Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Είμαι 41 κ πήγα σε 2 γιατρους Γνωστούς  κ μου είπαν ότι από την στιγμή που δεν πέτυχαν οι 2 προσπαθειες εξωσωματικης (μια με φυσικό κύκλο κ μια με ενεσις) καλο ειναι να αρχίζω να σκεφτομαι για να αγοράσω …Θα θέλε να μου πείτε την γνώμη σας κ την εμπειρία σας

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Είμαι 41 κ πήγα σε 2 γιατρους Γνωστούς  κ μου είπαν ότι από την στιγμή που δεν πέτυχαν οι 2 προσπαθειες εξωσωματικης (μια με φυσικό κύκλο κ μια με ενεσις) καλο ειναι να αρχίζω να σκεφτομαι για να αγοράσω …Θα θέλε να μου πείτε την γνώμη σας κ την εμπειρία σας

Ποσο fsh k amh εχεις ; γμωμη μου να κανεις 2-3 φυσικους αν εχεις καλο ορμονικο και μετα θα ξερεις..και εγω με ενεσεις κατεβασα 3 και ακαταλληλα τη πρωτη φορα ετων 42 και μετα με φυσικους πηγα πολυ καλά και πετυχα με τη 3η ετ βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Είμαι 41 κ πήγα σε 2 γιατρους Γνωστούς  κ μου είπαν ότι από την στιγμή που δεν πέτυχαν οι 2 προσπαθειες εξωσωματικης (μια με φυσικό κύκλο κ μια με ενεσις) καλο ειναι να αρχίζω να σκεφτομαι για να αγοράσω …Θα θέλε να μου πείτε την γνώμη σας κ την εμπειρία σας

Καλησπέρα! Υπάρχει θέμα ήδη που το λένε ivf με δωρεά ωαρίων που έχει μέσα πολλές εμπειρίες από γυναίκες που προχώρησαν με δωρεά ή που το σκέφτονται λόγω ηλικίας - υπογονιμότητας κτλ. Ρίξε εκεί μια ματιά.. φαντάζομαι ότι οι γιατροί για να στο πουν θα έχουν και κάποια ορμονολογικη εικόνα, δε θα βασίζονται μόνο στα αποτελέσματα των δύο προσπαθειών ε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/19779-cafe-ivf-me-dorea-oarion/

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/19779-cafe-ivf-me-dorea-oarion/

Αυτό είναι κορίτσι μου πάτα πάνω και θα σε βγάλει στην σελίδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! 

Μετα την αποτυχημένη τελευταία μου διέγερση, ήρθα πλέον στο club της δωρεάς ωαρίων μπας κ καταφέρω να γίνω επιτέλους μαμά κ εγώ  ! 
Κάναμε τις απαραίτητες γραφειοκρατικές διαδικασίες κ τώρα είμαστε σε αναμονή δότριας.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω στο ενδιάμεσο για να ενισχύσω τον οργανισμό μου κ την όλη προσπάθεια ενόψει της εμβρυομεταφορας ; Δηλαδή θα βοηθούσαν κάποια συμπληρώματα, διατροφικά τιπς ή ότι άλλο ; 
 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Lela79 said:

Κορίτσια καλημέρα ! 

Μετα την αποτυχημένη τελευταία μου διέγερση, ήρθα πλέον στο club της δωρεάς ωαρίων μπας κ καταφέρω να γίνω επιτέλους μαμά κ εγώ  ! 
Κάναμε τις απαραίτητες γραφειοκρατικές διαδικασίες κ τώρα είμαστε σε αναμονή δότριας.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω στο ενδιάμεσο για να ενισχύσω τον οργανισμό μου κ την όλη προσπάθεια ενόψει της εμβρυομεταφορας ; Δηλαδή θα βοηθούσαν κάποια συμπληρώματα, διατροφικά τιπς ή ότι άλλο ; 
 

 

Καλώς ήρθες Lela 79 στην ομάδα και την παρέα μας!!! Εύχομαι σύντομα να γινει το όνειρο σου πραγματικότητα!!! Εγώ προσωπικά δεν πήρα κάτι για ενίσχυση του οργανισμου. Το εμβρυακι μου γαντζωθηκε με την πρώτη και τώρα είμαι έγκυος 3 μηνων. Εύχομαι μια θετική χοριακη σύντομα!!!!!

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lela79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! 

Μετα την αποτυχημένη τελευταία μου διέγερση, ήρθα πλέον στο club της δωρεάς ωαρίων μπας κ καταφέρω να γίνω επιτέλους μαμά κ εγώ  ! 
Κάναμε τις απαραίτητες γραφειοκρατικές διαδικασίες κ τώρα είμαστε σε αναμονή δότριας.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω στο ενδιάμεσο για να ενισχύσω τον οργανισμό μου κ την όλη προσπάθεια ενόψει της εμβρυομεταφορας ; Δηλαδή θα βοηθούσαν κάποια συμπληρώματα, διατροφικά τιπς ή ότι άλλο ; 
 

 

Καλωσόρισες :) .. και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια πριν δυο μήνες και αναμένω δότρια. Εσύ σε ποιο γιατρό είσαι αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amelie77 είπε:

Καλωσόρισες :) .. και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια πριν δυο μήνες και αναμένω δότρια. Εσύ σε ποιο γιατρό είσαι αν επιτρέπεται;

Καλημέρα 

Προσπαθησα να σου στείλω πμ αλλά δε το δέχεται, αν θες στείλε μου εσυ για να μη γραφω εδώ, δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε ονόματα .... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! 

Μετα την αποτυχημένη τελευταία μου διέγερση, ήρθα πλέον στο club της δωρεάς ωαρίων μπας κ καταφέρω να γίνω επιτέλους μαμά κ εγώ  ! 
Κάναμε τις απαραίτητες γραφειοκρατικές διαδικασίες κ τώρα είμαστε σε αναμονή δότριας.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω στο ενδιάμεσο για να ενισχύσω τον οργανισμό μου κ την όλη προσπάθεια ενόψει της εμβρυομεταφορας ; Δηλαδή θα βοηθούσαν κάποια συμπληρώματα, διατροφικά τιπς ή ότι άλλο ; 
 

 

 

11 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Καλωσόρισες :) .. και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια πριν δυο μήνες και αναμένω δότρια. Εσύ σε ποιο γιατρό είσαι αν επιτρέπεται;

Καλησπέρα! Είμαι κι εγω στην ίδια φάση. Πρώτη προσπάθεια με δότρια και είμαστε στην αναμονή!

Καλή επιτυχία να έχουμε κορίτσια και σύντομα να μιλάμε για τριψήφιες χοριακες! ❤️

και για να απαντήσω στη @Lela79εγώ παίρνω βιταμίνη d και φιλλικό οξύ για συντήρηση. Τα είχα ανεβάσει για την τελευταία προσπάθεια που έκανα τον Οκτώβρη. Τίποτα άλλο δεν παίρνω, αλλά στα κοντά η αιματολόγος μου είπε να κάνω πάλι αιματολογικές να δούμε ότι όλα είναι εντάξει. Επίσης εχω ξεκινήσει διατροφή και γυμναστική. Μεταξύ μας όμως, πιστεύω(κι εύχομαι να μας συμβεί) ότι αν το εμβρυάκι είναι καλό, μια χαρά θα γίνει η εμφύτευση όσο κι αν χτυπιόμαστε να είναι τέλεια όλα. Όπως και να’χει όμως, κάνουμε το καλύτερο δυνατό από πλευράς μας και ελπίζουμε σε ένα αίσιο τέλος! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! 

Μετα την αποτυχημένη τελευταία μου διέγερση, ήρθα πλέον στο club της δωρεάς ωαρίων μπας κ καταφέρω να γίνω επιτέλους μαμά κ εγώ  ! 
Κάναμε τις απαραίτητες γραφειοκρατικές διαδικασίες κ τώρα είμαστε σε αναμονή δότριας.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να κάνω στο ενδιάμεσο για να ενισχύσω τον οργανισμό μου κ την όλη προσπάθεια ενόψει της εμβρυομεταφορας ; Δηλαδή θα βοηθούσαν κάποια συμπληρώματα, διατροφικά τιπς ή ότι άλλο ; 
 

 

Καλωσόρισες :) .. και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια πριν δυο μήνες και αναμένω δότρια. Εσύ σε ποιο γιατρό είσαι αν επιτρέπεται;

Καλημέρα κορίτσια 

Εσάς σας έδωσαν γραπτώς φάρμακα που θα χρειαστείτε για την προετοιμασία; Εμένα μου είπαν πρώτα θα ασχοληθούν με δότρια και στη συνέχεια με εμένα. Με αγχώνει όμως να τρέχω πάλι τελευταία στιγμή για φάρμακα. Υπάρχουν γενικά και ελλείψεις ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , amelie77 είπε:

Καλωσόρισες :) .. και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια πριν δυο μήνες και αναμένω δότρια. Εσύ σε ποιο γιατρό είσαι αν επιτρέπεται;

Καλημέρα κορίτσια 

Εσάς σας έδωσαν γραπτώς φάρμακα που θα χρειαστείτε για την προετοιμασία; Εμένα μου είπαν πρώτα θα ασχοληθούν με δότρια και στη συνέχεια με εμένα. Με αγχώνει όμως να τρέχω πάλι τελευταία στιγμή για φάρμακα. Υπάρχουν γενικά και ελλείψεις ! 

Καλημέρα! Τα περισσότερα φάρμακα που χρησιμοποιούνται για την προετοιμασία για την ετ γράφονται και 1-2 είναι όντως σε έλλειψη... Θα σου πρότεινα να το συζητήσεις με το γιατρό σου να στα γράψει για να αρχίσεις να τα μαζεύεις... 

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 11:44 ΠΜ, Calista είπε:

Καλώς ήρθες Lela 79 στην ομάδα και την παρέα μας!!! Εύχομαι σύντομα να γινει το όνειρο σου πραγματικότητα!!! Εγώ προσωπικά δεν πήρα κάτι για ενίσχυση του οργανισμου. Το εμβρυακι μου γαντζωθηκε με την πρώτη και τώρα είμαι έγκυος 3 μηνων. Εύχομαι μια θετική χοριακη σύντομα!!!!!

Σε  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ για την ευχή !!! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου κ μέχρι τότε να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! Ελπίζω πραγματικά σύντομα να ακολουθήσω το παράδειγμα σου 🥰

16 ώρες πρίν, Chara79 είπε:

 

Καλησπέρα! Είμαι κι εγω στην ίδια φάση. Πρώτη προσπάθεια με δότρια και είμαστε στην αναμονή!

Καλή επιτυχία να έχουμε κορίτσια και σύντομα να μιλάμε για τριψήφιες χοριακες! ❤️

και για να απαντήσω στη @Lela79εγώ παίρνω βιταμίνη d και φιλλικό οξύ για συντήρηση. Τα είχα ανεβάσει για την τελευταία προσπάθεια που έκανα τον Οκτώβρη. Τίποτα άλλο δεν παίρνω, αλλά στα κοντά η αιματολόγος μου είπε να κάνω πάλι αιματολογικές να δούμε ότι όλα είναι εντάξει. Επίσης εχω ξεκινήσει διατροφή και γυμναστική. Μεταξύ μας όμως, πιστεύω(κι εύχομαι να μας συμβεί) ότι αν το εμβρυάκι είναι καλό, μια χαρά θα γίνει η εμφύτευση όσο κι αν χτυπιόμαστε να είναι τέλεια όλα. Όπως και να’χει όμως, κάνουμε το καλύτερο δυνατό από πλευράς μας και ελπίζουμε σε ένα αίσιο τέλος! 

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα ! Επίσης D παίρνω κ εγώ το φυλικο το σταμάτησα πριν λίγες μέρες μετά τη τελευταία αποτυχημένη μου προσπάθεια αλλά δίκιο εχεις κακό δε κάνει θα το συνεχίσω. Ραντεβού με την αιματολόγο έχω την ερχόμενη βδομάδα όποτε θα δω τι θα μου πει κ εκείνη. Διατροφή κάνω από όταν ξεκίνησα τις εξωσωματικές κ από γυμναστική πάω για περπάτημα 2-3 φορές την εβδομάδα όποτε σε καλό δρόμο είμαι ! 😉

Καλη αρχή κ αίσιο τέλος με τριψήφιες χοριακες για όλες μας κορίτσια !!!! 

8 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Καλωσόρισες :) .. και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια πριν δυο μήνες και αναμένω δότρια. Εσύ σε ποιο γιατρό είσαι αν επιτρέπεται;

Καλημέρα κορίτσια 

Εσάς σας έδωσαν γραπτώς φάρμακα που θα χρειαστείτε για την προετοιμασία; Εμένα μου είπαν πρώτα θα ασχοληθούν με δότρια και στη συνέχεια με εμένα. Με αγχώνει όμως να τρέχω πάλι τελευταία στιγμή για φάρμακα. Υπάρχουν γενικά και ελλείψεις ! 

Ούτε εμένα μου έδωσαν τα φάρμακα από τώρα γιατί κ εμένα μου είπαν πρώτα θα γίνει η διέγερση της δότριας κ η γονιμοποίηση των ωαρίων, θα καταψύξουν βλαστοκυστες κ μετά θα ασχοληθούμε με την προετοιμασία του ενδομητρίου μου για να γίνει η εμβρυομεταφορα σε δεύτερο χρόνο. Φαντάζομαι όμως ότι αν κάποιο φάρμακο δεν υπάρχει όταν θα το χρειαστώ  θα έχουν εναλλακτικό οι γιατροί ή κάποια λύση ....

7 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλημέρα! Τα περισσότερα φάρμακα που χρησιμοποιούνται για την προετοιμασία για την ετ γράφονται και 1-2 είναι όντως σε έλλειψη... Θα σου πρότεινα να το συζητήσεις με το γιατρό σου να στα γράψει για να αρχίσεις να τα μαζεύεις... 

@LeneL θέλω να σε ευχαριστήσω γιατί με τις απαντήσεις σου σε πρακτικές απορίες μου επι του θεματοσ στο παρελθόν με βοήθησες να πάρω την απόφαση της δωρεάς κ να νιώθω σήμερα πιο ήρεμη κ γεμάτη ελπίδα για ένα καλύτερο αποτέλεσμα ! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα για την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό να αγκαλιάσεις τα μωράκια σου ! 
Αληθεια έμαθες φύλο ή είναι νωρίς ακόμα ;;;;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...