Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 23 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Παρασκευή 29,5

Τρίτη 81,5

Τί μαρτύριο είναι αυτό ρε παιδιά, δεν παλεύεται…

Καλημερα,για σενα μπηκα να δω τι εγινε...δεν εχω ιδεα για την αυξηση..εχω διαβασει οτι δεν χρειαζεται να διπλασιαζεται ακριβως..ας μας πει καποια κοπελα που ξερει καλυτερα..ο γιατρος σου θα σου πει βεβαια...ευχομαι να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Καλημερα,για σενα μπηκα να δω τι εγινε...δεν εχω ιδεα για την αυξηση..εχω διαβασει οτι δεν χρειαζεται να διπλασιαζεται ακριβως..ας μας πει καποια κοπελα που ξερει καλυτερα..ο γιατρος σου θα σου πει βεβαια...ευχομαι να πανε ολα καλα!

Έχω διαβάσει ότι αυξάνεται περίπου κατά 70% κάθε 2 μέρες. Τα έκανα με το κομπιουτεράκι επειδή είμαι λίγο ψυχαναγκαστική και βγαίνει 85,51 με αύξηση 70% μετά από 4 μέρες. Σαν νούμερο δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που πήρα. 
 

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός, η μαία ήταν συγκρατημένα αισιόδοξη. Αν ξέρει καμιά κοπέλα κάτι παραπάνω, ας δώσει τα φώτα της πριν πάθω έμφραγμα… 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον, με βοηθάς πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Σε αυξημένο ποσοστό η χοριακή αυξάνεται κατά >66%σε 48ώρες. Οπότε είσαι σίγουρα μέσα στα όρια! Χαλάρωσε και κάνε θετικές σκέψεις!! Σε καταλαβαίνουμε σίγουρα περισσότερο από όσο μπορείς να φανταστείς. Αγωνιούμε όλες μας για όλες!! 
Ελπίζω να πάνε όλα τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Έχω διαβάσει ότι αυξάνεται περίπου κατά 70% κάθε 2 μέρες. Τα έκανα με το κομπιουτεράκι επειδή είμαι λίγο ψυχαναγκαστική και βγαίνει 85,51 με αύξηση 70% μετά από 4 μέρες. Σαν νούμερο δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που πήρα. 
 

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός, η μαία ήταν συγκρατημένα αισιόδοξη. Αν ξέρει καμιά κοπέλα κάτι παραπάνω, ας δώσει τα φώτα της πριν πάθω έμφραγμα… 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον, με βοηθάς πολύ ❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/2/2023 at 12:13 ΜΜ, Nina_1979 είπε:

Παρασκευή 29,5

Τρίτη 81,5

Τί μαρτύριο είναι αυτό ρε παιδιά, δεν παλεύεται…

Την ψυχή θα σου βγάλει… αναγκαστικά θα περιμένεις να δεις τι θα δείξει η επόμενη. Υπομονή και θετικές σκέψεις, εύχομαι ολα να πανε καλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 1:31 ΜΜ, Nina_1979 είπε:

Έχω διαβάσει ότι αυξάνεται περίπου κατά 70% κάθε 2 μέρες. Τα έκανα με το κομπιουτεράκι επειδή είμαι λίγο ψυχαναγκαστική και βγαίνει 85,51 με αύξηση 70% μετά από 4 μέρες. Σαν νούμερο δεν είναι πολύ μακριά από αυτό που πήρα. 
 

Περιμένω να με πάρει ο γιατρός, η μαία ήταν συγκρατημένα αισιόδοξη. Αν ξέρει καμιά κοπέλα κάτι παραπάνω, ας δώσει τα φώτα της πριν πάθω έμφραγμα… 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον, με βοηθάς πολύ ❤️

Κορίτσι μου κ εμένα η χοριακη Μ δεν διπλασιάζοταν.... αυξανόταν οριακά γύρω στο 60% αν δεν κάνω λάθος κ έκανα 4 φορές χοριακη ανά 3 ημέρες....την 4η φορά Μ είχε πει ο γιατρός ότι έπρεπε να είναι πάνω από ένα συγκεκριμένο αριθμό για να δούμε λεκιθικο σάκο νομίζω κ ότι όλα πάνε καλά.... ευτυχώς όλα πήγαν καλά και τώρα είμαι στην 23η εβδομάδα...ελπίζω να σε ηρέμησα λίγο... υπομονή κ πίστη όλα θα πανε καλά θα δεις!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nina_1979 είπε:

 

Παρασκευή 29,5

Τρίτη 81,5

Πατασκευή 189.3

Τα φώτα τας ρε συναγωνίστριες…

φαίνεται οτι ανεβαίνει μ ενα δικό της τέμπο 70%....σου ειπε ο γιατρός δευτέρα πάλι? η επόμενη πρέπει να πάρει λίγο τα πάνω της .. πας στο ιδιο μικροβιολογικό περίπου ίδια ώρα? καταλαβαίνω την αγωνία σου λίγο υπομονή ακόμη, ειναι θετικό οτι αυξάνεται

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina_1979 είπε:

 

Παρασκευή 29,5

Τρίτη 81,5

Πατασκευή 189.3

Τα φώτα τας ρε συναγωνίστριες…

Καλημερα! Εχει δικιο η Σιλβυ μας...αυξανεται με το δικο της τεμπο..αχ βρε κοριτσι μου..δεν σ'αφηνει να ηρεμησεις..ποτε σου ειπε να ξανακανεις?? Μας βγηκε τεμπελικο και εχει τους δικους του ρυθμους το μωρακι σου!! 

@silvy22πως εισαι κοριτσι μου??

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια, πραγματικά. Ναι, ανεβαίνει περίπου 70% κάθε 2 μέρες σταθερά. Ο Γιατρός είναι συγκρετημένα αισιόδοξος, είπε ότι έχω καλό ρυθμό, αλλά είναι νωρίς ακόμα. 
Επόμενη χοριακή την Τρίτη (σε 4 μέρες). Μου έχει βγάλει τον αδόξαστο, εδώ και 10 μέρες νομίζω ότι δε ζω, σαν ζόμπι περιφέρομαι.

Και μία ακόμη αποριλα, αν ξέρει καποια: υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης με εξωσωματική;

έκανα ετ 13/2

είδα λίγο ροζ αίμα 19/2 (αίμα εμφύτευσης;)

1η χοριακή 24/2       29.59

να ελπίζω; 

πρίν από 37 λεπτά , silvy22 είπε:

φαίνεται οτι ανεβαίνει μ ενα δικό της τέμπο 70%....σου ειπε ο γιατρός δευτέρα πάλι? η επόμενη πρέπει να πάρει λίγο τα πάνω της .. πας στο ιδιο μικροβιολογικό περίπου ίδια ώρα? καταλαβαίνω την αγωνία σου λίγο υπομονή ακόμη, ειναι θετικό οτι αυξάνεται

Ναι, πάω στο ίδιο μικροβιολογικό, την ίδια ακριβώς ώρα: στο άνοιγμα στις 7 😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλημερα! Εχει δικιο η Σιλβυ μας...αυξανεται με το δικο της τεμπο..αχ βρε κοριτσι μου..δεν σ'αφηνει να ηρεμησεις..ποτε σου ειπε να ξανακανεις?? Μας βγηκε τεμπελικο και εχει τους δικους του ρυθμους το μωρακι σου!! 

@silvy22πως εισαι κοριτσι μου??

ΚΑΛΑ! 10η εβδ σημερα!!! ολε! καθε Παρασκευη χαίρομαι πολυ... βημα -βημα, περιμενω τελος Μαρτη την αυχιενικη! εσενα τα ζουζουνια σου? ξενυχτατε?

πρίν από 19 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια, πραγματικά. Ναι, ανεβαίνει περίπου 70% κάθε 2 μέρες σταθερά. Ο Γιατρός είναι συγκρετημένα αισιόδοξος, είπε ότι έχω καλό ρυθμό, αλλά είναι νωρίς ακόμα. 
Επόμενη χοριακή την Τρίτη (σε 4 μέρες). Μου έχει βγάλει τον αδόξαστο, εδώ και 10 μέρες νομίζω ότι δε ζω, σαν ζόμπι περιφέρομαι.

Και μία ακόμη αποριλα, αν ξέρει καποια: υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης με εξωσωματική;

έκανα ετ 13/2

είδα λίγο ροζ αίμα 19/2 (αίμα εμφύτευσης;)

1η χοριακή 24/2       29.59

να ελπίζω; 

Ναι, πάω στο ίδιο μικροβιολογικό, την ίδια ακριβώς ώρα: στο άνοιγμα στις 7 😂

φυσικά και να ελπίζεις! ευχομαι την Τρίτη να παρεις μια ωραία χοριακή !!! ειναι εκει κ παλεύει το σποράκι σου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλημερα! Εχει δικιο η Σιλβυ μας...αυξανεται με το δικο της τεμπο..αχ βρε κοριτσι μου..δεν σ'αφηνει να ηρεμησεις..ποτε σου ειπε να ξανακανεις?? Μας βγηκε τεμπελικο και εχει τους δικους του ρυθμους το μωρακι σου!! 

@silvy22πως εισαι κοριτσι μου??

Κορίτσι μου θα σου πω την δική μου εμπειρία και εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου ετσι να είναι κ σε σένα.. Σε καμια χοριακη δεν πήρα ουτε 60% αύξηση.. Η μαία έλεγε αφού ανεβαίνει συνεχίζουμε.. Μετα απο 5 χοριακες κ εκεί π περίμενα το τηλέφωνο να μ πει όλα τελείωσαν με πήρε και μ λέει " εκτινάχτηκε το νουμερο πάμε για υπέρηχο".. Σήμερα είμαι στην 19η εβδομαδα.. Οταν Ρώτησα γτ έγινε αυτό μου είπε πως κανένα σωμα δεν είναι το ίδιο, παντα πάμε βήμα βήμα.. Καλά αποτελεσματα..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , silvy22 είπε:

 

φυσικά και να ελπίζεις! ευχομαι την Τρίτη να παρεις μια ωραία χοριακή !!! ειναι εκει κ παλεύει το σποράκι σου...

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις ❤️

πρίν από 12 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσι μου θα σου πω την δική μου εμπειρία και εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου ετσι να είναι κ σε σένα.. Σε καμια χοριακη δεν πήρα ουτε 60% αύξηση.. Η μαία έλεγε αφού ανεβαίνει συνεχίζουμε.. Μετα απο 5 χοριακες κ εκεί π περίμενα το τηλέφωνο να μ πει όλα τελείωσαν με πήρε και μ λέει " εκτινάχτηκε το νουμερο πάμε για υπέρηχο".. Σήμερα είμαι στην 19η εβδομαδα.. Οταν Ρώτησα γτ έγινε αυτό μου είπε πως κανένα σωμα δεν είναι το ίδιο, παντα πάμε βήμα βήμα.. Καλά αποτελεσματα..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και με τα καλό το μωράκι σου στην αγκαλιά σας 😍

περισσότερο με αγχώνει η χαμηλή πρώτη χοριακή (30). Ακούω διάφορα άλλα νούμερα για πρώτη χοριακή και τρελαίνομαι. Γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , silvy22 είπε:

ΚΑΛΑ! 10η εβδ σημερα!!! ολε! καθε Παρασκευη χαίρομαι πολυ... βημα -βημα, περιμενω τελος Μαρτη την αυχιενικη! εσενα τα ζουζουνια σου? ξενυχτατε?

φυσικά και να ελπίζεις! ευχομαι την Τρίτη να παρεις μια ωραία χοριακή !!! ειναι εκει κ παλεύει το σποράκι σου...

Μπραβο κοπελα μου!! Εφτασε κι η αυχενικη!! Τελεια!!! Απολαυσε την καθε στιγμη!!! Εμεις εχουμε μπει σε τρομερη σειρα και κοιμομαστε 12ωρα.. εχω ξανανιωσει!! Ειναι πολυ παιδια μου στον υπνο...χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...