Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Σε  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ για την ευχή !!! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου κ μέχρι τότε να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! Ελπίζω πραγματικά σύντομα να ακολουθήσω το παράδειγμα σου 🥰

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα ! Επίσης D παίρνω κ εγώ το φυλικο το σταμάτησα πριν λίγες μέρες μετά τη τελευταία αποτυχημένη μου προσπάθεια αλλά δίκιο εχεις κακό δε κάνει θα το συνεχίσω. Ραντεβού με την αιματολόγο έχω την ερχόμενη βδομάδα όποτε θα δω τι θα μου πει κ εκείνη. Διατροφή κάνω από όταν ξεκίνησα τις εξωσωματικές κ από γυμναστική πάω για περπάτημα 2-3 φορές την εβδομάδα όποτε σε καλό δρόμο είμαι ! 😉

Καλη αρχή κ αίσιο τέλος με τριψήφιες χοριακες για όλες μας κορίτσια !!!! 

Ούτε εμένα μου έδωσαν τα φάρμακα από τώρα γιατί κ εμένα μου είπαν πρώτα θα γίνει η διέγερση της δότριας κ η γονιμοποίηση των ωαρίων, θα καταψύξουν βλαστοκυστες κ μετά θα ασχοληθούμε με την προετοιμασία του ενδομητρίου μου για να γίνει η εμβρυομεταφορα σε δεύτερο χρόνο. Φαντάζομαι όμως ότι αν κάποιο φάρμακο δεν υπάρχει όταν θα το χρειαστώ  θα έχουν εναλλακτικό οι γιατροί ή κάποια λύση ....

@LeneL θέλω να σε ευχαριστήσω γιατί με τις απαντήσεις σου σε πρακτικές απορίες μου επι του θεματοσ στο παρελθόν με βοήθησες να πάρω την απόφαση της δωρεάς κ να νιώθω σήμερα πιο ήρεμη κ γεμάτη ελπίδα για ένα καλύτερο αποτέλεσμα ! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα για την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό να αγκαλιάσεις τα μωράκια σου ! 
Αληθεια έμαθες φύλο ή είναι νωρίς ακόμα ;;;;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για αυτό που λες.. χαρά μου αν βοήθησα έστω και στο ελάχιστο και εννοείται ότι είμαι εδω αν θελήσεις να συζητήσουμε κάτι! Λοιπόν, το ένα είναι αγοράκι! Το άλλο μας είχε γυρισμένη την πλάτη και δεν μπορέσαμε να δούμε φύλο... Στην αναμονή λοιπόν!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 44 λεπτά , LeneL είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για αυτό που λες.. χαρά μου αν βοήθησα έστω και στο ελάχιστο και εννοείται ότι είμαι εδω αν θελήσεις να συζητήσουμε κάτι! Λοιπόν, το ένα είναι αγοράκι! Το άλλο μας είχε γυρισμένη την πλάτη και δεν μπορέσαμε να δούμε φύλο... Στην αναμονή λοιπόν!

Αχ τέλεια !!!!! Με το καλό ο γιος λοιπόν κ το αδερφάκι του ότι κ αν είναι την ίδια χαρά θα νιώσεις είμαι σίγουρη..... διπλή χαραααααα  !!!! 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Lela79 είπε:

Αχ τέλεια !!!!! Με το καλό ο γιος λοιπόν κ το αδερφάκι του ότι κ αν είναι την ίδια χαρά θα νιώσεις είμαι σίγουρη..... διπλή χαραααααα  !!!! 🥰

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Εγώ να σου πω, ούτε για το αγόρι το έχω δέσει κόμπο... Σε δύο φίλες μου είχαν πει με σιγουριά ότι είναι αγοράκι στην αυχενική και τελικά είχαν και οι δύο κορίτσια!!!!! Μας δουλεύουν από την κοιλιά οι σπόροι...

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Σε  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ για την ευχή !!! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου κ μέχρι τότε να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! Ελπίζω πραγματικά σύντομα να ακολουθήσω το παράδειγμα σου 🥰

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα ! Επίσης D παίρνω κ εγώ το φυλικο το σταμάτησα πριν λίγες μέρες μετά τη τελευταία αποτυχημένη μου προσπάθεια αλλά δίκιο εχεις κακό δε κάνει θα το συνεχίσω. Ραντεβού με την αιματολόγο έχω την ερχόμενη βδομάδα όποτε θα δω τι θα μου πει κ εκείνη. Διατροφή κάνω από όταν ξεκίνησα τις εξωσωματικές κ από γυμναστική πάω για περπάτημα 2-3 φορές την εβδομάδα όποτε σε καλό δρόμο είμαι ! 😉

Καλη αρχή κ αίσιο τέλος με τριψήφιες χοριακες για όλες μας κορίτσια !!!! 

Ούτε εμένα μου έδωσαν τα φάρμακα από τώρα γιατί κ εμένα μου είπαν πρώτα θα γίνει η διέγερση της δότριας κ η γονιμοποίηση των ωαρίων, θα καταψύξουν βλαστοκυστες κ μετά θα ασχοληθούμε με την προετοιμασία του ενδομητρίου μου για να γίνει η εμβρυομεταφορα σε δεύτερο χρόνο. Φαντάζομαι όμως ότι αν κάποιο φάρμακο δεν υπάρχει όταν θα το χρειαστώ  θα έχουν εναλλακτικό οι γιατροί ή κάποια λύση ....

@LeneL θέλω να σε ευχαριστήσω γιατί με τις απαντήσεις σου σε πρακτικές απορίες μου επι του θεματοσ στο παρελθόν με βοήθησες να πάρω την απόφαση της δωρεάς κ να νιώθω σήμερα πιο ήρεμη κ γεμάτη ελπίδα για ένα καλύτερο αποτέλεσμα ! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα για την εγκυμοσύνη σου κ με το καλό να αγκαλιάσεις τα μωράκια σου ! 
Αληθεια έμαθες φύλο ή είναι νωρίς ακόμα ;;;;

Για αυτο που ρωτας για το ενδομητριο να μπαινεις και στο καφε εξωσωματικης να βλεπεις. Και εκει ρα κοριτσιζ διναι πολυ ενημερωμενα, ειδικα για το ενδομητριο. Ως προς τη διστροφη για την μητρα εγω μονο θα τονισω φουλ προβιοτικα(κεφιρ, γιαουρτια) και τα γνωστα χυμοι ροδι,παντζαρι κλπ. Μετα απο συμπληρωματα αφου θα πας σε αιματολογο συζητησε να σου προτεινει. Πχ καλη ειναι η βιταμινη e περα απο τα κλασσικα d ...

Καλη επτυχια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες σας! Είμαι πολυ χαρούμενη που διαβάζω ότι έχετε οι περισσότερες ήδη μωράκια στο σπίτι σας ή στην κοιλίτσα σας κ οι υπόλοιπες αναμένετε δότρια, που κατά τη γνώμη μου είναι το μεγαλύτερο δώρο για μια γυναίκα. 

Έρχομαι κι εγώ εδώ στο club της δωρεάς μετά από μια παλίνδρομη κύηση με δικό μου ωάριο. Μέχρι τώρα έχω ήδη 2 αποβολές την 8η-9η εβδομάδα κ δεν έχω άλλες αντοχές. Η σκέψη και μόνο ότι με δωρεά θα έχουμε πολύ μεγάλη πιθανότητα για ανεφελη εγκυμοσύνη κ υγιή μωρό με ενθουσιάζει και με κάνει πολυ χαρούμενη. 

Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη να έχουμε! 

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/1/2023 at 6:36 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Καλησπέρα.. στο embryolamb είμαι.ο χριστοφ...δης είναι ο γιατρός μου..φρομβοφιλια έκανα εξετάσεις αντιπικτικες κ προγεστερόνης ενέσεις έκανα κορτιζόνη πήρα...με κάλυψε καλά δλδ από την αρχή...και υστεροσκοπηση μου έκανε για να δεί ότι όλα είναι καλά... τώρα όσο αφορά την δοτρια... δεν γνωρίζω τίποτε άλλο.. ούτε τι εξετάσεις έκανε.. μόνο ηλικία.. δεν μου είπαν όσο κιαν ρώτησα 

Να μην παρεξηγηθω.. από το κέντρο Κ το γιατρό μου είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη..δεν τους αλλάζω με τίποτα... απλά αυτό με προβληματίζει το ότι δεν ξέρω τίποτε για την δοτρια κ το θέμα μην έχουν Κ οι άλλες βλαστοκυστες το ίδιο πρόβλημα 

Είμαι στο ίδιο κέντρο με άλλο γιατρό....χθες πήρα τηλέφωνο για να μάθω κάποια πράγματα για τη δοτρια που δεν ρώτησα στην αρχή...και από το κέντρο μου είπαν ότι έχω πρόσβαση μόνο στην ηλικία και στην ομάδα αίματος... και όταν ρώτησα για τις εξετάσεις που έχει κάνει η κοπέλα και αν ήταν όλες καλές... μου είπαν ότι αν κάποια από τις εξετάσεις δεν ήταν καλές δεν θα προχωρούσαν στη διαδικασία της δωρεάς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Elenalda@ πραγματικά κι εγώ έχω απορια για το τι στοιχεία μας δίνουν για τις δοτριες. Θα προτιμουσα να ήταν πιο αναλυτικά κυρίως  εφόσον είναι ένα ζήτημα ζωής και πολύ σοβαρής απόφασης για ένα ζευγάρι. 

Αντιθέτως, για την επιλογή δότη, τουλάχιστον ένα κέντρο που γνωρίζω στην Αθήνα, δίνει λίστα ώστε να επιλέξεις δότη από ένα πίνακα όπου εμφανίζονται στοιχεία ανά δότη, δηλαδή: ομάδα αίματος, υψος, βάρος, χρώμα μαλλιων-ματιων, εθνικότητα και επάγγελμα ή μορφωτικό επίπεδο. 

Μετά όταν επιλέξεις σου δίνουν μια εκτύπωση με τον κωδικό του δότη και γράφει μέσα: ομάδα αίματος, χρώμα μαλλιών-ματιων, ότι έχουν γίνει οι εξής εξετάσεις:  για ΣΜΝ (γράφει αναλυτικά), για καρυότυπο, για μεσογειακή αναιμία (αναλυτικά), για κυστική ίνωση, και επίσης : οτι εχει γινει μελέτη για τη μακροβιότητα σπέρματος κατά την απόψυξη, και μικροβιολογικές εξετάσεις (αναλυτικά ποιες). Τέλος γράφουν το συνολ. αρ. σπερμ/ων, κιν/τα, ηλικία δότη, αριθμό κυήσεων (αν έχει). 

Ελπίζω να υπάρχει κάτι ανάλογο για τις δότριες.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2023 at 6:36 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Καλησπέρα.. στο embryolamb είμαι.ο χριστοφ...δης είναι ο γιατρός μου..φρομβοφιλια έκανα εξετάσεις αντιπικτικες κ προγεστερόνης ενέσεις έκανα κορτιζόνη πήρα...με κάλυψε καλά δλδ από την αρχή...και υστεροσκοπηση μου έκανε για να δεί ότι όλα είναι καλά... τώρα όσο αφορά την δοτρια... δεν γνωρίζω τίποτε άλλο.. ούτε τι εξετάσεις έκανε.. μόνο ηλικία.. δεν μου είπαν όσο κιαν ρώτησα 

Να μην παρεξηγηθω.. από το κέντρο Κ το γιατρό μου είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη..δεν τους αλλάζω με τίποτα... απλά αυτό με προβληματίζει το ότι δεν ξέρω τίποτε για την δοτρια κ το θέμα μην έχουν Κ οι άλλες βλαστοκυστες το ίδιο πρόβλημα 

Μπορεις να ζητησεις εσυ προεμφυτευτικο ελεγχο! Ειναι λογο επικινδυνος γιατι μπορει να καταστρεψει το εμβρυο και γι αυτο δεν τον προτινουν απο μονοι τους. Αν ηταν μεμονωμενο περιστατικο ισως απλως να ετυχε και να μην ξανασυμβει. Κανε μια συζητηση με το γιατρο σου. Αυτος γιατι ποστευει οτι εγινε;

 

On 23/1/2023 at 2:33 ΜΜ, Elena minnie είπε:

 Καλησπέρα σε όλες με το σύζυγό αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά μιας και η ανταπόκριση μου στα φάρμακα ήταν φτωχή.Μηπως έχει δοκιμάσει καμία σας με τον Ψαθά;Μόλις με πήραν τηλ ότι βρέθηκε η δοτρια και έχω κάπως μουδιάσει.Η γυναικολόγος μου μου πρότεινε πριν ξαναδοκιμάσω να κάνω μια υστεροσκοπηση για να είμαστε σίγουροι απ' την άλλη ο Ψαθάς μου είπε ότι δεν χρειάζεται εσείς τι πιστεύετε;

Ο ειδικος ειναι ο Ψαθας και οχο η γυναικολογος σου. Εγω θα ακουγα αυτον στη θεση σου. Ειδικα αν του το προτεινες και ειπε οχι καποιο λογο θα εχει. 

 

On 23/1/2023 at 4:55 ΜΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Προσωπικά θα πρότεινα δε οποιαδήποτε κοπέλα είναι σε αυτή την διαδιακασία να κάνει την υστεροσκόπηση γιατι είναι πολύ κρίμα να κάνεις ολόκληρη τη διαδικασία ενω υπάρχει κάποιο θεματάκι και να χαθεί η προσπάθεια…

Η δίκη μου εμπειρία ήταν η εξής : ενώ δεν είχα  κανένα απολύτως σύμπτωμα έκανα την υστεροσκόπηση όπως μου σύστησε ο γιατρός (χριστοφ…) και απο εκεί βρέθηκε ότι ειλχα ουρεάπλασμα!!! Κάτι το οποίο από ότι  διάβασα πιθανότατα να εμπόδιζε την εμφύτευση ή να δημιουργούσε «θέμα» στο εμβρυάκι μας…. Πήρα λοιπόν διπλή (ή τριπλή δε θυμάμαι τωρα) αντιβίωση και αμεσως στον επόμενο μήνα έκανα την πρώτη μου ever εμβρυομεταφορα με ενα εμβρυάκι !

 

Τώρα διανύω την 24η εβδομάδα κύησης με ένα κοριτσάκι μεσα μου γλυκύτατο και υγιέστατο από ότι έδειξε και η Β επιπέδου μου και με τον άντρα μου διανύουμε την ωραιότερη φάση της ζωής μας ετοιμάζοντας και βάφοντας το δωματιάκι του μωρού! 🥰
Τ α στέλνω αυτά για να δώσω θάρρος και κουράγιο σε ΟΛΕΣ της γυναίκες που βρίσκονται στη ιερή αυτη προσπάθεια και με τη βοήθεια του θεού και ακολουθώντας κορίτσια όλα τα βήματα των γιατρών με υπομονή ενα ενα  , θα τα καταφέρετε!!! Είναι μόνο Θέμα χρόνου!!


Επιπλέον δε γίνεται να μη σχολιάσω οτι έπειτα απο την 3d foto που είδαμε στην Β επιπέδου ΟΛΗ η οικογένεια μου θεωρεί οτι το μωράκι μας ειναι ΟΛΟΙΔΙΑ εγω όταν ήμουν μωρό! 🤣 😂

Κουράγιο, Πίστη, θετικότητα και ολα θα πάνε καλα!!! 
❤️

Με το καλο το μωρακι σου!!! Αυτο με την ομοιοτητα το εχω ακουσει παρα πολλες φορες! Σιγουρα θα μας λενε τετοια και οταν γεννηθουν τα νινακια μας!! 

 

On 23/1/2023 at 8:35 ΜΜ, MaryH είπε:

Σ ευχαριστω πολυ ευχομαι κ σε σενα συντομα μ ενα η δυο μωρακια στην αγκαλια σου! Εισαι με καλο team και θα πανε ολα καλα

Τι ομορφα νεα γλυκια εγκυουλα! Κοριτσακι λοιπον! Καλο υπολοιπο εγυμοσυνης κ με το καλο! Δεν θυμαμαι με ξενα ωαρια ησουν?

Η δικια μου παντως ειναι ολοιδια ο μπαμπας, χαχα! Ετσι για να μας τη σπασει😄

Και η δικια μου αν και μεσα στην κοιλια ακομα φαινεται να μοιαζει σε ολα στον μπαμπα της!. Για να δουμε πώς θα ειναι τελικα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Μπορεις να ζητησεις εσυ προεμφυτευτικο ελεγχο! Ειναι λογο επικινδυνος γιατι μπορει να καταστρεψει το εμβρυο και γι αυτο δεν τον προτινουν απο μονοι τους. Αν ηταν μεμονωμενο περιστατικο ισως απλως να ετυχε και να μην ξανασυμβει. Κανε μια συζητηση με το γιατρο σου. Αυτος γιατι ποστευει οτι εγινε;

 

Ο ειδικος ειναι ο Ψαθας και οχο η γυναικολογος σου. Εγω θα ακουγα αυτον στη θεση σου. Ειδικα αν του το προτεινες και ειπε οχι καποιο λογο θα εχει. 

 

Με το καλο το μωρακι σου!!! Αυτο με την ομοιοτητα το εχω ακουσει παρα πολλες φορες! Σιγουρα θα μας λενε τετοια και οταν γεννηθουν τα νινακια μας!! 

 

Και η δικια μου αν και μεσα στην κοιλια ακομα φαινεται να μοιαζει σε ολα στον μπαμπα της!. Για να δουμε πώς θα ειναι τελικα!!

@Viv37 πρώτη εξωσωματική ήταν.. τυχαίο γεγονός είπε ο γιατρός..το καλό είναι ότι έπιασε με την πρώτη μου είπε..θα φτάνει στην πορεία πως θα πάμε.. εκείνο έδειχνε ότι δεν πάει καλά από τις χοριακες..δεν ανέβαιναν σωστά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες/ολους. Ηρθε κ μενα ο καιρος μου να γραψω... Ειμαι ο συζυγος εγω γιατι η γυναικα μου δεν ειναι σε καλη ψυχολογικη κατασταση να αρχισει τις ερωτησεις(η να γραψει για εμπειριες μας) μια και μας εχουν τυχει πολλα, οπως απ οτι διαβαζω και σε πολλα ζευγαρια εδω μεσα...

Ξεκιναμε την ερευνα και προσπαθεια για δωρεα ωαριων, μετα απο αρκετες εξωσωματικες απογοητευσεις και αποβολες, η ηλικια (και γενικη υγεια)της γυναικας μου δεν επιτρεπει πολλους πειραματισμους ακομη(45) και το πηραμε αποφαση, πρεπει να βρουμε δοτρια. Και καπου εδω ερχομαι να ζητησω τη βοηθεια σας. Θα ηθελα προτασεις και εμπειριες για γιατρο και κεντρο, γνωριζω οτι δεν λετε πολλα εδω μεσα με ονοματα κλπ οποτε θα το εκτιμουσα αν επικοινωνουσατε προσωπικα(ακομα δε ξερω πως γνεται αυτο μιας και καινουριος χρηστης).

TIP! Ζουμε εξωτερικο, Αγγλια. Ενα προβλημα αυτο! Οποτε ψαχνουμε Ανθρωπο γιατρο(το εγραψα με κεφαλαιο το ανθρωπος γιατι απο απλα ενας απροσωπο γιατρο που δε θυμαται το παραμικρο οταν συναντιομαστε χορτασαμε!). Επαφη θελουμε συχνη,οποτε μπορει να γινει-ενταξει καταλαβαινω το φορτο εργασιας αλλα και λιγο ενδιαφερον βρε παιδια.

Δευτερο, το κεντρο που θα μας προσεξει απο την αρχη(λογικα εκει που θα ειναι ο γιατρος-οποτε αυτο ειναι συνδιαστικο με την επιλογη του). Δε μας νοιαζει Αθηνα-Θεσ/νικη

Δε θελω να γραψω κατι παραπανω μιας και ειναι το πρωτο ποστ (εχω τοοοοσες αποριες)μου αλλα δε μπορω να μη τονισω τον παραγοντα χρηματα, μια και δε μας τρεχουν απ τα μπατζακια και με πολυ κοπο μαζευνται...Οτι θελετε ρωτατε, να τα λεμε..

Καλως σας βρηκαμε και... ο Θεος βοηθος

πρίν από 7 λεπτά , egopote8aexopaidi είπε:

Καλησπερα σε ολες/ολους. Ηρθε κ μενα ο καιρος μου να γραψω... Ειμαι ο συζυγος εγω γιατι η γυναικα μου δεν ειναι σε καλη ψυχολογικη κατασταση να αρχισει τις ερωτησεις(η να γραψει για εμπειριες μας) μια και μας εχουν τυχει πολλα, οπως απ οτι διαβαζω και σε πολλα ζευγαρια εδω μεσα...

Ξεκιναμε την ερευνα και προσπαθεια για δωρεα ωαριων, μετα απο αρκετες εξωσωματικες απογοητευσεις και αποβολες, η ηλικια (και γενικη υγεια)της γυναικας μου δεν επιτρεπει πολλους πειραματισμους ακομη(45) και το πηραμε αποφαση, πρεπει να βρουμε δοτρια. Και καπου εδω ερχομαι να ζητησω τη βοηθεια σας. Θα ηθελα προτασεις και εμπειριες για γιατρο και κεντρο, γνωριζω οτι δεν λετε πολλα εδω μεσα με ονοματα κλπ οποτε θα το εκτιμουσα αν επικοινωνουσατε προσωπικα(ακομα δε ξερω πως γνεται αυτο μιας και καινουριος χρηστης).

TIP! Ζουμε εξωτερικο, Αγγλια. Ενα προβλημα αυτο! Οποτε ψαχνουμε Ανθρωπο γιατρο(το εγραψα με κεφαλαιο το ανθρωπος γιατι απο απλα ενας απροσωπο γιατρο που δε θυμαται το παραμικρο οταν συναντιομαστε χορτασαμε!). Επαφη θελουμε συχνη,οποτε μπορει να γινει-ενταξει καταλαβαινω το φορτο εργασιας αλλα και λιγο ενδιαφερον βρε παιδια.

Δευτερο, το κεντρο που θα μας προσεξει απο την αρχη(λογικα εκει που θα ειναι ο γιατρος-οποτε αυτο ειναι συνδιαστικο με την επιλογη του). Δε μας νοιαζει Αθηνα-Θεσ/νικη

Δε θελω να γραψω κατι παραπανω μιας και ειναι το πρωτο ποστ (εχω τοοοοσες αποριες)μου αλλα δε μπορω να μη τονισω τον παραγοντα χρηματα, μια και δε μας τρεχουν απ τα μπατζακια και με πολυ κοπο μαζευνται...Οτι θελετε ρωτατε, να τα λεμε..

Καλως σας βρηκαμε και... ο Θεος βοηθος

Κωστας ετσι και για να συστηθουμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/2/2023 at 4:41 ΜΜ, Viv37 είπε:

Μπορεις να ζητησεις εσυ προεμφυτευτικο ελεγχο! Ειναι λογο επικινδυνος γιατι μπορει να καταστρεψει το εμβρυο και γι αυτο δεν τον προτινουν απο μονοι τους. Αν ηταν μεμονωμενο περιστατικο ισως απλως να ετυχε και να μην ξανασυμβει. Κανε μια συζητηση με το γιατρο σου. Αυτος γιατι ποστευει οτι εγινε;

 

Ο ειδικος ειναι ο Ψαθας και οχο η γυναικολογος σου. Εγω θα ακουγα αυτον στη θεση σου. Ειδικα αν του το προτεινες και ειπε οχι καποιο λογο θα εχει. 

 

Με το καλο το μωρακι σου!!! Αυτο με την ομοιοτητα το εχω ακουσει παρα πολλες φορες! Σιγουρα θα μας λενε τετοια και οταν γεννηθουν τα νινακια μας!! 

 

Και η δικια μου αν και μεσα στην κοιλια ακομα φαινεται να μοιαζει σε ολα στον μπαμπα της!. Για να δουμε πώς θα ειναι τελικα!!

Ε, εννοεται, τα κοριτσακια ειναι ιδια ο μπαμπας. Και κολλημενα στον μπαμπα! Με το καλο σου ευχομαι κ μ εναν πονο!

19 ώρες πρίν, egopote8aexopaidi είπε:

Καλησπερα σε ολες/ολους. Ηρθε κ μενα ο καιρος μου να γραψω... Ειμαι ο συζυγος εγω γιατι η γυναικα μου δεν ειναι σε καλη ψυχολογικη κατασταση να αρχισει τις ερωτησεις(η να γραψει για εμπειριες μας) μια και μας εχουν τυχει πολλα, οπως απ οτι διαβαζω και σε πολλα ζευγαρια εδω μεσα...

Ξεκιναμε την ερευνα και προσπαθεια για δωρεα ωαριων, μετα απο αρκετες εξωσωματικες απογοητευσεις και αποβολες, η ηλικια (και γενικη υγεια)της γυναικας μου δεν επιτρεπει πολλους πειραματισμους ακομη(45) και το πηραμε αποφαση, πρεπει να βρουμε δοτρια. Και καπου εδω ερχομαι να ζητησω τη βοηθεια σας. Θα ηθελα προτασεις και εμπειριες για γιατρο και κεντρο, γνωριζω οτι δεν λετε πολλα εδω μεσα με ονοματα κλπ οποτε θα το εκτιμουσα αν επικοινωνουσατε προσωπικα(ακομα δε ξερω πως γνεται αυτο μιας και καινουριος χρηστης).

TIP! Ζουμε εξωτερικο, Αγγλια. Ενα προβλημα αυτο! Οποτε ψαχνουμε Ανθρωπο γιατρο(το εγραψα με κεφαλαιο το ανθρωπος γιατι απο απλα ενας απροσωπο γιατρο που δε θυμαται το παραμικρο οταν συναντιομαστε χορτασαμε!). Επαφη θελουμε συχνη,οποτε μπορει να γινει-ενταξει καταλαβαινω το φορτο εργασιας αλλα και λιγο ενδιαφερον βρε παιδια.

Δευτερο, το κεντρο που θα μας προσεξει απο την αρχη(λογικα εκει που θα ειναι ο γιατρος-οποτε αυτο ειναι συνδιαστικο με την επιλογη του). Δε μας νοιαζει Αθηνα-Θεσ/νικη

Δε θελω να γραψω κατι παραπανω μιας και ειναι το πρωτο ποστ (εχω τοοοοσες αποριες)μου αλλα δε μπορω να μη τονισω τον παραγοντα χρηματα, μια και δε μας τρεχουν απ τα μπατζακια και με πολυ κοπο μαζευνται...Οτι θελετε ρωτατε, να τα λεμε..

Καλως σας βρηκαμε και... ο Θεος βοηθος

Κωστας ετσι και για να συστηθουμε.

Καλησπερα! Απ οτι ξερω, με εξωτερικο, συνεργαζονται στο εμβρυολαμπ , με Κυριακ....δη, εκει ημουν κ εγω με αλλον γιατρο ομως! Μια κοπελα απο εδω , απο Αγγλια, ειχε κανει εκει τα διδυμακια της.

Καλη τυχη σας ευχομαι!

πρίν από 9 λεπτά , MaryH είπε:

Ε, εννοεται, τα κοριτσακια ειναι ιδια ο μπαμπας. Και κολλημενα στον μπαμπα! Με το καλο σου ευχομαι κ μ εναν πονο!

Καλησπερα! Απ οτι ξερω, με εξωτερικο, συνεργαζονται στο εμβρυολαμπ , με Κυριακ....δη, εκει ημουν κ εγω με αλλον γιατρο ομως! Μια κοπελα απο εδω , απο Αγγλια, ειχε κανει εκει τα διδυμακια της.

Καλη τυχη σας ευχομαι!

Α, ξεχασα να σου πω, Θεσσαλονικη ειναι

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2023 at 8:45 ΜΜ, egopote8aexopaidi είπε:

Καλησπερα σε ολες/ολους. Ηρθε κ μενα ο καιρος μου να γραψω... Ειμαι ο συζυγος εγω γιατι η γυναικα μου δεν ειναι σε καλη ψυχολογικη κατασταση να αρχισει τις ερωτησεις(η να γραψει για εμπειριες μας) μια και μας εχουν τυχει πολλα, οπως απ οτι διαβαζω και σε πολλα ζευγαρια εδω μεσα...

Ξεκιναμε την ερευνα και προσπαθεια για δωρεα ωαριων, μετα απο αρκετες εξωσωματικες απογοητευσεις και αποβολες, η ηλικια (και γενικη υγεια)της γυναικας μου δεν επιτρεπει πολλους πειραματισμους ακομη(45) και το πηραμε αποφαση, πρεπει να βρουμε δοτρια. Και καπου εδω ερχομαι να ζητησω τη βοηθεια σας. Θα ηθελα προτασεις και εμπειριες για γιατρο και κεντρο, γνωριζω οτι δεν λετε πολλα εδω μεσα με ονοματα κλπ οποτε θα το εκτιμουσα αν επικοινωνουσατε προσωπικα(ακομα δε ξερω πως γνεται αυτο μιας και καινουριος χρηστης).

TIP! Ζουμε εξωτερικο, Αγγλια. Ενα προβλημα αυτο! Οποτε ψαχνουμε Ανθρωπο γιατρο(το εγραψα με κεφαλαιο το ανθρωπος γιατι απο απλα ενας απροσωπο γιατρο που δε θυμαται το παραμικρο οταν συναντιομαστε χορτασαμε!). Επαφη θελουμε συχνη,οποτε μπορει να γινει-ενταξει καταλαβαινω το φορτο εργασιας αλλα και λιγο ενδιαφερον βρε παιδια.

Δευτερο, το κεντρο που θα μας προσεξει απο την αρχη(λογικα εκει που θα ειναι ο γιατρος-οποτε αυτο ειναι συνδιαστικο με την επιλογη του). Δε μας νοιαζει Αθηνα-Θεσ/νικη

Δε θελω να γραψω κατι παραπανω μιας και ειναι το πρωτο ποστ (εχω τοοοοσες αποριες)μου αλλα δε μπορω να μη τονισω τον παραγοντα χρηματα, μια και δε μας τρεχουν απ τα μπατζακια και με πολυ κοπο μαζευνται...Οτι θελετε ρωτατε, να τα λεμε..

Καλως σας βρηκαμε και... ο Θεος βοηθος

Κωστας ετσι και για να συστηθουμε.

Καλωσήρθες στη παρέα για να βλέπεις τα προσωπικά σου μηνύματα θα πηγαίνεις στο πάνω πάνω μέρος της σελίδας του φόρουμ εκεί που έχει τις τρεις γραμμές πατάς κ σου βγάζει το φακελάκι με τα προσωπικά μηνύματα..... Καλή αρχή ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Lela79 είπε:

Καλωσήρθες στη παρέα για να βλέπεις τα προσωπικά σου μηνύματα θα πηγαίνεις στο πάνω πάνω μέρος της σελίδας του φόρουμ εκεί που έχει τις τρεις γραμμές πατάς κ σου βγάζει το φακελάκι με τα προσωπικά μηνύματα..... Καλή αρχή ! 

 

21 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ε, εννοεται, τα κοριτσακια ειναι ιδια ο μπαμπας. Και κολλημενα στον μπαμπα! Με το καλο σου ευχομαι κ μ εναν πονο!

Καλησπερα! Απ οτι ξερω, με εξωτερικο, συνεργαζονται στο εμβρυολαμπ , με Κυριακ....δη, εκει ημουν κ εγω με αλλον γιατρο ομως! Μια κοπελα απο εδω , απο Αγγλια, ειχε κανει εκει τα διδυμακια της.

Καλη τυχη σας ευχομαι!

Α, ξεχασα να σου πω, Θεσσαλονικη ειναι

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες, εχω καλες πληροφοριες απο εμβρυολ... το σκεφτομαστε.

 

πρίν από 54 λεπτά , Lela79 είπε:

Καλωσήρθες στη παρέα για να βλέπεις τα προσωπικά σου μηνύματα θα πηγαίνεις στο πάνω πάνω μέρος της σελίδας του φόρουμ εκεί που έχει τις τρεις γραμμές πατάς κ σου βγάζει το φακελάκι με τα προσωπικά μηνύματα..... Καλή αρχή ! 

Ευχαριστω για τις οδηγιες χρησης παντα χρειαζονται! 🙂 Σας ευχαριστω και ολες οσες μου γραφετε και προσωπικα, ειναι  μεγαλη βοηθεια κοριτσια.

Για να απαντησω κ σε μερικα ερωτηματα: Η χαμηλη ΑΜΗ προκαλεσε ολες τις δυσκολιες, θυροειδης και ινωμυωματα ρυθμιστηκαν, και οσες φορες πηραμε ωαρια δεν ηταν καλης ποιοτητας. Τωρα λογω ηλικιας δεν τολμουμε ξανα με δικα μας, ετσι η δοτρια ειναι μονοδρομος.

Να ρωτησω κατι αλλο: Με προετοιμασια απο πριν τι παιζει, πως προχωρησατε οι περισσοτερες? Υστεροσκοπηση, ετοιμασια ενδομητριου, κλπ. το σπερμα ενοειται ψαξιμο.

Βιταμινες? διατροφη? Βαρος σωματος? φαρμακα?

Ισως πολλα ρωταω, ολα μαζεμενα, αλλα να μαθω κι εγω κατι παραπανω...

Το βασικο ειναι να βρεθει ο γιατρος που θα μας κανει κλικ, θα μας παρει απο το χερι (οδηγιες, σημασια, πρωτοκολλα κλπ) και θα εμπιστευτουμε, αλλα επειδη εχουμε βιωσει αποριψεις και αδιαφορια, αυτο ειναι το σημαντικο για μας, ολα τα αλλα θα ερθουν.

Σας ζαλισα παλι, σας αφηνω να ηρεμεισετε, και...παλι εδω θα ειμαστε. Καλη σας μερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2023 at 8:45 ΜΜ, egopote8aexopaidi είπε:

Καλησπερα σε ολες/ολους. Ηρθε κ μενα ο καιρος μου να γραψω... Ειμαι ο συζυγος εγω γιατι η γυναικα μου δεν ειναι σε καλη ψυχολογικη κατασταση να αρχισει τις ερωτησεις(η να γραψει για εμπειριες μας) μια και μας εχουν τυχει πολλα, οπως απ οτι διαβαζω και σε πολλα ζευγαρια εδω μεσα...

Ξεκιναμε την ερευνα και προσπαθεια για δωρεα ωαριων, μετα απο αρκετες εξωσωματικες απογοητευσεις και αποβολες, η ηλικια (και γενικη υγεια)της γυναικας μου δεν επιτρεπει πολλους πειραματισμους ακομη(45) και το πηραμε αποφαση, πρεπει να βρουμε δοτρια. Και καπου εδω ερχομαι να ζητησω τη βοηθεια σας. Θα ηθελα προτασεις και εμπειριες για γιατρο και κεντρο, γνωριζω οτι δεν λετε πολλα εδω μεσα με ονοματα κλπ οποτε θα το εκτιμουσα αν επικοινωνουσατε προσωπικα(ακομα δε ξερω πως γνεται αυτο μιας και καινουριος χρηστης).

TIP! Ζουμε εξωτερικο, Αγγλια. Ενα προβλημα αυτο! Οποτε ψαχνουμε Ανθρωπο γιατρο(το εγραψα με κεφαλαιο το ανθρωπος γιατι απο απλα ενας απροσωπο γιατρο που δε θυμαται το παραμικρο οταν συναντιομαστε χορτασαμε!). Επαφη θελουμε συχνη,οποτε μπορει να γινει-ενταξει καταλαβαινω το φορτο εργασιας αλλα και λιγο ενδιαφερον βρε παιδια.

Δευτερο, το κεντρο που θα μας προσεξει απο την αρχη(λογικα εκει που θα ειναι ο γιατρος-οποτε αυτο ειναι συνδιαστικο με την επιλογη του). Δε μας νοιαζει Αθηνα-Θεσ/νικη

Δε θελω να γραψω κατι παραπανω μιας και ειναι το πρωτο ποστ (εχω τοοοοσες αποριες)μου αλλα δε μπορω να μη τονισω τον παραγοντα χρηματα, μια και δε μας τρεχουν απ τα μπατζακια και με πολυ κοπο μαζευνται...Οτι θελετε ρωτατε, να τα λεμε..

Καλως σας βρηκαμε και... ο Θεος βοηθος

Κωστας ετσι και για να συστηθουμε.

Καλησπέρα Κώστα, εγω προσπαθούσα δέκα χρονια να κάνω παιδί, τα έξι με δικά μου ωαρια και τα τέσσερα με δωρεά. Άλλαξα τέσσερις γιατρούς και τελικά αποκτήσαμε το αγοράκι μας τα Χριστούγεννα. Ο γιατρός μου ειναι ο Κούρτης και ειναι στο Ιασώ. Εμενα μου φέρθηκε καταπληκτικά και με βοήθησε και ψυχολογικά αλλα ξέρεις καμία φορα σε αυτο παίζει ρόλο και η χημεία ανάμεσα σε δυο ανθρώπους. Δεν ξερω αν ειναι το ίδιο με όλους τους πελάτες του, αυτο που μπορω σίγουρα να σου πω ειναι οτι αξίζει να τον επισκεφτείτε και να κάνετε ένα ραντεβού μαζί του. Εγω του χρωστάω τα πάντα, αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε μου πμ. Με συγκινεί πολύ το γεγονός οτι γράφεις εσύ αντι για τη γυναίκα σου… κρατά γερά και όλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 6:34 ΜΜ, StrongWoman είπε:

Koritsia mou kalispera.Eixa rwtisei edw gia na vrw giatro Kai telika kateliksa ston sfak. Mou fanike swstos Kai anthrwpos. Eimai omws na klaiw . Mou vrike Kai tis dyo ydrosalpigges.Mou eipe pws proxwrame alla vre koritsia o proigoumenos giatros giati mou ekane tin et afou iksere pws einai katadikasneni? :(:( 

 

On 2/2/2022 at 6:34 ΜΜ, StrongWoman είπε:

Koritsia mou kalispera.Eixa rwtisei edw gia na vrw giatro Kai telika kateliksa ston sfak. Mou fanike swstos Kai anthrwpos. Eimai omws na klaiw . Mou vrike Kai tis dyo ydrosalpigges.Mou eipe pws proxwrame alla vre koritsia o proigoumenos giatros giati mou ekane tin et afou iksere pws einai katadikasneni? :(:( 

Αχ αυτή η απορία παντα.Για να πάρει τα λεφτά..Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια κ η πραγματικότητα Strong..μη στεναχωριέσαι,ριξε του μια μούντζα κ ένα βρισίδι κακο κ προχωρά σε καλο γιατρό.

Καλή δύναμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...