίρεση θυρεοειδούς αδένα και με θρομβοφυλια. Το Νοέμβριο κάναμε ωοληψια 6 ωάρια από τα οποία προέκυψαν 4 βλαστοκύστες ΑΑ βάλαμε τις δυο κ ενώ έμεινα έγκυος παλινδρόμησε. Στις 5/5 προχωρησαμε στις άλλες δυο με αρνητική χοριακη. Κ αναρωτιόμαστε με τον σύζυγο μήπως θα ήταν καλύτερα να συνεχίσουμε με δωρεά ωαρίων ή να ξανακάνουμε προσπάθεια με τα δικά μου ωάρια; Το μόνο σίγουρο ειναι ότι είμαστε αποφασισμένοι να συνεχίσουμε μέχρι να κρατήσουμε αγκαλιά το μωράκι μας. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Δεν μου ζήτησε άλλη χοριακή, μου είπε την Τρίτη υπέρηχο … αν και τρώγομαι κάπως να κάνω ακόμα μια, μου φαίνονται πολλές οι μέρες μέχρι την Τρίτη….θα σκάσω. 

Σουπερ η χοριακη! Μπραβο!!! Γιατι μου φαινεται οτι πας για διδυμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MaryH είπε:

Σουπερ η χοριακη! Μπραβο!!! Γιατι μου φαινεται οτι πας για διδυμα?

Ευχαριστώ Μαιρούλα …. Χμμμμμ  το ξανά είπες και έκανα οτι δεν το άκουσα :D χαχαχαχα αστειεύομαι… μακαρι!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , marina_86 είπε:

Κάτσε.... Έχουμε δρόμο! Πρώτον να μου έρθει περίοδος που δεν έρχεται για κάποιον λόγο. Μετά να ξεκινήσουμε μετρήσεις, εξετάσεις, προετοιμασία... τα γνωστά. Και μετά αναλόγως πώς θα πάει το ενδομήτριο και οι ορμόνες μου. Μην ξεχνάς ότι έχω χόμπι να ακυρώνω προετοιμασίες για εμβρυομεταφορά....

Και εμένα άργησε πολύ η περίοδος Μαρινάκι μου. Στις 38 μέρες μου ήρθε. Και πάνω που έκανα σκέψεις ότι έμεινα από μόνη μου έγκυος χαχαχαχαχα. 

 

πρίν από 2 λεπτά , Villi είπε:

Ευχαριστώ Μαιρούλα …. Χμμμμμ  το ξανά είπες και έκανα οτι δεν το άκουσα :D χαχαχαχα αστειεύομαι… μακαρι!!! 

Να την ακούς τη Μαίρη κάτι ξέρει 

Κ εγώ διδυμακια θέλω να εχεις

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...