Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Καλή χρονιά Νελη μας εύχομαι το νέο έτος να μας φέρει όλες χαρά και υγεία , να χαίρεσαι την οικογένεια σού, εγώ την Πέμπτη πάω για έμβρυο μεταφορά εύχομαι να έχω την τύχη σου φιλιά σε όλες μας και καλή χρονιά κορίτσια 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! ❤

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 31/12/2022 at 1:04 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!! Μπηκα να σας ευχηθω να εχετε ολες καλη χρονια με υγεια και γεματες αγκαλιες!!! Θα αφησω με μεγαλη υπερηφανεια τον τιτλο της γουρλους του 2022 και ειμαι σιγουρη οτι το 2023 θα γεμισει η ομαδα μας με μωρακια!! Αυτη η χρονια τα ειχε ολα για μενα...το αγχος της εμβρυομεταφορας τις πρωτες μερες του χρονου...χοριακες που ευτυχως ανεβαιναν με τρελα νουμερα αφου κυοφορουσα τριδυμα για λιγες εβδομαδες...μια εγκυμοσυνη που ηταν πολυ καλη αλλα την εζησα με φοβο γιατι με τρομαζε η προωροτητα λογω διδυμων αλλα γεννησα σε πολυ καλη εβδομαδα...και φυσικα η γεννα των μωρων μου...αυτο το απιστευτο συναισθημα που σου φερνουν τα πλασματακια σου και δεν ξερεις τι να τα κανεις..!! Αξιζαν ολα και θα τα ξαναεκανα αν χρειαζοταν... Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να το ζησουν και θα το ζησουν γιατι το αξιζουμε ΟΛΕΣ!!! πολλα φιλια σε ολες σας!!!

Καλή χρονιά Νέλυ μου!!! Υγεία, αγάπη και ευτυχία!!Να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2022 at 1:04 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!! Μπηκα να σας ευχηθω να εχετε ολες καλη χρονια με υγεια και γεματες αγκαλιες!!! Θα αφησω με μεγαλη υπερηφανεια τον τιτλο της γουρλους του 2022 και ειμαι σιγουρη οτι το 2023 θα γεμισει η ομαδα μας με μωρακια!! Αυτη η χρονια τα ειχε ολα για μενα...το αγχος της εμβρυομεταφορας τις πρωτες μερες του χρονου...χοριακες που ευτυχως ανεβαιναν με τρελα νουμερα αφου κυοφορουσα τριδυμα για λιγες εβδομαδες...μια εγκυμοσυνη που ηταν πολυ καλη αλλα την εζησα με φοβο γιατι με τρομαζε η προωροτητα λογω διδυμων αλλα γεννησα σε πολυ καλη εβδομαδα...και φυσικα η γεννα των μωρων μου...αυτο το απιστευτο συναισθημα που σου φερνουν τα πλασματακια σου και δεν ξερεις τι να τα κανεις..!! Αξιζαν ολα και θα τα ξαναεκανα αν χρειαζοταν... Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να το ζησουν και θα το ζησουν γιατι το αξιζουμε ΟΛΕΣ!!! πολλα φιλια σε ολες σας!!!

Καλή χρονιά να έχετε αγαπημένη μας γουρλου! Με υγεία χαρά και καλή τύχη!

Ναμου φιλισεις τα μωρουλινια σας❤️❤️❤️

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια μια καλή χρονιά με υγεία και αγάπη και σύντομα να αποκτησετε το/τα μωράκια που επιθυμείτε, τα κορίτσια που είναι ήδη έγκυες να έχουν μια όμορφη εγκυμοσύνη και οι ήδη μανουλες να χαίρονται τα παιδάκια τους❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Villi είπε:

Καλή Χρονια αγαπημενη μου. Εμάς η νέα χρονιά μας βρήκε με τον μπέμπη μας στο σπίτι, παραμονή μας τον έδωσαν. Εύχομαι σε όλες το νέο έτος να φέρει μωράκια και ευτυχία. 

Μπραβο Villaki μου!! Τι υπεροχη πρωτοχρονια!!! Χορταστε αγκαλιτσες και φιλακια!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Villi είπε:

Καλή Χρονια αγαπημενη μου. Εμάς η νέα χρονιά μας βρήκε με τον μπέμπη μας στο σπίτι, παραμονή μας τον έδωσαν. Εύχομαι σε όλες το νέο έτος να φέρει μωράκια και ευτυχία. 

Villy  μου,τέλεια!!! Αυτή είναι πρωτοχρονιά κι είπαν και τις άλλες!! Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία,να χορτάσεις αγκαλιές με το μωράκι σου!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια με υγεία και πολλές πολλές πολλές επιτυχίες για όλες μας!! ❤️

οπως σας έγραψα παλιότερα, εχω κάνει 4 προσπάθειες με δικό μου γενετικό υλικό. Είχα και παλλινρομη και βιοχημική και εξωμήτριο. Πάντα είχα καλή ανταπόκριση και κάναμε 4-5 βλαστοκυστες παρα τα 42 χρόνια μου. Τώρα είμαι 43. Και αφού πήρα την απόφαση να πάω με δανεικά, επέμενα να κανουμε κατακερματισμό. Κανείς γιατρός ούτε ο πρώτος ούτε αυτός που είμαι τώρα δεν το έκριναν απαραίτητο γιατί είχαμε πολύ καλό αριθμό βλαστοκυστεων. Εμείς ομως το κάναμε και ερχόμαστε τώρα, μετά από τόσες προσπάθειες, τόσα λεφτά και τόσο κλάμα, αντιμέτωποι με ποσοστό 62%!! Και τώρα; Ο γιατρός μου και η ουρολόγος που μίλησα λένε ότι δεν μπορούμε να κανουμε και πολλά. Θα κόψει κάπνισμα θα πάρει 3 μήνες βιταμίνες και θα δούμε αν κάνει διαφορά. Κι εχω σκάσει γιατί σε λίγο καιρό υποτίθεται ότι θα είχαμε τη δοτρια και τώρα πάμε πίσω! Επίσης η ουρολόγος μου ανέφερε ότι με ένα ωάριο δότριας, που είναι μικρή σε ηλικία, ο κατακερματισμός έρχεται δεύτερος και να μη στεναχωριέμαι. 
Θα ήθελα πολύ τις γνώμες σας και τη δίκη σας εμπειρία.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Το Χολοσκασμένο Αβοκάντο 😆

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Avocado είπε:

Καλησπέρα και καλή χρόνια με υγεία και πολλές πολλές πολλές επιτυχίες για όλες μας!! ❤️

οπως σας έγραψα παλιότερα, εχω κάνει 4 προσπάθειες με δικό μου γενετικό υλικό. Είχα και παλλινρομη και βιοχημική και εξωμήτριο. Πάντα είχα καλή ανταπόκριση και κάναμε 4-5 βλαστοκυστες παρα τα 42 χρόνια μου. Τώρα είμαι 43. Και αφού πήρα την απόφαση να πάω με δανεικά, επέμενα να κανουμε κατακερματισμό. Κανείς γιατρός ούτε ο πρώτος ούτε αυτός που είμαι τώρα δεν το έκριναν απαραίτητο γιατί είχαμε πολύ καλό αριθμό βλαστοκυστεων. Εμείς ομως το κάναμε και ερχόμαστε τώρα, μετά από τόσες προσπάθειες, τόσα λεφτά και τόσο κλάμα, αντιμέτωποι με ποσοστό 62%!! Και τώρα; Ο γιατρός μου και η ουρολόγος που μίλησα λένε ότι δεν μπορούμε να κανουμε και πολλά. Θα κόψει κάπνισμα θα πάρει 3 μήνες βιταμίνες και θα δούμε αν κάνει διαφορά. Κι εχω σκάσει γιατί σε λίγο καιρό υποτίθεται ότι θα είχαμε τη δοτρια και τώρα πάμε πίσω! Επίσης η ουρολόγος μου ανέφερε ότι με ένα ωάριο δότριας, που είναι μικρή σε ηλικία, ο κατακερματισμός έρχεται δεύτερος και να μη στεναχωριέμαι. 
Θα ήθελα πολύ τις γνώμες σας και τη δίκη σας εμπειρία.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Το Χολοσκασμένο Αβοκάντο 😆

Κορίτσι μου και εγώ με δοτρια είμαι.. κατακερματισμό είχαμε 42 και το ρίξαμε δεκα μοναδες κάτω 32 σε τρεις μήνες παίρνοντας βιταμίνες (ινοφερτ..eviol..filicine..clomiphen citrare.). πήραμε 4 βλαστοκυστες όπως είχαμε συμφωνήσει με το κέντρο.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleni 21 είπε:

Κορίτσι μου και εγώ με δοτρια είμαι.. κατακερματισμό είχαμε 42 και το ρίξαμε δεκα μοναδες κάτω 32 σε τρεις μήνες παίρνοντας βιταμίνες (ινοφερτ..eviol..filicine..clomiphen citrare.). πήραμε 4 βλαστοκυστες όπως είχαμε συμφωνήσει με το κέντρο.. 

@eleni 21

Μόνο 10% έπεσε σε 3 μήνες; Πω πωωω την πατήσαμε τότε. Ξέρω ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά θελουμε σχεδόν έναν χρόνο για να τον ρίξουμε πολύ. Τι να μας κάνει ένα τρίμηνο που είπε η ουρολόγος.. Κι εγώ δεν εχω άλλη υπομονή!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλες!!!! Λοιπον, κοριτσια θα χρειαστώ τα φώτα σας! Δεν νομίζω να θυμάστε οπότε θα σας τα πω ξανά σύντομα! Μετά από 3 χρόνια προσπαθειών τελικά προχωρήσαμε με δότρια (και δότη - σύζυγο μισά μισά λόγω θέματος στο σπέρμα) και έχουμε 5 βλαστοκύστεις! ΑΠό τον Ιουλίο, αλλά πάντα κάτι στραβώνει και δεν κάνουμε ΕΤ (καλοκαιρι - υψηλή TSH - κορωνοιος - Χριστούγεννα). Αισίως τώρα θέλουμε να κάνουμε την πρώτη μας ΕΤ! Το θέμα είναι ότι εγώ φέτος έχω ανωμαλίες στην περίοδο (ετών 38σε λίγο). Περίμενα να αδιαθετήσω στις 2-3 ιανουαρίου και τελικά από 26/12 άρχισαν τα καφέ. πολυ λίγα - και μόνο στυλ βλέννας. στις 29/12 έγιναν καφέ περισσότερα. και μέχρι το βράδυ 29/12 ήρθε και το αίμα. ΤΟ θέμα ειναι πότε θεωρειται ότι ήταν πρώτη μέρα περιόδου;;; στις 29/12 ενδομήτριο 4χιλ, ωοθηλάκιο παλιό που ξέμεινε 15χιλ, προγ0,28, LH: 6,92, E2:43,05. και θεωρητικά ήταν 1η (;) μέρα περιόδου..... πήγα στον γυναικολόγο εδώ επαρχία για να δούμε τι γίνεται και έχω καφέ.... μετα όμως ήρθε και το αίμα! τελοσπαντων, στις 3/1 (χθες) υπέρηχος ξανά, βλέπουμε μόνο το παλιό κυστικό 12άρι πλέον, το ενδομήτριο όμως είναι μια λεπτή γραμμή 3,7χιλ. ορμόνες οκ, PRG0,47, LH9,54, E2:29,35. Ο γιατρός μου (εξωσωμ) λέει να το δούμε ξανά σάββατο. Κάνω προετοιμασία ενδομητρίου σε φυσικό κύκλο, οπότε δεν παίρνω φάρμακα. Μου λέει, αν θεωρήσουμε το κόκκινο αίμα 1η μέρα, τοτε είναι ΟΚ το ενδομήτριο ακόμη. είναι όμως εκείνη η 1η μέρα;;; η τα προηγούμενα καφέ;; εχω μπερδευτεί.... πότε αρχίζει και παχαινει περισσότερο;;; αν ήταν 3,7 χιλ την 6η μέρα, θα πάει 7-8 χιλ μέχρι την 10η; μήπως πρέπει να τον αφήσω αυτό τον κύκλο; εντάξει, το σάββατο θα έχω πιο καθαρή εικόνα .... απλώς αναρωτιέμαι....το αστειο ειναι ότι  τοσα χρόνια που κανω φυσικούς, ωοληψίες , εμβρυομεταφορές πάντα το ενδομήτριο ήταν τέλειο και 10-11 χιλ και τέτοια. και τώρα που το χρειάζομαι.....

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 1:34 ΠΜ, Avocado είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

ειμαι η Χριστιάνα και μετά από 4 εξωσωματικές αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε το δρόμο της δωρεάς ωαρίων. Είμαι 43 και κουράστηκα να παλεύω.. Περιμένουμε να βρεθεί η δοτρια. Έχει περάσει ο πρώτος μήνας (ο γιατρός μας είπε το πολύ 3μηνες) και όσο πλησιάζει ο καιρός η ανησυχία και η αγωνία μεγαλώνουν! Για πείτε μου βρε κορίτσια; Όταν το πήρατε απόφαση ήσασταν 100% σίγουρες; Δεν είχατε δεύτερες σκέψεις; Εγώ ακόμα παιδεύομαι και δεν μπορώ να πω ότι προχωράω με σιγουριά. Εκεί που είμαι ευτυχισμένη και σίγουρη με την απόφαση μας, εκεί με πιάνουν και περίεργες σκέψεις τύπου «τι θα γίνει αν δεν το αγαπήσω;» και φοβάμαι πολύ αυτές τις σκέψεις.. είναι νορμαλ; θα με βοηθούσαν πολύ οι εμπειριες σας, μήπως κ ηρεμήσω κ πάψω να νιώθω τρελή.. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Χαίρομαι πολύ που έγινα μέλος της ομάδας 🥑🥑🥑🥑

ακομα κ ενα παιδι να σ αφηναν στην πόρτα σ δεν θα το αγαπούσες???? είμαι σίγουρη ότι θα το έκανες με όλη σ την ψυχή...ποσο μαλλον τωρα που θα το κουβαλας ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ Σ Κ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ Σ...μην το ξεχασεις ποτε αυτο

 

 

 

On 22/12/2022 at 10:36 ΜΜ, Viv37 είπε:

Μαλλον δεν μπορει να το καταλαβει. Εγω βεβαια πιστευω οτι οι γιατροι γενικα θα πρεπει να ξερουν γιατι δεν ξερουμε πως επηρεαζει τη διαγνωση τους το δικο μας ιστορικο και αφου δεν ειναι κατι που κληροδοτουμε στο μωρο θελω να το ξερει για να μην υπαρξει προβλημα

 

Δεν ξερω να σου απαντησω για την Ε2 ομως θελω να σου πω οτι η δικη μου ΑΜΗ ηταν 0,02 και ημουν ηδη σε φαση εμμηνοπαυσης. Χωρις φαρμακα δεν ερχεται περιοδος σε καμια περιπτωση. Κι ομως μια χαρα μεγαλωνει το νινι μου στην κοιλιτσα μου. Οποτε θα σου ελεγα να μην απελπιζεσαι. Οι εξαψεις μπορει να συνδεονται νε το χειρουργειο αφαιρεσης των σαλπιγγων. Προσπαθει να προσαρμοστει το σωμα στα νεα δεδομενα. Δωστου λιγο χρονο. Ολα θα πανε καλα♥️

 

Ευχομαι να ειναι η χρονια σου και να σου φερει το μωρακι σου♥️. Να περασεις ομορφα τις γιορτες και να σκεφτεσαι θετικα οσο μπορεις. Ξερω οτι ειναι εκνευριστικο να σου το λενε αυτο σ αυτη τη φαση αλλα πραγματικα πιανει!

Εισαι πολυ μικρη ακομα! Κι εγω οπως και η Αλεξανδρα νιωθω οτι για τις δικες μας περιπτωσεις το να προσπαθουμε με δικα μας ωαρια ειναι χασινο χρονου και μας οδηγει στην καταθλιψη. Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν με δοτρια να ησυχασω. Οπως και εκανα και χαιρομαι τοσο πολυ γι αυτο!! 

 

Εγω η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα τετοιες σκεψεις. Εδω αγαπαω σαν τρελλη τα παιδακια φιλων μου. Δε θα αγαπησω αυτο που θα το κουβαλαω μεσα μου; Βεβαια ηταβ φορες που στεναχωριομουν και σκεφτομουν οτι δε θα παρει κατι απο μενα. Ομως ολα αυτα σταματησαν οταν πετυχε η ετ μου. Τωρα ειμαι στον 7ο μηνα και πραγματικα δεν μπορω να ποστεψω οτι δεν εχει δικο μου dna αυτο το πλασματακι μεσα μου

 Γιατι πιστεψε με ειναι 100% δικο μου! Ετσι το αισθανομαι και το λατρευω ηδη! 

Προχωρα λοιπον και μην αγχωνεσαι. Οταν γινει η ετ σου θα εχεις το ΔΙΚΟ ΣΟΥ μωρακι μεσα σου και θα γεμισει ευτυχια. Ολες οι 2 σκεψεις θα φυγουν♥️

Υ.Γ γνωριζω απο κοντα 3 παιδακια που εχουν γεννηθει με τη βοηθεια δοτριας και εχω να σου πω οτι αρχιζουν και μοιαζουν και στις μαμαδες τους! Δεν ξερω αν ειναι το οτι μιμουνται τις κινησεις τους και αυτο τα κανει να τους μοιαζουν ή αν οντως παιρνουν θραυσματα dna απο τη μαμα. Παντως και τα 3 εχουν χαρακτηριστικα των μαμαδων

 η δικια  μ κάτι πήρε πάντως 🤣🤣

On 23/12/2022 at 2:34 ΠΜ, Villi είπε:

Αγαπημένες μου, μετά απο πολύ πολύ καιρό μπαίνω να σας γράψω τα νέα μου κι εγώ. Το τελευταίο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο, αρχικά η διάγνωση ήταν χαμηλή πρόσφυση πλακούντα που εξελίχθηκε σε επιπωματικος με συχνές αιμορραγίες και δυο φορές νοσηλεια σε νοσοκομείο. Τελικά μόλις κατάφερα να κλείσω την 35η εβδομάδα γέννησα  την περασμένη Δευτέρα με προγραμματισμένη καισαρική το πιο όμορφο μωρό του κόσμου. Εγώ είμαι σπίτι μου και ειμαι καλα ο μικρούλης μας όμως ως πρόωρος ειναι στη θερμοκοιτίδα, στη ΜΕΝΝ του διαβαλκανικού. Είναι καλά, γεννήθηκε 2540γρ, είχε όμως ανώριμο αναπνευστικό και πρέπει να περιμένουμε να μεγαλώσει λίγο ακόμα προτού τον πάρουμε στο σπίτι μας. Είναι δύσκολα γιατί ακόμα δεν τον έχω πάρει αγκαλιά και τον βλέπω μόνο δέκα λεπτά κάθε μέρα… ελπίζω να τον πάρουμε σύντομα σπίτι μας. Αυτά απο εμένα, εύχομαι σε όλες σας, παλιές και νέες τα καλύτερα και καλές γιορτές!!

να σ ζησει αγαπη  μ ο γιος σ...να εχει παντα υγιεα...θα τον πάρεις σύντομα  σπίτι σ...( νομίζω ότι τον έχεις ειδη μιας κ εγω εχω καιρο να μπω μεσα) ...να σ ζησει κ παλι ο πρίγκιπας σ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες! Είμαι με ΠΩΑ και σε αναμονή για δοτρια. Για να έχω κύκλο παίρνω cyclacur.  Έκανα έναν υπέρηχο για να ελέγξω το ενδομητριο και ήταν μόνο 4.75. Είχα τελειώσει τα λευκά χάπια και είχα πάρει κ ενα καφέ. Λέτε να έχει καταστραφεί το ενδομητριο λόγω πωα και να μην αυξάνει;Υπάρχει Καμία κοπέλα που να έχει βρεθεί σε αντίστοιχη θέση; Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν αρκετά λεπτό και πρότεινε μήπως κάναμε έναν δοκιμαστικό κύκλο να δούμε αν παχαίνει. Δεν ξέρω τι νόημα έχει αυτό βέβαια. Σίγουρα θα το ελέγξω και τον επόμενο μήνα αλλά με έχει προβληματισει αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Natalia85 said:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες! Είμαι με ΠΩΑ και σε αναμονή για δοτρια. Για να έχω κύκλο παίρνω cyclacur.  Έκανα έναν υπέρηχο για να ελέγξω το ενδομητριο και ήταν μόνο 4.75. Είχα τελειώσει τα λευκά χάπια και είχα πάρει κ ενα καφέ. Λέτε να έχει καταστραφεί το ενδομητριο λόγω πωα και να μην αυξάνει;Υπάρχει Καμία κοπέλα που να έχει βρεθεί σε αντίστοιχη θέση; Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν αρκετά λεπτό και πρότεινε μήπως κάναμε έναν δοκιμαστικό κύκλο να δούμε αν παχαίνει. Δεν ξέρω τι νόημα έχει αυτό βέβαια. Σίγουρα θα το ελέγξω και τον επόμενο μήνα αλλά με έχει προβληματισει αρκετά. 

Natalie 85 να μη σε προβληματίζει το ενδομητριο φτιάχνετε Σκέψου το δικό μου ήταν 3.5 και εγώ με ΠΩΑ και το φτάσαμε με cyclacur 8.3. Τώρα είμαι έγκυος 10 εβδομαδων. Υπομονή και επιμονή θέλει.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 6:24 ΜΜ, Natalia85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες! Είμαι με ΠΩΑ και σε αναμονή για δοτρια. Για να έχω κύκλο παίρνω cyclacur.  Έκανα έναν υπέρηχο για να ελέγξω το ενδομητριο και ήταν μόνο 4.75. Είχα τελειώσει τα λευκά χάπια και είχα πάρει κ ενα καφέ. Λέτε να έχει καταστραφεί το ενδομητριο λόγω πωα και να μην αυξάνει;Υπάρχει Καμία κοπέλα που να έχει βρεθεί σε αντίστοιχη θέση; Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν αρκετά λεπτό και πρότεινε μήπως κάναμε έναν δοκιμαστικό κύκλο να δούμε αν παχαίνει. Δεν ξέρω τι νόημα έχει αυτό βέβαια. Σίγουρα θα το ελέγξω και τον επόμενο μήνα αλλά με έχει προβληματισει αρκετά. 

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Κι εγώ με πωα και αν το 85 στο όνομά σου έχει να κάνει με χρονολογία γέννησης είμαι και μια 5ετια μεγαλύτερη με το ενδομήτριο όμως δεν είχα ποτέ πρόβλημα! Δε νομίζω δλδ ότι η πωα καταστρέφει το ενδομήτριο... Τώρα είμαι 12η εβδομάδα σε δίδυμα, με δωρεά, η ετ έγινε σε τεχνητό κύκλο και είχαμε επιτυχία με την πρώτη. Σίγουρα ο,τι και να γίνει θα το φτιάξετε το ενδομήτριο!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...