Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 2/1/2023 at 11:20 ΠΜ, Villi είπε:

Καλή Χρονια αγαπημενη μου. Εμάς η νέα χρονιά μας βρήκε με τον μπέμπη μας στο σπίτι, παραμονή μας τον έδωσαν. Εύχομαι σε όλες το νέο έτος να φέρει μωράκια και ευτυχία. 

Αρα το 2023 θα ειναι μια μαγικη χρονια για σας! Να τον χαιρεστε τον λεβεντη σας στην αγκαλιτσα σας τωρα πια Villi μου! 

 

On 3/1/2023 at 6:58 ΜΜ, Avocado είπε:

Καλησπέρα και καλή χρόνια με υγεία και πολλές πολλές πολλές επιτυχίες για όλες μας!! ❤️

οπως σας έγραψα παλιότερα, εχω κάνει 4 προσπάθειες με δικό μου γενετικό υλικό. Είχα και παλλινρομη και βιοχημική και εξωμήτριο. Πάντα είχα καλή ανταπόκριση και κάναμε 4-5 βλαστοκυστες παρα τα 42 χρόνια μου. Τώρα είμαι 43. Και αφού πήρα την απόφαση να πάω με δανεικά, επέμενα να κανουμε κατακερματισμό. Κανείς γιατρός ούτε ο πρώτος ούτε αυτός που είμαι τώρα δεν το έκριναν απαραίτητο γιατί είχαμε πολύ καλό αριθμό βλαστοκυστεων. Εμείς ομως το κάναμε και ερχόμαστε τώρα, μετά από τόσες προσπάθειες, τόσα λεφτά και τόσο κλάμα, αντιμέτωποι με ποσοστό 62%!! Και τώρα; Ο γιατρός μου και η ουρολόγος που μίλησα λένε ότι δεν μπορούμε να κανουμε και πολλά. Θα κόψει κάπνισμα θα πάρει 3 μήνες βιταμίνες και θα δούμε αν κάνει διαφορά. Κι εχω σκάσει γιατί σε λίγο καιρό υποτίθεται ότι θα είχαμε τη δοτρια και τώρα πάμε πίσω! Επίσης η ουρολόγος μου ανέφερε ότι με ένα ωάριο δότριας, που είναι μικρή σε ηλικία, ο κατακερματισμός έρχεται δεύτερος και να μη στεναχωριέμαι. 
Θα ήθελα πολύ τις γνώμες σας και τη δίκη σας εμπειρία.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Το Χολοσκασμένο Αβοκάντο 😆

Αχ ποτε θα αρχισουν να επιμενουν περισσοτερο για το σπερμα! Ή τουλαχιστον να μας λενε οτι ειναι κατι απαραιτητο!!! Εκανες πολυ καλα που το ψαξατε μονοι σας παρα τα οσα ελεγαν οι γιατροι. Ως ενα βαθμο οντως το καλο ωαριο διορθωνει ενα μετριο σπερμα. Αλλα δεν κανει και θαυματα! Θα ελεγα λοιπον να παρει τος βιταμινες ο αντρας σου και να περιμενετε αυτο το 3μηνο που μπορει να αποδειχθει σωτηριο. Το ξερω οτι οι καθυστερησεις ειναι το τελευταιο πραγμα που θελεις αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση πιστευω οτι πρεπει να περιμενεις λιγακι.

On 5/1/2023 at 6:24 ΜΜ, Natalia85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά σε όλες! Είμαι με ΠΩΑ και σε αναμονή για δοτρια. Για να έχω κύκλο παίρνω cyclacur.  Έκανα έναν υπέρηχο για να ελέγξω το ενδομητριο και ήταν μόνο 4.75. Είχα τελειώσει τα λευκά χάπια και είχα πάρει κ ενα καφέ. Λέτε να έχει καταστραφεί το ενδομητριο λόγω πωα και να μην αυξάνει;Υπάρχει Καμία κοπέλα που να έχει βρεθεί σε αντίστοιχη θέση; Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν αρκετά λεπτό και πρότεινε μήπως κάναμε έναν δοκιμαστικό κύκλο να δούμε αν παχαίνει. Δεν ξέρω τι νόημα έχει αυτό βέβαια. Σίγουρα θα το ελέγξω και τον επόμενο μήνα αλλά με έχει προβληματισει αρκετά. 

Να μη σε προβληματιζει καθολου. Το ενδομητριο δεν παχαινει με 1 cyclacur στη δικη μας περιπτωση. Εγω εχω πωα εδω και 12 χρονια επισης με cyclacur. Το ενδομητριο μου παχαινε με 4 cyclacur τη μερα αρχικα και μετα 6 τη μερα και με μερες πριν την ετ με 2 ενεσεις προγεστερονης. Λενε οτο με την προγεστερονη δεν παχαινει κ αλλο αλλα εμενα παχυνε ολες τις φορες. Δοκιμαστικο κυκλο δεν εκανα ποτε αν και πολυ κανουν. Τωρα ειμαι στον 8ο μηνα. Οποτε πηγε καλα για μενα οπως θα παει και για σενα :)

Μην απελπιζεσαι καθολου. Μια χαρα ειναι το ενδομητριο σου με το 1 cyclacur τη μερα. Καλη σου επιτυχια! 

11 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Καλημέρα σε όλες ε, σήμερα είναι η 6 μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά το Σάββατο έχω χοριακη προσπαθώ να μήν το σκέφτομαι είμαι σχεδόν όλοι μερα στη δουλειά να έχω το μυαλό μου απασχολημένο, είναι η τελευταία μου προσπάθεια ότι γίνει για καλό θά είναι, ένα γερό μωρό θέλουμε όλες μας,θα σάς πω τα νέα μου ευτυχώς περνάνε γρήγορα η μέρες , φιλάκια πολλά 

Περιμενουμε τα καλα σου νεα το Σαββατο! Ευχαριστο το οτι εισαι στη δουλεια καο εχεις απασχοληση αλλα προσοχη ετσι; Μην κουραζεσαι οσο μπορεις

 Καλη επιτυχια!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

14 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Πολυ χαιρομαι που απολαμβανετε ρη ζωη με το ομορφο αγορακι σας κοριτσακι μου! Ναι νομιζω οτι ειμαι η επομενη. 15/3 ειναι η πητ μου. Κατα τ αλλα ειμαι καλα με τα γνωστα συμπτωματα του 7ου-8ου μηνα. Καουρες και τα σχετικα. Αλλα δε με νοιαζει καθολου αφου το μπεμπακι μου ειναι καλα εκει μεσα😁

 

Τι ωραια που τα εγραψες!!♥️♥️♥️ Συμφωνω απολυτα!!

Υπαρχει ενας λογαριασμος στο ινσταγκραμ που λεγεται donor child. Το εχει μια κοπελα απο τη Δανι, η οποια προηλθε απο δοτη σπερματος και το γνωριζει απο μωρο. Οι γονεις της της εοχαν φτιαξει ενα παραμυθακι οπως λες κ εσυ μεντην ιστορια της. Το δειχνει κιολας γοα να παρουμε μια ιδεα. Απλο και to the point. Για οποιον θελει να παρει ιδεες. Επισης φιλοξενει στο λογαριασμο της πολυ συχνα και αλλα παιδια που προηλθαν με αυτον τον τροπο και λενε την ιστορια τους. Εχει και σελιδα στο ιντερνετ με πολλες ωραιες πληροφοριες για οσες ενδιαφερεστε♥️

 

Ησουν εισαι και θα εισαι η τυχερη νεραιδα μας Νελη μου! Αυτο δε θα αλλαξει με.την αλλαγη της χρονιας για μας που ξεκινησαμε μαζι σου! Καλη χρονια με υγεια, γεματη αγκαλιεα και χαδακια με τα αγγελουδακια σου! Να τους δωσεις πολλα φιλια απο μας! Σ αγαπαμε πολυ♥️♥️♥️

Κοριτσι μου!!! Ποσο με συγκινεις!!! Κι εγω νιωθω πολυ δεμενη μαζι σας!!! Με τον καλο να ερθει το μωρακι σου!!! Φιλακια στην κοιλιτσα σου!!

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Αρα το 2023 θα ειναι μια μαγικη χρονια για σας! Να τον χαιρεστε τον λεβεντη σας στην αγκαλιτσα σας τωρα πια Villi μου! 

 

Αχ ποτε θα αρχισουν να επιμενουν περισσοτερο για το σπερμα! Ή τουλαχιστον να μας λενε οτι ειναι κατι απαραιτητο!!! Εκανες πολυ καλα που το ψαξατε μονοι σας παρα τα οσα ελεγαν οι γιατροι. Ως ενα βαθμο οντως το καλο ωαριο διορθωνει ενα μετριο σπερμα. Αλλα δεν κανει και θαυματα! Θα ελεγα λοιπον να παρει τος βιταμινες ο αντρας σου και να περιμενετε αυτο το 3μηνο που μπορει να αποδειχθει σωτηριο. Το ξερω οτι οι καθυστερησεις ειναι το τελευταιο πραγμα που θελεις αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση πιστευω οτι πρεπει να περιμενεις λιγακι.

Να μη σε προβληματιζει καθολου. Το ενδομητριο δεν παχαινει με 1 cyclacur στη δικη μας περιπτωση. Εγω εχω πωα εδω και 12 χρονια επισης με cyclacur. Το ενδομητριο μου παχαινε με 4 cyclacur τη μερα αρχικα και μετα 6 τη μερα και με μερες πριν την ετ με 2 ενεσεις προγεστερονης. Λενε οτο με την προγεστερονη δεν παχαινει κ αλλο αλλα εμενα παχυνε ολες τις φορες. Δοκιμαστικο κυκλο δεν εκανα ποτε αν και πολυ κανουν. Τωρα ειμαι στον 8ο μηνα. Οποτε πηγε καλα για μενα οπως θα παει και για σενα :)

Μην απελπιζεσαι καθολου. Μια χαρα ειναι το ενδομητριο σου με το 1 cyclacur τη μερα. Καλη σου επιτυχια! 

Περιμενουμε τα καλα σου νεα το Σαββατο! Ευχαριστο το οτι εισαι στη δουλεια καο εχεις απασχοληση αλλα προσοχη ετσι; Μην κουραζεσαι οσο μπορεις

 Καλη επιτυχια!!!!

Καλή επιτυχία 

 

14 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Αρα το 2023 θα ειναι μια μαγικη χρονια για σας! Να τον χαιρεστε τον λεβεντη σας στην αγκαλιτσα σας τωρα πια Villi μου! 

 

Αχ ποτε θα αρχισουν να επιμενουν περισσοτερο για το σπερμα! Ή τουλαχιστον να μας λενε οτι ειναι κατι απαραιτητο!!! Εκανες πολυ καλα που το ψαξατε μονοι σας παρα τα οσα ελεγαν οι γιατροι. Ως ενα βαθμο οντως το καλο ωαριο διορθωνει ενα μετριο σπερμα. Αλλα δεν κανει και θαυματα! Θα ελεγα λοιπον να παρει τος βιταμινες ο αντρας σου και να περιμενετε αυτο το 3μηνο που μπορει να αποδειχθει σωτηριο. Το ξερω οτι οι καθυστερησεις ειναι το τελευταιο πραγμα που θελεις αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση πιστευω οτι πρεπει να περιμενεις λιγακι.

Να μη σε προβληματιζει καθολου. Το ενδομητριο δεν παχαινει με 1 cyclacur στη δικη μας περιπτωση. Εγω εχω πωα εδω και 12 χρονια επισης με cyclacur. Το ενδομητριο μου παχαινε με 4 cyclacur τη μερα αρχικα και μετα 6 τη μερα και με μερες πριν την ετ με 2 ενεσεις προγεστερονης. Λενε οτο με την προγεστερονη δεν παχαινει κ αλλο αλλα εμενα παχυνε ολες τις φορες. Δοκιμαστικο κυκλο δεν εκανα ποτε αν και πολυ κανουν. Τωρα ειμαι στον 8ο μηνα. Οποτε πηγε καλα για μενα οπως θα παει και για σενα :)

Μην απελπιζεσαι καθολου. Μια χαρα ειναι το ενδομητριο σου με το 1 cyclacur τη μερα. Καλη σου επιτυχια! 

Περιμενουμε τα καλα σου νεα το Σαββατο! Ευχαριστο το οτι εισαι στη δουλεια καο εχεις απασχοληση αλλα προσοχη ετσι; Μην κουραζεσαι οσο μπορεις

 Καλη επιτυχια!!!!

Καλή επιτυχία, λίγες μέρες έμειναν... Με το καλό μια θετική χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 11:31 ΠΜ, Σία 1972 είπε:

Καλημέρα σε όλες ε, σήμερα είναι η 6 μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά το Σάββατο έχω χοριακη προσπαθώ να μήν το σκέφτομαι είμαι σχεδόν όλοι μερα στη δουλειά να έχω το μυαλό μου απασχολημένο, είναι η τελευταία μου προσπάθεια ότι γίνει για καλό θά είναι, ένα γερό μωρό θέλουμε όλες μας,θα σάς πω τα νέα μου ευτυχώς περνάνε γρήγορα η μέρες , φιλάκια πολλά 

Καλημέρα ! Πηγές κορίτσι μου σήμερα ; Καλά αποτελέσματα να έχεις !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα ! Πηγές κορίτσι μου σήμερα ; Καλά αποτελέσματα να έχεις !!!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

  • Λυπημένη/-ος 25
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πολύ, έχεις την αγάπη μας, να έχεις μια υπέροχη ζωή να κανείς πράγματα που σ αρέσουν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου ότι και να πω είναι λίγο. εύχομαι να έχεις μια ήρεμη ζωή με τον άντρα σου. οικογένεια δεν μας κάνουν τα παιδιά αλλά η αγάπη που έχουμε μεταξύ μας. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι από εδώ και στο εξής η ζωή σου να είναι γεμάτη αγάπη, φως και ευτυχία. Πάρε αγκαλιά τον άντρα σου και ζήσε όλα όσα στερήθηκες σε αυτόν τον δύσκολο αγώνα. Όπως είπε κ η φίλη Ελισάβετ οικογένεια δεν μας κάνουν τα παιδιά. Αλλά οι άνθρωποι που μας πλαισιώνουν. Ένα μεγάλο φιλί κ από εμένα 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Ειλικρινα δεν ξερω τι να πω... Ξερω ποσο πονας αλλα ειναι αληθεια οτι ο χρονος ειναι γιατρος. Σου ευχομαι μια πολυ ομορφη ζωη γεματη μονο χαμογελα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα  μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πολύ, σου εύχομαι να είσαι καλα και ευτυχισμένη με τον αντρουλη σου! Μια μεγάλη αγκαλιά ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/1/2023 at 9:44 ΜΜ, Viv37 είπε:

Πολυ χαιρομαι που απολαμβανετε ρη ζωη με το ομορφο αγορακι σας κοριτσακι μου! Ναι νομιζω οτι ειμαι η επομενη. 15/3 ειναι η πητ μου. Κατα τ αλλα ειμαι καλα με τα γνωστα συμπτωματα του 7ου-8ου μηνα. Καουρες και τα σχετικα. Αλλα δε με νοιαζει καθολου αφου το μπεμπακι μου ειναι καλα εκει μεσα😁

 

Τι ωραια που τα εγραψες!!♥️♥️♥️ Συμφωνω απολυτα!!

Υπαρχει ενας λογαριασμος στο ινσταγκραμ που λεγεται donor child. Το εχει μια κοπελα απο τη Δανι, η οποια προηλθε απο δοτη σπερματος και το γνωριζει απο μωρο. Οι γονεις της της εοχαν φτιαξει ενα παραμυθακι οπως λες κ εσυ μεντην ιστορια της. Το δειχνει κιολας γοα να παρουμε μια ιδεα. Απλο και to the point. Για οποιον θελει να παρει ιδεες. Επισης φιλοξενει στο λογαριασμο της πολυ συχνα και αλλα παιδια που προηλθαν με αυτον τον τροπο και λενε την ιστορια τους. Εχει και σελιδα στο ιντερνετ με πολλες ωραιες πληροφοριες για οσες ενδιαφερεστε♥️

 

Ησουν εισαι και θα εισαι η τυχερη νεραιδα μας Νελη μου! Αυτο δε θα αλλαξει με.την αλλαγη της χρονιας για μας που ξεκινησαμε μαζι σου! Καλη χρονια με υγεια, γεματη αγκαλιεα και χαδακια με τα αγγελουδακια σου! Να τους δωσεις πολλα φιλια απο μας! Σ αγαπαμε πολυ♥️♥️♥️

Με το καλό να ερθει το μωρακι σας! Αυτοι οι δυο τελευταιοι μήνες για μένα ηταν οι καλυτεροι τις εγκυμοσυνης. Απολαυσες τους!

Φιλιά πολλά!

On 14/1/2023 at 12:52 ΜΜ, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πάρα πολύ... Οπως ειπαν τα κορίτσια οικογένεια δεν είναι μόνο τα παιδιά... Σας εύχομαι μόλις ξεπερασετε αυτή τη δύσκολη φάση να μην ξανανιωσετε πονο για τίποτα και να εχετε όμορφες στιγμές με πολύ αγάπη μεταξύ σας και με τους ανθρωπους σας. ❤️❤️❤️

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2023 at 12:52 ΜΜ, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για αυτή την άσχημη έκβαση.. Πίστευα και έλπιζα ότι θα είσαι μια από μας που καταφέραμε να γίνουμε μανούλες, όπως ελπίζω για όλα τα κορίτσια εδώ μέσα. Δεν ξέρω αν έχεις άλλα ψυχικά αποθέματα ώστε να σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις γρήγορα.. Αλλά ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Επίσης τολμώ να ρωτήσω εάν έχεις περιθώριο για άλλη μια προσπάθεια. Όπως και να'χει εγώ σου εύχομαι να βρεις τον δρόμο σου και την ευτυχία σιγά σιγά με κάποιο τρόπο. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2023 at 12:52 ΜΜ, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπάμαι πολύ..

σου στέλνω ένα κείμενο που διάβασα σήμερα. Είναι του πατέρα Λίβυου και διαβάζοντας το, μαλάκωσε η ψυχή μου..Ελπίζω να σε βοηθήσει ❤️

¨…… Όσο περισσότερες περιοριστικές επιθυμίες έχεις τόσο πιο σίγουρη είναι η δυστυχία σου.¨

"Τι εννοείς όταν λες περιοριστική επιθυμία;" 
"Οι περιοριστικές επιθυμίες" του είπε η μυστηριώδης γυναίκα, που μόλις είχε γνωρίσει στο τρένο για Αθήνα "  είναι οι επιθυμίες αυτές που κλείνουν την χαρά και την ευτυχία μονάχα σε ένα σεναριο ζωής. [….]Όταν με λίγα λόγια περιορίζεις την χαρά στην επιθυμία σου και όχι στην ροή της ζωής. Στο μυστήριο του Θεού που φέρει μπροστά μας εκείνα που χρειαζόμαστε και έχουμε ανάγκη σε κάθε φάση της ζωής μας". 

"Δηλαδή θες να μου πεις ότι δεν πρέπει να επιθυμούμε;" είπε κάπως εκνευρισμένος εκείνος καταπίνοντας μια ακόμη ρουφια καφέ. 

"Σαφέστατα και πρέπει να επιθυμείς, όμως να ελέγχεις που σε οδηγούν οι επιθυμίες σου. Γιατί πολλές φορές σε εγκλωβίζουν σε ένα μονάχα σχέδιο ζωής κι αυτό δίχως δυνατότητα διαφυγής. Να είσαι ευέλικτος φίλε μου, να μπορείς σαν το νερό να ανοίγεις νέες ροές, νέους δρόμους, να κάνεις καινούργιους σχεδιασμούς όταν βλέπεις την καταστροφή μπροστά σου. "

"Ναι, ίσως να έχεις δίκιο με βάζεις σε σκέψεις. Ίσως να είμαι εγκλωβισμένος". 

"Είσαι, γιατί ποτέ δεν σκέφτηκες ότι η ευτυχία μπορεί να μην είναι σε αυτό που "επιθυμείς" αλλά σε εκείνο που η ζωή σου φέρνει μπροστά σου και σου ζητάει να ανακαλύψεις, να μάθεις, να  γνωρίσεις και εσύ το αρνείσαι γιατί δεν είναι αυτό που περίμενες ή ήθελες μέσα στο μυαλό σου. Βγες λοιπόν από το μυαλό σου και ζήσει την ζωή. Ο κόσμος δεν είναι οι περιροριστικες επιθυμίες σου αλλά ο πλούτος και η αφθονία του Θεού. Όλος θαύματα και θαυμαστά σημεία, γεμάτος ευκαιρίες και δυνατότητες. Απλά απεγκλβίσου από το "σωστό" του μυαλού σου και από το "θέλω" του εγωισμού σου. Ανοίξου σε αυτό που δεν περίμενες ποτέ και ήταν πάντα εκεί να σου δώσει την χαρά "

π. Λίβυος

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2023 at 12:52 ΜΜ, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Εύχομαι να είσαι καλά και ευτυχισμένη. Η ευτυχία μας δεν εξαρτάται απ την ύπαρξη μόνο των παιδιών. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2023 at 12:52 ΜΜ, Σία 1972 είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα ένα μεγάλο μηδέν !!!για εμένα ο κύκλος τής εξωσωματικής έκλεισε,η ζωή συνεχίζεται για εμένα χωρίς παιδιά, σάς εύχομαι από την καρδιά ❤️ μου όλες να το καταφέρετε ξέρω πόσο δύσκολα είναι σάς φιλώ όλες σάς ευχαριστώ για την αγάπη σάς 

Λυπαμαι πραγματικα για το αποτελεσμα! Τι να πω... Δεν εχω λογια. 

Αυτο που λεω παντα. Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙ.  Με τα πανω της κ τα κατω της. Καντε πραγματα ποα σας ευχαριστουν . Ταξιδια βολτες , αγκαλιες. Καλη συνεχεια ευχομαι κ ομορφα πραγματα στη ζωη σας

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...